reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Medové odpoledne v kadaňském klášteře osladí neděli

Benedikt na týden obsadí známí malíři

publikováno: 5.8.2021, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Skupina regionálních malířů, kteří se pravidelně vrací do Mostu, bude opět týden tvořit na Benediktu. Rekreační areál poskytne zázemí dalšímu ročníku sympozia Barevný Benedikt. Ateliér se otevře ve středu 11. srpna.

TIPTipy na víkend 6 až 8. srpna

publikováno: 4.8.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Hned dva pivní festivaly pro vás máme na první srpnový víkend. K tomu přidáme historické slavnosti, noční prohlídky i výstupy na rozhledny, umělecké setkání v Krušných horách či prohlídky s hrabětem v Klášterci.

Letní lounské vábení letos alternativně a celý srpen a září

publikováno: 3.8.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Ani letos se nebude konat tradiční slavnost u řeky Ohře v Lounech. Pořadatelé Letního lounského vábení, stejně jako Dočesné v Žatci, se rozhodli vzdát víkendových velkých akcí a rozloží program na letní měsíce. V Lounech začne program v sobotu 7. srpna pivobraním a závody dračích lodí.

Historická slavnost oživí bitvu u legendárního Wogastisburgu

publikováno: 2.8.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Legedární bitvu Slovanů pod vedením Sáma s Franky, která se odehrála zřejmě v roce 631, tedy před 1390 lety, připomene o víkendu program na vrchu Rubín u Podbořan. Lokalita je totiž jedním z kandidátů na umístění hradiště Wogastisburg. Historický program začíná v sobotu 7. srpna ve 13,00 hodin.

Komiks ukazuje, jak husité nedobyli Most

publikováno: 30.7.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Ve čtvrtek 5. srpna uplyne 600 let od bitvy u Mostu, která patří k jedné z nejdůležitějších událostí v dějinách královského města Mostu i husitského období Českých zemí. Historii o tom, že husité nikdy město nedobyli, přibližuje mostecké muzeum komiksem a přednáškou.

Lounská galerie připomene 100 let od narození Vladislava Mirvalda

publikováno: 29.7.2021, kategorie: Výstavy, autor: Lucie Šiklová

Před sto lety se v Záluží u Mostu narodil významný představitel konstruktivních tendencí v českém umění Vladislav Mirvald, jenž po většinu svého života působil jako pedagog v Lounech a významně se podílel na formování jejich kulturního obrazu. Příští týden připomene toto výročí novou výstavou Galerie Benedikta Rejta v Lounech.

TIPTipy na víkend 30. července až 1. srpna

publikováno: 28.7.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední červencový víkend ožívají památky Hradozámeckou nocí – můžete vyrazit na Stekník, Červený Hrádek, nebo do Libochovic a Duchcova. Pro mlsné přidáme festival čaje, vinařskou přehlídku a food festival.

V sobotu se otevře kostel v zaniklých Mikulovicích

publikováno: 28.7.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

V sobotu 31. července se mimořádně otevře návštěvníkům kostel, který je posledním pozůstatkem zaniklé vsi Mikulovice u Klášterce nad Ohří. Odpoledne se tam koná výstava soch a obrazů a také mše. Z Klášterce pojede do Mikulovic autobus.

Litvínovský zámek opět chystá sbírku a výstavu polštářků

publikováno: 27.7.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Ušijte a darujte originální a veselý polštářek dětským pacientům motolské onkologie, vyzývá město Litvínov, které společně s litvínovským Patchwork klubem pořádá další ročník sbírky Veselé polštářky. Jejich výstava se bude v zámku konat od 19. srpna.

TIPHradozámecká noc na Stekníku přenese do dob osvícenství

publikováno: 26.7.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Václav Sojka

Letošní Hradozámecká noc, která zpřístupňuje památky ve večerních hodinách, se přesunula z konce srpna na konec července. Na zámku Stekník na Žatecku se budete v sobotu 31. července moci přenést do epochy osvícenství a zažít atmosféru do noci zahaleného zámku a kouzlo nádvoří osvíceného loučemi.

Tvůrčí dopoledne v teplickém muzeu zabaví děti v červenci i srpnu

publikováno: 23.7.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sérii hravých programů pro děti, které přibližují stálé expozice na teplickém zámku, připravilo o prázdninách teplické muzeum. Určeny jsou pro děti od 6 do 12 let bez doprovodu rodičů. Konají se ve všední dny, takže pomohou s hlídáním dětí vytíženým rodičům. Další série programů se koná příští týden od 27. července, pokračovat budou i v srpnu.

O Dolní Poohří byl na výstavišti v Lysé nad Labem velký zájem

publikováno: 22.7.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Turistická destinace Dolní Poohří zastupovala Ústecký kraj na výstavě měst, obcí, mikroregionů a informačních center v Lysé nad Labem. Výstava Regiony České republiky se konala o víkendu 15. až 18. července společně s expozicí Květy 2021. Destinační agentura Dolní Poohří vystavovala v originálním expozičním stánku, který přilákal řadu zájemců.

Pestrý a zábavný víkend v krušnohorském Božím Daru

publikováno: 22.7.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tento týden je na Božím Daru v Krušných horách pořádně živo. Ve městě se konají souběžně tři akce. U Ježíškovy cesty pracují motorovými pilami řezbáři, v pátek se otevře opravený kostel a v sobotu 24. července se koná Anenská pouť.

TIPTipy na víkend 23. až 25. července

publikováno: 21.7.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Co zkusíte tento víkend? Můžete si vyrobit sochu, vydat se na božídarskou pouť, oslavit řeku, ochutnat regionální vína, projet se pohádkou, nahlédnout do mlýna nebo nechat unášet poetikou Rozmarného léta.

 

Zajímavá místa v regionu