reklama Zahájení turistické sezóny v Krušných horách
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Výstava Most – zánik a zrození k vidění ve špitálu
  • Litvínovský zámek chystá pro děti pirátský den
  • Kadaň chystá víkend nabitý akcemi, vrcholem budou Pivní slavnosti

Beethovenův festival Teplice: Dva koncerty talentů

publikováno: 25.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který se právě rozbíhá, dává příležitost i mladým nadějným talentům. Stane se tak na dvou symfonických koncertech v Děčíně a Teplicích 30. a 31. května. Nejmladších z účinkujících, klavíristce Kláře Gibišové, bude teprve osm let.

Při závodech historických vozů v Mostě diváci uvidí skvosty, například vozy Cooper

publikováno: 25.5.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Na exempláře okruhových speciálů, jež se nezapomenutelně zapsaly do historie motoristického sportu, se mohou těšit diváci při závodním víkendu The Most Historic Grand Prix ve dnech 22. až 24. června na mosteckém autodromu.

Poslední květnový den ožije Chomutov regionálním jarmarkem

publikováno: 24.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Ve čtvrtek 31. května od 10,00 do 19,00 hodin bude na náměstí  1. máje v Chomutově představovat víc než 50 regionálních producentů svoje produkty, výrobky, zážitky nebo služby. Koná se tam již druhý Krušnohorský regiofest.

Beethovenův festival Teplice: Koncert Mezi Salcburkem a Vídní v Zahradním domě

publikováno: 24.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Dnes začíná v Teplicích zahajovacím koncertem další ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Prvním komorním koncertem v Teplicích pak bude v pondělí 28. května vystoupení souboru Ensemble 18+ a violoncellisty Jiřího Bárty v krásném prostředí Zahradního domu.

TIPTipy na víkend 25. až 27. května

publikováno: 23.5.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední květnový víkend bude nabitý akcemi jako zatím žádný jiný v tomto roce. Rozhodnout se bude těžké: nabízíme zahájení lázeňské v Teplicích či den dětí v technickém muzeu, tři muzejní noci, slavnosti stepí, rytířské slavnosti, noc kostelů, tři hudebními festivaly, jednu operu pod širým nebem a mnoho dalšího... V PÁTEK jsme přidali NOVÉ TIPY.

Beethovenův festival Teplice: Festival se rozjíždí po kraji

publikováno: 23.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku bude první mimoteplickou zastávkou letošního ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Sobotní odpoledne na zámku zpestří komorní hudební uskupení North Czech Capella s houslistkou Markétou Janouškovou. Koncert začíná 26. května v 16,00 hodin.

V litvínovském zámku se dají do pohybu obrazy z 18. století

publikováno: 23.5.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Křtem knihy zakončí Partnerský spolek Litvínov svůj přeshraniční projekt Zaniklé textilnictví v Krušných horách. Stane se tak v litvínovském zámku Valdštejnů ve středu 30. května. Návštěvníci přitom poprvé uvidí „rozhýbanou“ manufakturu na výrobu sukna.

Historické osmičky: Oslava v Mostě a muzejní noc

publikováno: 22.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

O tomto víkendu oslaví město Most 100. výročí založení Československa i další výročí, končící osmičkou. Program začne v pátek 25. května III. mosteckou muzejní nocí na téma Osudové osmičky a v sobotu se pak bude konat velká oslava u děkanského kostela, která vyvrcholí bitvou o Most.

V pátek večer se otevřou kostely a kaple

publikováno: 22.5.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

V pátek 25. května večer se otevřou kostely a kaple po celé republice, aby přivítali návštěvníky. Vybrali jsme pro vás zajímavé programy v regionu Mostecka, Lounska, Teplicka a Chomutovska. Najdete v nich množství koncertů, komentovaných prohlídek, ale třeba také soutěže pro děti nebo letní kino s filmem z roku 1929.

Beethovenův festival Teplice: Zahájení s Beethovenem a Dvořákem

publikováno: 22.5.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dvořákova symfonie Z Nového světa otevře 54. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beeethovena. Na zahajovacím koncertě ve čtvrtek 24. května se představí společně se Severočeskou filharmonií Teplice vedenou Petrem Vronským korejský klavírista Kun-Woo Paik. Koncert se koná v teplickém Domě kultury.

Maxipes Fík oslaví narozeniny v Kadani 2. června

publikováno: 21.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Nejoblíbenější bernardýn v Česku, pohádkový Maxipes Fík, bude mít narozeniny. Oslaví je s dětmi v sobotu 2. června velkým programem v Kadani. Dopoledne se koná Mistrovství světa ve skoku pro něco a odpoledne pak zábavný dětský program na nábřeží a v Amfíku. Už od středy bude kino Hvězda promítat Večerníčky.

TIPVe čtvrtek začíná v Teplicích Beethovenův hudební festival

publikováno: 21.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Dvě desítky koncertů připravila Severočeská filharmonie Teplice pro milovníky klasické hudby v rámci 54. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena 2018. Hudba bude znít nejen v domovských Teplicích, ale v dalších městech Ústeckého kraje. Slavnostní zahájení pod taktovkou Petra Vronského se koná ve čtvrtek 24. května.

Vrch Raná oslaví sedmý ročník Slavností stepí

publikováno: 20.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Jana Bohuňková

Pozorovat sysly, svézt se na koni, prohlédnout si stepní ptactvo či hmyz nebo si zasoutěžit v zábavných disciplínách – to je jen krátký výčet aktivit, které čekají na malé i velké návštěvníky 7. ročníku oblíbených Slavností stepí. Ty se konají na vrchu Raná u Loun v sobotu 26. května od 10,00 do 17,00 hodin.

Teplické muzeum zahájí lázeňskou sezónu bohatým víkendových programem

publikováno: 19.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Bohatý program chystá u příležitosti zahájení 864. lázeňské sezóny v Teplicích regionální muzeum. Už v pátek 25. května odpoledne začne program dětskou muzejní nocí, pokračuje večerním programem pro dospělé a vyvrcholí o víkendu fler jarmarkem.

České a německé pivovary spojuje Krušnohorská pivní stezka

publikováno: 18.5.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

V rámci tradiční žatecké slavnosti Chmelfest 2018 představila Destinační agentura Dolní Poohří turistům nový zážitkový program Krušnohorská pivní stezka. Až do konce roku mohou návštěvníci objevovat zastávky na gurmánské stezce v Sasku a Česku a získat speciální půlllitr.

Soutěž amatérských jezdců na velkém okruhu pokračuje příští středu

publikováno: 18.5.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Ve středu 23. května pokračuje oblíbená soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Jezdí se od 16,30 do 18,00 hodin. Novinkou letošního 4. ročníku soutěže je změna pravidel v podobě zavedení sezonního bodového rating systému. Součástí akce bude i vložený závod o co nejrychlejší zdolání slalomu mezi kuželi za volantem traktoru Zetor.

Na Stekníku můžete vzpomínat na chmelové brigády

publikováno: 17.5.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Jak se češe do věrtele je název výstava, která se v pátek 18. května otevře na zámku Stekník na Žatecku. Věnovaná je všem pamětníkům chmelových brigád na zámku Stekník v 50. a 60. letech minulého století. Prohlédnout si ji můžete po celou návštěvnickou sezónu zámku.

Teplárna chystá na léto několik krátkých odstávek

publikováno: 17.5.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Poprvé po třech letech připravuje během letního období společnost Severočeská teplárenská celoplošnou odstávku teplé vody opět pro obě města – Most i Litvínov. Odstávka, která ani v jednom městě nepřesáhne 4 dny, proběhne v rozdílných termínech mezi červnem a srpnem.

TIPTipy na víkend 18. až 20. května

publikováno: 16.5.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Další pestrý květnový víkend nabídne třeba Novohradskou pouť, festival Kludského zahrada v Jirkově, neolitické hry v Březně, offroadové závody v Bezděkově nebo pivní slavnosti v Mostě.

Muzejní noc v Žatci má letos hudební téma

publikováno: 16.5.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Podtitul letošní Muzejní noci v Žatci zní Hudební rendezvous, protože v hlavní budově muzea probíhá výstava Hudební nástroje v dějinách. Program v pátek 18. května večer proto bude nabitý hudbou. Otevřou se všechny budovy muzea a Chmelařské muzeum chystá večerní prohlídky a zapojí se též umělecká škola.

Historické osmičky: Výlet za žateckým lvem

publikováno: 15.5.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Staré Splavy u Máchova jezera bude cílem výletu, který pořádá 9. června Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci. V rámci akcí u příležitosti 100. výročí založení Československa připomene historii ztraceného a znovuobjeveného žateckého pomníku obětem první světové války.

Krušné hory zahájí sezónu v technickém muzeu

publikováno: 15.5.2018, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Destinační agentura Krušné hory se letos spojila s Podkrušnohorským technickým muzeem a společně pořádají Zahájení turistické sezóny a oslavy dětského dne. Slavnost se bude konat v areálu muzea v Kopistech v sobotu 26. května dopoledne.

TIPKdo zahraje letos na zahájení lázeňské sezóny v Teplicích?

publikováno: 14.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Poslední květnový víkend bude patřit největší teplické kulturní akci - Zahájení lázeňské sezóny. I letos to bude hlavně velká smršť hudebních vystoupení mnoha žánrů. Kdo zahraje? Třeba Support Lesbiens, Viktor Dyk, Vypsaná Fixa, No Name, Děda Mládek Illegal Band, speciální koncert chystá i Severočeská filharmonie Teplice. Uvnitř podrobný program.

Historické osmičky: Masarykova kasárna v Kadani

publikováno: 14.5.2018, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Nová výstava v prostorách kadaňského hradu připomene, že ten v minulosti sloužil jako vojenská kasárna. Výstavu ke 100. výročí založení Československa přichystalo Městské muzeum ve spolupráci s muzeem československého opevnění Na Kočičáku. Otevře se v pátek 18. května.

Příští víkend se v Bezděkově jedou závody v terénu, odstartují v Žatci

publikováno: 11.5.2018, kategorie: Sport, autor: redakce

Boj o místo ve světovém finále, které se jede letos v Malajsii, nabídnou offroadové závody v areálu v Bezděkově u Žatce, jež proběhnou 18. až 20. května. Mimořádnou sportovní událost doplní doprovodný program včetně slavnostního startu na historickém náměstí královského města Žatce, nočních jízd v nedalekém vojenském prostoru a pro návštěvníky také možnost svezení v BVP – bojovém vozidle pěchoty.

Na výlet Dolním Poohřím si nezapomeňte foťák

publikováno: 11.5.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Na své výlety kolem řeky Ohře si nezapomeňte přibalit fotoaparát. Destinační agentura Dolní Poohří opět vyhlašuje fotografickou soutěž pro amatéry i profesionály. Od května do října můžete posílat své snímky. Letošní novinkou je kategorie Cyklostezka Ohře. 

Historické osmičky: Jak bude slavit Chomutov?

publikováno: 10.5.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Tomáš Branda/redakce

Chomutov bude připomínat významná osmičková výročí během celého roku. Výročí 100 let založení republiky bude věnována květnová Chomutovská slavnost, několik výstav v Oblastním muzeu i na náměstí 1. máje a také speciální říjnový program.

Chomutovská cyklojízda opět připomene historii města

publikováno: 10.5.2018, kategorie: Sport, autor: Mirek Koranda

Chomutovský spolek Kuprospěchu připravil již 12. veřejnou cyklojízdu. V sobotu 12. května po půl třetí odpoledne vyjede cyklistický peloton z náměstí TGM v Chomutově na cestu po místech a stavbách spjatých s místní historií.