reklama Hlasujte v soutěži Krušnohorská NEJ
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Oblastní muzeum v Lounech

region: Lounsko, kategorie: muzea, galerie, historie

Sdílet: facebook twitter google+

Oblastní muzeum v LounechMuzeum bylo založeno v roce 1889. Najdete ho v historickém centru města, severně od chrámu sv. Mikuláše. Je umístěno v historických budovách z 15. až 18. století. Jednou z těchto budov je Dům Sokolů z Mor zdobený gotickým arkýřem. Lounské muzeum taktéž zajišťuje prohlídky Archeologického skanzenu Březno.

Expozice

Muzeum prezentuje dvě stále expozice. Historická expozice mapuje období husitských válek a Žatecku a Lounsku od doby vlády Karla IV až po Jiřího z Poděbrad. Přírodovědná expozice nazvaná Krajina v srdci Evropy představuje geologický vývoj Podkrušnohoří a zajímavosti přírodního prostředí - expozice je od 11. února 2018 uzavřena.
Nejnovější expozicí jsou Stepi lounského středohoří - přírodovědná expozice, ve které najdete spoustu nových exponátů, hravých interaktivních prvků a užitečných informací nejen o syslovi.

V muzeu je také knihovna, jejíž historické fondy je možné po dohodě studovat. Pro studium je k dispozici i knihovna augustiánského kláštera Dolní Ročov. Dále pořádá příležitostné výstavy.

Otevřeno

úterý - pátek 9.00 - 17.00 hodin
sobota - neděle 10.00 - 17.00 hodin


Kontakty:

Oblastní muzeum v Lounech
Adresa: Pivovarská 28, 440 01 Louny
Telefon: 415 652 456
E-mail: info@muzeumlouny.cz
Web: http://www.muzeumlouny.cz
GPS: 50.3578N, 13.7952E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google