reklama Speciál magazínu e-region.cz: Historické osmičky
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Teplice vzdají hold zakladatelce lázní královně Juditě
  • Vánoce 2018: Krušnohorské Vánoce v Litvínově zahájí archanděl s čerty
  • Vánoce 2018: Vánoce v chomutovském muzeu budou africké
  • Slavnosti svaté Kateřiny na zámku Krásný Dvůr
  • Vánoce 2018: Valdštejnský zámek nabídne novou várku inspirací

Autodrom nabídne v lednu mototuristický zážitek Winter Trial

publikováno: 15.11.2018, kategorie: Turistika, autor: Jan Foukal

Mostecký autodrom vedle pořádání automobilových a motocyklových závodů organizuje stále více zážitkových akcí zaměřených na zdraví prospěšné či poznávací aktivity s důrazem na bezpečnost. Nyní je to nově i Winter Trial, mototuristická jízda po Krušných horách. Premiéru bude mít 27. ledna 2019.

Přírodovědná expozice mosteckého muzea bude rok uzavřena

publikováno: 14.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Tento týden si můžete naposledy prohlédnout přírodovědnou expozici Oblastního muzea v Mostě. Od 19. listopadu bude kvůli přestavbě na rok uzavřena. Podle muzea tuto "beznadějně zastaralou", i když oblíbenou expozici, nahradí zcela nová, moderní.

TIPTipy na víkend 16. až 18. listopadu

publikováno: 14.11.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Víkend bude patřit nejen oslavám 17. listopadu, ale také divadlům. V Mostě nebo Litvínově můžete oslavit Noc divadel, v Lounech si připomenout 15. výročí Vrchlického divadla. Přidáme i výlet do hor, chovatelskou výstavu nebo spoustu koncertů.

Mýdlová kouzla provoní Dům porcelánu v Dubí

publikováno: 13.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jana Tanzmannová

Od 14. listopadu do 20. prosince provoní dubský Dům porcelánu s modrou krví v Tovární ulici výstava ručně vyráběných mýdel teplické Mýdlárny U Zámku. Kromě voňavých mýdel i dalších výrobků se zároveň seznámíte s historií a technologií výroby mýdel.

Lounské divadlo přijímá gratulace k výročí

publikováno: 13.11.2018, kategorie: Divadlo a film, autor: Milena Syrovátková

Vrchlického divadlo v Lounech slaví 15 let od svého znovuotevření. A slavit bude divadelně. Své příznivce zve v pátek 16. listopadu na Slavnostní narozeninový večer s několika gratulanty a křtem publikace. V sobotu divadlo nabídne tři představení pro dospělé i děti.

TIPNa Moldavu pojedou o víkendu Hurvínek i Žralok

publikováno: 12.11.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Historický motorák Hurvínek i moderní vlak zvaný Žralok dorazí v neděli 18. listopadu na nádraží v Moldavě v Krušných horách. Povezou návštěvníky na oslavu obnovení provozu moldavské horské dráhy a na moldavský půlmaratón. Součástí programu bude také připomínka sklářské tradice.

Stavby století: Přesun mosteckého kostela v první desítce

publikováno: 12.11.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Anketu o stavbu století vyhrál liberecký Ještěd. V první desítce má však své zástupce také Ústecký kraj. Na druhém místě skončila Masarykova zdymadla v ústecké čtvrti Střekov a na osmém místě je přesun kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Vánoce 2018: Pomozte vytvořit žatecký betlém!

publikováno: 11.11.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Jitka Krouzová

"Pojďme společně vytvořit originální městský betlém – skrz naskrz žatecký!" vyzývá žatecké muzeum obyvatele města. Stačí vyrobit jednu postavičku do betléma, který se poté 6. prosince slavnostně představí veřejnosti v hlavní budově muzea. Na dekoracích se budou podílet i děti ze škol a školek.

Výstava v Lounech: Děti, stromy a knihovna

publikováno: 10.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jana Hrbková

Podzimní krajina, jabloň s ovocem, rozkvetlé větve i zasněžené stromy – to vše můžete vidět v dětském oddělení Městské knihovny Louny. V závěru října tam proběhla vernisáž výstavy dětských prací na téma Stromy kolem nás. Seznámit se s nimi můžete až do jara příštího roku.

Ve Staré papírně rozhodně nezmrznete

publikováno: 9.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová/Kateřina Táborská

„Vem si čepici – no rukavice taky! Je tam už zima!" Říkávají na podzim maminky po celé generace. Inspiraci teď můžete najít v žatecké Staré papírně, která přesně takto pojmenovala svou novou zimní výstavu. Otevře se ve čtvrtek 15. listopadu a zakončí ji v prosinci sněhová bitva.

Boží Dar rozšířil Cínovou stezku

publikováno: 8.11.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Turistům v Krušných horách se v polovině listopadu otevře nová část Cínové stezky u Božího Daru na Karlovarsku. Již tuto zimu ji tak budou moci využívat běžkaři. Trasa spojuje oblíbenou Ježíkovu cestu s vodní nádrží Myslivny.

Sbírková sobota: Připojte se nákupem v obchodech

publikováno: 7.11.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Tomáš Gajdošík

Už pošesté může každý pomoci nákupem trvanlivých potravin a drogistického zboží lidem, kterým schází. Národní potravinová sbírka proběhne letos v sobotu 10. listopadu od 8,00 do 18,00 hodin a v Ústeckém kraji se do ní zapojí 72 obchodů, v nichž můžete nakoupit a darovat potraviny. Přečtěte si, komu pomůžete.

Lounské muzeum chystá výlet za legiovlakem

publikováno: 7.11.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Oblastní muzeum v Lounech připravuje na druhou půli listopadu výlet, který připomene československé legionáře a jejich hrdinné putování Ruskem během první světové války. V sobotu 24. listopadu můžete navštívit legiovlak v Rakovníku a expozici na Křivoklátě.

TIPTipy na víkend 9. až 11. listopadu

publikováno: 7.11.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Nastává čas lampionových průvodů, ale také mladého vína a pečených hus. Jak si užít svátek svatého Martina, kde oslavit Den veteránů nebo kam vyrazit s dětmi za pohádkou zjistíte v Tipech na víkend.

Nachystejte se na Ježíška! V žateckém muzeu.

publikováno: 6.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Co všechno je potřeba nachystat, než přijde Ježíšek? S dostatečným předstihem to můžete zjistit v Křížově vile v Žatci, kde se ve čtvrtek 8. listopadu otevře první z vánočních výstav v regionu, nazvanou jednoduše "Než přijde...". K vidění bude do konce letošního roku.

Jan Revai v nové komedii Smím prosit

publikováno: 6.11.2018, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Městské divadlo Žatec uvede v úterý 13. listopadu novou svižnou činoherní komedii o Henriovi, který je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz, pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku?

Teplický Cimes: Listopadové dny židovské kultury

publikováno: 5.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tento týden začíná v Teplicích Teplický Cimes - osmý ročník Dnů židovské kultury. Nabídne v průběhu listopadu divadlo, výstavu, přednášky, koncert i procházku městem. Slavnostní zahájení je naplánováno na středu 7. listopadu v Krušnohorském divadle. Akce pro veřejnost najdete v článku.

TIPAutodrom rozšířil offroadový areál

publikováno: 5.11.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Offroadový areál mosteckého autodromu Czech Motorland nabízí nové možnosti. Podařilo se totiž dohodnout jeho rozšíření s vlastníkem navazujících pozemků. „Je to dobrá zpráva pro milovníky jízd mimo konvenční cesty,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Autodrom Most Ivo Diviš.

Na Moldavu v Krušných horách znovu začínají jezdit vlaky

publikováno: 2.11.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Po roce a půl se opět rozjíždí vlaky na Moldavské horské dráze. Kvůli sesuvům půdy byla trať mezi Osekem a Moldavou uzavřena a cesta horským vlakem tak ztrácela své kouzlo. První vlaky na trať vyjedou už v sobotu 3. listopadu.

Staré pohlednice Loun vycházejí knižně

publikováno: 2.11.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Kniha, která obsahuje 470 historických pohlednic, z nichž některé dosud nebyly publikovány, vychází právě v Lounech. S knihou i jejími autory se můžete seznámit v úterý 13. listopadu v lounské radnici.

Pozor! V Mostě řádí Pedopat!

publikováno: 1.11.2018, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

V pátek 2. listopadu vystoupí v mosteckém Rokáči Vinohrady legendární pražská parta PEDOPAT. Zdeněk Vřešťál o své kapele říká: "Zkratka P.E.D.O.P.A.T. znamená Pražský Estrádní Disko Orchestr Písní A Tanců." A vysvětluje, co můžete tento páteční večer čekat.

TIPTipy na víkend 2. až 4. listopadu

publikováno: 31.10.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Symbolem prvního listopadového víkendu jsou dýně a strašidla. Vydejte se s dětmi na strašidelnou procházku zámeckým parkem v Krásném Dvoře nebo Katovou uličkou. Pro dospělé přidáme fler jarmark, půlmaraton nebo divadlo.

Historické osmičky: Galerie Kryt zakončí sérii Václavem Havlem

publikováno: 31.10.2018, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Galerie Kryt v Klášterci nad Ohří si pro své návštěvníky letos připravila sérii výstav s názvem Osudové osmičky, jejíž cílem bylo připomenout si všechna letošní osmičková výročí, tedy roky 1918, 1938, 1948 a 1968. Uzavře ji v listopadu výstava, věnovaná prezidentu Václavu Havlovi. 

 

Zajímavá místa v regionu