e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Přepište dějiny v Mostě

publikováno: 22.2.2024, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Mostecké Studio3 ve spolupráci se SVČ Most zve na populární historický podcast Přepište dějiny! Ve středu 28. února od 19,00 hodin historici Martin Groman a Michal Stehlík budou právě ve Studiu 3 natáčet naživo další díl svého podcastu, v Mostě vůbec poprvé.

Vystoupejte 773 schodů na nejvyšší rozhlednu v republice

publikováno: 21.2.2024, kategorie: Turistika, autor: Ota Schnepp

Zajímavou novinku, kterou ocení všichni milovníci rozhleden, připravili průvodci Infocentra Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice u Bíliny na březen a duben. Kdo si chce vyzkoušet, jaké to je, vyšlápnout si „po svých“ 773 schodů nejvyšší rozhledny v ČR, má už nyní nejvyšší čas se zaregistrovat na jeden ze dvou termínů – 9. března či 6. dubna.

První letošní premiérou mosteckého divadla bude Hrabalovo Krasosmutnění

publikováno: 20.2.2024, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Po Postřižinách se na mostecké jeviště vrací Hrabalovo dílo, které na známé Postřižiny volně navazuje. Hrabalovo podmanivé vzpomínání na dětství jako imaginativní divadlo pro mladé, starší a pokročilé slibuje mostecké divadlo v pozvánce na svou první letošní premiéru v pátek 23. února. Režie se ujal Vítězslav Větrovec, který už v Mostě připravil inscenaci Don Quijote.

Přečtete si v následujících dnech
  • Seznamte se s císařskými panoramy, předchůdci 3D kina

Teplice budou mít nové turistické infocentrum

publikováno: 19.2.2024, kategorie: Turistika, autor: Adina Sedláková

Budova na Benešově náměstí v Teplicích, kde se dříve nacházelo informační centrum, projde kompletní rekonstrukcí. Po dokončení bude stavba opět využívána jako moderní a funkční informační centrum, nabízející široké spektrum služeb občanům i návštěvníkům města. Hotovo má být do konce roku.

V bývalých žateckých papírnách vzniká kuželna a městský archiv

publikováno: 16.2.2024, kategorie: Památky, autor: Tomáš Kassal

Zcela nové využití bude mít spodní část bývalých papíren v ulici Volyňských Čechů v Žatci. Zatímco v jedné části rozsáhlého objektu už jsou pracoviště regionálního muzea včetně depozitáře, zbytek památkově chráněné nemovitosti se proměňuje na městský archiv a kuželnu.

Jarní prázdniny v teplickém muzeu

publikováno: 15.2.2024, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Dobrodružství, umění i poznání čeká děti o jarních prázdninách v teplickém zámku. Regionální muzeum pro ně připravilo tři dopolední programy, které zabaví ratolesti z Teplicka, kde právě 19. února začínají prázdniny.

Když u vás doma zazvoní statistici

publikováno: 14.2.2024, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Český statistický úřad odstartoval v únoru šetření, jehož cílem je zjistit životní podmínky v domácnostech v České republice. Průzkum bude trvat až do 23. června 2024. Tazatelé statistického úřadu osobně navštíví přibližně 11, 5 domácností v Česku. Co když zazvoní u vás?

Nadace ČEZ podpoří úpravu turistických a běžkařských tras

publikováno: 9.2.2024, kategorie: Turistika, autor: Ota Schnepp

Zbrusu nový grant Úprava turistických tratí a běžeckých stop Nadace ČEZ má za sebou svou premiéru. Hned v prvním kole uspělo 50 projektů z celé České republiky, jejichž žadatelům bylo přerozděleno 19 milionů korun. Nejvíce úspěšných žadatelů je z oblasti Krušných hor.

Galerie Kryt představuje Odvrácenou tvář města

publikováno: 8.2.2024, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

V galerii Kryt v Klášterci nad Ohří své fotografie představí nadaná fotografka Dominika Hořáková. Svým objektivem se pokusila v průběhu roku 2023 zachytit obyvatele města, kteří jsou sociálně vyloučeni ze společnosti. Výstava se otevře v pátek 9. února.

Čas masopustních veselic vyvrcholí o víkendu

publikováno: 7.2.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Únor je tradičním časem masopustů, průvodů masek a oslav před velikonočním půstem. Podle tradic vrcholí na masopustní úterý, které letos připadá na 13. února. Kam vyrazit na oslavy v příštích dnech?

Muzeum v Žatci vystaví na pár dní další poklad

publikováno: 6.2.2024, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Na pouhých šest dnů plánuje Regionální muzeum v Žatci vystavit poklad nalezený před časem při detektorovém průzkumu u Domoušic. Unikátní soubor luxusních předmětů je datován do druhé třetiny 8. století. Vidět ho můžete v týdnu od 13. do 18. února.