reklama Vánoce 2020
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Mostecké SVČ slaví 10 let adventním desetibojem
  • Kam v prosinci na zámek?

Aquasvět otevírá postupně, v sobotu i relaxační část

publikováno: 4.12.2020, kategorie: Sport, autor: Pavlína Skopová

Od čtvrtka mohou mít otevřeno také aquacentera a bazény. Tam však není otevření tak snadné, a tak se chomutovský Aquasvět zpřístupňuje postupně. Kapacita vodního světa bude omezená, a tak je podle vedení třeba sledovat aktuální naplněnost bazénů na webových stránkách.

Zoopark prodlouží věrným návštěvníkům platnost ročních vstupenek

publikováno: 3.12.2020, kategorie: Turistika, autor: Helena Hubáčková

Jako by se areál otevíral úplně poprvé. Tak mnozí zaměstnanci chomutovského zooparku vyhlíželi 3. prosinec. Po takřka dvou měsících se dnes opět otevřely brány a život v areálu se vrací do běžného režimu.

Adventní neděle v lounském parku

publikováno: 3.12.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V Lounech se letos budou konat malé adventní trhy každou neděli před prvorepublikovým výstavním Pavilonem A v Masarykových sadech. Můžete si přijít koupit něco pěkného a ohřát se ve zdejší kavárně.

V kadaňském klášteře budou k vidění adventní kalendáře

publikováno: 3.12.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Každý adventní víkend od 5. do 20. prosince si můžete přijít do Františkánského kláštera v Kadani zpestřit čekání na Ježíška. Po uvolnění protiepidemických opatření se otevírá výstava betlémů - od nevšedních miniatur až po velké betlémy.

V sobotu se můžete proběhnout adventním Žatcem

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Tradiční Adventní běh historickým centrem města Žatce se letos poběží, byť v novém termínu v sobotu 5. prosince. Letos půjde jen o zážitkový běh, žádné soutěžení s měřením času.

Na božídarské poště začal opět úřadovat Ježíšek

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Daniela Tautermannová

Stylizovaný portrét malého Ježíška orámovaný kometami - takové je letošní téma příležitostního vánočního razítka, které začala první prosincový den používat pošta na Božím Daru v Krušných horách. Přání s ním bude razítkovat do 23. prosince.

Mikuláš bude děti čekat na zahradě mosteckého SVČ

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

O tradiční Mikulášskou nadílku děti z Mostu nepřijdou. Mikuláš s andělem a čerty je bude čekat v sobotu 5. prosince na zahradě Střediska volného času v Mostě a každému dítěti se budou pohádkové bytosti věnovat zvlášť.

Tipy na 2. adventní víkend 4. až 6. prosince

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Konečně vám můžeme přinést Tipy na víkend! První prosincový víkend se uvolnila tuhá opatření a vy můžete konečně vyrazit za zábavou a kulturou a užít si předvánoční čas. Nabídneme především trhy a výstavy, na hromadné akce to zatím není.

Online adventní kalendář ukáže poklady z žateckého muzea

publikováno: 1.12.2020, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Zpestření letošního adventu poznamenaného omezeními proti šíření pandemie nabízí Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci. Žatečtí muzejníci připravili online adventní kalendář, který představí sbírkové předměty s vánoční či zimní tematikou, přiblíží adventní lidové zvyky a další zajímavosti. Začíná se právě dnes, 1. prosince.

Most nabízí kalendář s virtuální prohlídkou nazdobeného náměstí

publikováno: 1.12.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Nahlédněte do vánočně vyzdobeného Mostu z ptačí perspektivy, najděte správné políčko a otevřete si každý den jeden adventní dárek. Studio Ponterecords otevřelo 1. prosince mostecký virtuální adventní kalendář.

MIK-DRAJF OUPN ÉR aneb k Mikuláši bezpečně autem

publikováno: 1.12.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Pod netradičním názvem se skrývá tradiční Mikulášská nadílka, kterou přichystalo s kreativitou sobě vlastní Docela velké divadlo v Litvínově. Dorazit k ní můžete bezpečně autem v sobotu 5. prosince.

Krušnohorské Vánoce se přesouvají do virtuálního prostoru

publikováno: 30.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Oblíbená celoměstská akce Krušnohorské Vánoce v Litvínově proběhne letos trochu jinak. Vesměs se přesouvá do virtuálního prostoru, jen vánoční výzdoba bude skutečná. V pohodlí domova si ale můžete vychutnat vánoční divadelní pohádky.

Jak vypadá váš domácí anděl? Namalujte ho

publikováno: 28.11.2020, kategorie: Pro děti, autor: Jana Švecová

Devátý ročník výtvarné soutěže Namaluj svého anděla odstartoval. Soutěž pořádá každoročně Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích. Téma letošní ročníku zní: Náš domácí anděl. Kresby a výrobky je možné doručit do 15. ledna 2021.

Žatecký strom se rozsvítí v neděli - distančně

publikováno: 27.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Advent v Žatci letos bude probíhat distančně, informovalo Informační centrum v Žatci. V neděli 29. listopadu v podvečer můžete sledovat on-line rozsvícení strom a betlému a zhlédnout adventní přání.

Most zahajuje vánoční trhy

publikováno: 27.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Jako jedno z mála měst se Most rozhodl zachovat tradici vánočních trhů na 1. náměstí. Začínají v pátek 27. listopadu a potrvají až do 22. prosince. Prodej však letos nedoprovodí žádný program a vánoční strom se rozsvítí v tichosti bez veřejnosti. Chybět bude i kluziště v parku. AKTUALIZOVÁNO. Od čtvrtka 3. 12. nově i občerstvení!

Jak bude vypadat letošní adventní program v Bílině?

publikováno: 27.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Slavnostní rozsvícení stromku, adventní koncerty i Mikulášská nadílka on-line, adventní kalendář ve virtuální podobě - takové budou letos dny před vánočními svátky v Bílině. Nová výzdoba se tu rozzáří poprvé v sobotu 28. listopadu.

V pátek vyjede první Andělská a Mikulášská jízda

publikováno: 26.11.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Divadlo v Pytli z Hrobu se v těžké době snaží neustále hledat možnosti, jak přivézt zábavu a také tradice do měst a obcí. Přichází proto nyní s Andělskými a Mikulášskými jízdami. První z nich startuje v pátek 27. listopadu v Hrobu a bude spojena s rozsvícením stromu.

Knihovny opět půjčují knihy, zatím jen na objednávku

publikováno: 25.11.2020, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Zavření doma v nouzovém stavu bez knihy? Pro mnohé děsivá představa. Naštěstí od pondělí už opět mohou knihovny půjčovat ze svého fondu, respektive stejně jako restaurace mohou mít otevřené výdejní okénko. Knihy je proto třeba předem objednat.

Technické muzeum bude vozit návštěvníky důlní lokomotivou

publikováno: 24.11.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Novou atrakci připravuje pro návštěvníky na následující sezónu Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu. Začali tam stavět maketu dolu, v níž bude jezdit závěsná drážková lokomotiva. Muzeum bude jediným na světě.

Dubí bude vysílat adventní program na internetu

publikováno: 23.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Program, který zahájí adventní čas v Dubí, se odehraje v úterý 1. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie bez diváků, ale jeho přímý přenos bude možné sledovat na sociálních sítích. Na Mikuláše projede městem povoz se svatým Mikulášem, anděli a čerty.

Certifikace zážitků a výrobků z Poohří poprvé proběhla na dálku

publikováno: 21.11.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Samými jedničkami bylo ověnčeno zasedání certifikační komise značky „Poohří regionální produkt®“. Konalo se 11. 11. již po jedenácté a bylo to zcela poprvé, kdy komise hodnotila výrobky a zážitky prostřednictvím videokonference. Komise se zabývala jedenácti žádostmi o certifikaci nebo obnovení certifikátů.

Dnes startuje desetidenní on-line festival ze zkušebny

publikováno: 20.11.2020, kategorie: Hudba, autor: redakce

Od pátku 20. listopadu až do neděle 29. listopadu můžete prostřednictvím on-line přenosů sledovat týdenní hudební festival. OnlajnFest se koná podruhé a opět se bude vysílat ze zkušebny kapely Kolibříkův úlet.

Zámek Nový Hrad: Kratší sezóna, více návštěvníků

publikováno: 20.11.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Turistická sezóna na Novém Hradě v Jimlíně na Lounsku začala se zpožděním, skončila dříve a ještě se musela obejít bez tradičních akcí, přesto byla návštěvnost zámku příjemným překvapením. Dorazilo víc lidí než v předešlých sezónách.

Advent v Jirkově zpříjemní hudba a svařák

publikováno: 19.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Složité rozhodování, jak naplánovat adventní program, řeší i město Jirkov. Byť se některé tradiční akce konat nebudou, radnice chce pořádat farmářské trhy i vánoční trhy na zámku a oživit centrum města stánky se svařákem a hudbou.

 

Zajímavá místa v regionu