e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Advent a Vánoce 2022

Tipy na vánoční víkend 23. až 26. prosince

publikováno: 21.12.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Kdo se chce poklonit Ježíškovi v jesličkách, bude mít možnost v sobotu u tradičních živých betlémů v Chomutově a Jirkově. Na Štědrý den si ale můžete také zaběhat, zabruslit si nebo se podívat do muzea.

Betlémské světlo dorazilo a začíná jeho pouť Českem

publikováno: 20.12.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Od roku 1990 přivážení skauti do Česka plamínek z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě. Minulý týden začal jeho rozvoz po celé republice a my pro vás máme tipy, kam si pro něj v nejbližších dnech dojít.

Tipy na čtvrtý adventní víkend 16. až 18. prosince

publikováno: 14.12.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední adventní víkend můžete prožít na vánočních trzích, netradičních prohlídkách památek nebo se podívat na živý betlém. Kdo má raději pohanské zvyky, může vyrazit na oslavy slunovratu.

O víkendu se konají vánoční trhy u teplického zámku

publikováno: 13.12.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

V sobotu a neděli 17. a 18. prosince můžete navštívit vánoční trhy na Zámeckém náměstí v Teplicích. Kromě prodeje vánočního zboží se můžete každý den zaposlouchat do pestré nabídky koncertů nebo si poslechnout troubení ze zámeckého balkónu.

Vánoční jarmark ve Staré papírně

publikováno: 12.12.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve do své pobočky Stará papírnana každoroční vánoční jarmark. Začne ve středu 14. prosince a potrvá do soboty 17. prosince. Nakoupit můžete vánoční dekorace a ozdoby, koření, svíčky, medové produkty či hračky. Prodejci se budou jednotlivé dny měnit.

Tipy na třetí adventní víkend 9. až 11. prosince

publikováno: 7.12.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Třetí adventní víkend můžete prožít třeba na zámcích Duchcov nebo Stekník, v oseckém klášteře, v zubrnickém skanzenu nebo na divické tvrzi. Také si budete moci zazpívat koledy nebo se předvánočně proběhnout.

Ježíškova pošta už úřadu na Božím Daru

publikováno: 5.12.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: Alena Formáčková

Po devětadvacáté razítkuje od prvního prosincového dne Ježíškova pošta na Boží Daru příležitostným vánočním razítkem. První speciální vánoční edice se datuje do roku 1994 a celou její historii si můžete prohlédnout v městském muzeu v Božím Daru. Letošním motivem je dětský palčák, symbol zimních radovánek.

Za Mikulášem do vlaku, do sklepení nebo věže?

publikováno: 1.12.2022, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Mikulášské oslavy určené dětem mohou mít i velmi zajímavou podobu, jak se přesvědčíte v tomto článku. Svým dětem můžete nabídnout prohlídku sklepení, věže, zámku, vyrazit s nimi vlakem, trolejbusem nebo na koních.

Mikulášská nadílka v Centralu potěší nejen hodné děti

publikováno: 1.12.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

S adventním časem přichází také oblíbené i obávané trio Mikuláše s andělem a čertem. Přijďte tedy pondělí 5. prosince od 16,00 hodin strávit do mosteckého Centralu. V teple, klidu a vánoční atmosféře můžete nakoupit ještě chybějící dárky, dát si něco dobrého k jídlu a hlavně – potkat Mikuláše.

V Křížově vile se otevře Andělská poštovna

publikováno: 30.11.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravilo se skupinou Merlet adventní akci s názvem Andělská poštovna. V zahradě Křížovy vily se otevře v sobotu 3. prosince speciální pobočka pošty s anděly a čerty.

Tipy na druhý adventní víkend 2. až 4. prosince

publikováno: 30.11.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První prosincový víkend můžete vyrazit na trhy a jarmarky, na vánočně nazdobený zámek nebo do zimního kina. Pokud si chcete před svátky zasportovat, nabídneme dva adventní běhy.

Vánoce v lounském muzeu letos voní po medu a perníku

publikováno: 29.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Vánoční výstava v Oblastním muzeu v Lounech je letos provoněná medem a perníkovým kořením. Otevřela se minulý týden a potrvá až do 8. ledna příštího roku. Vánoce v muzeu s trhem, řemesly a zábavou pak vypuknou v sobotu 17. prosince.

Boží Dar chce zachránit historický betlém, pomůže koncert a sbírka

publikováno: 28.11.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Boží Dar, městečko v Krušných horách, kde bydlí Ježíšek a vyřizuje tam vánoční poštu, pořádá v sobotu 3. prosince Krušnohorský vánoční trh. Jeho součástí bude koncert na podporu obnovy božídarského betlému. První prosincový den také začne úřadovat Ježíškova pošta s příležitostným razítkem.

Chomutovské Vánoce budou i letos v Městském parku

publikováno: 24.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Chomutovské Vánoce budou od první adventní neděle až po Tři krále návštěvníky lákat na bohatý vánoční program, stylové vánoční stánky, ledovou arénu a mnoho dalšího. Hlavní program se bude odehrávat opět v Městském parku, kde loni slavily Chomuutovské Vánoce veliký úspěch.

TIPTipy na první adventní víkend 25. až 27. listopadu

publikováno: 23.11.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První adventní víkend se rozsvítí vánoční výzdoby, začínají předvánoční trhy a první adventní koncerty. To vše, a k tomu i pár nevánočních akcí jako archeologickou dokopnou, kateřinské prohlídky na zámku nebo běh na Milešovku, najdete v Tipech na tento víkend.

Žatec nabídne program na každou adventní neděli

publikováno: 22.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tradiční Advent v Žatci nabídne návštěvníkům v centru města kulturní program během čtyř předvánočních nedělí. Advent začne rozsvícením vánočního stromu v neděli 27. listopadu.

TIPKde si užít začátek adventu a rozsvícení stromů?

publikováno: 21.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Rozsvícení vánočních stromů a výzdob - to je hlavní program prvního adventního víkendu. Vybrali jsme pro vás adventní program ve více než dvacítce měst. Kam vyrazíte?

Mostecký vánoční trh potrvá až do nového roku

publikováno: 21.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek před Adventem se otevře vánoční trh na 1. náměstí v Mostě. Na svařené víno nebo další dobroty tam můžete přijít až do 3. ledna. Prodej doplní některé dny kulturní program, divadla, koncerty nebo vystoupení dětí.

Mederův dům bude otevřený i mimo sezónu, nabídne adventní akce

publikováno: 18.11.2022, kategorie: Památky, autor: redakce

Letos otevřený historický Mederův dům v Žatci zůstane otevřený i mimo hlavní sezónu a nabídne před vánočními svátky řadu tvůrčích dílen, program pro děti a také adventní trhy. Ty se budou konat 4., 11. a 18. prosince.

Kadaň zapálí první adventní svíci 26. listopadu

publikováno: 18.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V sobotu 26. listopadu se v Kadani na Mírovém náměstí opět rozsvítí vánoční strom. Než bude v podvečer zapálena první svíce na adventním věnci, budete si moci užít celodenní program, navštívit adventní tržiště nebo se podívat na novou výstavu v klášteře. Dorazí také oblíbení andělé na chůdách.

Třpytivá krása z Ornexu rozzářila žatecké muzeum

publikováno: 17.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Vánoční výstava nemůže chybět ani v Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci. Otevřena bude v hlavní budově muzea do konce roku. Přibližuje tradici ručně foukaných skleněných vánočních ozdob z Jablonecka. Budete moci i nakupovat nebo si ozdobit vlastní kouli.

V krušnohorském Seiffenu mají Vánoce už od října

publikováno: 16.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

V krušnohorském městečku, které je po celém Německu proslaveno výrobou vánočních dekorací, zahájili předadventní trh už v říjnu. Najdete ho naproti muzeu hraček v Seiffenu. Od 25. listopadu se pak rozroste na celé centrum a potrvá do 18. prosince.

Všechno, co chcete prožít o Vánocích na www.e-region.cz

publikováno: 15.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Dnešním dnem startujeme na stránkách magazínu www.e-region.cz tradiční adventní a vánoční Speciál. Jako každý rok pro vás chystáme množství článků o vánočních výstavách, rozsvěcení vánočních stromů, koncertech, trzích a tvůrčích dílnách.

Výstava v Dubí ukazuje vánoční ozdoby zapsané v UNESCO

publikováno: 14.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Perličkové vánoční ozdoby z Poniklé představuje vánoční výstava v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Rodinná firma je nyní jediným výrobce tohoto typu ozdob na světě a jejich perlařské řemeslo je zapsáno na prestižním seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. V sobotu 10. prosince se můžete seznámit s výrobou a sami si to zkusit.

V litvínovském zámku uvidíte nově nazdobené stromečky

publikováno: 11.11.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Svou celoroční výstavu Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel vtipu aneb vánoce po celý rok litvínovský zámek Valdštejnů před nadcházejícími svátky inovuje. Můžete se tak těšit na další zajímavě nazdobené vánoční stromky. Poprvé se představí v úterý 15. listopadu.

Rozsvícení vánočního stromu v Centralu zahájí adventní čas v Mostě

publikováno: 9.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek 11. listopadu v 17,00 hodin jsou všichni, kdo už se nemohou dočtkat vánočního času, ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu a výzdoby nákupního centra Central Most za účasti primátora města Most, Jana Paparegy. Pro děti bude samozřejmě připraven zajímavý doprovodný program a malování na obličej, pro dospělé zase ochutnávka svařáku.