e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • V Bílině se opět otevírá radniční věž
  • Litvínov chystá na státní svátek oslavu sklizně
  • Nový lounský bazén je Stavbou roku 2021

Tipy na podzimní prázdniny

publikováno: 22.10.2021, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

V příštím týdnu půjdou děti do školy jen dvakrát. Pokud přemýšlíte, jak je zabavit během třídenních podzimních prázdnin od 27. do 29. října, máme pro vás pár tipů. Z Mostu mohou vyrazit na výlety, v Lounech si užít halloweenský program a v Teplicích dobývat hrad Doubravka.

Kamencové jezero znovu otevře brány otužilcům

publikováno: 21.10.2021, kategorie: Sport, autor: Pavlína Skopová

Po roce a půl se na Kamencové jezero v Chomutově vrací atraktivní otužovací soboty. A co víc - letos bude areál pro milovníky zimního koupání otevřen i další dva dny v týdnu. Série otužovacích akcí začíná v sobotu 23. října dopoledne.

TIPTipy na víkend 22. až 24. října

publikováno: 20.10.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Užijte si typické podzimní aktivity – šlapání zelí, výlov rybníka nebo drakiádu a nakupte si podzimní úrodu na trzích. Vydat se také můžete do přírody – na Výrov, Lovoš nebo na Červeňák.

Něžná krása krajky na teplickém zámku

publikováno: 20.10.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Ve čtvrtek 21. října se v teplickém zámku otevře výstava, která představuje tradiční lidové řemeslo našeho kraje - krajky. Prohlédnout si můžete současnou i historickou podobu tohoto umění. Výstava potrvá až do února a sami si budete moci krajkářství vyzkoušet.

Dolní Poohří se rozloučí se sezónou na Červeňáku

publikováno: 19.10.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Pohodovým výletem podzimním Lounskem zakončí Destinační agentura Dolní Poohří turistickou sezónu. Procházkou, během, na kole nebo koloběžce mohou zájemci v sobotu 23. října absolvovat trasu z lounského výstaviště na rozhlednu na Červeňáku.

Lounské muzeum startuje sérii sobot pro rodiny - ZRUŠENO

publikováno: 18.10.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Muzejní soboty s přírodovědci chystá Oblastní muzeum v Lounech. Každý měsíc nabídne především rodinám s dětmi poznávací vycházky do okolní přírody, chybět nebude ani speciálně zaměřený program pro děti. První výlet směřuje v sobotu 23. října na Výrov na Džbánsku. POZOR! Akce pro nemoc zrušena, oznámil v úterý pořadatel!

Výstava Tajemný Rudolf II. na Novém Hradě končí za dva týdny

publikováno: 18.10.2021, kategorie: Výstavy, autor: Matěj Šedivý

Ještě dva týdny máte na návštěvu zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku, který v neděli 31. října zakončí tuto turistickou sezónu. Prodloužena zde byla atraktivní multimediální výstava o císaři Rudolfu II. Pak už se zámek začne chystat na adventní program.

Kolik si vydělá obchodní zástupce v regionu, kde pracujete?

publikováno: 15.10.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Na pozici obchodní referent Profesia nabízí ročně okolo 1000 možností uplatnění po celé ČR. Obsazení pozic obchodních referentů těmi správnými lidmi rozhoduje o obchodním a finančním úspěchu firmy. Na tuto pozici se nehodí každý, výhodou je však široké spektrum činností, jimiž se můžete zabývat.

Severočeská teplárenská spouští kampaň na podporu CZT

publikováno: 15.10.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Společnost Severočeská teplárenská dnes spouští již druhou část kampaně se sloganem „CZT – ověřená Cesta Za Teplem“. Jejím prostřednictvím chce především vzbudit zájem odběratelů o odpovědný přístup k hospodaření s energiemi v jejich domech a poukázat na možné komplikace spojené s přechodem k alternativním zdrojům vytápění.

Eduard Bárta v Krytu představuje obrázky s příběhem

publikováno: 14.10.2021, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Malíř Eduard Bárta se svými obrázky snaží zachytit krásu převážně české krajiny, s malým okénkem do minulosti. Zachycuje dobu, vlastně ještě nedávnou, kdy zemi neobývala auta, komíny továren a různé stožáry a vysílače. Jeho poetiku si můžete vychutnat v Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří do 5. listopadu.

Tipy na víkend 15. až 17. října

publikováno: 13.10.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Tématem tohoto víkendu je archeologie. Do jejích tajů můžete proniknout v Mostě, Teplicích, Kadani i Březně, ale také třeba při dobývání hradu Křečova. Horní Hrad bude znít duněním děl, na Dlouhé Louce se budou sázet stromy, v Mostě závodit koně a v Zubrnicích vás čekají podzimní práce.

Chomutov mezi křížem a kalichem: 600 let od dobytí města

publikováno: 13.10.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Letos si Chomutov připomíná 600 let od jedné z největších tragédií, která město potkala v jeho dlouhé historii. V březnu roku 1421 byl Chomutov napaden, dobyt a posléze zplundrován husitskými vojsky. Věnovat se tomu bude nová výstava v chomutovském muzeu, která se otevře v sobotu 16. října.

Kvetoucí agáve i zajímavosti Doupovských hor na prohlídce parku

publikováno: 12.10.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Nejen o zámeckém parku v Klášterci nad Ohří, ale také o Doupovských horách, bude řeč v neděli 17. října při další komentované procházce. Rozšířenou prohlídku chystá klášterecké informační centrum a průvodcem vám bude opět odborník František Kroupa, který zároveň upozorňuje na vzácnou událost - před zámkem vykvetla agáve.

Muzeum vrátí návštěvníky do doby bronzové a k husitům

publikováno: 11.10.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Letošní Mezinárodní den archeologie v mosteckém muzeu bude mít dvě témata. Jednak vrátí návštěvníky o 600 let zpět do dob husitských válek a obléhání Mostu a v archeologických experimentech zase seznámí s dobou bronzovou. Celodenní program se koná v sobotu 16. října.

Mostecké muzeum chce získat a opravit nádraží v Louce

publikováno: 11.10.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Oživit historickou nádražní budovu v Louce u Litvínova a využít ji pro kulturní a turistické účely chce Oblastní muzeum a galerie v Mostě. Budoucnost nevyužívaných nádražních budov a turistických tratí byla tématem jednání zástupců českých i saských institucí v litvínovském zámku.