e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Litvínov oslaví sklizeň a řemesla, akce doplní festival jídla

publikováno: 23.10.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Několik akcí se spojuje v litvínovském programu v sobotu 28. října. Na zámku se bude konat tradiční Oslava sklizně a řemesel, letos rozšíření o dny krajky, na náměstí Míru si můžete užít food festival a farmářský trh. Navíc město slaví 30. výročí partnerství Litvínova a Olbernhau.

Na náměstí Míru bude od 10,00 do 17,00 hodin probíhat Litvínovský food festival a farmářský trh s nabídkou regionálních potravin.

Zámek Valdštejnů hostí o víkendu Dny krušnohorské krajky (více o nich v tomto článku), a tak se můžete těšit na módní přehlídky v 11,00 a 16,00 hodin a výstavu krajek.

V 17,30 hodin se na nádvoří sejdou starostové partnerských měst a oslaví 30. výročí podepsání partnerské smlouvy mezi městy Litvínov a Olbernhau. Hrát k tomu bude Musikkorps der Stadt Olbernhau. V 18,00 hodin zazní slavnostní fanfáry Valdštejnových trubačů a poté se můžete zapojit do lampionového průvodu zámeckým parkem. Sraz je v 18,15 hodin u zámku. O hudební doprovod průvodu se postará Marching Band ZUŠ Litvínov a Musikorps z Olbernhau.

V areálu zámku bude od 10,00 hodin probíhat jarmáreček a pro děti budou připraveny řemeslné dílničky s podzimní tématikou jako dlabání dýní nebo výroba dekorací. Monika Tvrzníková představí práci se sklem a s Ateliérem Woodmaid si můžete vyrobit dřevěnou lucernu.

V zámeckém parku bude otevřen od 10,00 do 17,00 hodin herní park - tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty. Pro děti budou připravena různá soutěžní stanoviště a také jízdy na koních.

Foto: Město Litvínov.