reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Máte už plány na jarní prázdniny? Startují začátkem února
  • Bude v Žatci sportovní hala?
  • Teplický zámek zaplnily kostičky

Víkend v Krušných horách: Začalo lyžování na Alšovce

publikováno: 17.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V posledních dnech panovalo na horách slunečné počasí, které sice láká na svahy, ale odnáší i zbytky sněhu. O víkendu by mělo připadnout jen pár centimetrů. Řada středisek v Krušných horách tak stále nazahájila sezónu. Tento víkend se ale přidává třeba Alešovka.

Vzpomínka na osvoboditele sedláků v žateckém muzeu

publikováno: 16.1.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

První letošní výstavou připomene žatecké regionální muzeum osobnost Hanse Kudlicha, zvaného osvoboditel sedláků. Právě v Žatci stál od roku 1890 jeden z četných Kudlichových pomníků. Výstava se otevře ve čtvrtek 16. ledna ve Staré papírně.

Dycky punk! Dva dny punku v mosteckém Rokáči

publikováno: 15.1.2020, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

Mostecký hudební spolek o nastávajícím víkendu potěší především fanoušky punku. V rámvi festivalu DYCKY PUNK! v pátek 17. ledna vystoupí v Rokáči Vinohrady v Mostě dvě české punkové legendy - Znouzectnost a Do řady! Sobotní večer bude věnovaný místní punkové scéně, kapelám Legalizace, Evakuační výtah a S.F.K.

Mostecký Funpark i Boží vyhlídka soutěží o rozhlednu roku

publikováno: 14.1.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Dvanáct rozhleden v České republice se uchází o titul Rozhledna roku. Anketu vyhlašuje Klub přátel rozhleden. V nominaci jsou také novinky z Krušných hor a Podkrušnohoří - věž ve Funparku v Mostě a "krabička sirek" na Božím Daru.

TIPVyhrajte vstupenky na Lázeňských ples v Teplicích

publikováno: 13.1.2020, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Jedna z vrcholných společenských událostí zimní sezóny v lázeňských Teplicích se blíží. V pátek 24. ledna se v Krušnohorském divadle bude konat tradiční Lázeňský ples se Severočeskou filharmonií Teplice a hostem Janem Smigmatorem. Pro dva čtenáře máme připravené volné vstupenky. 

Víkend v Krušných horách: Menší střediska stále zavřená

publikováno: 10.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Lyžaři v Krušných horách stále čekají na sníh. Oteplení a déšť ještě zhoršil už tak nevalné podmínky v horských střediscích. Krušné hory tak na víkend nabídnou jen pár kilometrů sjezdovek. Běžkaři si zatím musejí počkat.

Jáchymov oslaví o víkendu 500 let tolaru

publikováno: 8.1.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Jáchymovský tolar, slavná stříbrná mince, která dala jméno dnešní nejznámnější měně na světě, se začala razit před 500 lety. O víkendu, konkrétně v sobotu 11. ledna, se v Královské mincovně v Jáchymově otevře nová výstava. Doprovodí ji přednášky i kulturní program.

Na historickém náměstí saského Annabergu se bude bruslit

publikováno: 7.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Kromě českých měst jako Most či Kadaň, kde se už před Vánocemi otevřela venkovní kluziště, si můžete v lednu a únoru přijít zabruslit také do krásných kulis saského hornického města Annaberg-Buchholz. Kluziště na historické náměstí se otevře tuto sobotu 11. ledna.

V lednu se rozjedou další koncerty na Benediktu

publikováno: 6.1.2020, kategorie: Hudba, autor: redakce

Šest zajímavých koncertů evropských i amerických muzikantů už je připravených na první polovinu roku 2020 na Benediktu v Mostě. První koncert se koná na konci ledna a hrát přijede Menu Lanvin s kapelou The Devil Blues z Francie.

Krušné hory jsou téměř bez sněhu, sezóna se přesto rozbíhá

publikováno: 3.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V pátek 3. ledna provozovatelé spustí hned dva lyžařské areály v Krušných horách. Vzhledem k nedostatku přírodního sněhu se bude lyžovat především na technickém a v omezené míře. V provozu je Klínovec, Klíny a Bouřňák.