reklama Speciál magazínu e-region.cz: Historické osmičky
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • V pondělí začne v Mostě velikonoční jarmark
  • Výstava o středověkém pohřbívání dorazí do Chomutova
  • Turistická sezóna v Kadani začíná o Velikonocích
  • Historické osmičky: Radnice v Lounech oslaví 130. narozeniny
  • Na konci března se rozjíždí turistické vlaky i lodě

V Krupce se otevřelo nové Infocentrum hornické krajiny

publikováno: 22.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

V Husitské ulici v Krupce se minulý týden otevřelo nové Infocentrum hornické krajiny. Najdete ho v historickém centru tohoto středověkého hornického města. Turistům nabídne informační služby i expozici o hornické historii.

TIPTipy na první jarní víkend 23. až 25. března

publikováno: 21.3.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Středeční tipy na víkend jsou zpátky! Užijte si první jarní víkend na akcích a výletech, které jsme pro vás našli. Většina z nich je naplněna nadcházejícími velikonočními svátky a oslavami jara.

Rozhledna na Červeňáku se poprvé otevře v sobotu

publikováno: 21.3.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V sobotu 24. března se poprvé návštěvníkům otevře v této sezoně rozhledna na Červeňáku u Loun. Tradiční otvírací akce s Klubem českých turistů s harmonikou a tancem startuje v 11,00 hodin. Večer v osm se pak můžete dozvědět, co je to keltský telegraf.

Sezónu Dolního Poohří zahájí Ohřinka s Hopíkem

publikováno: 21.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Libuše Novotná Pokorná

Symbol chmelařského Žatce skřítek Hopík a pohádková postavička Ohřinka odstartují společně další turistickou sezónu v Dolním Poohří. Stane se tak první dubnový den v Žatci. Program nabídne zábavu pro děti i dospělé, vstupy na chmelařské atrakce zdarma i křest nových publikací o Dolním Poohří.

Labská stezka zahájí sezónu v Děčíně

publikováno: 20.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Turistická sezóna na Labské stezce bude slavnostně zahájena v sobotu 24. března v Děčíně na Smetanově nábřeží. Během dne budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet elektrokola, koloběžky, handbike trenažer, pro děti budou připraveny atrakce. Dospělí si můžou nechat zdarma seřídit své bicykly.

Němci chtějí obnovit chybějící trať v Krušných horách

publikováno: 19.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Propojit českou a německou stranu Krušných hor mezi Moldavou a Holzhau chtějí partneři z obou stran hranice. Zatím by to mělo být autobusy, ale německá strana by chtěla obnovit i zaniklou železniční trať. Česká část moldavské horské dráhy by měla být v provozu opět v říjnu letošního roku.

Na Bílou sobotu bude vidět Modrý Měsíc

publikováno: 19.3.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Zdeněk Tarant

Velikonoce jsou nejdůležitějším svátkem křesťanského světa. Jejich datum je ovšem pohyblivé, takže každoročně připadají na jinou dobu. Jak se vypočívává? Jakou roli hraje Měsíc a první jarní den? A čím jsou zvláštní tyto Velikonoce? Dozvíte v článku a v sobotu 31. března přímo v mostecké hvězdárně.

Koncerty v Mostě pokračují na Benediktu

publikováno: 16.3.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Už jsme vás informovali, že série koncertů v mostecké knihovně s odchodem jejího ředitele skončila. Podařilo se ji však přesunout do areálu rekreačního centra a hotelu Benedikt v Mostě. Už v pondělí 19. března tam dorazí z Vídně Dead Beatz.

TIPTuristická sezóna 2018 je tady!

publikováno: 15.3.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Také už se těšíte na jaro a výlety? Turistická sezóna 2018 klepe na dveře. Dnes proto otevíráme nový Speciál, kde vám představíme novinky, které pro vás pořadatelé na sezónu chystají, nabídneme nové tipy na výlety a pozveme na slavnostní zahájení ve městech a destinacích.

Historické osmičky: Co chystají v Kadani?

publikováno: 15.3.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Hana Skýbová

Rok 2018, takzvaný osmičkový rok, znamená pro Českou republiku mnoho příležitostí k oslavným a vzpomínkovým akcím. Připojí se k nim také město Kadaň, například cyklem koncertů, výstavou v hradní galerii a přednáškami. Program vyvrcholí 28. října na Mírovém náměstí připomínkou stého výročí založení republiky s ohňostrojem v barvách trikolory.

Obnovený mostecký Rokáč slaví roční výročí

publikováno: 14.3.2018, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

Tento pátek to bude již rok, kdy parta nadšenců, sdružených v Mosteckém hudebním spolku, obnovila činnost nejstaršího rockového klubu na Mostecku. Domácí kapela Cumbal, která obnovený Rokáč Vinohrady otevírala, vystoupí i tento pátek 16. března. Na pomoc si přizvala břeclavskou country-crossover partičku Bazztaarklan.

Připravte se na Velikonoce: trhy a dílny na tento víkend

publikováno: 13.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Dva týdny před Velikonocemi začíná několika jarmarků, trhů a velikonočních dílen, díky kterým se na svátky jara můžete připravit. Velikonoce oslaví na zámku v Litvínově, trhy se konají na kadaňském náměstí, dílny nabídne muzeum v Lounech i Žatci. NOVĚ tipy do Litoměřic a Vejprt.

The Most Challenge vstupuje do čtvrtého ročníku s novými pravidly

publikováno: 12.3.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Oblíbená soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu vstupuje do 4. ročníku. Boj o dosažení letošního nejlepšího času na jedno kolo odstartuje v neděli 25. března, soutěž bude součástí zahájení nové sezony pro širokou veřejnost The Most AUTOSHOW #7. Pořadatelé soutěže přišli s novinkami v pravidlech v podobě zavedení sezonního bodového rating systému.

Po Velikonocích proběhne opět velký jarní úklid

publikováno: 9.3.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Radek Janoušek

Dnem "D", kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Uklízet nepořádek v přírodě, městech a obcích je však možné i v jiných termínech. Důležité je se co nejdříve přihlásit na www.UklidmeCesko.cz.

O Velikonočním pondělí si to na autodromu rozdají cyklisté

publikováno: 8.3.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Mostecký autodrom přichází s další novinkou. Jde o cykloštafetu, která bude mít premiéru o Velikonočním pondělí 2. dubna. Pětičlenná družstva si místo štafetového kolíku budou předávat velikonoční pomlázku. Děti čeká doprovodný program s velikonoční tématikou. POZOR AKCE ZRUŠENA kvůli špatnému počasí.

TIPLitvínovský zámek přivítá Velikonoce v neděli 18. března

publikováno: 7.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Hlavní velikonoční program na zámku Valdštejnů v Litvínově vypukne v neděli 18. března. Těšit se můžete na jarmáreček, výtvarné dílny a představení Divadla v Pytli Jaro nanečisto. Už ve čtvrtek 15. března se otevře dlouhodobá expozice Velikonoce po celý rok, která vydrží až do Adventu.

 

Zajímavá místa v regionu