e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kozí dráha se ještě letos prodlouží až do Krupky

publikováno: 16.5.2024, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Centrální komise Ministerstva dopravy schválila zprovoznění úseku Kozí dráhy z Telnice do Krupky. Nově tak z Telnice vlak pojede do stanice Chlumec, Unčín, Bohosudov zastávka a Krupka město. Po rekonstrukci by měl být úsek v provozu ještě do konce turistické sezóny.

Správa železnic nyní finalizuje zadávací dokumentaci a připravuje vypsání výběrového řízení na stavební práce v tomto více jak devítikilometrovém úseku. Předpoklad je, že během druhé půlky června by se mělo začít s pracemi, které potrvají pravděpodobně do konce srpna. 

„Nově tak stanice Unčín přiblíží cestující k hradu Kyšperk, stanice Bohosudov zastávka poskytne napojení na lanovou dráhu na Komáří vížku a stanice Krupka město bude novou možností, jak navštívit památkovou zónu, hrad Krupka, naučnou stezku Po stopách horníků, hornickou kulturní krajinu i štolu Starý Martin, která je součástí světového dědictví UNESCO,“ vysvětluje místostarosta Krupky Rostislav Kadlec. 

„Jsem velmi rád, že Správa železnic přistupuje k další etapě obnovy Kozí dráhy, je to správný krok k podpoře cestovního ruchu. Ústecký kraj má již objednanou přepravu, dopravce tak může okamžitě po dokončení prací znovuobnovit provoz i v tomto novém úseku. Kozí dráha tak bude ještě letos jezdit z Děčína až do Krupky. Turistická linka je v provozu o víkendech a státních svátcích od konce března do začátku listopadu,“ říká radní Ústeckého kraje Jan Růžička.

V současné době se také pracuje na cyklostezce, která povede podél Kozí dráhy. Kvůli nutné kooperaci a shodě mnoha měst a obcí, vlastnickým právům a pro nutnost zpracování investičního záměru a potřeby získání dotace je to ale běh na několik let.

Jízdní řád vlaku najdete zde

Foto: Statutární město Děčín.