reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Dny architektury: Tipy na procházky do Mostu a Žatce
  • Série přednášek doprovodí výstavu k příjezdu prvního vlaku do Chomutova

Nová kniha představí veřejnosti významného obyvatele Teplicka

publikováno: 28.9.2020, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Zajímavou osobnost Reginalda Czermacka, který prožil závěr svého života v Krupce na Teplicku, představuje nová kniha Pavlíny Bouškové. Knihu vydavatel pokřtí zítra na příhodném místě - v Hasičském muzeu v Krupce. Czermack se totiž významně zasloužil o rozvoj hasičství.

Týden na kolejích: Nová výstava, muzejní noc a jízdy parním vlakem

publikováno: 28.9.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

150 let historie železnice na Mostecku a Chomutovsku tento týden přiblíží mostecké muzeum několika akcemi. Ve čtvrtek 1. října se otevře k výročí výstava, v pátek večer se koná muzejní noc nazvaná Člověk na kolejích a v sobotu 3. října vyjede zvláštní parní vlak mezi Chomutovem a Mostem.

Litvínov oslaví svého patrona a kostel dostane nový zvon

publikováno: 25.9.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Svátek patrona města, sv. Michaela archanděla, v Litvínově bude mít letos skromnější podobu. Tradiční Svatomichaelské slavnosti se kvůli koronavirové situaci konat nebudou. O svůj dar ale patron města nepřijde, v neděli 4. října se rozezní nový zvon v kostelní věži.

Na svatého Václava se otevře žatecká radnice

publikováno: 24.9.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Po rozsáhlé rekonstrukci se znovu otevře budova žatecké radnice včetně vyhlídkové věže. Stane se tak ve státní svátek v pondělí 28. září. Radnice nabídne program s výstavou, ukázkami vitrážnické práce a vstupem na věž zdarma.

 

Teplický klub KNAK končí

publikováno: 24.9.2020, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Koronavirus má další oběť. Stal se jí oblíbený hudební klub KNAK v Teplicích s dlouholetou historií. Nabízel velmi pestrý program, koncerty špičkových českých kapel, ale také divadla či přednášky. Během jarní krize se pokoušel přežít alespoň živými přenosy rozhovorů a komorních koncertů. Podzimní omezení už nepřežil.

Děti v Březně řádily s drakem, výpravy k rýpadlu pokračují

publikováno: 24.9.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Po stopách pohádkového draka Severuse se vydaly o víkendu děti v Březně na Chomutovsku. Zábavné odpoledne jim připravily Severočeské doly, které v Březně provozují netradiční atrakci - prohlídku vysloužilého rýpadla, zvaného Březenský drak. Na výpravu za drakem se můžete vydat i v říjnu.

V Mostě i Litvínově se v pátek začne topit

publikováno: 23.9.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Vzhledem k předpovědi velmi výrazného poklesu průměrných denních teplot o následujícím víkendu je komořanská teplárna připravena již od pátku 25. září zahájit vytápění domácností v Mostě a Litvínově.

Sportovní víkend v Žatci: svatováclavský běh a cyklistický závod

publikováno: 23.9.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Dvě příležitosti zasportovat si nabídne o víkendu město Žatec. V sobotu 26. září se poběží tradiční Svatováclavský běh a v neděli startuje první ročník závodu Žatecký cyklista.

TIPTipy na prodloužený víkend 25. až 28. září

publikováno: 23.9.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Čeká nás poslední zářijový víkend prodloužený o státní svátek. Užít si ho můžete hned na dvou hradních bitvách, sportovně při běžeckých a cyklistických závodech, na vinobraní i houbobraní a také na několika hudebních festivalech a koncertech.

TIPCyklistický závod Sayfyho memoriál letos startuje z Hrobu

publikováno: 22.9.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Dvanáctý ročník cyklistického Memoriálu, který připomíná mladého teplického sportovce Davida Seifrta alias Sayfyho, letos přesouvá svůj start. Odstartuje v pondělí 28. září pod fotbalovým hřiště v Hrobu na Teplicku. Trasa povede kolem Barbory, děti budou závodit přímo v Hrobu.

 

Sobota plná deskových her v mosteckém muzeu

publikováno: 22.9.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Jitka Klímová

Den plný deskových her s názvem DeskOFFky 2020 se koná v sobotu 26. září v budově mosteckého muzea. Vyzkoušet si můžete některou z padesáti her do předních výrobců a též lokální produkci kvalitních dřevěných her od zapálených lidí z Letokruhry.

TIPVelký trh v Chomutově nabídne krušnohorské výrobky

publikováno: 21.9.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Regionální producenti představí svoje produkty, výrobky, zážitky a ukázky řemesel na Krušnohorském regiofestu, který se bude konat v Chomutově ve čtvrtek 24. září. Letos se trh přesouvá z náměstí na plochu bývalého fotbalového stadionu.

Teplický zámek zítra otevře novou výstavu pro děti

publikováno: 21.9.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Hra pro děti a vzpomínky pro dospělé - to nabídne nová výstava v Regionálním muzeu v Teplicích, která se otevře zítra, v úterý 22. září. Představí největší soukromou sbírku hraček, skládaček a her z minulého století, vyráběných v Kovozávodech Semily. Expozici doplní velká herna a výstava kočárků. Prohlédnout si ji můžete až do ledna příštího roku.

Galerie připomíná 100 let od narození lounského rodáka Linharta

publikováno: 18.9.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Galerie města Loun připomene výročí 100 let od narození významného českého výtvarníka a lounského rodáka Kamila Linharta retrospektivní výstavou jeho prací. Unikátem je, že všechna díla bez výjimky jsou zapůjčena soukromými majiteli. Výjimečnou výstavou galerie zahájila novou sezónu po koronavirové pauze, k vidění bude do prosince.

Fotografové Dolního Poohří mají poslední dny na poslání soutěžních snímků

publikováno: 17.9.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Využijte krásné babí léto, vydejte se prozkoumat Dolní Poohří a ulovte ten nejlepší snímek. Fotografická soutěž  Poohří vaším objektivem se blíží do finále, fotografové mají čas už jen do konce září na poslání svých soutěžních snímků.

TIPTipy na víkend 18. až 20. září

publikováno: 16.9.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Blížící se podzim můžete přivítat v archeoskaneznu, další památky se otevírají v rámci Dnů evropského dědictví, na lanovce na Klínech i zámku Nový Hrad bude strašit, do Skupic se sjedou traktory, na Kočičáku připomenou mobilizaci… dvě desítky tipů vám zpestří zářijový víkend.

 

 

Dny otevřených památek pokračují i tento víkend

publikováno: 16.9.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Minulý víkend začaly Dny evropského dědictví, které otevírají historické památky, nabízí netradiční prohlídky a zpřístupňují i jindy uzavřená místa. Tento víkend 19. a 20. září můžete vyrazit na komentované prohlídky v Klášterci nad Ohří, do Žateckých dvorků nebo na prohlídku památek v Chomutově.

Citadela se představí ve čtvrtek návštěvníkům v novém

publikováno: 15.9.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Kulturní dům Citadela v Litvínově prošel během léta další fází velké proměny, o které jsme vás informovali v tomto článku. Tento čtvrtek 17. září si můžete přijít na Den otevřených dveří všechny novinky prohlédnout. Program začne v 16,00 hodin.

Klášterec slaví narozeniny svého kostela

publikováno: 15.9.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

21. září roku 1670 byl slavnostně vysvěcen nový kostel Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Ohří. Barokní perla lázeňského města tak letos oslaví své 350. "narozeniny". Oslavy se konají v neděli 20. září v kostele i farní zahradě.

TIPTip na chladný podzim: Svět kostiček v mosteckém muzeu

publikováno: 14.9.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Během chladnějších podzimních dní můžete děti zabavit v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, kde je otevřena až do ledna herní výstava od projektu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®. Součástí expozice je i velká dětská herna s kostičkami mnoha dalších výrobců. Na workshopu se pak můžete pokusit sestavit mostecké nádraží.

Pusťte se do úklidu Benďáku!

publikováno: 14.9.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Kampaň k úklidové akci „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, která kvůli pandemii koronaviru utichla, znovu ožívá. Realizace celostátního úklidu, stejně jako akce komořanské teplárny s podtitulem „Ukliďme Benďák, ukliďme Most“, se přesunula na podzimní termín. Přiložit ruku k dílu můžete v pátek 18. září.