reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Kam bezpečně do přírody: Procházka i pořádná túra
  • Kam bezpečně do přírody: S Čechem za výhledy
  • Do muzea se dá vyrazit virtuálně
  • Kam bezpečně do přírody: Z Krupky na zříceninu

Kam bezpečně do přírody: Klid najdete na hřbitově

publikováno: 8.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Dnešní titulek berte s nadsázkou. Zavede vás totiž na klidné místo, kam chodí minimum lidí. Půjde totiž o hřbitov, který se již nepoužívá - židovský hřbitov, který leží u Hřivčic na Lounsku. Dnešní výlet na čerstvým vzduchem nabídne i krásnou vyhlídku.

Výročí teplické keramičky připomínají v muzeu popelníky

publikováno: 7.4.2020, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Bažantová

135. výročí založení továrny na keramiku Dietmar - Urbach v Teplicích – Trnovanech připomíná po celý duben ve vstupní hale Regionálního muzea v Teplicích kolekce popelníků se zvířecími motivy. Přestože muzeum je uzavřené, do foyeru je vstup povolen.

Do přírody už bez roušky

publikováno: 7.4.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Dobrá zpráva pro všechny, kteří se obávali vyrazit na vycházky do přírody - zákaz volného pohybu se na sportování a vycházky nevztahuje, ale navíc není nutné při něm ani používat roušky. Opatrnost je přesto na místě.

Kam bezpečně do přírody: Okolím Lubence

publikováno: 6.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Dnes pro vás máme další tip na procházku mimo civilizaci. Tentokrát se vydáme až na Lubenecko a budeme potřebovat auto. Výlet za čerstvým vzduchem je tentokrát vhodný jen pro pěší.

Kam bezpečně do přírody: Krušnými horami s kočárkem i tříkolkou

publikováno: 3.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Tentokrát jsme pro vás připravili výlet za čerstvým vzduchem, který je vhodný i pro kočárky či malé děti s odrážedly, koloběžkami a koly. Vypravíme se do Krušných hor na Jedlák.

Ukliďme Česko, koronaviru navzdory

publikováno: 2.4.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Radek Janoušek

Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem? Vybízí k tomu organizátoři projektu Ukliďme Česko, jejichž hlavní úklidová akce byla plánována na tento víkend.

Fotosoutěž Dolního Poohří na téma Turista v Poohří

publikováno: 2.4.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Začátek turistické sezóny 2020 je sice velmi neobvyklý, ale o tradiční fotografickou soutěž Poohří vaším objektivem nepřijdou návštěvníci ani letos. Na své procházky do přírody si proto nezapomeňte brát fotoaparát. Letošním tématem je „Turista v Poohří“. Soutěž začíná první dubnový den a snímky je možné posílat až do konce září.

Kam bezpečně do přírody: Procházka z Duchcova

publikováno: 1.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Další pěší výlet za čerstvým vzduchem bude vycházet z Duchcova a poskytne netradiční vyhlídku na hornický region i Krušné hory a České středohoří. Protáhnout si ho můžeme také po naučné stezce, upomínající na slavného obyvatele Casanovu.

Kina se přesouvají do obývacích pokojů

publikováno: 1.4.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

S dalším kreativním řešením, jak přinést izolovaným lidem zábavu a zároveň úplně nezbankorotovat, přicházejí kina. Zapojují se do projektu #vašekino, který umožní sledovat filmy vašeho oblíbeného kina z obýváku. Zapojí se kina v Mostě, Teplicích, Litvínově, Jirkově. Promítání začíná dnes, první dubnový den.

Kam bezpečně do přírody: S Petrem a Pavlem na Výrov

publikováno: 30.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Třetí z naší série bezpečných tipů na výlety do přírody za čerstvým vzduchem bude mířit do přírodního parku Džbán na Lounsku, který je protkaný pěšími cestami. Projdeme se naučnou stezkou na vrchol Výrov.

Kam bezpečně do přírody: Cesta z města

publikováno: 27.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Máme pro vás další z tipů na výlety do přírody za čerstvým vzduchem. Tentokrát to bude cesta z města - a to doslova. Vyrazíme z Klášterce nad Ohří naučnou stezkou do Krušných hor.

Žatec zrušil čarodějnice i mažoretkový festival, opera snad bude na podzim

publikováno: 27.3.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Od poloviny března jsou zrušeny veškeré kulturní události včetně divadelních a filmových představení. Některé vstupenky na březen a duben do Městského divadla v Žatci zůstávají v platnosti, jiná představení a akce jsou zrušeny bez náhrady. O tom, zda a kdy bude open air opera se jedná.

Teplárenské společnosti předaly roušky městům i nemocnici

publikováno: 26.3.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V pondělí v noci přistálo na letišti Václava Havla letadlo, které z Číny přivezlo potřebný zdravotnický materiál. Obsahem dodávky byl i milion roušek, které zakoupily i J&T a EPH. Část z nich rozvezli ředitelé společností United Energy a Severočeská teplárenská do měst a nemocnice na Mostecku.

Kam bezpečně do přírody: Nejvyšší vrchol Mostecka

publikováno: 26.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Přinášíme vám první z tipů na výlety do přírody, kterými vás chceme pozvat na čerstvý vzduch. Tentokrát se vypravíme do nadmořské výšky téměř jednoho kilometru, na nejvyšší vrch mostecké části Krušných hor, Loučnou.

TIPKam bezpečně do přírody: Série tipů na výlety

publikováno: 25.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Karanténa, která svírá Česko, omezuje pobyt venku. Odborníci ovšem upozorňují, že pobyt na čerstvém vzduchu je zásadní pro naši imunitu a ta nám zas umožňuje lépe bojovat s virem. Připravujeme pro vás proto sérii výletů do přírody, do méně známých míst.