reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Letní lázeňská sezóna v Teplicích začne skromně
  • Kadaňské památky se v sobotu otevírají, novinkou sezóny bude úniková hra
  • Příští týden se otevře zámek Valdštejnů v Litvínově

Prozkoumejte podzemí Krušných hor, štoly už jsou otevřené

publikováno: 26.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Některé z prohlídkových štol, které návštěvníkům ukazují bohatou hornickou historii Krušných hor, už jsou od otevřené. Navštívit můžete štoly v Měděnci, od pondělí se přidaly také historické štoly Johannes a důl Mauritius na Karlovarsku. Od loňského roku jde o součást světového dědictví UNESCO.

Začíná promítat první letní kino

publikováno: 26.5.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Ve čtvrtek 28. května začne v regionu promítat úplně první letní kino, a to v Žatci. Po obnovení provozu se filmy jen na pár dní vrátily do budovy žateckého divadla a od tohoto týdne se kino přesouvá pod otevřené nebe.

TIPČeské Švýcarsko je největší atrakcí kraje, statistiku návštěvnosti vede zoopark

publikováno: 25.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Chomutovský zoopark byl vloni nenavštěvovanějším turistickým cílem Ústeckého kraje, v součtu však boduje České Švýcarsko. Vyplývá to z analýzy agentury CzechTourism. Do svých tipů mezi neobjevené skvosty agentura zařadila archeoskanzen v Březně, zámek Jezeří (na fotce) a rozhlednu na Jedlové.

Vyšívané poklady v žateckém muzeu

publikováno: 25.5.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

První nově otevřenou výstavou v Regionálním muzeu v Žatci bude prezentace ručních prací. V Křížově vile bude od úterý 26. května k vidění výstava Šikovné ruce našich babiček, kde uvidíte vyšívané kuchařky, záclony, přehozy či ubrusy. 

Labská stezka je připravená na sezónu, otevře nové úseky

publikováno: 23.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Magdalena Fraňková

Labská stezka, jedna z nejoblíbenějších evropských dálkových tras, se blíží v Ústeckému kraji svému dokončení. Aktuálně jsou ve výstavbě dva úseky, které by měly být kompletně dokončeny na podzim. Na některých dílčích částech se ale možná cyklisté projedou už v létě.

Sokolí ráj na komořanském komíně

publikováno: 22.5.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Komín komořanské teplárny u Mostu je rájem pro sokola stěhovavého. Populace tohoto kriticky ohroženého dravce se totiž právě zde rozrostla o další tři malé opeřence. Odhalilo to květnové kroužkování mláďat, které letos muselo probíhat nadvakrát.

Zámek Klášterec vstoupí do sezóny s hravou expozicí o středověkém životě

publikováno: 21.5.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Od úterý 26. května je zámek v Klášterci nad Ohří opět přístupný návštěvníkům památek. Při této příležitosti se otevírá nová atraktivní expozice ve sklepních prostorách jižního křídla zámku. Návštěvníky vtáhne do středověkého života.

V pondělí se otevřou hrady a zámky

publikováno: 20.5.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Velká část hradů a zámků využije první možný den a návštěvníkům se otevře již v pondělí 25. května - vyrazit můžete třeba na Nový Hrad, Stekník, Krásný Dvůr, Duchcov, v úterý se pak přidá Klášterec nad Ohří nebo Červený Hrádek.

Lounská knihovna obnovuje další služby

publikováno: 19.5.2020, kategorie: Vzdělávání, autor: Dagmar Kučerová

V souvislosti s koncem nouzového stavu a uvolněním dalších oblastí života, otevře Městská knihovna Louny postupně své provozy a znovu začne provozovat některé kulturní a vzdělávací aktivity, například kurzy Třetího věku, Klub(ovnu) Luna pro děti či kavárnu Jeroným.

Chmelařské památky Žatce zahajují postupně sezónu

publikováno: 18.5.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Turistům se postupně otevírají atrakce chmelařského města Žatec. Od dnešního dne, pondělí 18. května, můžete navštívit Klášterní zahradu. Příští týden se přidá také Galerie sladovna, Chrám chmele a piva a Chmelařské muzeum.

Muzea oslaví mezinárodní den muzeí vstupem zdarma

publikováno: 15.5.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

V květnu slaví pravidelně muzea svůj Mezinárodní den. V Česku se v posledních letech stalo zvykem chystat muzejní noci s netradičními prohlídkami. Letos budou oslavy trochu chudší, ale zato si můžete vyrazit do některých muzeí zdarma. Lounské včetně Archeoskanzenu v Březně bude mít volný vstup v neděli 17. května, do mosteckého muzea můžete vyrazit zdarma mimořádně v pondělí 18. května.

Na mostecký autodrom dorazí živé autokoncerty

publikováno: 14.5.2020, kategorie: Hudba, autor: redakce

Chybí vám živé koncerty a letní festivaly? Pak můžete vyzkoušet autokoncert - tedy živé vystoupení, které budete sledovat ze sedačky svého vozu. Po úspěšném projektu Autokin přiváží agentura Dream PRO živá vystoupení známých českých umělců. První autokoncerty v Mostě na autodromu odstartují už o víkendu 22. a 23. května

Do mosteckého rokáče se vrací hudba

publikováno: 13.5.2020, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

Opravdový živý koncert, první po karanténě, čeká tento pátek 15. května návštěvníky mosteckého Rokáče Vinohrady. Mostecký hudební spolek, spolu s kapelami Sixth Dimension a Fatal Punishment, připravil malý festival The Most Metal Show 2020.

O víkendu vyjedou první turistické vlaky, lodě a autobusy

publikováno: 13.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

S několikatýdenním zpožděním se rozbíhá turistická sezóna, a tak tuto sobotu 16. května poprvé vyjedou na své trasy turistické linky v Ústeckém kraji. Svézt se opět můžete vždy i o víkendech vlakem, turistickými autobusy i lodí. Cyklobusy jsou v provozu již od 1. května.

Výročí osvobození virtuálně

publikováno: 12.5.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

75. výročí ukončení 2. světové války v Ústeckém kraji mělo letos zcela jinou podobu a stejně tak i výstavy, které toto výročí připomíná. Jednu virtuální připravilo Muzeum města Ústí nad Labem a video k tématu přichystalo i teplické muzeum.

Filmy se stěhují z obýváků opět do kin

publikováno: 12.5.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: Kateřina Táborská

Po mnoha týdnech domácího videa se tento týden vrací filmy zpět do kin. Fungovat budou s mnoha omezeními a zejména pro méně diváků. Většina kin na Mostecku, Lounsku, Chomutovsku a Teplicku začala promítat již v pondělí, další se přidávají.

Dětem opět začínají kroužky, některé se ale už neotevřou

publikováno: 11.5.2020, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Od tohoto týdne se začíná obnovat činnost volnočasových zařízení pro děti. Otevření oznámila velká část organizací - v Mostě, Teplicích, Chomutově, Duchcově, Kadani či Jirkově. Vzhledem k přísným opatřením se ale některé kroužky ruší - zejména ty sportovní nebo organizované pro širokou veřejnost.