reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Začátečníci i pokročilí si opět zasochají v Křížově vile
  • V Postoloprtech doplní letní kino hudbou
  • Netradiční odpoledne v Žatci: Zelený bazar a výroba kokedam
  • Nad Radovesickou výsypkou poletují okáči
  • Co se najde mezi uhlím aneb výlet do pravěku Bílinska

TIPTipy na víkend 17. až 18. července

publikováno: 15.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Naplno se rozjela sezóna hudebních festivalů a koncertů pod širým nebem. Nabídneme jich tento víkend desítku. K tomu vinné trhy i pivní festival, pohádkové safari, noční prohlídky a středověké klání.

Přípravy na propojení Moldavské dráhy s Německem pokračují

publikováno: 15.7.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Čeští a němečtí partneři udělali minulý týden další krok k propojení Moldavské horské dráhy v Krušných horách s Německem. Na setkání v Holzhau, kam by měla železnice vést, tak opět svitla naděje, že se po 75 letech krušnohorská železniční trať mezi Freibergem, Mostem a Teplicemi skutečně propojí.

Tajuplná Zahrada Jiřího Trnky se otevřela v litvínovském zámku

publikováno: 15.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Skvělý prázdninový tip na výlet s dětmi nově nabízí zámek Valdštejnů v Litvínově. Otevřela se tam výstava Trnka na zámku!, která představuje dílo jedinečného ilustrátora a filmaře Jiřího Trnky, včetně jeho nejznámějšího díla Zahrady.

Pohádkové safari v zooparku jen jediný víkend

publikováno: 14.7.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Jen jediný víkend bude chomutovským zooparkem jezdit oblíbené Pohádkové safari - v pátek 17. a sobotu 18. července. První výpravy do říše pohádek ale vyrazí už ve dvě odpoledne a jezdit budou až do večera. Každý letní víkend pak vyráží také noční safari.

Rekonstrukce žatecké radnice končí, věž se otevře na podzim

publikováno: 14.7.2020, kategorie: Památky, autor: Tomáš Kassal

Už pouze sokl obvodového pláště radnice a nová expozice ve věži chybí k tomu, aby skončily práce na rekonstrukci historické žatecké radnice. Většina prací za 47 milionů korun už je ale dokončená. Na podzim by se měla otevřít nová historická expozice ve věži.

TIPSeveročeská filharmonie vrátila hudbu do Teplic

publikováno: 13.7.2020, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Každý týden tři koncerty buď v Zahradním domě nebo v Šanovské Mušli. Tak vypadal červen v Teplicích poté, co filharmonie spustila náhradní program letních koncertů. Do lázeňského města se tak díky koronaviru vrátila v létě hudba. Koncerty budou pokračovat i v červenci a srpnu.

Závěr července bude patřit na Benediktu malířství

publikováno: 10.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Dvanáctý ročník Malířského sympozia Benedikt Most začne ve středu 22. července. Celý týden budou v areálu tvořit umělci, kterým můžete nahlédnout pod ruce a diskutovat s nimi o umění. Letos má podtitul Ateliér Martina Mainera, pedagoga, který spojuje pozvané malíře.

Pojízdný Kinematograf dorazí do Kadaně a bude pokračovat Dolním Poohřím

publikováno: 9.7.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Na osm tras po celé České republice už vyrazit Kinematograf bratří Čadíků. Přiváží i do měst, která nemají vlastní letní kina, filmová představení pod širým nebem. Na programu jsou české a slovenské filmy. První zastávku bude Kadaň, následuje Žatec, Jimlín a Postoloprty.

Klášterec rozšiřuje nabídku komentovaných prohlídek

publikováno: 8.7.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Nejen zámeckým parkem se o těchto prázdninách můžete vydat na komentované procházky. Novinkou Klášterce nad Ohří budou již tento víkend 11. a 12. července prohlídky hradu Šumburk a křížové cesty u zámku. Dozvíte se spoustu zajímavostí o historii obou míst.

TIPTipy na víkend 10. až 12 července

publikováno: 8.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Vypadalo to, že hudební festivaly budou letos tabu, ale tento víkend vám dokážeme, že to není pravda. Nabídneme folk, country, klasiku i rock, vše pod širým nebem. Také filmová představení a několik nočních prohlídek – zooparku, věže i hradu.

V Peruci se mnoha letech otevřel rokokový zámek

publikováno: 7.7.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Už desítky let do tohoto zámku nikdo nevkročil. Až tyto prázdniny mohou návštěvníci opět obdivovat restaurované interiéry rokokového zámku v Peruci na Lounsku. Komentované prohlídky se tam konají každý den až do srpna. Po prázdninách budou opravy zámku pokračovat.

Na Horním Hradě až do neděle tvoří umělci

publikováno: 7.7.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

O víkendu začalo na Horním Hradě u Stráže nad Ohří Všeobecné umělecké sympozium. Až do neděle 12. července tam budou před očima návštěvníků vznikat umělecká díla, z nichž některá pak zůstanou na hradě vystavena. Výtvarníci se na Horní Hrad sjeli už po devatenácté.

Půl tisíciletí lounského chrámu

publikováno: 6.7.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Letos si Louny připomínají 500 let od zahájení stavby chrámu svatého Mikuláše, dominanty města a jedinečné gotické stavby slavného architekta jagellonské doby Benedikta Rejta. Střípky z historie výstavby připomene v lounském muzeu nová výstava.

Krásný Dvůr ukáže, jak se stolovalo za hraběte Jana Rudolfa

publikováno: 3.7.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Slavnosti Jana Rudolfa na zámku Krásný Dvůr na Podbořansku mají letos téma Hraběcí stolování. O víkendu 4. až 6. července se můžete těšit na netradiční komentované prohlídky, jarmark, noční prohlídky jídelny i pohádky pro děti.

Zámkem Stekník bude provázet hraběcí rodina

publikováno: 2.7.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Kostýmované prohlídky na zámku Stekník na Žatecku s hraběcí rodinou Kulhánků z Klaudensteina zpestří sváteční dny 5. a 6. července. Prohlídky jsou zaměřené především na děti, které čeká tajenka a poklad.

Klášterecké hudební prameny začnou koronaviru navzdory

publikováno: 2.7.2020, kategorie: Hudba, autor: redakce

Přestože řada letních hudebních festivalů byla letos zrušena, tradiční přehlídku Klášterecké hudební prameny tento osud nepotkal. Začnou podle plánu v pondělí 6. července a potrvají do soboty 11. Letošní program slibuje zajímavou směs klasické i moderní hudby na různých místech Klášterce nad Ohří.

TIPTipy na prodloužený víkend 3. až 6. července

publikováno: 1.7.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Kam vyrazit o prodlouženém červencovém víkendu? Krušné hory budou slavit zápis do UNESCO, takže se můžete podívat do štol. Začíná také promítání z karlovarského festivalu, konají se poutě, divadlo se hraje pod širým nebem...

Flájská obora se na pár dní otevře návštěvníkům

publikováno: 1.7.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Od pátku 3. července bude na pět dnů otevřena běžně nepřístupná obora Fláje v Krušných horách. Po vášnivých diskusích o oprávněnosti uzavření obory bude letos areál se svolením majitele i nájemce otevřen ve třech termínech. Další možnost budou mít návštěvníci v říjnu a listopadu.

Krušnohorská štola Johanes se otevře k večerním prohlídkám

publikováno: 30.6.2020, kategorie: Turistika, autor: Marek Smitka

V pondělí 6. července uplyne jeden rok od zápisu Hornické krajiny Krušnohoří/ Erzgebirge na Seznam světového dědictví UNESCO. Štola Johannes u Božího Daru připravila na tento víkend na oslavu tohoto výročí exkluzivní noční prohlídky.

Běžcům v Klášterci nad Ohří fandili noví maskoti Dolního Poohří

publikováno: 30.6.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

V Klášterci nad Ohří se poprvé představili Ohřinka a Ohřínek, pohádkové postavy Dolního Poohří, v novém. Stalo se tak v neděli 28. června při druhé etapě sportovní akce Ohřecká Osmička. Její obliba stoupá, na start se tentokrát postavilo 90 běžců a chodců, kterým na trase Ohřinka s Ohřínkem fandili.