e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zoopark Chomutov

region: Chomutovsko, kategorie: dětské atrakce, příroda, knihovny, naučná centra

Sdílet: facebook twitter google+

Podkrušnohorský zoopark ChomutovZoopark leží v klidové zóně nedaleko centra města a Kamencového jezera. V rozsáhlém areálu, který láká k procházkám v každém ročním období, žije více než 600 zvířat ve 130 druzích. Park vznikl v roce 1975 v areálu bývalého lesního divadla a starých sadů.

Zoopark se zaměřuje především na evropskou faunu a primitivní plemena domácích zvířat, ale najdete zde i exotická zvířata. Mezi vzácná zvířata chovaná v zooparku patří například tuleň kuželozubý, sajga tatarská, daněk mezopotámský, pižmoň, tchořík skvrnitý, kolonok a orel skalní. V rozsáhlém výběhu zde žije několik medvědů, na rozsáhlých volných prostranstvích pak řada ptáků od kachen přes plameňáky.

Součástí zooparku je Eurosafari o rozloze třiceti hektarů, který projíždí od jara do podzimu Safari expres. Během jízdy si můžete prohlédnout volně žijící sajgy, zubry, jeleny, muflony a srnčí zvěr. V létě pořádá zoopark také noční safari s návštěvou zooparku.

Pro děti je připravena tzv. dětská farma, kde si mohou z bezprostřední blízkosti prohlédnout typická evropská domácí zvířata. Kromě toho najdou děti v zooparku také koutek s atrakcemi a mohou se svézt na ponících.

Součástí areálu je také Skanzen Stará Ves, který představuje život v krušnohorské vesnici. U výběhu medvědů je umístěn lanový park pro děti Lanáček. V zooparku se nachází památkově chráněný sad kaštanovníku jedlého ze 17. století. Nedaleko je také Hřbitov vyhubených zvířat, jehož cílem je upozornit návštěvníky na problematiku ohrožených druhů zvířat. Autory pomníků těch druhů zvířat, které už z naší planety vymizely, se od roku 1995 postupně stali uznávaní umělci a studenti kamenosochařské školy. 

Otevřeno

denně celoročně 

březen-květen, září, říjen 9.00 - 17.00 hodin
listopad-únor 9.00 - 16.00 hodin
červen-srpen 9.00 - 18.00 hodin

Otevírací doba platí pro pokladny, návštěvníci mohou v zooparku zůstat do setmění a areál opustit jednosměrnými turnikety. Pokladny jsou 2 – od Kamencového jezera a od sídliště Březenecká (silnice 1/13) 

Služby pro návštěvníky

Lokálka Amálka - motorový vláček vozí návštěvníky klasickou částí zooparku.

Podkrušnohorský zoopark ChomutovSafari expres - od dubna do října vyjíždí do Eurosafari několikrát denně. Z otevřených vozů terénního auta je možné pozorovat zubry, skotský náhorní skot, buvoly domácí, koně Převalského, jeleny evropské a další druhy zvířat z téměř bezprostřední blízkosti.

Lanové centrum - dráha s překážkami pro děti od 3 do 12 let.

Jízdy na koních a ponících - pravidelné jízdy na pony rodeu

Komentované krmení - každý víkend v hlavní návštěvnické sezóně od dubna do září - zajímavosti o medvědech hnědých, opicích druhu makak magot, vodních ptácích v průchozí voliéře a tuleních kuželozubých

Prodejna suvenýrů - součástí vstupní pokladny od sídliště Březenecká, další prodejna s možností občerstvení nedaleko expozice vlků

Občerstvení: síť kiosků, restaurace Tajga u vstupu do zooparku (od Kamencového jezera), hospůdka U Pratura ve staročeském stylu s možností noclehu (u statku)

Dětská zoo s kontaktními zvířaty - atrakce, lanovka a velké pískoviště, místo pořádání kulturních akcí

Stáje s jezdeckým areálem – stáje, venkovní jízdárna a krytá jezdecká hala


Kontakty:

Zoopark Chomutov
Adresa: Přemyslova 259, 430 01 Chomutov
Telefon: 474 629 917
Web: http://www.zoopark.cz
GPS: 50.4772N, 13.4222E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google