e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Destinační agentura Dolní Poohří chystá desátou sezónu
  • Žatec obhájil svůj titul Historické město roku
  • Koncerty na Benediktu by se mohly opět rozběhnout v září

Návštěvníci jezera se letos dočkají nového zázemí

publikováno: 25.1.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Jezero Most se během prvních měsíců po otevření stalo vyhledávaným místem procházek a výletů, což jistě umocňuje i dlouhý lockdown. Zatím mu ale chybí zázemí v podobě sociálních zařízení nebo občerstvení. To by se mělo letos změnit.

Desítky kilometrů tratí čekají běžkaře v Krušných horách

publikováno: 22.1.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

I přes oteplení jsou v Krušných horách stále dobré podmínky pro běžecké lyžování. Turisty čekají desítky kilometrů upravených tratí. Na běžky ale můžete vyrazit i přímo z města. Překvapivě včera oznámil skiareál Zadní Telnice, že otevře v sobotu a neděli vleky i půjčovnu.

V Chomutově se dá na běžky vyrazit přímo z města

publikováno: 21.1.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Oblíbené výletní místo a cyklostezka v Bezručově údolí v Chomutově se díky sněhu proměnily v běžecký stadion. Město tam upravuje kilometry běžeckých stop. V hlubokém krušnohorském údolí se dá i sáňkovat nebo jít na procházku.

Ministr kultury podepsal nominaci Žatce do UNESCO

publikováno: 20.1.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Další lokalita z Ústeckého okraje usiluje o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO. Po úspěchu hornické krajiny Erzgebirge/Krušnohoří, zapsané v létě 2019, by se dalším kandidátem stává Žatecko a jeho chmelařská tradice.

Devět dokumentů přibližuje poutní místa severních Čech

publikováno: 19.1.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Režisér Martin Studecký natočil pro historické oddělení teplického muzea sérii dokumentů o poutních místech severních Čech. Postupně se objevují na kanálu YouTube. Nyní se můžete podívat do Jeníkova a na Cínovec, připraveno je dalších sedm dokumentů.

Lounská galerie ožije světelnými a zvukovými instalacemi

publikováno: 18.1.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Prostorové, světelné a zvukové instalace oživí prostor Galerie Benedikta Rejta v Lounech. První výstavní projekt roku 2021 budou moci návštěvníci poprvé vidět 21. ledna. Protože je ale galerie, jako všechny instituce, zavřená, stane se tak prostřednictvím on-line přenosu.

Evropská série NASCAR dorazí do Mostu i se závody historických speciálů

publikováno: 14.1.2021, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Další lahůdkou pro fanoušky motoristického sportu v sezoně 2021 mosteckého autodromu bude závodní víkend The Most American Show NASCAR ve dnech 18. až 20. června. NASCAR Whelen Euro Series zavítala do Mostu poprvé v roce 2019, vloni se kvůli epidemii koronaviru nemohla uskutečnit, zakoupené vstupenky však platí i letos.

I letos se hledá nejkrásnější snímek a video z Krušných hor

publikováno: 13.1.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Destinační agentura Krušné hory vyhlašuje tradiční soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery z řad amatérů i profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat již nyní, a to až do konce prázdnin.

Na elektrárnách ČEZu hnízdilo vloni deset sokolích párů

publikováno: 12.1.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Ota Schnepp

Deset sokolích párů, tedy o tři více než v roce 2019, zahnízdilo vloni na výškových objektech Skupiny ČEZ. Je to rekord, jímž se nemůže pochlubit žádná společnost v České republice, unikum je to i v rámci Evropy. Ne všem párům se však podařilo vyvést mladé, a tak se jich vloni rozletělo do světa jen jedenáct.

Alej u Dobkoviček desátou Alejí roku v Ústeckém kraji

publikováno: 12.1.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Jiří Kaňa

První místo jubilejního ročníku ankety v Ústeckém kraji vybojovala javorová alej u Dobkoviček na Ústecku s 31 hlasy. Celonárodní vítězkou se stala Svárovská alej v Jihomoravském kraji, pro kterou hlasovalo 585 lidí. Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu, tvrdí pořadatelé z Arniky.

Letecké muzeum v Bezděkově připravilo lepší zázemí pro návštěvníky

publikováno: 11.1.2021, kategorie: Výstavy, autor: Tomáš Kassal

Letecké muzeum Korea – Merkur v Bezděkově u Žatce má za sebou teprve první oficiální sezónu pro veřejnost. Už ale chystá vylepšení další sezóny, i když není jasné, kdy a v jakém rozsahu bude moci začít kvůli epidemiologické situaci. Návštěvníci se mohou těšit na letecký bar, filmová představení i nové sociální zázemí.

Do hor vyrazit můžete i autobusem

publikováno: 11.1.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory zažily o zasněženém víkendu velký nápor a mnozí turisté se dočkali místo lyžování postávání v kolonách. Dopravní komplikace hlásilo například oblíbené běžkařské středisko Dlouhá Louka. Do hor však můžete vyrazit i autobusem nebo vlakem.