e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Bezručovo údolí

region: Chomutovsko, Krušné hory, kategorie: přírodní zajímavosti, cyklotrasy, naučné stezky

Sdílet: facebook twitter google+

Bezručovo údolíBezručovo údolí nad Chomutovem patří k nejdelším, nejhlubším a také nejmalebnějším údolím Krušných hor. Protéká jím řeka Chomutovka a celé okolí je vyhlášeno přírodním parkem. Údolí začíná ve výšce 380 metrů nad moře a táhne se až do 850 metrů.

Třináct kilometrů dlouhým údolím v současnosti prochází několik turistických i cyklistických stezek včetně šestikilometrové stezky naučné, která je opatřena informačními panely seznamujícími návštěvníky se zdejší flórou i faunou. Ta začíná u louky nad rybníkem Hřebíkárna a sleduje pravý břeh Chomutovky až k místu, kde stával Třetí dolský mlýn. Parkem vede cyklostezka, kterou je možné využít nejen pro cyklistiku, ale pro in-line brusle. Modrá turistická značka dovede návštěvníky až k přehradě Kamenička.

Do parku je snadný přístup přímo z města (zastávka Povodí Ohře). Pro občerstvení a ubytování slouží penzion První mlýn. 

V minulosti se mu říkalo Dolina nebo-li německy Grundtal a už od 19. století je vyhledávanou turistikou lokalitou. Své současné jméno získalo údolí až v roce 1946, bez nějakých zjevných souvislostí. Přehrada Kamenička byla postavena na konci 19. století.

Bezručovo údolí


Kontakty:

Bezručovo údolí
Adresa: Chomutov
GPS: 50.4981N, 13.3517E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google