reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • V lounském parku se otevřel velký antikvariát
  • Vydejte se na červnové procházky kláštereckým parkem

Zahrada školky jako nová. Díky teplárně a rodičům

publikováno: 23.5.2022, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Jedno květnové odpoledne vyzvedli, jako obvykle, rodiče své děti z mateřské školy Kaštánek v Litvínově. Domů však tentokrát nepospíchali. Zůstali, aby pomohli zvelebit zahradu, kde jejich děti tráví při hezkém počasí většinu času. S nákupem materiálu, barev i nářadí pomohla teplárenská společnost United Energy. 

TIPSvětové hudební hvězdy míří do Teplic

publikováno: 23.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Ve čtvrtek 26. května začíná 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který nabídne dvě desítky koncertů napříč celým krajem. Zahajuje tradičně v teplické koncertní síni. Sedm symfonických a čtrnáct komorních koncertů přinese řadu zajímavých jmen současné klasické hudební scény tuzemské i zahraniční. Seznamte se s programem....

Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích se vrací k velkému programu

publikováno: 21.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Třídenní program plný hudebních hvězd na několika scénách, dobové tržiště a doprovodný program po celém městě - tak bude opět vypadat květnové zahájení lázeňské sezóny v Teplicích. Zahraje třeba Honza Křížek s kapelou, Jana Uriel Kratochvílová, Stromboli s Bárou Basikovou či Monkey Business. Akce se bude konat od 27. do 29. května.

Na Matyldu se vrací komořanské hry

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Po dvouleté pauze, kdy koronavirus omezil setkávání a kulturní akce, se na mosteckou Matyldu vrátí Komořanské dětské hry. V sobotu 11. června je v rekreačním areálu v Souši pořádá pro děti i jejich rodiče Severočeská teplárenská. Opět se stanou součástí jubilejního desátého ročníku závodu dračích lodí.

Kadaň bude patřit několik dní pohádkám

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

První ročník filmového festivalu pro velké i malé pohádkové nadšence se koná od pondělí 23. května v Kadani. Připraveno je promítání mnoha pohádek, představí se nové Večerníky i produkce studentů FAMU. Program vrcholí v sobotu 28. května narozeninami Maxipsa Fíka.

Beethovenův hudební festival po dvou letech opět naživo s diváky

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena se příznivcům klasické hudby představí v tradiční podobě živých koncertů. Těch se letos uskuteční dvacet v deseti městech Ústeckého kraje. Děje se tak po dvouleté pauze, kdy musel pořadatel nabízet hudební zážitky jen přes internet.

Mostecká ZŠ Okružní slaví úspěch v soutěži lego robotů

publikováno: 19.5.2022, kategorie: Vzdělávání, autor: Ondřej Černý

Osmáci z mostecké Základní školy v Okružní jsou výborní konstruktéři a programátoři robotů. Tedy pokud k jejich stavbě mají k dispozici lego. Podařilo se jim totiž získat čtvrté a páté místo v letošním ročníku prestižní Robosoutěže pořádané Fakultou elektrotechniky ČVUT Praha. ZŠ Okružní se tak stala v této soutěži jednou z nejúspěšnějších škol v Česku.

Stane se dub u Šumné stromem roku? Přijďte ho v pondělí podpořit

publikováno: 19.5.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Letní dub u bývalého statku Šumná pod zříceninou hradu Šumburk u Klášterce nad Ohří bojuje o titul Strom roku 2022. Kandidáta si můžete přijít prohlédnout a podpořit na odpoledním setkání v pondělí 23. května od 13,00 hodin.

Letní odstávky 2022: Jak to bude v Mostě a Litvínově?

publikováno: 18.5.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V Mostě se letos v létě celoplošná odstávka v dodávkách teplé vody opět nechystá. Odlišná situace je ve městě Litvínov, kde je v plánu dokončení tříleté obnovy hlavního tepelného napáječe. Pro obyvatele města Litvínova a Janova to znamená dvě kratší, maximálně dvou či třídenní denní odstávky.

TIPTipy na víkend 20. až 22. května

publikováno: 18.5.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Pro rodiče máme tento víkend pozvánky na víno i jídlo, retro noc v muzeu nebo party na koupališti. Dětem můžeme nabídnout rytíře na slavnostech, hledání pokladu na hradě, pohádky na zámku nebo odpoledne s policisty... prostě dvacítka akcí pro skvělý víkend.

V Galerii Benedikta Rejta v Lounech se otevře aquarium

publikováno: 17.5.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Jedno patro lounské galerie se promění ve snový, meditativní prostor. Interaktivní světelná instalace Vladimíra Buriana vytvoří za využití optických prostředků smyslový prožitek vody. Druhá část výstavy Voda se otevře ve čtvrtek 19. května.

Mobilní audioprůvodce láká na cestu mezi žatecké komíny v roce 1913

publikováno: 17.5.2022, kategorie: Turistika, autor: Monika Merdová

Nového průvodce do každého chytrého telefonu vytvořil spolek A dál? ve spolupráci s vývojáři aplikace TourStories. Žatecká trasa Mezi žateckými komíny bude dostupná v polovině května, v rámci žatecké Muzejní noci proběhne v pátek 20. května v 17,00 hodin i její slavnostní spuštění.

TIPChrámecké vinařství zve na jarní ochutnávku vín

publikováno: 16.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Den otevřených dveří s pravidelnou jarní ochutnávkou kolekce všech vín pořádá v sobotu 21. května České vinařství Chrámce na Mostecku. Čeká vás více než padesátka nejrůznějších vín, ale také prohlídky s průvodci a zábava pro děti.

Chomutov chystá o víkendu oslavy kulatého výročí

publikováno: 16.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Chomutov chystá o tomto víkendu 21. a 22. května slavnosti, které připomenou 770. výročí první písemné zmínky o Chomutovu. Letošní novinkou bude vědomostní kvíz pro týmy z řad občanů města. Návštěvníci se mohou těšit na rytířské turnaje či hudební vystoupení. Po úspěchu adventních trhů se i tento program přesouvá do městského parku.

Neobyčejný život neobyčejné ženy. Mostecká premiéra dokumentu

publikováno: 16.5.2022, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Zpověď téměř stoleté ženy, která navzdory režimům neustoupila z přesvědčení dělat to, co je správné. I když za to hrozí trest nejvyšší. Ve středu 18. května bude mít v Mostě premiéru životopisný film režiséra a kameramana Martina Studeckého o teplické rodačce Haně Truncové.

Na komořanském komíně je zase plno

publikováno: 14.5.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Komín komořanské teplárny se pro sokoly stěhovavé stal už tradičním jarním bydlištěm.  Do hnízdní budky umístěné ve výšce 130 metrů se vrátili již podeváté a opět zde vyvedli mladé. Tentokrát tři samičky.

Muzejní noc v Žatci bude mít retro podobu

publikováno: 13.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Zavzpomínat si na dětství nebo mládí můžete v pátek 20. kvěna na Muzejní noci, které pořádá žatecké muzeum. Program navazuje na aktuální výstavu Vzpomínky naší maminky, která je otevřena v hlavní budově. Právě tam se bude odehrávat večerní program. Otevřeno zdarma však budou mít i další muzea v Žatci.

United Energy podpoří hudební festival na Benediktu

publikováno: 12.5.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Generální ředitel společnosti United Energy Milan Boháček a primátor města Mostu Jan Paparega stvrdili svými podpisy oblasti spolupráce pro tento rok. Prostřednictvím již 19. dodatku o spolupráci věnovala teplárenská společnost městu, stejně jako v předchozích letech, půl milionu korun.

Posnídejte v sobotu férově

publikováno: 11.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Férová snídaně je největší česká akce na podporu pěstitelů ve světě. V sobotu 14. května máte příležitost setkat se s přáteli a zároveň ukázat svůj zájem o férové pěstování plodin na celé planetě. Letos se venkovní piknik vrací po dvou letech pauzy. Kde si ho můžete užít?

TIPTipy na víkend 13. až 15. května

publikováno: 11.5.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Nabitý květnový víkend láká k ochutnávání. V sobotu můžete začít férovou snídaní, pokračovat food festivalem v Mostě a gulášovým festivalem v Meziboří, děti vzít na cukrovou vatu na novohradské pouti a zakončit to koštem vína v Žernosekách. Přidáme i hudební tipy, slavnosti a festivaly.

Slavností stepí na Rané: pozorování syslů i ovčácké soutěže

publikováno: 10.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

O víkendu můžete nahlédnout blíže do přírody stepí Lounského středohoří. V sobotu 14. května se u kopce Raná koná další ročník Slavností stepí. Vyrazit můžete na exkurze, pozorovat sysly, uvidíte zpracování ovčí vlny i soutěže ovčáckých psů.

Letos bude pokračovat výstavba Cyklostezky Ohře

publikováno: 10.5.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Dvacet milionů korun chce letos Ústecký kraj investovat do dalšího budování Cyklostezky Ohře. Stavět se bude u Litoměřic a Libočan. Zatímco stezka podél Labe je již dokončená a poskytuje cyklistům velký komfort, podél Ohře stále chybí kvalitní úseky.

Mostecké centrum bude patřit jídlu. Koná se druhý ročník Food Festivalu

publikováno: 9.5.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Nákupní centrum Central Most a Statutární město Most si pro milovníky jídla připravili téměř 30 stánků s jídlem a pitím, odpočinkovou zónu, hudební vystoupení, karikaturistu či sladký koutek pro mlsné jazýčky. To vše nabídne v pořadí druhý ročník oblíbeného Food Festivalu. Central Most navíc oslaví své 14. narozeniny, takže je pro každého připravena porce selátka s pivem zdarma, a to v sobotu 14. května.