reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kde si užít začátek adventu a rozsvícení stromů?

publikováno: 21.11.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Rozsvícení vánočních stromů a výzdob - to je hlavní program prvního adventního víkendu. Vybrali jsme pro vás adventní program ve více než dvacítce měst. Kam vyrazíte?

Bílina
Za účasti Divadla v Pytli začne program na Mírovém náměstí v sobotu 26. listopadu v 15,00 hodin. Dále vystoupí děti z bílinských škol a duo Pavel a Kaci, těšit se můžete i na Andělské světlo a videoprojekci. Závěr program s rozsvícením se koná v šest večer.

Brandov
Společné setkání s rozsvícením vánočního stromu, poslechem koled a drobnou ochutnávkou se koná v sobotu 26. listopadu od 17.30 hodin na parkovišti před Obecním úřadem v Brandově v Krušných horách.

Braňany
Světla vánočního stromu se rozzáří v neděli 27. listopadu před obecním úřadem. Program začíná v 15,00 hodin a jeho součástí bude živý betlém, zvířata se Selského dvora, vánoční dílny, jarmark, vystoupení dětí a občerstvení.

Březno
Březn na Chomutovsku připravilo rozsvícení na pondělí 28. listopadu od 17,00 hodin na náměstí před obecním úřadem. Již v 16,30 hodin vystoupí hudební skupina Silentium24. Dále uvidíte vystoupení místních dětí, ohňostroj, dovádění Mikuláše, anděla a čerta, živá zvířátka a vše doplní kapří piškvorky a vánoční stánky.

Dubí
Zahájení adventních oslav je tu na plánu až ve čtvrtek 1. prosince. U kostela Panny Marie v Dubí začíná v 17,00 hodin zpívání u vánočního stromu, které zakončí rozsvícení vánočního stromečku za doprovodu andělů. Na závěr je připravena ohnivá show. Chybět nebude malý trh.

Duchcov
Program na náměstí Republiky se bude konat v neděli 27. listopadu. od 13,00 hodin děti čeká pohádka O zlatém prasátku, dále vystoupení dětských sborů ZUŠ a Duchcovského pěveckého sboru, koncert skupiny Bob a Bobci, vystoupení dětí. Rozsvícení je naplánováno na 17. hodinu a poté zazní adventní troubení teplické konzervatoře. Děti si mohou vyrobit přání pro Ježíška a dorazí také obří andělé na chůdách.

Hrob
V Hrobu na Teplicku se koná slavnost rozsvícení v neděli 27. listopadu od 16,00 hodin na točně autobusů. Vystoupí Pavel Houfek Trio, děti ze ZŠ, hrobští senioři, program připravuje Divadlo v Pytli, chybět nebudou stánky. Rozsvícení výzdoby a stromu je plánováno v šest večer.

Chomutov
Vánoční výzdoba se rozsvítí v neděli 27. listopadu. Tento den se v městském parku otevře tržiště a ledová aréna. Zahájení se koná v 17,00 hodin za doprovodu pěveckého sboru Comodo. Na závěr ohňostroj. Více o Chomutovských Vánocích v tomto článku.

Kadaň
Zahájení Adventu v Kadani je naplánováno na sobotu 26. listopadu, kdy vás čeká trh a celodenní program na náměstí Míru. Podrobnosti najdete v článku Kadaň zapálí první adventní svíci 26. listopadu

Klášterec nad Ohří
Vánoční strom bude i letos v zámecké zahradě. Rozsvítí se v neděli 27. listopadu. Na nádvoří zámku můžete ve 14,30 hodin vidět představení Betlém Divadelního spolku Klas. U kašny vás poté čeká vánoční recitál Nely Kailové, koncert ZUŠ včetně jejich drum bandu a vystoupení Hudebního divadla Hnedle Vedle. První svíce na adventním věnci se rozsvítí v 18,00 hodin a poté můžete sledovat ohňostroj. V sala terreně budou probíhat vánoční dílny.

Litvínov
Vánoční trhy na náměstí Míru budou otevřeny od pondělí 28. listopadu, kdy se také za asistence obří loutky Mikuláše rozsvítí v 17,00 hodin vánoční strom. Trhy potrvají až do 23. prosince, každý den od 10,00 do 18,00 hodin. Zároveň se v sobotu 27. listopadu koná v zámku jarmáreček s dílnami, a to od 10,00 do 17,00 hodin.

Louny
V sobotu vpodvečer se rozsvítí strom na Mírovém náměstí. Program začíná od 14,00 hodin, uvidíte vystoupení lounských školáků a zájmových klubů. Rozsvícení se sborem ZUŠ Louny se koná v 18,00 hodin, poté si můžete poslechnout cover hity tria Zagorová, Hložek a Kotvald.

Meziboří
Meziboří naváže na loňské zahájení adventu a pořádá i letos dvoudenní oslavy. Konat se budou ve čtvrtek a pátek 24. a 25. listopadu. Po oba dny budou před úřadem od 14,00 do 19,00 hodin otevřeny stánky s občerstvením a vánočním zbožím. Program začíná ve čtvrtek v 15,00 hodin a návštěvníci uvidí divadelní představení Docela velkého divadla Litvínov, adventní program místních školáků a taneční vystoupení. V Kulturním zařízení bude po oba dny od 14,00 hodin otevřena výstava vánočních stromků a také tvořivé dílničky pro děti. V pátek odpoledním programu na pódiu vystoupení s adventním koncertem skupina Mane a žáci MŠ Meziboří. Rozsvěcení vánočního stromu je naplánováno na pátek od 17,00 hodin.

Most
Mostecké rozsvícení je na Prvním náměstí naplánované na neděli 27. listopadu od 17,00 hodin. Předcházet mu bude vystoupení Pavla Calty a následovat koncert skupiny Pokáč. Již od 25. listopadu budou otevřeny vánoční trhy. Více o nich se dozvíte v tomto článku.

Perštejn
Vánoční trh a rozsvícení stromu v Perštejně na Chomutovsku je na programu již v pátek 25. listopadu. Program začíná ve 14,00 hodin. Těšit se můžete na vánoční písně v podání skupiny TFC Blues Gin, dudáky The Rebel Pipers, vystoupení dětí v kostele sv. Vendelína a tamtéž pak od 17,00 hodin na koncert Daniela Hůlky. V 17,30 hodin se koná světelná show a o hodinu později rozsvícení stromu s ohňostrojem.

Podbořany
Vánoční strom rozsvítí v neděli 27. listopadu. Program na náměstí je naplánován od 13,00 do 18,00 hodin. Hraje hudební skupina Jih Band, pěvecký sbor Egeria, ZUŠ Podbořany, děti ze ZŠ a MŠ. Připraveno občerstvení.

Postoloprty
Vítání adventu v Postoloprtech se uskuteční v sobotu 26. listopadu. Od 13,00 hodin začne adventní trh v předzámčí s řemeslnými stánky, zvířaty, dílničkami a poštákem pro Ježíška. Uvidíte hraný živý betlém a pohádku O vánoční sosně. O hudební doprovod se postará skupina TFC Blues Gin. V 15,00 hodin vystoupí v kině pěvecké sbory z Čech i Německa a Žatečtí trubači. V 17,30 hodin začíná koncert Martina Maxi a Tomáše Mohra. V šest večer se slavnostně rozsvítí vánoční strom a bude následovat ohňová show. V 19,30 hodin se koná v kostele adventní koncert Dua Kchun a vahraníka Jaroslavy Tůmy.

Teplice
V neděli 27. listopadu je na náměstí Svobody na programu Teplická Vánočka a rozsvícení stromu. Program začíná ve 14,00 hodin a vyvrcholí rozsvěcením v 17,00 hodin. Již od soboty začnou na náměstí adventní trhy, které potrvají do 23. prosince.

Vejprty
Ve Vejprtech v Krušných horách se strom rozsvítí v sobotu 26. listopadu. Od 16,00 hodin jste zváni na náměstí TGM na svařák a vystoupení místních dětí. Strom se rozzáří v 17,00 hodin.

Výsluní
Rozsvícení před kostelem svatého Václava ve Výsluní v Krušných horách se chystá na sobotu 26. listopadu. Soutěžit se bude o nejlepší pekařku nebo pekaře. Program začíná ve čtyři a kolem páté přijde na řadu rozsvícení, koledy a hodnocení soutěže. Chybět nebude občerstvení, vlastní hrneček s sebou.

Žatec
O první adventní neděli začne na náměstí Svobody ve 13,00 hodin staročeský vánoční trh s dobovými stánky, řemesly a zvyky. V programu 27. listopadu je vystoupení dětí z místních škol, koncert skupin Litle Bit Band a Camerata. V šest večer pronese starosta projev a rozsvítí se vánoční strom, betlém a výzdoba města. Program uzavře hudební vystoupení Jakuba Machuldy.