reklama Vánoce plné zážitků
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Vlast je španělská vesnice - premiérový večer v Ústí nad Labem
  • Třebívlice na Švestkové dráze mají druhé nejhezčí nádraží v Česku

Keramika Gustava Fifky v kadaňské galerii

publikováno: 15.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: Pavlína Jakoubková

Galerie Josefa Lieslera v Kadani, v budově historické radnice na náměstí, si pro adventní čas připravila výstavu keramiky. Své keramická díla představuje známý výtvarník Gustav Fifka, jehož práci si můžete prohlédnout až do 7. ledna příštího roku, otevřeno bude i mezi svátky.

Víte, co zažehlo třicetiletou válku? Připomene to poštovní razítko

publikováno: 15.12.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Před 400 lety byla v podkrušnohorském Hrobu zažehnuta třicetiletá válka. Výročí připomíná během prosince Česká pošta, která vydala na podnět Českojiřetínského spolku příležitostné razítko a pamětní list s datem 11. prosince. Razítko bude k dispozici až do 22. prosince.

Galerie Sladovna v Žatci rozšířila expozici o filmu

publikováno: 14.12.2017, kategorie: Turistika, autor: Tomáš Kassal

Stálou expozici Žatec ve filmu, která je k vidění v Galerii Sladovna, doplňuje a rozšiřuje Chrám Chmele a Piva Žatec. Novinkou je například mapka filmových míst v Žatci, s níž si mohou turisté projít ulice, kde filmaři působili. Připravený je nový fotokoutek a v expozici jsou také předměty, které byly při natáčeních v Žatci použité.

Drážďany letos nabízí jedenáct vánočních trhů

publikováno: 14.12.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Drážďany patří k oblíbeným vánočním výletním městům. Slavný trh Striezelmarkt, nejstarší v Německu, má pořadové číslo 583 let a bude otevřen až do Štědrého dne. Kromě toho můžete navštívit v Drážďanech dalších deset vánočních trhů.

Z Litvínova vyjede první skibus, Dlouhá Louka hlásí upravené tratě

publikováno: 13.12.2017, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Destinační agentura Krušné hory vypraví o víkendu první rekreační autobusy do Krušných hor. Pojedou v sobotu i neděli 16. a 17. prosince z Litvínova a Oseka na Dlouhou Louku. Podle Krušnohorské bílé stopy (z úterý 12. 12.) je tam upraveno 55 km tratí.

Za pohádkovou Popelkou na zámek Moritzburg

publikováno: 13.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Saské Vánoce by nebyly úplné, kdyby na zámku Moritzburg u Drážďan chyběla zimní výstava k pohádce Tři oříšky pro Popelku. Němci ji prostě milují a výstavu už vidělo víc než 700 tisíc lidí. Otevřena bude až do 25. února 2018.

TIPTipy na třetí adventní víkend 15. až 17. prosince

publikováno: 13.12.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Pohled za rozzářené chomutovské náměstí je pozvánkou na bohatý program třetího adventního víkendu. Nabízí množství trhů a jarmarků, tvůrčích dílen, pohádek s vánoční tématikou a koncertů v kostelích.

Vánoce v lounském muzeu: flašinet, koledy i vaření piva

publikováno: 12.12.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

O adventních výstavách lounského muzea už jsme vás informovali. Teď pro vás máme podrobný program sobotní tradiční akce Vánoce v muzeu. Začíná 16. prosince v 10,00 hodin a nabídne trhy, řemesla, občestvení, kulturní program na třech místech a třeba i ukázku středověkého vaření piva.

Teplické Zámecké náměstí obsadí o víkendu vánoční trhy

publikováno: 11.12.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Třetí adventní víkend ožije centrum Teplic vánočními trhy a bohatým kulturním programem. Stánky obsadí Zámecké náměstí v sobotu 16. a neděli 17. prosince, na zámku budou probíhat adventní dílny.

Dobrodružná hra v Žatci: S Marobudem do Betléma

publikováno: 9.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Zajímá vás, proč si lidé posílají novoroční přání? A jaká? Pak jste zváni do Žatce na výstavu novodobých PF ze sbírky Jany Rottové z Podbořan. Výstavu doprovodí netradiční dobrodružná hra pro děti nazvaná S Marobudem do Betléma.

Mostecké muzeum ukazuje krásu kachlových kamen

publikováno: 8.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Mimořádná výstava, na níž se podílejí sbírky z mnoha zemí Evropy, se otevřela na začátku prosince v mosteckém Oblastním muzeu. Mapuje historii kachlů a kachlových kamen ze severozápadních Čech od 14. do 20. století. Muzeum chystá i komentované prohlídky a konferenci. Výstava bude otevřena půl roku.

Adventní akce v lounském muzeu

publikováno: 7.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Dvě vánoční výstavy, adventní dílny a trhy - taková je nabídka Oblastního muzea v Lounech na adventní dny. Program začne ve čtvrtek 7. prosince vernisáží výstavy vánočních ozdob a dárků. Oblíbené trhy Vánoce v muzeu se budou konat v sobotu 16. prosince.

Tajemná Marcebila a nové Krušné horory na litvínovském zámku

publikováno: 7.12.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Nová kniha o tajemné postavě Krušných hor Marcebile se v pondělí 11. prosince představí také v Litvínově. Křest knihy Petra Mikšíčka doplní promítání nových dílů Krušných hororů a dalších snímků o Krušných horách. Začátek je v 18,00 hodin na zámku Valdštejnů.

TIPTipy na druhý adventní víkend 8. až 10. prosince

publikováno: 6.12.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Pestrý adventní program nabídnou trhy v Chomutově, Medové Vánoce v Litvínově, přehlídka tradic v Oseku, oživené prohlídky na Červeném Hrádku, Ježíškovy trhy v horách nebo čertovsko-mikulášská show na mosteckém autodromu či Lounech...

Mostecký fotograf představí České středohoří svým objektivem

publikováno: 5.12.2017, kategorie: Výstavy, autor: Tomáš Ondrášek

Dnes večer se v mostecké knihovně otevře výstava Nálady Českého středohoří, kterou jako svou první velkou výstavu připravil mostecký fotograf Jaroslav Haušild, mimo jiné autor fotek do kalendářů a katalogů města Most. Vernisáž začíná v úterý 5. prosince od 18,00 hodin a naváže na ni koncert anglické kytaristky Bex Marshall.

Winter Challenge okoření banda čertů a psů, mírnit je budou Mikuláš s andělem

publikováno: 5.12.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Účastníky zimních volných jízd po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu v sobotu 9. prosince překvapí v samotném závěru exkurze pekelníků. Na jejich řádění a také na to, aby neublížili přítomným dětem, dohlédne Mikuláš v doprovodu anděla.

TIPOsecký klášter ožije adventními tradicemi

publikováno: 4.12.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Po dva adventní víkendy ožije vstupní areál oseckého kláštera vánočními zvyky a tradicemi. Výstava a dílny se otevřou poprvé v sobotu 9. prosince v 10,00 hodin. Infocentrum bude vonět čerstvými vánočkami i perníky, děti čeká zdobení vánočních koulí a pekaře soutěž o nejlepší cukroví.

Medové Vánoce: Pohodové povídání o včelách v Litvínově

publikováno: 4.12.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Petr Táborský

Už jsme vás informovali, že do Litvínova se vrací oblíbené Medové Vánoce. Pořádá je v pátek 8. a sobotu 9. prosince Spolek krušnohorských včelařů ve Schole Humanitas. Páteční dopolední program je určen pro školy, odpoledne pro odborníky i širokou veřejnost, v sobotu můžete přijít na ochutnávky a soutěž medového pečiva.

Na Božím Daru začal razítkovat Ježíšek

publikováno: 3.12.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Jako každý rok bude i letos pošta v Božím Daru v Krušných horách razítkovat Ježíškovu poštu. Motivem letošního příležitostního razítka je adventní věnec. Razítkovat se bude až do 23. prosince.

V chomutovských sklepích se usadí čerti

publikováno: 2.12.2017, kategorie: Pro děti, autor: Filip Stejný

Již po osmé se ve sklepích Špejcharu v Chomutově usadií čerti z Pekelných sklepů ve Žluticích a z Muzea čertů v Úštěku. Dětem zpestří Mikulášské a předvánoční období a připomenou, kde končí zlobivé, ale i ty hodné dušičky. Peklo zde zavládne v období od 3. do 17. prosince.

Hornické a vánoční tradice v saském Annabergu

publikováno: 1.12.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Dnes, v pátek 1. prosince vpodvečer, se v saském Annaberg-Buchholz poprvé roztočí vánoční pyramida a otevře vánoční trh. V adventním programu se zde snoubí vánoční tradice s hornickými zvyky. Vyvrcholením programu je proto tradičně velký hornický průvod, který se bude letos konat 23. prosince.

Adventní tradice v Krušných horách i pod nimi

publikováno: 30.11.2017, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Jak vypadal štědrovečerní stůl našich předků v Krušných horách? Jak se připravovali během Adventu na vánoční svátky? Odkud pochází zvyky, které možná ještě dnes doma dodržujete? O tom bude adventní výstava ve Františkánském klášteře v Kadani, která se poprvé otevře v sobotu 2. prosince.

Soutěž o skvělé ceny dnes končí!

publikováno: 30.11.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Dnes naposledy máte možnost zapojit se do soutěže o neuvěřitelné ceny, které pro své zákazníky v rámci nového věrnostního programu připravila Severočeská teplárenská. Stačí se zaregistrovat a vyhrát třeba pobyt v lázních za 30 tisíc korun, tablet, mobilní telefon, lahůdky ze sýrárny nebo poukázky do restaurace.