e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Prázdniny v zooparku: Na den sedlákem nebo zachraňování světa

Záhadný ptačí svět elektráren: Husí vejce v sokolím hnízdě

publikováno: 9.3.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Ota Schnepp

Pravděpodobně na dlouho poslední sokolí budku usadil ornitolog Václav Beran na výškové stavbě Skupiny ČEZ na severu Čech. Je umístěna pod korunou chladicí věže v Počeradech. Energetická společnost tak má nyní umělá hnízdiště pro kriticky ohroženého sokola stěhovavého ve všech svých výrobních lokalitách v Ústeckém kraji.

Dnes přestaly jezdit turistické vlaky na Moldavu

publikováno: 8.3.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Oblíbená Moldavská dráha, která dopravuje turisty do Krušných hor, nebude od tohoto pondělí 8. března v provozu. Informovala o tom Doprava Ústeckého kraje. Důvodem je omezení pohybu lidí, kteří nemají opuštět okresy.

Lidé chtějí mít v Daliborce obřadní síň

publikováno: 8.3.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

V Lounech proběhla anketa, která se dotazovala na budoucnost historického domu čp. 57 na Mírovém náměstí v Lounech, známého pod názvem Daliborka. Až se z domu odstěhuje archív, je třeba najít pro nádherné prostory využití. Lidé by si přáli reprezentační prostory nebo multifunkční centrum.

Mostecké Středisko volného času nabízí balíčky pro velikonoční tvoření

publikováno: 5.3.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Vypěstovat a ozdobit velikonoční osení, vyrobit si jarní dekorace nebo tvořit z keramiky. Domácí aktivity nabízí v březnu Středisko volného času v Mostě. Dětem připravilo opět i výlety Mostem a okolím s úkoly a soutěžemi.

Osamělý pižmoň z chomutovské zoo má novou společnost

publikováno: 4.3.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Helena Hubáčková

V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po letech složitého hledání podařilo sehnat dvě samice. Jde o matku s dcerou, do Chomutova přicestovaly v únoru z nizozemské GaiaZoo Kerkrade. Druhý den po příjezdu už se obě zvědavě rozkoukávaly v chomutovském výběhu.

Příběhy Krušných hor ožívají v nové aplikaci

publikováno: 3.3.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Znovuoživené Krušnohoří se jmenuje nová mobilní aplikace, která návštěvníky přenese do historie a příběhů Krušných hor. Nabízí krátké i delší výlety po sedmi místech Čech i Saska a obsahuje množství videií, rekonstrukcí a vizualizací.

Boží Dar zavře cestu na Klínovec a přestane upravovat trasy

publikováno: 2.3.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Kvůli obavám z nedodržování aktuálních vládních opatření se město Boží Dar v Krušných horách rozhodl přestat upravovat běžecké trasy v okolí. Nechce tak lákat do hor turisty. Nepřístupný bude i vrchol Klínovce.

Severočeská teplárenská spouští kampaň na podporu CZT

publikováno: 1.3.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Společnost Severočeská teplárenská spouští dnes, od 1. března, novou dlouhodobou kampaň se sloganem „CZT – ověřená Cesta Za Teplem“. Prostřednictvím kampaně chce svým zákazníkům připomenout, co všechno se skrývá za jejími službami a zároveň vzbudit zájem odběratelů o odpovědný přístup k hospodaření s energiemi v jejich domech.

Litvínov chce opravit zimní stadion, plány už jsou hotové

publikováno: 26.2.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Už letos by měla začít stavba nové plavecké haly a do toho se ještě Litvínov chce pustit do přeměny zimního stadionu. HC Verva Litvínov už má hotové první plány a vizualizace, jak by to mohlo vypadat. 

I v covidovém období rozdává teplárna dary neziskovkám

publikováno: 24.2.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Ani ve složité době koronavirové pandemie neopustila komořanská teplárna myšlenku podpory neziskových organizací a vyhlásila přijímání žádostí pro tento rok. To bylo ukončeno v polovině února a výběrová komise mohla vybírat z 29 projektů, které předložilo 27 organizací.

Mariánské Radčice říkají stop čoudícím komínům

publikováno: 23.2.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

V Mariánských Radčicích na Mostecku se rozhodli zlepšit ovzduší v obci vlastní cestou. Po vzoru celostátních kotlíkových dotací tam nabídnou obyvatelům pomoc s výměnou zastaralých způsobů vytápění. Několikaleté měření ovzduší totiž ukázalo, co je hlavním zdrojem znečištění. Že právě lokální topeniště zamořují Českou republiku prachem nejvíc, dokládají i statistiky Českého hydrometeorologického ústavu.

Rekonstrukce kláštera v Žatci začne ještě letos

publikováno: 22.2.2021, kategorie: Památky, autor: Tomáš Kassal

Město Žatec získalo druhou dotaci na obnovu bývalého kapucínského kláštera. Plánovaná proměna kláštera na spolkové a robotické centrum se proto může dělat najednou. Práce mají začít letos v létě a skončit v roce 2023. Nebude tedy nutné je dělat na etapy.