reklama Vánoční Speciál 2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Venkovní bruslení: Kluziště nabízí Most, Kadaň i Teplice
  • Žatecké muzeum představuje místního loutkáře
  • Půlmaraton na autodromu odstartuje sezonu vytrvalostních běžeckých závodů

Nová kniha připomene začátek bombardování Mostecka

publikováno: 13.12.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Nová kniha, která se věnuje leteckým bojům na Mostecku za druhé světové války, se poprvé veřejnosti představí v mostecké knihovně v úterý 17. prosince. Beseda V dešti bomb a křest knihy Černý Pátek začíná v 17,00 hodin.

Osudové devítky v Klášterci: Grafiky Josefa Čapka

publikováno: 12.12.2019, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Poslední výstava ze série Osudových devítek v Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří představí grafiky Josefa Čapka. Do konce ledna 2020 budete mít možnost vidět soubor téměř dvaceti grafik zapůjčených z Galerie umění Karlovy Vary. Právě příští rok uplyne 75 let od tragické smrti Josefa Čapka v koncentračním táboře.

TIPTipy na třetí adventní víkend 13. až 15. prosince

publikováno: 11.12.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Potřetí pro vás máme pestrou nabídku adventních akcí na Mostecku, Chomutovsku, Teplicku a Lounsku i v okolí. Co to bude? Třeba vánoční tradice v Oseku, hornický průvod v Marienbergu, bohatý program v Teplicích, živý betlém v Kadani, prohlídky na zámcích nebo sněhuláka v Mostě.

Vánoční Speciál: Vánoce po staročesku na zámku Červený Hrádek

publikováno: 11.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Přenést se do dob dávno minulých můžete v sobotu 14. prosince na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Ožijí tam staré a často i zapomenuté vánoční zvyky a obyčeje, dorazí také vánoční pošťák a vyzkoušíte si výrobu vánočních ozdob. V neděli pak můžete zažít na zámku adventní prohlídky interiérů.

Vánoční Speciál: Kejklíři, trhy a středověká hudba v Lounech

publikováno: 10.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Oblíbená akce Vánoce v muzeu se letos v Lounech koná v sobotu 14. prosince. Dvorek muzea opět oživí divadlo, hudebníci a kejklíři, v Pivovarské ulici pak budete moci nakupovat ve stáncích.

Vánoční Speciál: Adventní prohlídky na Stekníku

publikováno: 9.12.2019, kategorie: Památky, autor: redakce

Třetí adventní víkend se mimořádně otevře zámek Stekník na Žatecku, aby návštěvníkům nabídl adventní prohlídky nazdobených interiérů včetně několika večerních. V sobotu 14. prosince se v kapli koná vánoční koncert.

TIPVánoční Speciál: Zámecké náměstí v Teplicích zaplní trhy

publikováno: 9.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Třetí adventní víkend ožije půvabné Zámecké náměstí v Teplicích vánočními trhy. Po oba dny 14. a 15. prosince si budete moci kromě nakupování na vyzdobeném náměstí užít také bohatý kulturní program s vánoční hudbou, troubením ze zámeckého balkónu a vánočními dílnami na zámku.

Jubilejní FESTKLIP zná vítěze. První místo putuje na Slovensko.

publikováno: 6.12.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Desátý ročník festivalu hudebních klipů FESTKLIP skončil překvapením. První místo v kategorii, kterou hodnotila odborná porota, získala kapela No Brake ze Slovenska se svým klipem Free your mind.

Vánoční Speciál: Skleněné ozdoby v Dubí

publikováno: 5.12.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jana Tanzmannová

V Domě porcelánu s modrou krví v Dubí je až do ledna otevřena výstava ručně vyráběných skleněných ozdob jičínské firmy HAN. Ta navazuje na českou tradici výroby vánočních ozdob ze skla. Uvidíte i několik sběratelských originálů.

TIPTipy na druhý adventní víkend 6. až 8. prosince

publikováno: 4.12.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Kam si půjdete užít druhý adventní víkend? Nabídneme vám vánoční prohlídky na zámcích, program ve skanzenu, v klášteře, na výstavišti i na hradě. Přidáme i několik trhů a koncertů a samozřejmě mikulášské nadílky.

Vánoční Speciál: Svatá Barbora přinese do Mostu hornické světlo

publikováno: 4.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Hornická slavnost předání světla svaté Barbory, patronky horníků, patří neodmyslitelně k novodobým vánočním tradicím Mostu. I letos projde městem průvod uniformovaných havířů, a to na svatého Mikuláše v pátek 6. prosince v podvečer.

Vánoční Speciál: Trhy a pošta v Ježíškově městě

publikováno: 4.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Druhou adventní sobotu 7. prosince se v Božím Daru v Krušných horách otevřou Ježíškovy vánoční trhy. Nabídnou typické krušnohorské výrobky i ukázky řemesel. Do Božího Daru si i letos můžete poslat přání Ježíškovi a získat speciální razítko.

Vánoční Speciál: Vánoce u našich sousedů

publikováno: 3.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Nádhernou atmosféru mají vánoční trhy v Sasku, kde jsou často propojeny s hornickými tradicemi. Tento týden se otevřou adventní trhy kousek za česko-německou hranicí v Olbernhau a Seiffenu, oblíbených krušnohorských letoviscích, pozveme vás též do Marienbergu a Pirny.

Vánoční Speciál: Chomutovské Vánoce nabídnou trhy, sáňkování i kapří hrátky

publikováno: 3.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Vánoční trh na náměstí 1. máje bude otevřen až do Štědrého dne a na každý den je připraven v rámci Chomutovských Vánoc program. Děti si budou moci přímo na náměstí zasáňkovat, Mikuláš bude nadělovat ve věži, ochutnáte kapří hody a na Štědrý den dorazí Ježíšek.

TIPVánoční Speciál: Kam za čerty a Mikulášem?

publikováno: 2.12.2019, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Mikulášské nadílky, na kterou budou letos děti čekat ve čtvrtek 5. prosince večer, mohou mít různou podobu. Nadělovat se bude ve věži, ve štole, ve vlaku, v kině i v tramvaji.

Vánoční Speciál: Drážďany - hlavní město saských Vánoc

publikováno: 2.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Deset vánočních trhů se letos otevírá v Drážďanech, oblíbené vánoční destinaci německých, ale i českých turistů. Slavný Štrýclmarkt, na němž najdete na 230 stánků i obří pyramidu, bude otevřen až do Štědrého dne. Tento víkend se tam navíc koná Štolová slavnost.

Teplické muzeum připomíná ekologické demonstrace

publikováno: 29.11.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: Vlasta Tichá

30. výročí ekologických demonstrací v listopadu 1989 v Teplicích připomíná série akcí v teplickém muzeu. V úterý 3. prosince můžete přijít na film a diskuzní pořad Krajina v tísni, výstava k tomuto tématu končí v neděli.

Vánoční Speciál: Půvabné Vánoce v teplickém kostele

publikováno: 28.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Teplický kostel svatého Bartoloměje, dnes kavárna Bartholomeus, bude od konce listopadu dějištěm adventního programu Půvabné Vánoce. Těšit se můžete na koncerty, mikulášskou nadílku, pekelnou show s Krampusáky a o třetím adventním víkendu také na fler jarmark.

FESTKLIP slaví 10 let, letošní vítěz bude znám 1. prosince

publikováno: 28.11.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Vítěz jubilejního ročníku přehlídky hudebních videoklipů bude vyhlášen během internetového vysílání. V porotě letos zasedne režisér seriálu Vyprávěj a První republika Biser Arichtev i další filmoví profesionálové. Letos soutěží 67 klipů.