reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:

Chomutovské Vánoce v parku potrvají až do ledna

publikováno: 7.12.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Trhy a program až do Štědrého dne a ledová aréna až do Nového roku - to vše si mohou užít návštěvníci v chomutovském Městském parku. Ten je vánoční vyzdobený a nechybí v něm ani světelné sochy nebo party stan pro program.

Tipy na druhý adventní víkend 8. až 10. prosince

publikováno: 6.12.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Zajímavé vánoční koncerty včetně tradiční Rybovky, spousta trhů a jarmarků - to je druhý adventní víkend. Přidáme také čertovské sklepy, vánoční prohlídku zámku, program v klášteře nebo skanzenu.

Vánoční prohlídky na zámku Stekník

publikováno: 5.12.2023, kategorie: Památky, autor: Jana Zajíčková

Poslední letošní prohlídky na zámku Stekník na Žatecku se budou konat ve dnech 9. a 10. prosince. Nabídnou vánočně nazdobené zámecké interiéry, sbírku betlémů i zpívání koled. Znovu se zámek otevře při zahájení sezóny na jaře.

V kláštereckém Krytu se můžete těšit na Tvůrce z Krušných hor

publikováno: 5.12.2023, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Poslední výstavou roku 2023 v klášterecké Galerii Kryt, které bude patřit celý prosinec, je výstava nazvaná Tvůrci z Krušných hor s podtitulem Umění nás spojuje. Představí se na ní sedm regionálních tvůrců, kteří část výtěžku věnují na dobročinné účely. Výstava je již otevřena, vernisáž se koná tento pátek 8. prosince.

Vánoční razítko z Božího Daru potřicáté

publikováno: 4.12.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Potřicáté se s jedinečným vánočním razítkem z Božího Daru rozletí do celého světa vánoční přání, pohlednice i dopisy. Do 23. prosince bude Ježíškova pošta v krušnohorském městečku 'štemplovat' příležitostným vánočním razítkem.

100 korun a celá taška dárků! Předvánoční Swap party v Teplicích

publikováno: 4.12.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V neděli 10. prosince se již podruhé v teplické sokolovně uskuteční swap. Organizátoři připravili nejen klasickou výměnu, ale také mnoho nového. Novinkou bude přednáška o udržitelné módě či opravy na místě.

Teplický Advent v novém: Trhy se stěhují na kolonádu Domu kultury

publikováno: 1.12.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Město Teplice letos zcela inovovalo svůj adventní program. Vánoční trhy se přesouvají na kolonádu Domu kultury Teplice, kde také bude probíhat každý prosincový den až do Vánoc program. Zábavu navíc zpestří venkovní ledová plocha.

Mikulášská nadílka v mosteckém Centralu

publikováno: 30.11.2023, kategorie: Pro děti, autor: Klára Čechová

Nákupní centrum Central Most si připravilo pro návštěvníky každoroční mikulášskou nadílku. Ta se uskuteční v pondělí 5. prosince od 16,00 v pasáži nákupního centra. V teple, klidu a vánoční atmosféře mohou zákazníci nakoupit ještě chybějící dárky, dát si něco dobrého k jídlu a hlavně potkat Mikuláše, čerta a anděla.

Odstartovala Krabice od bot. Dostane se letos i na starší děti?

publikováno: 29.11.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: Petr Hofman

Největší česká vánoční sbírka dárků pro chudé děti a rodiče samoživitele Krabice od bot se rozjíždí a potrvá až do 5. prosince. Pořadatelé v letošním ročníku apelují, aby pozornost dárců směřovala mnohem více i k podpoře starších dětí. I přes celkově dostatečný počet dárků se totiž na desítky dětí ze starších věkových kategorií loni nedostalo.

TIPTipy na adventní víkend 1. až 3. prosince

publikováno: 29.11.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Během prvního prosincového víkendu se otevřou vánoční trhy a rozzáří vánoční stromy na náměstích a návsích. Také se můžete vydat na jízdu mikulášským vlakem nebo trolejbusem.

Poetické vánoční putování do Betléma v Divadle rozmanitostí

publikováno: 28.11.2023, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Poslední letošní premiérou mosteckého Divadla rozmanitostí bude sváteční poetická pohádka Betlém autora J. A. Pitínského v režii Václava Větrovce. Dětem připomene historii vánočního putování do Betléma. Premiéru má v sobotu 2. prosince.

Mostecké vánoční trhy potrvají celý měsíc

publikováno: 27.11.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Od prvního do posledního prosince potrvají vánoční trhy na 1. náměstí v Mostě. Vánoční strom se tam rozvítí na první adventní neděli 3. prosince. Kromě tržnice jsou už tradičně připraveny i programy - koncerty, vystoupení dětí nebo pohádky. Dorazí i čerti nebo betlémské světlo.

Svatý Mikuláš otevře v muzeu vánoční školu řemesel

publikováno: 27.11.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Do mosteckého muzea se po několikaleté pauze vrací oblíbený Fler jarmark, pořádaný ve spolupráci s dílnou Woodmaid. V sobotu 2. prosince můžete přijít i s dětmi rozjímat, tvořit, připomenout si vánoční zvyky a tradice, poslechnout si adventní hudbu, shlédnout pohádku a obrazy, vyzkoušet si paličkování, koupit drobné dárky, zamlsat si a zažít dobrodružství. 

Společně pro Klášterec: Obyvatelé budou vybírat ze šesti projektů

publikováno: 24.11.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: Adéla Václavíková

S prvním prosincovým dnem začne v Klášterci nad Ohří hlasování veřejnosti v rámci participatního rozpočtu Společně pro Klášterec. Do 15. prosince bude možné rozhodovat, který z navržených projektů se bude příští rok realizovat.

Litvínovský zámek nabídne nové nápady na vánoční výzdobu

publikováno: 23.11.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu aneb Vánoce po celý rok v zámku Valdštejnů v Litvínově se dočká před zahájením Adventu inovace. Vernisáž nových inspirací na tradiční i netradiční výzdobu vánočních stromků se koná v úterý 28. listopadu.