e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 1. až 3. září

publikováno: 30.8.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První zářijový víkend bude patřit rozloučení s prázdninami a také velkým slavnostem. V Bílině oslaví Den horníků, v Žatci svátek chmele a piva Dočesnou, na teplickém zámku bude divadelní festival a v Ploskovicích makový.

Korozluky fest
Tentokrát s podtitulem "Bůh ví, možná že naposled..." se na zámku v Korozlukách na Mostecku koná Minifestival, konkrétně devátý ročník. V sobotu 2. září zahrají Jam Tour, Frankie Paul John, Blanka Šrůmová a Sahara Held a Něžná noc a tradiční vystupující Petr Kalandra Memory Band a Cumbal. Vstupenky v předprodeji za 220 Kč.

Tvůrčí odpoledne
V rámci oslav 400 let od chvíle, kdy Thunové zakoupili klášterecké panství, můžete v neděli 3. září odpoledne od 14,00 do 16,00 hodin vyrazit ke kostelu Nejsvětější Trojice v Klášterci nad Ohří. Děti čeká kreativnímu tvoření a všechny od 15,00 do 16,00 hodin komentovaná prohlídku kostela a Thunské hrobky.

Rozloučení v elektrárně
Rozloučení s prázdninami je na programu Informačního centra klasické energetiky Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice v neděli 3. září. Před areál se svou technikou a záchranářským vybavením zavítají profesionální hasiči ze Severočeských dolů – Dolů Bílina. Děti budou malovat elektrárnu, jak si ji představují v budoucnosti, a odnést si ceny. Akce se koná od 9,00 do 15,00 hodin.

Výstava Dům 2023
Výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují, budují a zařizují - to je Dům 2023, který se koná na Výstavišti Louny od 1. do 3. září. Připraveno je pro vás přes 140 vystavovatelů z oblasti stavby, bydlení a zahrady. Otevřeno od 9,00 do 17,00 hodin.

Vernisáž v Krytu
Ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů připravila galerie Kryt v Klášterci nad Ohří komiksovou výstavu plnou ilustrovaných příběhů, nazvanou Ještě jsme ve válce. Otevře se v pátek 1. září v 17,00 hodin. Podrobnosti najdete v článku V galerii Kryt se můžete v září těšit komiksovou výstavu.

Divadelní festival
První zářijový víkend ožije nádvoří teplického zámku, kde funguje letní kino, festivalem Divadlo na zámku. Po tři dny nabídne vždy divadelní pohádku pro děti, koncert a večer představení pro dospělé. Podrobný program najdete v Kalendáři akcí nebo v pondělním článku Pohádky, hudba i divadelní představení nabídne festival na teplickém zámku v Magazínu. 

Žatecká Dočesná
Největší slavnosti chmele a piva v České republice se odehrají jako tradičně první zářijový víkend v Žatci. Dočesná začne v pátek 1. září a pokračovat bude po celou sobotu. Nabídne program na osmi pódiích, v letním kině pak za vstupné koncerty a účast 57 pivovarů z ČR i zahraničí. Více se dozvíte v Magazínu v článku Žatecká dočesná letos nabídne osm pódií a téměř šedesát pivovarů.

Makové slavnosti
Gastronomicko kulturní akce se koná na zámku Ploskovice jako oslava máku. Můžete se těšit na mák ve všech podobách, slané či sladké delikatesy, makovou kosmetiku, něco makového na sebe a jiné makové produkty. Produkty naleznete ve stáncích v zámeckých zahradách. V kulturním programu jsou připravena divadelní i hudební představení, dobový kolotoč a kozí taxi. Vstupné dospělí 130 Kč, děti od 3 let 50 Kč.

Den horníků
Městské slavnosti se budou v areálu Lázeňského parku Kyselka v Bílině odehrávat v sobotu 2. září. Jde o hornický svátek, a tak je samozřejmě jejich partnerem těžební společnost Severočeské doly a. s. Čekají vás tři hudební scény, průvod z náměstí na Kyselku i program pro děti. Podrobný program najdete v článku Bílina oslaví v sobotu Den horníků.

Další tipy můžete vyhledávat v Kalendáři akcí

Foto: Městské divadlo Žatec.