e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Autodrom Most

region: Mostecko, kategorie: sportoviště, dětské atrakce

Sdílet: facebook twitter google+

První český speciální závodní okruh vznikl na místě bývalého dolu Vrbenský na okraji města Most. Později se jeho součástí stal Polygon pro trénink bezpečné jízdy. Pořádá mezinárodní automobilové a motocyklové závody, nabízí testovací jízdy i dny pro veřejnost.

Autodrom Most

Historie

Stavba areálu trvala pět let a na 4185 metrů dlouhé trati se uskutečnil první závod v červnu 1983, o dva měsíce později byl mostecký autodrom dějištěm prvního mezinárodního závodu. V dalších letech, pro splnění náročných bezpečnostních podmínek, byl okruh zvětšen na 4 219 metrů a v této podobě je používán až do dnešních dnů.

Autodrom MostSoučasnost

Pravidelně se zde jezdí celá řada atraktivních závodů. V minulosti patřila k nejzajímavějším a nejnavštěvovanějším Interserie, dnes je to FIA Evropský pohár tahačů s názvem Matador Czech Truck Prix. Všechny závody na Autodromu Most je možné sledovat z diváckého svahu, stejně tak je možné podívat se i do paddocku.

Divácký svah s atrakcemi

Hlavním centrem zábavy návštěvníků Autodromu Most je areál s atrakcemi umístěný u výcvikového Polygonu. Bezplatné parkoviště je přímo u aktivit před budovou Polygonu. Otevírací doba celého areálu včetně restaurace a všech aktivit je denně od 9.00 do 18.00 hodin. Samozřejmostí je celodenní volný přístup na diváckou tribunu, odkud lze sledovat dění na trati mosteckého autodromu – klubové tréninky, testování atd. Restaurace nabízí širokou škálu jídel a nápojů.

V areálu můžete vyzkoušet motokáry, čtyřkolky, buggy, cvičnou plochu na parkování, dětské dopravní hřiště, driftspeciál BMW M3.

Polygon

Nabízí kurzy bezpečné jízdy, testovací dny pro závodní týmy.


Kontakty:

Autodrom Most
Adresa: Tvrzova 5, 432 05 Most - Souš
Telefon: 476 449 970, 476 449 976
E-mail: info@autodrom-most.cz, polygon@autodrom-most.cz
Web: http://www.autodrom-most.cz/
GPS: 50.5198N, 13.6075E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google


 

Zajímavá místa v regionu

 

Další místa v této kategorii do 15 km

 

Další místa mimo kategorii do 5 km

 

Přečtěte si v magazínu