reklama Hlasujte v soutěži Krušnohorská NEJ
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Jubilejní Beethoven: Barokní koncert v barokním kostele
  • Oslavte dětský den s Maxipsem Fíkem
  • Klášterem v Kadani bude provázet Jiří Popel z Lobkowicz
  • Žatecké letní kino začne promítat už na konci května
  • Věda hravě v mostecké knihovně

TIPDěti čeká Super den s Březenským drakem

publikováno: 27.5.2019, kategorie: Pro děti, autor: Lukáš Kopecký

Březenský drak, neboli obří kolesové rýpadlo, už neodmyslitelně patří k obci Březno na Chomutovsku. V sobotu 1. června, na Mezinárodní den dětí, připravily Severočeské doly společně s obcí u této ojedinělé industriální památky bohatý kulturní program plný soutěží a atrakcí pro děti.

Jubilejní Beethoven: Koncert pod širým nebem

publikováno: 27.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Jedinečným symfonickým koncertem pod širým nebem se Hudební festival Ludwiga van Beethovena přehoupne ve čtvrtek 6. června do své druhé půle. Společně se Severočeskou filharmonií Teplice, která je pořadatelem festivalu, bude na nádvoří duchcovského zámku hrát známý český houslista Pavel Šporcl.

Jubilejní Beethoven: Kytary na zámku

publikováno: 26.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Turné jubilejního 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena po krásných městech Ústeckého kraje pokračuje ve středu 5. června. Tentokrát zamíří do města porcelánu - Klášterce nad Ohří. V sále zámku nad řekou Ohří bude koncertovat Pražské kytarové kvarteto.

Jubilejní Beethoven: Komorní koncert v chomutovském kostele

publikováno: 25.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Další ze zastávek jubilejního 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena bude město Chomutov. V kostele svatého Ignáce na náměstí se posluchačům představí Kolegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu a houslista Vlastimil Kobrle. Koncert se koná v úterý 4. června.

Jubilejní Beethoven: Klavírní večer v Zahradním domě

publikováno: 24.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Skvělá klavíristka z Jižní Koree Jung-Ah Lee bude mít svůj sólový večer v pondělí 3. června v Zahradním domě v Teplicích. Její komorní koncert je sedmým hudebním večerem 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, pořádaného Severočeskou filharmonií Teplice.

Jubilejní Beethoven: Černošské spirituály v klášteře

publikováno: 23.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Osecký klášter rozezní černošské spirituály. Tento fenomén americké kultury přiveze v rámci Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena komorní sbor Martinů Voices. Další z koncertů, v němž se jubilejní 55. ročník festivalu rozjíždí do kraje, se bude konat v neděli 2. června odpoledne.

V sobotu uvidí Žatec operu Libuše, lístky ještě zbývají

publikováno: 22.5.2019, kategorie: Hudba, autor: redakce

Druhý ročníku Open Air Opery v Žatci nabídne Smetanovu Libuši a operní hvězdu první velikosti - Evu Urbanovou. Letní amfiteátr v Žatci, kde se představení ústeckého divadla v sobotu 25. května odehraje, má kapacitu tisíc návštěvníků, a tak máte ještě šanci lístky sehnat. V Chrámu chmele a piva budou vařit speciální pivo Libuše.

TIPTipy na víkend 24. až 26. května

publikováno: 22.5.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední květnový víkend je opět pěkně nabitý. Začne už v pátek nocí kostelů a muzeí, v Lounech vypukne Antikotel, v Teplicích zahájení lázeňské sezóny. Víkend je plný programů pro děti – na chomutovských slavnostech, na Horním Hradě, v lázních Evženie či na trase Doupovské dráhy.

Poslední hlubinný důl ožívá na fotografiích

publikováno: 21.5.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Klímová

V podzemí mosteckého přesunutého kostela můžete pomocí fotografií nahlédnout do posledního hlubinného dolu v podkrušnohorské pánvi. Ve čtvrtek 23. května se otevře výstava černobílých fotek Petra Havlíka, které doplní krátký film o dole Centrum v Dolním Jiřetíně. Výstava potrvá do července a chystají se též komentované prohlídky a kurz fotografické techniky zvané kyanotypie.

Jubilejní Beethoven: Perličky z historie

publikováno: 21.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festivalu Ludwiga van Beethovena letos slaví 55. výročí. Koná se pravidelně od roku 1964 a v současnosti je největším festivalem klasické hudby konaným výhradně na území Ústeckého kraje. Přečtěte si několik zajímavostí z jeho pestré a dlouhé historie.

Tip na páteční večer: Noc kostelů

publikováno: 20.5.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Noc kostelů v jeden v roce otevírá chrámy, kostely i kapličky veřejnosti. Budete si moci prohlédnout kostely, které jsou po většinu roku nepřístupné. Podle pořadatelů je přihlášeno v celé republikce už téměř 1600 míst. Kam se vypravit v pátek 24. května na severozápadě Čech?

TIPNové výstavy zámku Valdštejnů v Litvínově potěší děti

publikováno: 20.5.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Skvělé zážitky pro děti nabízí nové výstavy na zámku Valdštejnů v Litvínově. Od března ukazuje jedna z expozic, jak si hrály děti ze šlechtických rodin v 18. a 19. století. Ve čtvrtek 23. května se pak otevírá Litvínovské zámecké imaginárium divadla bratří Formanů a jejich přátel, které zavede děti do světa divadla a fantazie.

Jubilejní Beethoven: Mládí s filharmoniky

publikováno: 18.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Součástí Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který už brzy začíná v Teplicích, jsou pravidelně i koncerty mladých nadějných talentů. Se Severočeskou filharmonií Teplice si zahrají na dvou koncertech v Teplicích a Děčíně, v úterý 28. a středu 29. května.

Jubilejní Beethoven: Kvarteto Apollon v Zahradním domě

publikováno: 17.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

V pondělí 27. května se po výletu na zámku Nový Hrad v Jimlíně vrací Hudební festival Ludwiga van Beethovena do Teplic. V komorním koncertě v teplickém Zahradním domě se posluchačům představí smyčcový kvartet Apollon.

Bez tatíčka: Výstava o válečných pomnících

publikováno: 16.5.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Stojí v každém městě, bezmála i v každé vesnici. Obelisky, stély, sochy, kříže nebo jen pamětní desky se jmény padlých v první světové válce. Jak vznikaly, jaká byla jejich symbolika i pozdější osudy, připomene nová výstava mosteckého muzea. Výstava Bez tatíčka - Pomníky velké války 1914–1918 v Ústeckém kraji se otevře v úterý 21. května.

Víla Milada převezme vládu nad jezerem

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Jezero Milada na Ústecku, které se začalo napouštět v roce 2001, se postupně stává oblíbeným rekreačním místem. Během let se jeho symbolem stala víla Milada, která nad ním letos převezme vládu v sobotu 18. května. Odemknout jezero, které se právě letos stalo dospělým, pomohou slavnostním předáním klíče otužilci. Malí i velcí návštěvníci mohou k oslavě narozenin přispět výrobou dortu z malovaných kamínků a květin z barevného papíru.

TIPTipy na víkend 17. až 19. května

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Z více než dvou desítek akcí můžete vybírat tento víkend v našich tipech. Víkend to bude hodně pestrý. Zámecké slavnosti chystají ve Valči, Novém Hradě a Korozlukách, sezónu zahájí na Klínech nebo Miladě, probudí vinice v Březně, k tomu muzejní noci, slavnosti stepí, výlet po pevnostech, závody sporťáků...

Jak naši předkové navigovali podle hvězd

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: Frederik Velinský

Jak se Féničané, Arabové a Vikingové dokázali plavit bez kompasu? Jak se Kolumbus dokázal vrátit z Ameriky bez využití navigace podle hvězd? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, vydejte se ve čtvrtek 16. května na hvězdárnu na Písečném vrchu v Teplicích. Tématem Café Nobel je tentokrát Historie navigace podle hvězd.

Jubilejní Beethoven: Festivalový koncert na zámku

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který letos slaví 55 let od svého založení, dva dny po svém zahájení v Teplicích vyrazí do kraje. První zastávkou bude zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Sobotní odpoledne 25. května tam zpestří soubor Epoque Quartet.

Vernisáž výstavy My brouci v Teplicích připraví děti

publikováno: 14.5.2019, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Tichá

Se zajímavou novinkou přichází teplické regionální muzeum, které ve čtvrtek 16. května otevírá novou výstavu My brouci. Ta srovnává obrazy brouků Romana Franty se sbírkami skutečných brouků. Výstavu zahájí hned dvě vernisáže - odpoledne výhradně pro děti, večer pro dospělé.

Muzeum zve na epochální výlet do starých Loun

publikováno: 14.5.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tak totiž zní podtitul deváté lounské muzejní noci, která se bude konat v pátek 17. května večer. Otevře se nejen Oblastní muzeum, ale i další expozice ve městě. Těšit se můžete na komentované prohlídky, posezení u piva, promítání starých filmů, pohádku pro děti nebo si vyrobit originální pohlednici.

Jubilejní Beethoven: Vášnivá hudba Janoska Ensemble

publikováno: 14.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební vášeň – tak charakterizují kritici Janoska Style, s nímž kvarteto Janoska Ensemble dorazí do Teplic. Vystoupení tohoto rodinného uskupení bude součástí zahajovacího koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena ve čtvrtek 23. května. Doprovodí je pořádající Severočeská filharmonie Teplice v čele s bývalým šéf dirigentem Charlesem Olivieri-Munroe.

TIPJubilejní Beethoven: Vyhrajte lístky na zahajovací večer

publikováno: 13.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Severočeská filharmonie Teplice společně se světoznámým kvartetem z Vídně Janoska Ensemble zahájí ve čtvrtek 23. května v Teplicích další ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Pokud chcete slyšet tento jedinečný zahajovací koncert, máte šanci získat právě teď vstupenky.

Na autodrom dorazí veteráni i nablýskané ameriky

publikováno: 13.5.2019, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Početnou a pestrou přehlídku slibuje i letos sraz majitelů veteránů na mosteckém autodromu. Bude už potřetí součástí závodního víkendu historických vozů ve dnech 29. a 30. června, který tentokrát okoření premiéra evropská série závodů amerických sedanů NASCAR. I proto se pořadatelé rozhodli rozšířit sraz a s ním spojenou výstavu naleštěných exemplářů také o americké vozy.

 

Zajímavá místa v regionu