reklama Soutěžní léto 2018 - Letní sklizeň s e-region.cz
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Soutěžní léto: Expedice industriální i nedotčenou krajinou
  • Do Bezděkova míří další offroad závody
  • Soutěžní léto: Adrenalinové odpoledne v Oseku
  • Soutěžní léto: Divadelní léto na Hněvíně

Žatecké sochání aneb objevte v sobě sochaře!

publikováno: 19.7.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V sobotu 21. července pořádá žatecké muzeum již třetí ročník výtvarné dílny pod širým nebem. Opět se bude pracovat s ytongem, což je materiál poměrně měkký a lehce tvarovatelný s pomocí základních kutilských nástrojů. Navíc bude přítomen zkušený odborník Josef Šporgy, který rád poradí či pomůže. Probuďte v sobě sochaře a odneste si jedinečné umělecké dílko.

Divadelní konec prázdnin na Hněvíně

publikováno: 19.7.2018, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Za divadlem na Hněvín! se jmenuje divadelní festival, který oživí závěr prázdnin na mosteckém hradě Hněvín. Pražská divadelní společnost Indigo Company přiveze čtyři inscenace. Těšit se můžete na známé tváře z televizních obrazovek i hvězdy Městského divadla v Mostě. 

Klášterec nad Ohří rozšířil otevírací dobu stáčíren

publikováno: 18.7.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Stáčírna pramene Evženie v kláštereckých lázních je nově otevřena i dopoledne, a to denně od 10,00 do 17,00 hodin. V areálu lázní máte nyní dvě možnosti, kde získat zdejší léčivé minerální vody.

TIPTipy na víkend 20. až 22. července

publikováno: 18.7.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Slavnosti v horách, středověké hrátky na Hasištejně, bosý výlet Opárenským údolím, kostýmované prohlídky Krásného Dvora i letní biatlonové závody – vybíráme namátkou z červencového víkendu.

Sokoli opět vyvedli mladé na komořanském komíně

publikováno: 17.7.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Miloslava Kučerová

I letos se speciální budka umístěná na ochozu komína komořanské teplárny stala domovem mláďat chráněného sokola stěhovavého. Tentokrát dvou samiček a jednoho samečka, kterého se jako jediného podařilo okroužkovat. I tak to bylo o náhodě.

Novoveské letní slavnosti v Krušných horách budou letos v retro stylu

publikováno: 17.7.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Radka Malkusová

Tradiční červencové slavnosti v Nové Vsi v Krušných horách se letos ponesou v retro duchu. Pobaví děti i dospělé, chybět nebudou stará řemesla nebo třeba projížďky v historických vozidlech. Slavnosti, která se konají v sobotu 28. července, jsou součástí česko-německého projektu zaměřeného na poznávání zapomenutých tradic Krušných hor.

TIPSoutěžní léto: Soukromá prohlídka muzea

publikováno: 16.7.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Cenu do druhé letní soutěže věnovalo Oblastní muzeum v Chomutově a na výherce čeká nádherná kniha o středověkém umění a navíc soukromá prohlídka muzejních expozic s komentářem. Pojďte si přečíst, co všechno vás může čekat.

Na autodromu budou k vidění legendární auta z Le Mans

publikováno: 16.7.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Závodní speciály, GT a prototypy z 80. let minulého století až po současnost se budou prohánět v tomto týdnu po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu. Většina z nich se zúčastnila legendárního závodu 24h Le Mans nebo prestižních evropských a zámořských šampionátů včetně již zaniklé, nicméně dříve velmi populární Interserie.

Filmové Vary v teplickém kině

publikováno: 14.7.2018, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Tři výrazné snímky z programu 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary přiváží do Teplic přehlídka Vary ve vašem kině. První snímek Mama Brasil můžete vidět v kině Květen v Domě kultury v pondělí 16. července. Další dva filmy jsou připraveny ještě v červenci.

V sobotu bude Klášterec nad Ohří patřit hudbě mnoha žánrů

publikováno: 13.7.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Country na Satance, v Rašovicích funky undergroud a ska, v letním kině rock, punk, pop, metal a newmetal na ERA FESTu. To je pestrá hudební nabídka Klášterce nad Ohří na tuto sobotu 14. července. Podívejte se na podrobné programy festivalů.

The Most Challenge poprvé nabízí jízdy i na malém závodním okruhu

publikováno: 13.7.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Oblíbenou soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu, která pokračuje v pondělí 16. července od 16,30 do 18,00 hodin, obohatí premiérová nabídka jízd také na malém okruhu na výcvikových plochách polygonu. Volné neměřené jízdy se uskuteční před vlastní soutěží, a to od 14,00 do 16,00 hodin.

Počedělice o víkendu připomenou malíře Sýkoru - vycházkou i výstavou

publikováno: 12.7.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Počedělice na Lounsku, místo, kde často tvořil malíř Zdeněk Sýkora, opět ožije setkáním příznivců jeho umění i genia loci tohoto koutu Poohří. V sobotu 14. července se koná další setkání Sýkorovy Počedělice. Nabídne vycházku podél Ohře, vzpomínkové setkání i výstavu z loňského ročníku výtvarného sympozia.

TIPTipy na víkend 13. až 15. července

publikováno: 11.7.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Víkend, který začne šťastnou třináctkou, nabídne řadu hudebních akcí a filmů pod širým nebem. Kromě toho vás čekají piráti v Úštěku, indiáni v Krupce nebo noční prohlídky v Kadani a Terezíně.

Tři poutníci budou provázet večerním klášterem

publikováno: 11.7.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Vrátit se do roku 1478 můžete během kostýmovaných prohlídek ve Františkánském klášteře v Kadani. Nočním klášterem za svitu svíček se můžete projít v sobotu 14. července. Připraveny jsou celkem čtyři prohlídky, první začíná v 19,00 hodin.

Teplické muzeum nabídne letní dílnu pro děti

publikováno: 11.7.2018, kategorie: Pro děti, autor: redakce

V sobotu 14. července zve Regionální muzeum v Teplicích do zámecké budovy tvořivé děti. Připravena pro ně bude letní výtvarná dílna „O modrém ptáčku“, při které podniknou objevnou cestu do zámeckých komnat za modrým ptáčkem. Už ve čtvrtek 12. července se v muzeu otevírá nová výstava o kočovných drátenících.

V Kadani bude vystavovat fotograf Robert Vano

publikováno: 10.7.2018, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Známý český fotograf Robert Vano bude v červenci vystavovat v kadaňské Galerii Josefa Lieslera v budově radnice na náměstí. Do Kadaně výstava přicestovala z Vídně, kde Vano vystavoval v Českém centru. Výstava s názvem Memories se otevře ve čtvrtek 12. července v 17,00 hodin za účasti fotografa a potrvá jeden měsíc.

Známe program srpnového Letního lounského vábení

publikováno: 10.7.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Ladislav Bába

Letní lounské vábení má už počátkem prázdnin svoji konkrétní podobu a dolaďují se jen detaily. Na co se mohou návštěvníci těšit? Novinkou bude v pátek večer „Noční cirkus“ před bývalým domem kultury, v sobotu pak Streetová scéna v areálu letního cvičiště. Hrát bude třeba Michal Hrůza, Michal Prokop, Vypsaná Fixa, Plavci, Slza, Rytmus, Krausberry... Letošní oslavy se konají o víkendu 10. až 12. srpna a jsou již patnácté v pořadí.

TIPSoutěžní léto: Zážitky na dosah se Severočeskou teplárenskou

publikováno: 9.7.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

S létem přináší Severočeská teplárenská svým zákazníkům nové zážitky a služby, kterými si můžete zpříjemnit léto. Od července do září můžete získat slevové poukazy na vyhlídkové lety, jízdy na vodních lyžích nebo bobové dráze. A pro naše čtenáře má navíc skvělou cenu – mobilní telefon značky Huawei. SOUTĚŽ SKONČILA.

Do kraje přijíždí pojízdné kino

publikováno: 9.7.2018, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Kinematograf bratří Čadíků opět brázdí česká města a dorazí také k nám. Promítat začíná už v úterý 10. července na Mírovém náměstí v Kadani. Zamíří také do  Žatce, Postoloprt nebo na zámek Nový Hrad v Jimlíně. Vidět můžete vždy čtyři české letní komedie.