e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Železniční depozitář Chomutov

region: Chomutovsko, kategorie: muzea, galerie, technické památky, dětské atrakce

Sdílet: facebook twitter google+

Železniční depozitář Národního technického muzea v Praze je otevřen návštěvníkům v Chomutově. Prohlédnout si můžete téměř stovku kolejových vozidel nejrůznějších typů a rozchodů.

Železniční depozitář Chomutov

Expozice

Celkem si můžete prohlédnout téměř 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po vozidla nových trakcí o celé století novějších. K vidění jsou lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla teprve nedávno vyřazená z provozu Českých drah.

Největším lákadlem jsou parní lokomotivy - například rychlíkový „Albatros“ 498.106 s rekordní rychlostí 162 km/h, první poválečná lokomotiva 534.0301 nebo tramvajová parní lokomotiva „Gartenau“ vyrobená v Linci roku 1887. Obdiv budí i salonní vůz Ústecko-teplické dráhy z roku 1900, jenž pochází ze smíchovské továrny F. Ringhoffera, nebo salonní vůz vyrobený Kopřivnickou vozovnou v roce 1906 pro barona Adolpha Rothschilda.

Přístup

Přístup do oploceného areálu je možný z Černovické ulice od prostoru parkoviště nákupního centra Globus (směr Karlovy Vary).

Otevřeno

duben až říjen
čtvrtek - neděle a státní svátky 9.00 - 17.00 hodin

 


Kontakty:

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově
Adresa: Černovická ulice, 430 03 Chomutov
Web: http://muzeum-chomutov.cz/
GPS: 50.4567N, 13.3911E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google