e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

20. ročník festivalu Klášterecké hudební prameny se blíží

publikováno: 20.6.2024, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dvacátý ročník dnes již prestižního letního festivalu v Klášterci nad Ohří nabídne ve dnech 9. až 14. července paletu koncertů klasické, populární, jazzové, swingové i etnické hudby. Všechny se konají na nádvoří zámku, mokrá varianta je připravena v kulturním centru.

TIPTipy na víkend 21. až 23. června

publikováno: 20.6.2024, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Teplé červnové večery si můžete o víkendu užít s pestrým programem pod širým nebem - nabídneme divadlo v Mostě, muzikál v Teplicích, hudební festival v Kadani, muzejní noc v Lounech, letní slavnosti v Podbořanech nebo sousedskou slavnost v Teplicích. 

Tématem letošní muzejní noci v Lounech je Mexico

publikováno: 19.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Mexickou kulturu i zajímavé spojitosti mezi jižní Amerikou a Lounskem nabídne v pátek 21. června třináctá Lounská muzejní noc. Navštívit můžete Oblastní muzeum v Lounech, expozici Zkamenělý les, Galerii Benedikta Rejta i další místa.

Od pátku budou v kláštereckém parku tvořit ze dřeva sochaři

publikováno: 18.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Adéla Václavíková

V pátek 21. června začíná v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří sochařské sympozium Paměť krajiny. Sochaři budou v parku tvořit až do 27. června a veřejnosti nabídnou o víkendu několik workshopů a samozřejmě závěrečnou vernisáž.

Přečtete si v následujících dnech
  • V Březně se o víkendu můžete bavit bez hranic a s drakem

Podbořanské letní slavnosti nabídnou směs hudebních žánrů

publikováno: 17.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Podbořanské letní slavnosti budou probíhat v centru města v pátek 21. a v sobotu 22. června. V pátečním programu můžete slyšet německou rockovou kapelu Engel In Zivil nebo českou Portless. V sobotu pak zahraje například Jan Bending, Slza a svou bubenickou show předvede Tam Tam Batucada. 

Poznejte zblízka a podrobně 7 pahorků teplických

publikováno: 13.6.2024, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Výstavu v teplickém zámku ke 130. výročí založení Muzejní společnosti, která nabízí pohledy na město 18. a 19. století, doplňuje řada doprovodných akcí. Můžete se na nich podrobněji seznámit s fenoménem lázeňského města a jeho uměním. Do konce června nabídne muzeum hned tři takové programy.

Tipy na víkend 14. až 16. června

publikováno: 12.6.2024, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Červnový víkend nabídne hned dva pivní festivaly, v Kadani a na Červeném Hrádku. Koná se také řada hudebních festivalů a koncertů pod širým nebem, velký hornický festival ve Freibergu, květinové slavnosti v Oseku nebo běžecké závody v Žatci a více než desítka dalších akcí.

V pátek začíná v Lomu Svatoantonínská pouť

publikováno: 12.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Městské slavnosti s poutí svatého Antonína se konají o víkendu 14. až 16. června v letním areálu Bomba v Lomu na Litvínovsku. Páteční večer bude patřit hudbě, sobota pak dětskému dni a odpoledním koncertům, v neděli si můžete užít pouťové atrakce.

Zakázkový vývoj webových aplikací pro vaše jedinečné potřeby

publikováno: 11.6.2024, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Webové aplikace dnes patří ke stále rozšířenějším nástrojům, které umožňují implementaci vnitropodnikových a dalších informačních systémů s řadou dalších funkcí na různé počítače v síti, aniž by musel být fyzicky distribuován a instalován software na všechny počítače. Webové aplikace jsou totiž uloženy na serveru a přistupuje se k nim přes klasické prohlížeče, které jsou označovány jako tenký klient.

Pěškobusem za architekturou českých Němců

publikováno: 11.6.2024, kategorie: Památky, autor: redakce

Po dvou beznadějně vyprodaných komentovaných procházkách pokračuje spolek A dál? s popularizací architektury v Žatci. Na konkrétních příkladech v žateckých ulicích představí v sobotu 15. června německé stavitelství v českém pohraničí.

Historická opera z Krušných hor Perkmon se vrací do Teplic

publikováno: 11.6.2024, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Další součástí oslav výročí Krušnohorského divadla v Teplicích bude scénické uvedení krušnohorské opery Perkmon. Na jeviště divadla, slavícího 100 let, se vrátí dílo staré 200 let. Premiéra se chystá na čtvrtek 20. června.

 

Turisté z Loun oslaví výročí historickým pochodem

publikováno: 10.6.2024, kategorie: Turistika, autor: redakce

Lounský odbor Klubu českých turistů vznikl roku 1894 a organizovaní turisté se na svůj první společný výlet vydali směrem na Peruc podél řeky Ohře. Tento pochod teď budou turisté společně s Oblastním muzeem v Lounech opakovat v sobotu 15. června.