reklama Speciál magazínu e-region.cz: Historické osmičky
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Historické osmičky

Historické osmičky: Do Loun se vrátí Masaryk

publikováno: 20.2.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

V lounském infocentru je nově k mání turistická známka ze speciální edice ke 100. výročí vzniku Československa. Připomíná pomník T. G. Masaryka, který stával v Lounech a během okupace zmizel. Do města se jeho kopie vrátí v den výročí založení republiky, 28. října 2018

Osudové osmičky v klášterecké galerii Kryt

publikováno: 13.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: Adéla Chlupová

Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří připomene jeden ze zásadních okamžiků v našich dějinách, a to založení samostatného československého státu, stejně jako i další významné „osudové osmičky“, a to roky 1938, 1948 a 1968. Galerie pro své návštěvníky připravila sérii čtyř výstav připomínající právě tyto zásadní mezníky našich dějin.

Žatecké muzeum připomene osmičky v historii města

publikováno: 12.2.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Jitka Krouzová

Žatecké Regionální muzeum přispěje k letošním oslavám „osmičkových“ výročí sérií přednášek. Zájemci se mohou seznámit s více či méně známými událostmi, které se odehrály v letech končících číslicí osm. První přednáška se bude věnovat starší historii a začíná ve čtvrtek 22. února v 17,00 hodin.

Historické osmičky: Lounští poslanci ve vídeňském parlamentu

publikováno: 10.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

170 let od prvních voleb do vídeňského Říšského sněmu, který se stal základem rakousko-uherského parlamentu a přinesl první demokratické náznaky do monarchie, připomene lounská výstava. Věnovat se bude osobnostem poslanců, kteří zastupovali lounský obvod. Vernisáž se koná v úterý 13. února.

Nový Speciál připomene významná výročí s osmičkou na konci

publikováno: 8.2.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

V průběhu celého roku se budete na stránkách magazínu www.e-region.cz setkávat se Speciálem Historické osmičky. Připomeneme významná výročí naší historie a upozorníme vás na akce, které se s nimi pojí.

Výstava v Žatci: Tomáš Garrigue Masaryk a armáda

publikováno: 30.1.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Rok 1918 připomene v Žatci putovní výstava zaměřená na vztah prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a armády. Věnuje se jak legionářům, tak pozdější československé armádě a připomíná i události v našem pohraničí. Prohlédnout si ji můžete v hlavní budově muzea po celý únor.

 

Zajímavá místa v regionu