reklama Zima v Krušných horách 2018/2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Lounská knihovna zve na Den s audioknihou
  • Britský bigbít na mosteckém Benediktu

Architektura ve službách první republiky

publikováno: 21.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: Eva Hladká

Meziválečnou architekturu v Ústeckém kraji na třech desítkách zajímavých staveb představí nová výstava mosteckého muzea, připravená Národním památkovým ústavem v Ústí nad Labem. Vrací se tak ještě k loňskému výročí sta let od vzniku Československa. Vernisáž se koná ve čtvrtek 25. ledna v 17,00 hodin v budově muzea.

Zima v Krušných horách: S turisty na lyžích okolím Mníšku

publikováno: 18.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Martina Kuncová

Klub českých turistů Lokomotiva Most pořádá jako každoročně v sobotu 26. ledna lyžařský přejezd Z Klínů do Klínů. Název se sice nezměnil, ale start i cíl budou tentokrát kousek vedle, v Mníšku v Krušných horách. Letos by turistům sněhové podmínky měly přát.

TIPZima v Krušných horách: Počasí se uklidnilo, skiareály se otevírají

publikováno: 17.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou náročný týden, ale díky bohaté sněhové nadílce čekají teď lyžaře skvělé podmínky. Většina střediska už obnovila provoz a bez problémů je také doprava. AKTUALIZOVÁNO v pátek 9,00 hodin.

Offroadsafari chystá novinku: Noční výlet Mosteckem

publikováno: 17.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

V sobotu 9. února vyrazí tým Offroadsafari s turisty na svůj první noční výlet po tajemných místech Mostecka. "Tenhle výlet není pro slabé povahy, aneb kdo se bojí, nesmí do...bunkru/trestaneckého tábora/na výsypky a další tajemná i dobrodružná místa," vysvětluje Martin Bareš.

Šrouby, hřebíky, dráty anebo co se vyrábělo v Žatci

publikováno: 16.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová/redakce

Zaniklé továrny na hřebíky, dráty a šrouby v Žatci představí nová výstava Regionálního muzea K. A. Polánka. Dozvíte se o minulosti továren, které pod názvem Šroubárna Žatec fungovaly až do roku 2003. Vernisáž se koná ve čtvrtek 17. ledna a výstava bude k vidění do března.

Café Nobel: Jak rostliny zabydlily souš?

publikováno: 15.1.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: Frederik Velinský

Rostliny porůstají souš už skoro půl miliardy let. Jak vypadaly první odvážné průkopnice, které vystoupily z vody? A jak je dnes zkoumají vědci pomocí moderních technologiích, odhalujích genetické informace rostlin? Vyprávět o tom bude v rámci Café Nobel na teplické hvězdárně buněčný biolog Stanislav Vosolsobě, ve čtvrtek 17. ledna.

Bohumil Klepl a jeho oblíbený Vysavač dorazí do Žatce

publikováno: 15.1.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Jedinečná one men show o zamilovaném uklízeči z nákupního centra v podání herce Bohumila Klepla zavítá do Žatce. Při komedii, která vám vysaje každodenní starosti z hlavy, se můžete pobavit v Městském divadle v Žatci v úterý 22. ledna.

TIPZima v Krušných horách: Lyžařská střediska jsou v pondělí zavřená

publikováno: 14.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Obleva a vítr o rychlosti orkánů - kvůli nepřízni počasí byla většina lyžařských středisek od pondělí 14. ledna uzavřena. Situace se nezlepšila ani v úterý. Padající stromy znemožňují úpravy běžeckých stop a v žádném případě nedoporučujeme vstupovat nyní v Krušných horách do lesa. AKTUALIZOVÁNO v úterý 15. ledna.

Lounské muzeum potrápí vaše hlavy

publikováno: 14.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Do Oblastního muzea v Lounech si můžete přijít od poloviny ledna "lámat hlavu". V úterý 15. ledna se tam otevře výstava hlavolamů. Můžete si hrát s kostkami, luštit záhady nebo vyzkoušet vyndat ježka z klece. Čas máte do konce března.

V žateckém divadle se rozpoutá Válka Roseových s Michalem Dlouhým

publikováno: 11.1.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Městské divadlo Žatec uvede v úterý 15. ledna novou činoherní a zatraceně mrazivou komedii s názvem Válka Roseových. Předlohou hry je román slavného Warrena Adlera, podle kterého byl natočen neméně slavný kultovní americký film. V hlavních rolích se představí Michal Dlouhý a Kateřina Lojdová.

Zima v Krušných horách: Na Moldavě a Božím Daru kalamitní stav

publikováno: 11.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Starostové obcí Moldava v Krušných horách a Boží Dar vyhlásili na území svých obcí kalamitní stav. Moldava na Teplicku už ve středu, Boží Dar v pátek. Kvůli přívalům sněhu platí dosud zákaz vjezdu do Moldavy, na Božím Daru není kde zaparkovat a okolní osady jsou odříznuté od světa.

Zima v Krušných horách: Na lyžaře čeká o víkendu spousta nového sněhu

publikováno: 10.1.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou pořádnou sněhovou nadílku. Podmínky pro lyžování jsou tak výborné a lyžařské areály otevírají o víkendu další sjezdovky. Nově otevřeno i na Pyšné, Bouřňáku či Komáří Vížce. Komplikovanější je příjezd do horských středisek, na silnicích se stále tvoří závěje, ale situace už se uklidňuje a většina cest je průjezdných. Zpravodajství průběžně aktualizujeme - neděle 9:00 hodin.

Lounská knihovna vstupuje do roku 5M

publikováno: 10.1.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Knihy a jejich propagace, práce s dětmi a mládeží, seniory, to jsou jasné cíle lounské knihovny. Pro letošní rok si stanovila svých 5M, pětici priorit – mládež, muži, média, melodie a menšiny. Připomene i řadu výročí, mimo jiné oslaví 100. výročí přijetí knihovního zákona.

TIPSoutěžte o vstupenky na vrcholnou událost teplické plesové sezóny

publikováno: 9.1.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Lázeňský ples, prestižní událost plesové sezóny v Teplicích, se koná již příští pátek 18. ledna. Jako každý rok pro vás partner magazínu Severočeská filharmonie Teplicka vyhradila dvě volné vstupenky. Hrát o ně můžete do neděle 13. ledna.

Klášterecká galerie připomene slavný rod Brokofů

publikováno: 9.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Na konci prosince, přesněji 28. 12. 2018, uplynulo 300 let od smrti významného českého řezbáře a sochaře Jana Brokofa. Při této příležitosti se v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří otevře výstava Pocta rodu Brokofů. Vernisáž se koná v pátek 11. ledna a výstava bude k vidění po celý leden.

Zima v Krušných horách: Některé silnice jsou nesjízdné

publikováno: 9.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sněžení a především silný vítr komplikuje dopravu v horských střediscích v Krušných horách. Zcela odříznutý od světa je v tuto chvíli (středa dopoledne) Boží Dar na Karlovarsku. Ten se tuto zimu potýká s mnoha dopravními potížemi.

První společnou výstavou muzea a galerie v Mostě bude přehlídka mozaiky

publikováno: 8.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Do nového roku vstupují mostecké oblastní muzeum a galerie výtvarného umění společně a pod novým názvem Oblastní muzeum a galerie v Mostě. První výstavou nové kulturní instituce bude přehlídka současné české mozaiky v suterénu děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Otevře se 10. ledna.

TIPV Žatci bude letos opět opera pod širým nebem, zazpívá Eva Urbanová

publikováno: 7.1.2019, kategorie: Hudba, autor: redakce

Operní hvězdou první velikosti Evou Urbanovou se bude pyšnit druhý ročník Open Air Opery v Žatci. Ta se v květnu zhostí titulní role Libuše ve stejnojmenné opeře Bedřicha Smetany. Diváky čeká podle pořadatelů velkolepý a unikátní scénický počin pod širým nebem se špičkovým pěveckým obsazením v podání ústecké operní scény.

Žatecké muzeum odstartuje rok voňavou výstavou

publikováno: 7.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

První výstavou Regionálního muzeua K. A. Polánka v Žatci v novém roce bude Příběh Mattioliho herbáře. Kromě exponátů vás čeká i poznávání bylinek. Výstava v Křížově vile se otevře čtvrtek 10. ledna.