e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Historické osmičky: Co chystají v Kadani?

publikováno: 15.3.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Hana Skýbová

Sdílet: facebook twitter google+

Rok 2018, takzvaný osmičkový rok, znamená pro Českou republiku mnoho příležitostí k oslavným a vzpomínkovým akcím. Připojí se k nim také město Kadaň, například cyklem koncertů, výstavou v hradní galerii a přednáškami. Program vyvrcholí 28. října na Mírovém náměstí připomínkou stého výročí založení republiky s ohňostrojem v barvách trikolory.

3. 5. Koncert - prof. Štěpán Rak (Kostel Stětí sv. Jana Křtitele) – cyklus koncertů k 100. výročí založení republiky. Štěpán Rak - světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie muzických umění.

18. 5. Masarykova kasárna (hrad) - Vernisáž výstavy k výročí 100. Československa. Výstava v hradní galerii popisuje historii kasáren mezi lety 1918-38, přesahem do doby Rakousko-Uherska. Uniformy, součásti výzbroje, dobové dokumenty.

2. 10. Prvorepubliková Kadaň (Františkánský klášter) - Přednáška o Kadani v první Československé republice s Doc. PhDr. Petrem Hlaváčkem, Ph.D.

25. 10. Osobnost TGM - Přednáška o T. G. Masarykovi s Mgr. Martinem Zárybnickým.

28. 10.  Mírové náměstí - Ke 100. výročí založení republiky je připravena pro návštěvníky řada akcí - přehlídka psovodů městské policie, hasičský vůz, soutěž o nejlepší švestkové knedlíky a milovníci aut se mohu těšit na přehlídku veteránů. Pod hradem bude připraven vojenský stan a polní kuchyně. Na závěr je připraven ohňostroj v barvách trikolory a promítání na Radniční věži za zvuků fanfár z opery „Libuše“.