reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Vernisáž v kadaňském gymnáziu zpestří bosenská zpěvačka
  • Nová kniha mapuje historii mstišovského skla
  • Mostecké divadlo přivede na jeviště ožehavé téma stalkingu
  • Literární seminář s Lidmilou Kábrtovou v lounské knihovně
  • Chystá se přehlídka Lounské divadlení 2020

Seriál MOST! bojuje o Českého lva

publikováno: 21.2.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: Kateřina Táborská

Mezi televizními projekty se o Českého lva bude ucházet loňský seriálový hit MOST! režiséra Jana Prušinovského. Nominace zveřejnila Česká filmová a televizní akademie. Vítěze se stejně jako v případě filmů dozvíme v sobotu 7. března.

TIPVíkend v Krušných horách: Sněhu je stále málo

publikováno: 21.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sněžení se tento týden dočkaly jen nejvyšší partie Krušných hor a o víkendu se blíží další oteplení. Lyžovat se sice stále dá, ale řada areálů má omezený provoz.

Teplické muzeum ukáže katastrofy lidského těla

publikováno: 20.2.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Lidé se dvěma hlavami, čtyřma očima nebo siamská dvojčaty - takové lidské kurizoty čekají příští týden návštěvníky teplického zámku. Šokující výstava voskových figurín z Petrohradu Katastrofy lidského těla bude přístupná od 24. února v Malovaném sále.

TIPJsou tady poslední masopusty

publikováno: 19.2.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Příští středu, 26. února končí období masopustní, a tak máte poslední příležitost vyrazit do masopustního průvodu. V sobotu 22. února se bude konat ve Vtelně u Mostu, v neděli v Lounech a v úterý centru Mostu.

Do Ústeckého kraje přijelo přes 200 tisíc cizinců

publikováno: 18.2.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Do České republiky dorazilo vloni téměř jedenáct milionů turistů. Vyplývá to z posledních analýz agentury CzechTourism. Největší díl samozřejmě pojme Praha, Ústecký kraj je s 222 tisíci návštěvníky na osmém místě.

Je libo vejce? Velikonoční výstava v Lounech

publikováno: 17.2.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Do Velikonoc sice ještě zbývají téměř dva měsíce, už se ale otevírá první výstava s velikonoční tématikou. Stane se tak v úterý 18. února v Oblastním muzeu v Lounech. Představí neobvyklou sbírku kalíšků na vejce.

Lidský život od košilky k rubáši

publikováno: 14.2.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Lidové zvyky a obyčeje v lidském životě od košilky k rubáši, tedy od narození ke smrti, představí letos žatecké regionální muzeum. První část výstavy, tedy věnovanou oné "košilce", zahájí vernisáž ve čtvrtek 20. února 2020 od 17,00 hodin v hlavní budově muzea. Druhou připravuje muzeum na září.

Víkend v Krušných horách: Skiareály se po větrné smršti znovu otevřely

publikováno: 14.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou náročný týden se silným větrem, který zastavil provoz v celé řadě středisek. Ta provoz postupně obnovují, i když foukat má v horách i nadále. Upraveno je také dostatečné množství běžeckých tras.

Muzeum připomene zánik a zrození Mostu

publikováno: 13.2.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Výstava v mosteckém muzeu připomene pohnutou historii města Mostu ve 20. století. Nazvaná je Most - zánik a zrození a otevře se ve čtvrtek 20. února. Původně panelovou výstavu Národního památkového ústavu doplní muzeum o trojrozměrné exponáty ze svých depozitářů. Prohlédnout si ji můžete až do konce letních prázdnin.

Valentýnský pátek v Kadani s Havlem, hudbou a tibetským občerstvením

publikováno: 12.2.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Miroslav Koranda

Pátek 14. února se v kadaňském kulturním domě Orfeum ponese v duchu připomínky 30. výročí návštěvy prezidenta Václava Havla na Chomutovsku a Mostecku. Při té příležitosti vystoupí místní punková legenda Nucený výsek, česko-slovenské jazz rockové formace NTS trio a Tryptych. Občerstvení zajistí bývalý tibetský láma Sonam Tsering. Program začíná v 17,00 hodin diskuzí a divadlem.

TIPZima v Krušných horách: Jak do hor bez auta?

publikováno: 12.2.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Chystáte se do Krušných hor a chcete se vyhnout problémům s parkováním? Zejména běžkaři mají příležitost, jak vyrazit vlakem nebo autobusem, dobré spojení hromadnou dopravou mají také lyžařské areály Český Jiřetín nebo Klíny. Novinkou je zimní provoz autobusu na Dlouhou Louku.

Závodní okruh autodromu se opět otevře o víkendu

publikováno: 11.2.2020, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Další příležitost svézt se v letošním roce ve svém voze na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu mají zájemci z řad veřejnosti už v sobotu 15. února. Finišuje tak oblíbená zimní akce Jezdíme za každého počasí pro auta s platnou registrační značkou a technickou kontrolou.

Jarní prázdniny budou pokračovat na Lounsku

publikováno: 10.2.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Děti na Lounsku se dočkají jarních prázdnin už v pátek 14. února. Připravili jsme pro vás několik tipů na tábory a akce během prázdninového týdne od 17. do 21. února.

Víkend v Krušných horách: Konečně se dočkali i běžkaři

publikováno: 7.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory se konečně po dvou měsících meteorologické zimy dočkaly pořádné nadílky přírodního sněhu. Díky tomu mohou vyrazit do hor také běžkaři a podařilo se opět zprovoznit lyžařské areály, kde minulý víkend odtál téměř všechen sníh.

Povídání o Českém středohoří v lounském muzeu

publikováno: 7.2.2020, kategorie: Vzdělávání, autor: Ladislav Bába

Zajímavou přednášku připravuje Oblastní muzeum v Lounech se Správou Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Akce má název „Projekty LIFE oživují České středohoří“ a uskuteční se ve čtvrtek 13. února v Lounech.

Malý rockový festival tento pátek na Vinohradech

publikováno: 6.2.2020, kategorie: Hudba, autor: redakce

Mostecký hudební spolek připravil na tento pátek tradiční únorový minifestival Malý rockový Most 2020. 7. února v mosteckém Rokáči Vinohrady vystoupí domácí Velryba, teplická úderka Deviant a na závěr chomutovský Kabát CV Band.