reklama Březenský drak 2020
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Tipy na víkend 14. až 16. srpna
  • V Žatci můžete zažít den v pravěku

Ušijte veselé polštářky a přineste je do litvínovského zámku

publikováno: 11.8.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Akce ve prospěch dětských onkologických pacientů se bude konat na zámku Valdštejnů v Litvínově i letos. Můžete ušít a darovat polštářek. Jejich výstava se bude konat v zámku v září, poté poputují do nemocnice v Motole.

Žatečtí rodáci oslaví v sobotu dvacet let

publikováno: 10.8.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Kulturní nebo sportovní akce, historické semináře, bály, dokumentární filmy se vzpomínkami pamětníků, soutěže krásek chmelového moku nebo hudební festivaly, které zcela zaplňovaly letní kino. To jsou akce Spolku rodáků a přátel města Žatce, na které se sjíždějí lidé z celého kraje. Letos Spolek rodáků a přátel města Žatce slaví dvacítku a připomene si to 15. srpna na náměstí.

TIPCo se najde mezi uhlím aneb výlet do pravěku Bílinska

publikováno: 10.8.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Zkameněliny a jejich sbírání jsou spojeny s těžbou uhlí od nepaměti. Sběru fosílií se v okolí Bíliny a Mostu věnovaly generace horníků a sběratelů. O záchranu těchto svědků dávné minulosti se dlouhodobě starají také geologové Severočeských dolů a.s. Nashromáždili úctyhodnou sbírku, kterou darovali Národnímu muzeu. Díky ní si můžeme udělat představu, jak vypadalo Bílinsko před miliony lety.

Chomutovský festival Obnaženi začne pro nedočkavé již dnes

publikováno: 7.8.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek 7. srpna zahájí multižánrový festival současného umění Obnaženi v předstihu vernisáž výstavy v galerii, umístěné na chomutovském nádraží. Hlavní program pak bude probíhat od středy 12. do soboty 15. srpna na různých místech města.

Klášterec stále vylepšuje své letní kino

publikováno: 6.8.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Adéla Václavíková

„Máte tu krásný letňák, výborně umístěný,“ pochvaloval si manažer Čechomoru klášterecký areál. Koncert oblíbené svitavsko-pražské skupiny přilákal více než 300 návštěvníků, ale rozhodně to není jediná akce, která se zde o prázdninách koná. Kromě filmů mohou návštěvníci navštívit další akce pro děti i dospělé. Město nadále pokračuje v opravách celého přírodního areálu.

TIPTipy na víkend 7. až 9. srpna

publikováno: 5.8.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Prázdniny se přehouply do druhé půli, ale stále se něco děje. Co třeba vzít děti na pohádkovou lanovku, nebo se seznámit s tradicemi našich předků na zámku či si zahrát kuličky? Přidáme i festivaly, hudbu, filmy pod širým nebem a také pouť.

 

Chomutov oslaví 150 let od příjezdu prvního vlaku

publikováno: 5.8.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Před 150 lety dorazil do Chomutova první vlak. Stavbou chomutovského nádraží se v roce 1870 završila výstavba Ústecko-teplické dráhy, budované především kvůli přepravě uhlí. Historický milník Chomutova připomene výstava v muzeu, která se otevře tuto sobotu 8. srpna.

Unikátní Filmy Naživo se promítají v Mostě, Teplicích a Chomutově

publikováno: 4.8.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Unikátní letní projekt FILM NAŽIVO přináší do českých kin živá divadelní představení. Nejde však o statické záběry z divadel, ale svébytné filmy, natáčené v exteriérech. V sobotu 8. srpna můžete vidět inscenaci Amerikánka s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou. V našem regionu nabízí tato představení chomutovské kino Svět, mostecké kino Kosmos a v Teplicích Premiere Cinemas.

Fotografka celebrit v klášterecké galerii potřetí

publikováno: 30.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

O prázdninách se v galerii Kryt představuje již potřetí známá fotografka Lenka Hatašová. Tentokrát přivezla do Klášterce nad Ohří projekt V jiném světle. Na jejích fotografiích tak spatříte slavné osobnosti, které běžně fotí, ale jinak, než znáte výsledek v časopisech a magazínech.

Tipy na víkend 31. července až 2. srpna

publikováno: 29.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Přelom července a srpna bude sportovní -  nabídneme vám běžecké i cyklistické závody, pochod i triatlon. Také můžete vyrazit na medové slavnosti na Horním Hradě, noční prohlídky v Jimlíně či festival divadla a hudby v Kadani.

Devět z deseti Čechů tráví dovolenou v Česku

publikováno: 28.7.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Ondřej Hubatka

Devět z deseti Čechů letos plánuje trávit dovolenou poznávací turistikou v Česku. Vede Šumava. Vyplývá to z průzkumu iniciativy Zachraňme turismus zpracovaného výzkumnou agenturou STEM/MARK a projektem Česko v datech. Cestovní ruch se potýká s úbytkem zahraničních turistů, a tak sází na domácí.

TIPNad Radovesickou výsypkou poletují okáči

publikováno: 27.7.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Jedním z úspěchů rekultivace Radovesické výsypky, kam se do roku 2003 umísťovala skrývka z uhelného dolu Bílina, je rozmnožení okáče metlicového. Dříve hojný a po celé republice rozšířený motýl výrazným způsobem ustoupil a dnes patří ke kriticky ohroženým druhům. 

V Bezděkově se otevřelo nové letecké muzeum

publikováno: 27.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

V Bezděkově u Žatce vzniklo malé muzeum, které připomíná historii zaniklého vojenského letiště, kterému se přezdívalo Korea nebo také Merkur. Právě tyto přezdívky místa, kde dnes stojí průmyslová zóna Triangl, daly název muzeu, které vybudoval Spolek Letci – Žatec. Navštívit ho můžete třeba tuto sobotu.