reklama Vyhraj s teplem
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Žatec chce obnovit výrobu piva v Dreherově pivovaru
  • Žatecká knihovna se kvůli rekonstrukci dočasně zavírá a stěhuje
  • Žatecké sedmičky aneb významná výročí města
  • Bardotka ukončí úspěšnou sezónu na Švestkové dráze
  • V sobotu začínají v Klášterci divadelní žně

Dům U Slunce v Kadani ožije besedami, první dnes s čarodějnicemi

publikováno: 19.10.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Dagmar Hrdinová

V Kadani dnes startuje nový pořad, který organizuje Gymnázium Kadaň pro širokou veřejnost. Diskusní večery na různá témata pod názvem Místo na Slunci se budou konat v hisotrickém domě U Slunce na kadaňském náměstí. Prvními hosty budou 19. října Jaroslav a Věra Stejných, kteří ve sklepě tohoto domu provozují Muzeum čarodějnic.

Zaniklou krajinu Mostecka mapuje výstava

publikováno: 19.10.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Panelová výstava s tématem zaniklé krajiny a jejího kulturního dědictví v oblasti Mostecké pánve se otevře v pondělí 23. října na zámku Krásné Březno u Ústí nad Labem. Přístupná bude až do března příštího roku.

Evropský házenkářský pohár v Mostě

publikováno: 19.10.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Pimper

Jedinečnou šanci vidět házenou nejvyšší evropské kvality budou mít v sobotu 21. října fanoušci v Mostě. Házenkářky DHK Baník Most totiž v odvetě druhého kola evropského Poháru EHF hostí holandský Morrenhof Jansen Dalfsen. Utkání v mostecké sportovní hale začíná v 18,00 hodin. 

TIPTipy na víkend 20. až 22. října

publikováno: 18.10.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Užijte si předposlední říjnový víkend typické podzimní aktivity – nakupte na farmářských trzích, podívejte se na výstavu hub a vyrobte si podzimní dekorace, dýně nebo marmeládu. K tomu přidáme oživené prohlídky, pohádky, koncerty a dny archeologie.

V Ústí nad Labem začal Festival Sudety

publikováno: 18.10.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Milan Fred Pištěk

Dnes již tradiční festival tentokrát poněkud netradičně a prakticky kontinuálně vplul do svého 9. ročníku hned několika počiny po celém kraji. Jeho hlavní program začal v pondělí v Ústí nad Labem otevřením výstavy Lidé severního Polabí a bude pokračovat až do prosince. Festival má podtitul Příběhem lidem, o lidech.

Prohlídky zámku Duchcov budou potmě

publikováno: 18.10.2017, kategorie: Památky, autor: Marian Hochel

Poslední letošní kostýmované oživené prohlídky expozic duchcovského zámku se budou konat v sobotu 21. října. Správa zámku je připravuje ve spolupráci s Divadlem V Pytli a Petrem Stolařem, který se zhostí role Giacoma Casanovy v potemnělých zámeckých interiérech.

V sobotu můžete odhalit tajemství a kouzlo archeologie

publikováno: 17.10.2017, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Mezinárodní den archeologie se koná v sobotu 21. října v mnoha muzeích a dalších místech. Pozveme vás do Archeologického skanzenu v Březně, do mosteckého muzea, do Kulturního domu Střelnice do Kadaně a na zámek Červený Hrádek u Jirkova.

Vyhrajte lázeňský pobyt, tablet nebo smartphone!

publikováno: 17.10.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Nový věrnostní program pro své zákazníky připravila Severočeská teplárenská, dodavatel tepla v Mostě. A začala ve velkém! V soutěži teď nabízí obyvatelům Mostu a Litvínova pobyt v lázních za 30 tisíc korun, tablet, mobilní telefon, lahůdky ze sýrárny nebo poukázky do restaurace.

TIPVýlov rybníka zakončí sezónu na Červeném Hrádku

publikováno: 16.10.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

U zámeckého rybníka na Červeném Hrádku u Jirkova se v sobotu 21. října brzo ráno sejdou rybáři, aby podruhé veřejně vylovili kapry, líny a amury. Kromě prodeje ryb bude pro návštěvníky připraven i kulturní program a odpoledne se otevře na zámku nová výstava.

Říjnovou autoshow zpestří finále soutěže The Most Challenge

publikováno: 16.10.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Při podzimní akci mosteckého autodromu The Most Autoshow #6 v sobotu 28. října vyvrcholí zároveň třetí ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge. Od 9,00 do 17,00 hodin si návštěvníci mohou užít volných jízd s vlastním automobilem po závodním okruhu. Na programu jsou také taxijízdy v závodních speciálech, k vidění bude i exhibiční závod. Vstup a parkování v areálu autodromu je tradičně zdarma.

Nejlépe opravenou památkou je kostel v Konojedech

publikováno: 13.10.2017, kategorie: Památky, autor: Daniel Vágner

Cenou Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro byly začátkem října odměněny nejlepší počiny v oblasti památkové péče uskutečněné v minulém roce. Porota vybírala z celkem dvaceti čtyř uchazečů ve čtyřech kategoriích, oceněna byla též osobnost památkové péče a svého favorita zvolila v on-line hlasování i veřejnost. Hlavní cena putovala do Ústeckého kraje, na Úštěcko.

Zámek Červený Hrádek otevře přes zimu interaktivní výstavu

publikováno: 12.10.2017, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Interaktivní archeologická výstava, na které není zakázáno dotýkat se exponátů, ale naopak přikázáno vše vlastnoručně vyzkoušet, se otevře během zimní sezóny na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Poprvé se na ni můžete přijít podívat v sobotu 21. října během výlovu zámeckého rybníka.

TIPTipy na víkend 13. až 15. října

publikováno: 11.10.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

V polovině října si pořadatelé vybírají oddychový čas mezi letní sezónou a Vánocemi, pár tipů na zpestření víkendu se ale najde. Třeba hornické slavnosti v Krupce, zámecký ples, podzimní jarmark ve skanzenu a taky spousta pohádek pro děti, jako Kocour v botách v Litvínově.

Holandský víkend v Lounech

publikováno: 10.10.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tradiční akce s partnerským městem Barendrecht se koná tento víkend od pátku 13. do 15. října v Lounech. Můžete přijít ochutnat holandské speciality, vyslechnout si přednášku o této zemi nebo si zahrát holandskou hru Sjoelen. V sobotu také proběhne na Mírovém náměstí vinobraní a pochod za vínem.

Písničkářna z Nashvillu a bigbít ze Švédska

publikováno: 10.10.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dvojitý koncert, jediný v České republice, slibuje dnešní program v Městské knihovně v Mostě. Nejprve zazpívá zpěvačka Hannah Aldridge z amerického Nashvillu a po ní parta kluků ze Švédska. Koncert začíná v úterý 10. října v 19,00 hodin.

V zooparku se narodila první dikobrazí mláďata

publikováno: 9.10.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Monika Tomková/redakce

Dvě mláďata dikobraza srstnatonosého se narodila v chomutovském zooparku. Pár, který mláďata přivedl na svět, přivezli chovatelé před dvěma lety ze zoologické zahrady v Olomouci. Jde o první odchovaná dikobrazí mláďata v zooparku. Zoolog parku vyvrací nejčastější mýtus o tom, že dikobraz vystřeluje ostny a je tím pro své okolí nebezpečný.

Legendární Římské noci se Stašovou a Víznerem v Žatci

publikováno: 9.10.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Městské divadlo Žatci uvede v neděli 29. září další z řady pravidelných činoherních pořadů. Tentokrát vás čekají jedinečné a brilantní herecké výkony Simony Stašové a Oldřicha Víznera v poutavém a současně dojemném příběhu dvou slavných lidí - italské herečky Anny Magnani a amerického dramatika Tennessee Williamse.

Výstava na stromech burcuje, také v Mostě

publikováno: 6.10.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Žáci ze Základní školy Václava Talicha v Mostě se letos připojí k celorepublikovému happeningu organizace NaZemi. Ta upozorňuje výstavou na stromech na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letos se zaměření na podmínky pěstování oblíbeného ovoce - banánů. Bude k vidění od soboty 7. října.

Držitel Anděla „dné“ zahraje v chomutovském Prioru

publikováno: 6.10.2017, kategorie: Hudba, autor: Petr Karásek

Na sobotu 7. října připravila sdružení Kuprospěchu a Večery jinak již 12. vydání putovní akce Konzert. Kritikou oceňovaný elektronický projekt „dné“ a kytarista Tomáš J. Holý vystoupí v prostoru bývalého obchodního domu Prior (později Labuť) v Ruské ulici v Chomutově.

Projděte se historií Litvínova

publikováno: 5.10.2017, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Zajímáte se o historii Litvínova? Vyjdete se tedy na komentované procházky městem, které připravuje Oblastní muzeum v Mostě. Provázet vás bude virtuálně litvínovský kronikář Josef Dražný a reálně pak průvodce Jan Setvák z muzea. První startuje u litvínovského zámku dnes, ve čtvrtek 5. října.

Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka

publikováno: 5.10.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Putovní výstava Adolf Born aneb Jak vzniká poštovní známka se zastaví v Lounech. Vernisáž výstavy věnované grafické tvorbě a návrhům poštovních cenin od dětmi milovaného ilustrátora Adolfa Borna se koná v úterý 10. října v 17,00 hodin v Oblastním muzeu v Lounech.

TIPTipy na víkend 6. až 8. října

publikováno: 4.10.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Spousta sportovních akcí se chystá na první říjnový víkend - běžecké a cyklistické závody, automobilovou show i turistické výšlapy. Výlety do historie nabídnou večerní prohlídky v Litvínově, slavnosti v Terezíně (na fotce) nebo hrané procházky Kláštercem.

Jirkovský písňovar se v neděli rozjede po Chomutovsku

publikováno: 4.10.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Mezinárodní soutěžní festival sborové populární hudby bude o víkendu 6. až 8. října probíhat na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Vedle soutěžních vystoupení se sbory rozjedou také do okolí a zazpívají v Jirkově, Chomutově a Kovářské. V sobotu odpoledne bude probíhat hudební program na nádvoří zámku.