reklama Vánoční Speciál 2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Vánoční Speciál: Annaberský vánoční trh začne roztočením pyramidy
  • Vánoční Speciál: Kdy a kde se rozsvítí vánoční stromy?
  • Vánoční Speciál: Adventní setkání na zámku v Jimlíně
  • Klášterecký vánoční strom bude zdobit zámek
  • Vánoční Speciál: Tři oříšky pro Popelku nemohou chybět žádné Vánoce

Vánoční Speciál: Za betlémy do žateckého muzea

publikováno: 22.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Pár dní před zahájením Adventu se v Žatci otevře tradiční výstava betlémů. Do konce roku budete moci obdivovat ukázky betlémů z mnoha tradičních i netradičních materiálů a k vidění bude též nový žatecký betlém, do něhož můžete přispět figurkou. Vernisáž se koná ve čtvrtek 28. prosince.

Vánoční Speciál: Litvínovský zámek nabídne nové inspirace

publikováno: 21.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nové inspirace na tradiční i méně tradiční výzdobu vánočních stromů nabídne jako každý rok zámek Valdštejnů v Litvínově. Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu se otevře návštěvníků ve středu 27. listopadu. Vánoční strom se v Litvínově rozsvítí už na svatou Kateřinu.

Svatokateřinské slavnosti zakončí sezónu v Krásném Dvoře

publikováno: 20.11.2019, kategorie: Památky, autor: Šárka Kovaříková

Zámeckou sezónu na Krásném Dvoře na Podbořansku ukončí v neděli 24. listopadu Svatokateřinské slavnosti. Návštěvníci uvidí exponáty z depozitářů a slavnostně vyzdobené interiéry. Děti potěší pohádka. 

Mostecká knihovna spustila web pro děti

publikováno: 20.11.2019, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Juniormost.cz - to je název nového webu pro děti, který spustila Městská knihovna Most. Grafikou i obsahem je přizpůsoben dětskému čtenáři a má ho nalákat k návštěvě knihovny. Průvodcem je jim želvák Karel, který v knihovně skutečně žije.

O titul Alej roku 2019 se uchází tři adeptky z Ústeckého kraje

publikováno: 19.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Až do 7. ledna 2020 mohou lidé hlasovat o devátou Alej roku. O přízeň bojuje 96 kandidátek z celé republiky, což je dosud nejvíce v historii ankety. V Ústeckém kraji soutěží tři aleje. Vítězku vyhlásí Arnika v lednu příštího roku a na jaře k ní umístí pamětní ceduli.

Vánoční Speciál: Litvínovské Vánoce začnou už na svatou Kateřinu

publikováno: 19.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Program Krušnohorských Vánoc v Litvínově odstartuje již na svatou Kateřinu, v pondělí 25. listopadu, kdy se na náměstí rozsvítí vánoční strom. První adventní neděli se na zámku bude konat flerjarmark a druhou na náměstí vánoční trh. Litvínovský program doplní koncerty, mikulášské nadílky i zámecké dílničky. Všechny akce najdete v článku.

Muzejní noc v Mostě: Na chvíli badatelem

publikováno: 18.11.2019, kategorie: Pro děti, autor: Jitka Klímová

Muzejní noc v Oblastním muzeu a galerii v Mostě se tentokrát bude věnovat živé i neživé přírodě. Pracovníci přírodovědného oddělení odkryjí v pátek 22. listopadu tajemství své práce a nechají nahlédnout pod pokličku badatelské činnosti.

TIPVánoční Speciál: Začínáme!

publikováno: 18.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Neumíte si Advent a Vánoce představit bez trhů, koncertů, výstav a vánočních dílen? Pak je tu pro vás jako každý rok Vánoční Speciál magazínu www.e-region.cz, kde najdete vše, čím si můžete na Mostecku, Chomutovsku, Teplicku a Lounsku zpestřit čekání na Ježíška. Letos v barvách zelené, červené a zlaté, a to ode dneška!

Nejkrásnějším snímkem Dolního Poohří je vyhlídka z Rašovických skal

publikováno: 17.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Vyhlídka z Rašovických skal Kateřiny Peksové z Klášterce nad Ohří zvítězila v konkurenci více než tři stovek snímků, které se sešly ve fotografické soutěži Poohří vaším objektivem. Slavnostní vyhlášení vítězů v neděli 10. listopadu v Lounech uzavřelo turistickou sezónu 2019 v Dolním Poohří.

30 let svobody: Bylo opravdu líp?

publikováno: 16.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Máte občas pocit, že revoluce v našich životech nic podstatného nezměnila a když, tak k horšímu? Než si zítra výročí listopadové revoluce připomene, zkuste se podívat na některá statistická data, shromážděná v rámci kampaně Možnost volby. Jak jsme na tom s ovzduším? A kolik by dneska stálo kuře?

30 let svobody: Výročí v Žatci připomene dobové zboží i knihy

publikováno: 15.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Tomáš Kassal

Výročí 30 let od listopadových událostí roku 1989 si Žatec připomene v neděli 17. listopadu na náměstí Svobody. Život v tehdejší době i samotné události, které změnily vládnoucí režim v Československu, připomene tématický program od 15,00 do 18,00 hodin.

30 let svobody: Jak se lidé cítí v Žatci?

publikováno: 14.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

30 let svobody a občanské společnosti oslaví netradičním způsobem i žatecký spolek A dál?, který zve v sobotu 16. listopadu od 14,00 hodin do Staré papírny. Chystá se zde otevřená diskuze nad pocitovou mapou města, kterou žatecká veřejnost vytvořila letos v září.

TIPDarujte pravidelně a pomozte dětem k jejich novému háru

publikováno: 13.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Spolek Nové háro, jehož hlavní činností je výroba paruk na míru z pravých vlasů pro onkologicky nemocné děti a dospívající, spustil na začátku listopadu kampaň s názvem Klub přátel Nového hára. Cílem kampaně je oslovit veřejnost a motivovat jednotlivce k pravidelnému finančnímu dárcovství.

Skleněné Vánoce v teplickém zámku

publikováno: 13.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

První vlaštovkou mezi adventními akcemi je zahájení výstavy v Regionálním muzeu v Teplicích. Už tento čtvrtek se tam otevře výstava Skleněné Vánoce v muzeu, která představí sklo manželů Kantových a obrazy Kristiny Folprechtové.

30 let svobody: Tipy na víkend 15. až 17. listopadu

publikováno: 13.11.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Speciální vydání tipů na tento listopadový víkend bude samozřejmě patřit oslavám 30 let od přelomového 17. listopadu 1989. Co se chystá ve vašem městě? AKTUALIZOVÁNO

V chomutovském muzeu se můžete vrátit do dětství

publikováno: 12.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Dětský svět dnešních rodičů, ale i generací mnohem starších ukáže dnešním dětem nová výstava, připravená pro předvánoční a vánoční čas v chomutovském muzeu. Součástí Retrohrátek bude i herna. Vernisáž se koná v neděli 17. listopadu.

30 let svobody: V Lounech budou vzpomínat aktéři listopadových událostí

publikováno: 12.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Ozvuk velkých dějin na malém městě už od října dokumentuje výstava v lounském oblastním muzeu Listopad 1989: Labyrintem mocenského zlomu. Události připomene také výstava v knihovně a slavnostní večer v divadle. 27. listopadu se pak bude konat beseda aktérů první opoziční demonstrace v Lounech. AKTUALIZOVÁNO

Expozice i šperky baronky Ulriky von Levetzow se vrací do Mostu

publikováno: 11.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Po půlroční přestávce se do mosteckého muzea opět vrací oblíbená expozice, věnovaná baronce Ulrice von Levetzow, poslední lásce básníka Goetha. Modernizovanou expozici včetně slavné granátové soupravy šperků mohou návštěvníci vidět poprvé ve čtvrtek 14. listopadu.

30 let svobody: Klášterec nad Ohří se oslavou rozloučí s kulturákem

publikováno: 11.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Již pátým rokem se v Klášterci nad Ohří koná připomínka 17. listopadu, a to v kostele Nejsvětější Trojice. Letos se však oslavy dvou kulatých výroččí přesunou do kulturního domu, s nímž se tak budou moci obyvatelé rozloučit před rekonstrukcí. Setkání se bude konat v předvečer výročí v sobotu 16. listopadu.

30 let svobody: Revoluční plakáty i volební lístky v žateckém muzeu

publikováno: 8.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nová výstava v žateckém muzeu nazvaná Žatecký listopad a co přišlo poté připomene události ve městě v letech 1898 a 1990. Otevře se v hlavní budově muzea ve čtvrtek 14. listopadu od 17,00 hodin.

Teplický zámek připomene slavného rodáka, polárníka a malíře Julia Payera

publikováno: 7.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Tichá/redakce

Rodáka ze Šanova, polárníka, objevitele nových zemí, kartografa a také malíře Julia Payera připomenou výstavy i kniha. Seznámit se s nimi můžete v neděli 10. listopadu na teplickém zámku, kdy se koná společná vernisáž.