reklama Turistická sezóna 2019 je tady!
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Ústecký kraj má jedenáct nových památek
  • Projekt Jedu s dobou pokračuje, kurzy pro seniory začínají v Mostě v dubnu
  • 300 turistických cílů na jednom místě!
  • Poslední březnový víkend se otevřou hrady a zámky
  • V Chomutově se otevírá železniční depozitář

Sezonu na autodromu odstartuje autoshow, účastníci otestují nový asfalt

publikováno: 20.3.2019, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Letošní sezonu mosteckého autodromu zahájí v neděli 24. března od 9,00 do 17,00 hodin tradiční akce The Most AUTOSHOW. Populární volné jízdy vlastním vozem po dráze doplní doprovodný program. Odstartuje také pátý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge. Za vstup a parkování v areálu autodromu jeho návštěvníci neplatí.

TIPTipy na první jarní víkend 22. až 24. března

publikováno: 20.3.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

S jarem se na stránky magazínu www.e-region.cz vrací středeční Tipy na víkend. Kam můžete vyrazit první jarní víkend? Třeba přivítat jaro v archeoskanzenu v Březně, vyjít si na pochod s turisty nebo navštívit vinné sklepy.

Most se rozloučí s expozicí o baronce von Levetzow

publikováno: 19.3.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Tento týden si můžete v Mostě naposledy prohlédnout původní expozici Baronka Ulrika von Levetzow v Oblastním muzeu. Slavnostní uzavření expozice ve čtvrtek 21. března doprovodí také  poslední komentovaná prohlídka.

Manželské vraždění s Jaroslavem Duškem

publikováno: 19.3.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Zábavný i poučný zážitek pro manžele po letech i pro adepty trvalejšího vztahu nabídne ve čtvrtek 28. března Městské divadlo Žatec. S komedií Manželské vraždění přijíždí do Žatce populární Jaroslav Dušek s Natašou Burgerovou. Režijně je pod hrou, kterou s úspěchem již mnoho let uvádí pražské Divadlo na Jezerce, podepsán Jan Hřebejk.

TIPStartuje nový jarní Speciál

publikováno: 18.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V čtvrtek začíná jaro a s ním se přiblížil čas zahájení turistické sezóny. Postupně se probouzejí hrady a zámky, města chystají oslavy začátku sezóny a my pro vás máme nový Speciál - Turistická sezóna 2019 je tady!

Za tři týdny vypukne velký jarní úklid Česka

publikováno: 15.3.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Radek Janoušek

Dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko vypukne v sobotu 6. dubna. Organizátoři už evidují 1 300 nahlášených akcí, což je o 300 více než vloni touto dobou. Kampaň chce letos také upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě. Kde a jak se zapojit zjistíte na webu úklidové akce.

Winter Trial se přesouvá na 24. březen, odstartuje sezónu autodromu

publikováno: 14.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Jan Foukal

Mototuristická jízda Winter Trial se uskuteční v neděli 24. března. Původně měla odstartovat z polygonu mosteckého autodromu na konci ledna, pozdější termín vyplynul z přání přihlášených posádek. Díky tomu si bodou moci otestovat také závodní dráhu s novým povrchem. Výlet je součástí zahájení sezóny na autodromu.

O skauting je v Mostě rekordní zájem

publikováno: 13.3.2019, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Mostečtí skauti, kteří zahájili svůj druhý rok v nových klubovnách a v novém místě působení, mají momentálně nejvíc členů v novodobé porevoluční historii. Do některého z oddílů dnes chodí 192 dětí a dospělých. I letos chystají spoustu akcí pro své členy i širokou veřejnost, mimo jiné několik dětských táborů.

Dramata z běžného života v podání Pavla Dobeše v Žatci

publikováno: 13.3.2019, kategorie: Hudba, autor: Karel Fiala

Jako hudební poslové jara přijedou v pátek 15. března do Městského divadla v Žatci pánové Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba. Bude se hrát na kytary akustické, znít bude folk & country a bude se zpívat česky i ostravsky.

Ušijte a darujte veselý polštářek

publikováno: 12.3.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Litvínovský zámek Valdštejnů společně s Patchwork klubem opět letos pořádá sbírku polštářků pro dětské pacienty motolské onkologie. Na šití máte ještě několik měsíců. Originální kousky se poté budou v září prodávat v litvínovském zámku.

Žatecké divadlo doporučuje: Každému psychoterapeuta

publikováno: 12.3.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Karel Fiala

Návštěvníci žateckého kulturního stánku se mohou těšit v pondělí 18. března na novou činoherní komedii Každému jeho psychoterapeuta. Co se může přihodit, když se zlodějíček vetře do  psychoterapeutické ordinace a je vpuštěn na pacienty? Co se stane, když začne léčit 'selským' rozumem?

Velikonoce v žateckém muzeu

publikováno: 11.3.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Hned dvě velikonoční výstavy se otevřou tento týden v Žatci. První ukáže nové přírůstky do sbírky kraslic žateckého muzea, v Křížově vile se pak budete moci seznámit se starými velikonočními tradicemi napříč Českou republikou. Vernisáž obou se koná ve čtvrtek 14. března. V dubnu výstavy doplní ukázky tradic a velikonoční jarmark.

Letos poprvé se slaví Den hvězdáren a planetárií

publikováno: 11.3.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Hvězdárny a planetária v České republice budou mít svůj "den", jehož cílem je propagovat astronomické bádání. Konat se bude letos poprvé, a to v pátek 15. března. Zapojí se do něj také Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích.

Příští týden uplyne 80 let od vypálení teplické synagogy

publikováno: 9.3.2019, kategorie: Památky, autor: redakce

Ve středu 14. března roku 1939 byla vypálena židovská synagoga v Teplicích. Téměř přesně 80 let poté tuto událost připomene Regionální muzeum v Teplicích přednáškou ředitele muzea Radka Spály. Koná se ve středu 13. března od 17,00 hodin.

Muzeum opět ukáže unikátní šperky Ulriky von Levetzow

publikováno: 8.3.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Soubor šperků z českého granátu, který vlastnila Ulrika von Levetzow, poslední láska básníka Goetha, bude opět k vidění v Mostě. Šperky prošly náročným restaurováním a veřejnosti se poprvé představí ve čtvrtek 14. března v mosteckém muzeu. To se chystá předělat celou expozici, věnovanou baronce z Třebívlic.

Klášterec nad Ohří řeší budoucnost svých lázní

publikováno: 8.3.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Město Klášterec nad Ohří se musí rozhodnout, jak naloží v budoucnosti se svými lázněmi. Minerální prameny jsou uznaným přírodním léčivým zdrojem s povolením je užívat, ale město by o něj mohlo přijít. Lázeňství patří mezi rozvojové priority města.

TIPZima v Krušných horách: Lyžařská sezóna pomalu končí

publikováno: 7.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Téměř jarní teploty zbavují Krušné hory posledního sněhu a v tomto týdnu sněžili jen ve vyšších polohách. Kvalitní lyžování si můžete užít ve výše položených střediscích a s běžkami je to podobné.

Zámek Benešov nad Ploučnicí otevřel už v březnu

publikováno: 7.3.2019, kategorie: Památky, autor: Miluše Kristková

Brány státního zámku v Benešově nad Ploučnicí se veřejnosti v letošním roce otevřely již začátkem března, téměř o měsíc dříve, než své areály zpřístupní další památky v Ústeckém kraji. Zatím je otevřen o víkendech, od května pak už denně.

Výstava v Kadani připomene masakr z roku 1919

publikováno: 6.3.2019, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Na začátku března se v Kadani otevřela výstava Kadaňský březen, která připomíná události z roku 1919. Bude k vidění až do září v prostorech kadaňského hradu. Ve čtvrtek 21. března se bude konat komentovaná procházka Po stopách demonstrantů.

Vydejte se v offroadech po stopách seriálu MOST!

publikováno: 5.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Liběna Novotná

Přijeďte se přesvědčit, že Chánov není Jeruzalém, dát si pivo v Severce a pokochat se stejným výhledem jako Franta s Dášou na prvním rande. Po New Yorku, kde se můžete vydat po stopách seriálu Sex ve městě, má svou seriálovou stezku také Most. S netradičním putováním po místech známých z populárního seriálu MOST! přichází Offroadsafari.cz. První výlet DYCKY MOST! startuje už tuto sobotu 16. března.

Víkend v Lounech bude patřit divadlu

publikováno: 5.3.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: Milena Syrovátková

Od čtvrtka 7. do soboty 9. března bude Vrchlického divadlo v Lounech patřit amatérským souborům. Koná se tam Lounské divadlení 2019 - postupová divadelní přehlídka amatérského činoherního a hudebního  divadla. Diváky čeká osm představení a finálový večer.