e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Advent a Vánoce 2023

Na Vánoce do muzea

publikováno: 22.12.2023, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Vánoční svátky můžete využít k návštěvě regionálních muzeí. Některá se otevřou přímo na Štědrý den, další expozice si můžete prohlédnout na Boží Hod nebo na Štěpána. V muzeích najdete kromě stálých expozic i výstavy, věnované vánočním zvykům a tradicím.

TIPTipy na třetí adventní víkend 15. až 17. prosince

publikováno: 13.12.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední víkend před vánočním prázdninami si můžete poslechnout Rybovku v Teplicích, Žatci a Lounech, oslavit slunovrat v Březně, podívat se na Živý Betlém v Kadani, na hornický průvod v Seiffenu nebo se proběhnout svátečně vyzdobeným Mostem.

Vánoce v lounském muzeu

publikováno: 12.12.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Vánočním program nabídne v sobotu 16. prosince Oblastní muzeum v Lounech. Program se bude odehrávat na dolním i horním dvorku muzea a také v ulici Pivovarská, kterou zaplní vánoční stánky. 

Chomutovské Vánoce v parku potrvají až do ledna

publikováno: 7.12.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Trhy a program až do Štědrého dne a ledová aréna až do Nového roku - to vše si mohou užít návštěvníci v chomutovském Městském parku. Ten je vánoční vyzdobený a nechybí v něm ani světelné sochy nebo party stan pro program.

Tipy na druhý adventní víkend 8. až 10. prosince

publikováno: 6.12.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Zajímavé vánoční koncerty včetně tradiční Rybovky, spousta trhů a jarmarků - to je druhý adventní víkend. Přidáme také čertovské sklepy, vánoční prohlídku zámku, program v klášteře nebo skanzenu.

Vánoční prohlídky na zámku Stekník

publikováno: 5.12.2023, kategorie: Památky, autor: Jana Zajíčková

Poslední letošní prohlídky na zámku Stekník na Žatecku se budou konat ve dnech 9. a 10. prosince. Nabídnou vánočně nazdobené zámecké interiéry, sbírku betlémů i zpívání koled. Znovu se zámek otevře při zahájení sezóny na jaře.

Vánoční razítko z Božího Daru potřicáté

publikováno: 4.12.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Potřicáté se s jedinečným vánočním razítkem z Božího Daru rozletí do celého světa vánoční přání, pohlednice i dopisy. Do 23. prosince bude Ježíškova pošta v krušnohorském městečku 'štemplovat' příležitostným vánočním razítkem.

Teplický Advent v novém: Trhy se stěhují na kolonádu Domu kultury

publikováno: 1.12.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Město Teplice letos zcela inovovalo svůj adventní program. Vánoční trhy se přesouvají na kolonádu Domu kultury Teplice, kde také bude probíhat každý prosincový den až do Vánoc program. Zábavu navíc zpestří venkovní ledová plocha.

Mikulášská nadílka v mosteckém Centralu

publikováno: 30.11.2023, kategorie: Pro děti, autor: Klára Čechová

Nákupní centrum Central Most si připravilo pro návštěvníky každoroční mikulášskou nadílku. Ta se uskuteční v pondělí 5. prosince od 16,00 v pasáži nákupního centra. V teple, klidu a vánoční atmosféře mohou zákazníci nakoupit ještě chybějící dárky, dát si něco dobrého k jídlu a hlavně potkat Mikuláše, čerta a anděla.

TIPTipy na adventní víkend 1. až 3. prosince

publikováno: 29.11.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Během prvního prosincového víkendu se otevřou vánoční trhy a rozzáří vánoční stromy na náměstích a návsích. Také se můžete vydat na jízdu mikulášským vlakem nebo trolejbusem.

Poetické vánoční putování do Betléma v Divadle rozmanitostí

publikováno: 28.11.2023, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Poslední letošní premiérou mosteckého Divadla rozmanitostí bude sváteční poetická pohádka Betlém autora J. A. Pitínského v režii Václava Větrovce. Dětem připomene historii vánočního putování do Betléma. Premiéru má v sobotu 2. prosince.

Mostecké vánoční trhy potrvají celý měsíc

publikováno: 27.11.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Od prvního do posledního prosince potrvají vánoční trhy na 1. náměstí v Mostě. Vánoční strom se tam rozvítí na první adventní neděli 3. prosince. Kromě tržnice jsou už tradičně připraveny i programy - koncerty, vystoupení dětí nebo pohádky. Dorazí i čerti nebo betlémské světlo.

Svatý Mikuláš otevře v muzeu vánoční školu řemesel

publikováno: 27.11.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Do mosteckého muzea se po několikaleté pauze vrací oblíbený Fler jarmark, pořádaný ve spolupráci s dílnou Woodmaid. V sobotu 2. prosince můžete přijít i s dětmi rozjímat, tvořit, připomenout si vánoční zvyky a tradice, poslechnout si adventní hudbu, shlédnout pohádku a obrazy, vyzkoušet si paličkování, koupit drobné dárky, zamlsat si a zažít dobrodružství. 

Litvínovský zámek nabídne nové nápady na vánoční výzdobu

publikováno: 23.11.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu aneb Vánoce po celý rok v zámku Valdštejnů v Litvínově se dočká před zahájením Adventu inovace. Vernisáž nových inspirací na tradiční i netradiční výzdobu vánočních stromků se koná v úterý 28. listopadu.

Popelka se vrátila na svůj zámek v Sasku

publikováno: 22.11.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Na zámek Moritzburg nedaleko Drážďan se opět vrátila Popelka a její princ. Pohádkový film Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem je totiž oblíbený nejen v Česku, ale také u našich německých sousedů. Výstava k filmu, který se zde natáčel, se otevírá dnes, 22. listopadu.

Na zámku Červený Hrádek přivítají Vánoce už tento víkend

publikováno: 21.11.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Týden před zahájením Adventu, v neděli 26. listopadu, se můžete vánočně naladit na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Odpolední program nazvaný Staročeské Vánoce nabídne tržiště i program pro děti.

 

Zajímavá místa v regionu