e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Tip na výlet: Industriální cyklostezkou z Kadaně
  • Vernisáže jsou zpět: v Lounech budou hned dvě
  • Zahájení teplické lázeňské sezóny se o měsíc posouvá
  • Výlety po Klášterecku: Na hrad, který na nás shlíží sedm staletí
  • Teplárenská společnost pokračuje v obnově horkovodů do Litvínova

Opera Carmen pod širým nebem se přesouvá na červen

publikováno: 7.5.2021, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Městskému divadlo v Žatci nezbývá než opět přeložit termín plánovaného open air operního představení v letním kině. Diváci ji měli vidět už vloni v květnu, poslední termín je stanoven na sobotu 26. června.

Letní odstávka teplé vody? V Litvínově čtyřdenní, jinde jen lokálně

publikováno: 7.5.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Společnosti Severočeská teplárenská a United Energy se připravují na letní údržbu a rekonstrukce. Pro domácnosti v Mostě a Litvínově mají stejnou zprávu jako loni: dlouhodobá celoplošná odstávka v roce 2021 nebude ani v jednom z měst. V Mostě budou probíhat pouze lokální opravy, v Litvínově je v plánu druhá část obnovy hlavního napáječe. Pro obyvatele Litvínova a Janova to znamená dvě kratší celoplošné odstávky.

Letní lounské vábení nahradí menší akce

publikováno: 6.5.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Ani letos se nebude konat velká celoměstská slavnost v Lounech - Letní lounské vábení, které bylo naplánována na začátek srpna. Pořadatelé si netroufají tak velkou akcí připravovat. Nahradí ji ale menší alternativní programy.

Výlety po Klášterecku: Cesta za zapomenutým kostelem

publikováno: 5.5.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Dnes sejdeme z kopců a vyhlídek, vyjdeme z hlubokých lesů a navštívíme bývalou obec Mikulovice, kterou dodnes připomíná kostel s červenou střechou. Sedmý díl výletů po Klášterecku nabídne pětikilometrovou procházku, která potěší všechny milovníky historie.

Certifikace zážitků a výrobků z Poohří se opět otevírá

publikováno: 4.5.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V letošním roce poprvé mohou producenti a poskytovatelé služeb z regionu podél řeky Ohře přihlásit své výrobky, zážitky a služby do procesu certifikace. Mohou tak získat a používat značku „Poohří regionální produkt®“, která je symbolem originality a zárukou původu a kvality. Přihlášky do Destinační agentury Dolní Poohří, která značku spravuje, je třeba zaslat do 20. května.

Žatecká synagoga už má nové vitráže i fasádu

publikováno: 3.5.2021, kategorie: Památky, autor: Vojtěch Kostiha

V Žatci pokračuje rozsáhlá rekonstrukce syngogy a sousedního rabinátu. Na kolemjdoucí to v této pochmurné době musí působit jako pomyslné světlo na konci tunelu. Dům starý téměř 150 let po dlouhém chátrání rozzářily barevné odlesky z nových okrasných vitráží a finální výmalba části fasády. Stavební společnost Metrostav pokračuje také v restaurátorských opravách stropu synagogy, rekonstrukci zastřešení věží a v budově rabinátu probíhají zednické práce a instalace rozvodů. 

Profesionální řidiči kamionů i jejich rodiny se budou školit na autodromu

publikováno: 3.5.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Být řidičem kamionu patří mezi časté dětské sny. Jak náročná i zajímavá práce to je, bude k vidění v sobotu 8. května na výcvikových plochách mosteckého polygonu. Pro své řidiče i jejich rodiny tam chystá celodenní školení a doprovodný program spediční firma PINC s.r.o. Přijít ale může každý, kdo přemýšlí nad tím, že práci řidiče kamionu vyzkouší.

Od soboty jezdí k Jezeru Most autobus

publikováno: 1.5.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

V sobotu 1. května se poprvé můžete z Mostu dostat k jezeru autobusem. Začíná tam pravidelně zajíždět linka č. 16. Autobusová zastávka je v těsné blízkosti hlavní pláže. U jezera také pokračují úpravy zeleně a stavební práce. Ještě v této sezóně bychom se měli dočkat nového občerstvení.

Valdštejnské slavnosti letos znovu na internetu

publikováno: 30.4.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

První májová sobota patří v Litvínově tradičně celoměstské Valdštejnské slavnosti. Kvůli zákazu hromadných akcí se ale letos opět přesouvá do virtuálního světa. Videopříběh pro vás chystá Docela velké divadlo Litvínov.

Na kadaňských Vinohradech budou zrát místo vína hrušky

publikováno: 29.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Ota Schnepp

O dalších čtyřicet vzrostlých stromů je bohatší královské město Kadaň. Výsadbu okrasných hrušní zajistila odborná zahradnická firma a podstatnou část financí, rovných 150 000 korun, dodala Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Stromy. Hrušně zakořeňují v liniové výsadbě podél nové cesty v lokalitě zvané Vinohrady, kde se v dávné minulosti opravdu vinná réva pěstovala.

Pouť je silným zážitkem, říká režisér dokumentu o poutních místech severu Čech

publikováno: 28.4.2021, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Devět poutních míst severních Čech můžete virtuálně navštívit pomocí aplikace, kterou pro teplické regionální muzeum připravilo studie Ponte Records. Série videí Martina Studeckého přibližuje nejen architekturu a historii, ale přináší i příběhy současných poutníků.

Výlety po Klášterecku: Dobrodružná cesta do hlubokých lesů

publikováno: 28.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Další z výletů po Klášterecku vás zavede do zaniklé obec Pavlov nad Hradištěm. Zlákáme vás do neprozkoumaných lesů a na Pavlovský špičák do nadmořské výšky téměř sedmi set metrů? Tentokrát se neobejdete bez dobré navigace, protože tudy nevedou žádné turistické značky.

Na trasách kolem Mostu můžete pěšky i na kole sbírat body

publikováno: 27.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Stejně jako vloni se nemůže konat tradiční společné zahájení turistické sezóny v Mostě. Přesto můžete vyrazit na kole i pěšky připravenými trasami a zapojit se do soutěže. Čas na sbírání bodů máte do 16. května.

Kamencové jezero vyhlíží sezonu: Ceny zůstávají, vody ještě přibude

publikováno: 26.4.2021, kategorie: Sport, autor: Helena Hubáčková

Opravené venkovní sprchy, zrekonstruovaná převlékárna, doplněné schody na molech a spousta dalšího. Správci Kamencového jezera v Chomutově před sezonou zainvestovali do oprav v areálu a jezero je se všemi novinkami připravené přivítat první letošní návštěvníky. Musí však stejně jako loni počkat, až otevření koupališť povolí vláda.

Chomutovské muzeum prodlouží výstavu o středověkém umění Krušnohoří

publikováno: 24.4.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Začátkem února se v chomutovském muzeu otevřela velká výstava, která přibližuje umění pozdního středověku na obou stranách Krušných hor. Dodnes ji ale žádný návštěvník neviděl. Teď si ji můžete prohlédnout alespoň virtuálně a díky prodloužení snad brzy i fyzicky.

Sbírka na HitHit: poMOSTe kulturní kavárně v centru Mostu

publikováno: 23.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Oblíbená kavárna všech generací i centrum setkávání a kultury, kde se konají koncerty, přednášky nebo výstavy - to je The Most Café. Před čtyřmi lety vznikla pod terasami mosteckého magistrátu, ale teď její existenci ohrožují vládní restrikce. Pomoci zachránit ji můžete sbírkou na portálu HitHit.