reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Do mosteckého muzea zavítají Keltové a Germáni
  • Vyzkoušejte si výrobu kdoulové marmelády
  • Horní Hrad zakončí sezónu pořádným rachotem
  • Křížova vila v Žatci nabídne nedělní výpravy za uměním
  • Děti čeká na zámku Červený Hrádek svět kostiček

Po stopách svídnické dráhy v Krušných horách

publikováno: 14.10.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Výlet po zaniklé krušnohorské trati v česko-německém pohraničí pořádá o víkendu Partnerský spolek Litvínov a turistický spolek Olbernhau. Pěší výlet povede z Nové Vsi v Horách do Olbernhau v neděli 20. října.

TIPFotosoutěž Dolního Poohří se blíží ke konci

publikováno: 14.10.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Už jen do konce října mohou fotografové posílat své snímky z toulek Dolním Poohřím do každoroční fotografické soutěže Poohří vaším objektivem. Slavnostní vyhlášení vítězů je naplánováno na neděli 10. listopadu v Lounech. Nekrásnější snímky se pak objeví v kalendářích pro rok 2020.

Mostecké divadlo pořídilo nové židle, i díky daru od teplárny

publikováno: 11.10.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Miloslava Kučerová

Postupnou obměnou prochází židle Komorní scény Městského divadla v Mostě. Díky dotaci od společnosti United Energy ve výši 80 000 korun mohla být část židlí, které již byly v kritickém stavu, nahrazena novými.

Obrazy lounského výtvarníka doplní v klášterecké galerii kabelky

publikováno: 10.10.2019, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Obrazy lounského výtvarníka Václava Krejcara, které budou v říjnu k vidění v Galerii Kryt v Klášterci nad Ohří, doplní prodejní výstava kabelek Zuzany Havelkové. Vernisáž obou výstav se koná v pátek 11. října od 17,00 hodin.

SVČ Most hostí mezinárodní mistrovství ČR ve stolních hokejích

publikováno: 9.10.2019, kategorie: Sport, autor: Jakub Hasil

Po třech letech bude mostecké Středisko volného času opět hostit vrcholný mezinárodní turnaj stolního hokeje. Pod souhrnným a již tradičním názvem United Energy Víkend stolního hokeje se zde ve dnech 11. až 13. října odehraje pět turnajů ve třech stolních hokejích.

Z Freibergu do Mostu dorazí výstava o těžbě uranu v Krušných horách

publikováno: 9.10.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

„Veškeré hornictví je bojem s elementy.“ Citát Alexandera von Humboldt uvádí novou výstavu v mosteckém muzeu nazvanou Mýtus Atom, která se otevře ve čtvrtek 10. října. Putovní výstava z Freibergu vás provede po stopách dobývání uranu. Otevřena bude až do ledna příštího roku a doplní ji zajímavé přednášky.

TIPTipy na víkend 11. až 13. října

publikováno: 9.10.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Oslava jablek a vína, pouštění draků – to jsou tradice podzimu, které si můžete užít uprostřed října. Přidáme i strašidelné prohlídky zámku, den archeologie nebo běh zámeckým parkem.

Operní přenosy z New Yorku vstupují do nové sezóny

publikováno: 8.10.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

V sobotu 12. října odstartuje v českých kinech nová sezóna přímých přenosů z nejslavnějšího operního svatostánku světa - z Metropolitní opery v New Yorku. V říjnu se můžete těšit na Pucciniho Turandot a Massenetovu Manon. Opery přenáší živě kina v Žatci a Chomutově.

Betonový design v porcelánovém domě

publikováno: 7.10.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jana Tanzmannová

Krásu betonu, který považujeme většinou za stavební materiál, odhaluje výstava, otevřená v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Originální betonový design značky GURĒ si tam můžete prohlédnout do 16. listopadu. Přečtěte si, jak nábytek nebo šperky z betonu, vznikají.

TIPBraňany oslaví posvícení porcováním husy

publikováno: 7.10.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Porcování posvícenské husy starostou a generálním ředitelem Severočeských dolů už patří k tradici Braňanského posvícení. Obec na Mostecku ho bude slavit tuto sobotu 12. října a chystá program pro děti i dospělé. Vyzkoušet si můžete soutěž v pojídání šišek a vystoupí také zpěvačka Olga Lounová.

Příběhy z džungle dnes na prknech mosteckého divadla

publikováno: 4.10.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Světoznámé příběhy Rudyarda Kiplinga z indické džungle ožijí dnes večer na premiéře v mosteckém Městském divadle. Výpravná dobrodružná inscenace s Tadeášem Horehleděm v hlavní roli Mauglího je určena pro celé rodiny.

Za písněmi na zámek Červený Hrádek

publikováno: 3.10.2019, kategorie: Hudba, autor: redakce

První říjnový víkend se na zámku Červený Hrádek u Jirkova chystá 13. ročník mezinárodního festivalu sborové populární hudby. Letos výjimečně bude Jirkovský písňovar nesoutěžní. Nabídne však množství vystoupení nejen na zámku, ale i v Jirkově a Chomutově.

TIPTipy na víkend 4. až 6. října

publikováno: 2.10.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První říjnový víkend nabídne další oslavy sklizně – vinobraní ve Stranné nebo Jablečný den v Krásném Dvoře. Historické slavnosti si užijete v Terezíně a na Křivoklátě, děti se pobaví na Dni zvířat v Chomutově či nových pohádkách v Mostě.

Do Mostu míří legenda české hudební scény Abraxas

publikováno: 2.10.2019, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

Také tento víkend bude znít mosteckým Rokáčem Vinohrady spousta muziky. V pátek 4. října vystoupí legenda české hudební scény Abraxas a  sobotu 5. října zahrají Kola dokola, společně s kapelou Trepifajxl.

Vičický zámek se o vinobraní poprvé otevře veřejnosti

publikováno: 1.10.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Při příležitosti vinobraní u kostelíka ve Stranné na Chomutovsku se v sobotu 5. října veřejnosti otevře jedna ze zapomenutých regionálních památek - zámek ve Vičicích u řeky Ohře. Prohlídky zámku i samotné vinobraní s programem a stánky začnou v poledne.

V litvínovském divadle zkouší hru o černobylské tragédii

publikováno: 30.9.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Na pódiu Docela velkého divadla v Litvínově v těchto dnech probíhají pod vedením režiséra Jurije Galina zkoušky nové divadelní inscenace Sarkofág Černobyl. Surrealistické drama Vladimíra Gubareva o nebezpečí lží bude mít premiéru v pátek 11. října.

TIPPrvní říjnový týden bude patřit architektuře

publikováno: 30.9.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Na začátku října probíhá po celé republice devátý ročník Dne architektury. Ač název zmiňuje jen "den", akce jsou rozprostřeny do celého týdne. Vybrali jsme pro vás zajímavé akce v Mostě, Lounech, Teplicích a Žatci.