e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Historické osmičky: Jazzový klub Teplice oslaví 120. narozeniny Gershwina

publikováno: 20.9.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

120. výročí narození jedné z největších osobností historie populární hudby, muzikálu, jazzu a swingu – hudebního skladatele George Gershwina si připomínáme letos na podzim. Vy můžete tyto narozeniny oslavit v teplickém jazz klubu na zámku, kde vystoupí v sobotu 22. září Jan Smigmator & friends v pořadu Gershwin.

Zpěvák Jan Smigmator vzdává této hudební legendě poctu společným albem s Mitchem Winhousem. Přii té příležitosti se vydává i na klubové koncertní turné, při kterém ho doprovodí špičky české jazzové scény. Klavírista Vladimír Strnad, kontrabasista Jan Greifoner, legendární bubení Josef Vejvoda a tenorsaxofonista Jan Kyncl. 

Během večera sobotního večera v teplickém zámeckém klubu tak zazní písně z dílny bratrů George a Iry Gershwinových, jako např. A Foggy Day (In London Town), Embraceable You, Our Love Is Here To Stay,  But Not For Me, They Can’t Take That Away From Me, Summertime,  I’ve Got A Crush On You, I Got Rhythm, S’ Wonderful, Fascinating Rhythm, Oh’ Lady Be Good, (In The Mood Of) Rhapsody In Blue, ale i další hudební poklady Velkého amerického zpěvníku. Začátek koncertu ve 20,00 hodin. Vstupné 300 Kč.

A přidáme ještě jeden tip, kde se můžete s Janem Smigmatorem setkat - v sobotu budou probíhat v Bílce pod Milešovkou svatováclavské slavnosti, kde odpoledne také vystoupí.

Foto: Jazz Club Teplice.