e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostecké divadlo bude i letos hrát na Hněvíně

publikováno: 19.4.2024, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Oblíbené Divadelní léto na hradě Hněvín nad Mostem proběhne od 14. do 29. června. Pod širým nebem se opět představí obě scény mosteckého divadla - jak činohra, tak i Divadlo rozmanitostí. Letošní novinkou na hradě bude komedie Hrabě Monte Cristo.

Žatec ukáže rekvizity se slavných filmů Hollywoodu

publikováno: 18.4.2024, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Kuloment Arnolda Schwarzeneggera, čokoláda z filmu Karlík a továrna na čokoládu a podobné kurizoty nabídne nová výstava žateckého muzea. Do Žatce doputovala až hollywoodských studií a seznámíte se v ní se slavnými filmy. Otevírá se ve čtvrtek 18. dubna a k vidění bude necelé dva měsíce.

Tipy na víkend 19. až 21. dubna

publikováno: 17.4.2024, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Čeká nás víkend plný vína - ochutnávat můžete na Benediktu v Mostě, na zámku Červený Hrádek nebo v Třebívlicích. V Březně zase můžete ochutnat keltskou kuchyni a v Mostě farmářské produkty.

Přečtete si v následujících dnech
  • Autoři naučné stezky zvou na procházku Radovesickou výsypkou
  • V Klášterci nad Ohří začínají prohlídky kostelů a hrobky
  • Tanec smrti a fantazie v mosteckém muzeu
  • Turistická sezóna v Oseku přinese novinky: hudební festival nebo noční prohlídky kláštera
  • Tradiční Májový jarmark zaplní celý areál Kyselky v Bílině

U Žatce budou o víkendu závodit offroady

publikováno: 16.4.2024, kategorie: Sport, autor: redakce

Mistrovství ČR a SR v Offroad trialu se bude konat o víkendu 20. a 21. dubna v Bezděkově u Žatce. Závodníky čeká podle předpovědi počasí zřejmě pěkně bahnitý terén, plný muld a děr. V pátek 19. dubna se terénní auta představí na žateckém náměstí.

Central Most a Magistrát Most obnovují tradici farmářských trhů

publikováno: 16.4.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Klára Čechová

Nákupní centrum Central Most ve spolupráci s Magistrátem města Most, Agrární komorou a Regionální potravinou Ústeckého kraje obnovuje tradici farmářských trhů na 1. náměstí. Během letošního roku se představí všem zájemcům o lokální produkty několik desítek farmářů, a to hned čtyřikrát - v dubnu, červnu, září a říjnu.

Krušnohorské divadlo slaví stoleté výročí

publikováno: 15.4.2024, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Divadlo Severu, Městské divadlo Teplice - Šanov, Divadlo bratří Čapků, Krajské krušnohorské divadlo, Stadttheater mit Kur-und Stadtsaelen. To jsou historické názvy dnešního Krušnohorské divadla v Teplicích. Právě v dubnu slaví 100 let od svého otevření. Slavnostní výroční koncert se odehraje ve čtvrtek 18. dubna.

Když jeden a jedna jsou tři. Na mostecké jeviště přichází nová komedie

publikováno: 12.4.2024, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Zábavnou komedii od legendárního britského dramatika Raye Cooneyho o nestandardním množství manželek připravuje s mosteckým souborem režisér Milan Schejbal. Premiéru má inscenace v pátek 12. dubna a v hlavních rolích se představí Vít Herzina, Veronika Týcová a Karolína Herzinová. Další představení jsou naplánována ještě na duben.

Výtvarně nadaná klášterecká rodina v galerii Kryt

publikováno: 11.4.2024, kategorie: Výstavy, autor: redakce

V dubnu v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří představí svoji rozmanitou výtvarnou tvorbu Kubáti, tedy výtvarně aktivní rodina z Klášterce nad Ohří. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 12. dubna v 17,00 hodin.

Tipy na víkend 12. až 14. dubna

publikováno: 10.4.2024, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Turistická sezóna startuje v dalších místech - třeba na dostihovém závodišti, v Peruci nebo na Klínech. Můžete vyrazit na vinné trhy, procházku po historii Žatce nebo za germány do Března.

Vydejte se na architektonickou procházku do ulic Žatce

publikováno: 9.4.2024, kategorie: Turistika, autor: redakce

Od dubna do října mají zájemci o žatecké stavební dědictví možnost vyrazit se spolkem A dál? “Pěškobusem napříč architekturou města”. Procházky s výkladem se budou konat jednou měsíčně v režii zkušeného průvodcovského dua historičky umění Moniky Klímové a architektky Evy Sladké. První vyráží už v sobotu 13. dubna.

Droužkovické rybníky prokoukly do krásy

publikováno: 8.4.2024, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Nové odpočinkové místo mají k dispozici obyvatelé a návštěvníci Droužkovic na Chomutovsku. Vzniklo úpravou dvou zanedbaných rybníků, na které se podílela obec, místní obyvatelé i Severočeské doly. V zimě se mohou obyvatelé Droužkovic těšit na obecní výlov.