reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Zima v Krušných horách

TIPZima v Krušných horách: Lyžařská sezóna pomalu končí

publikováno: 7.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Téměř jarní teploty zbavují Krušné hory posledního sněhu a v tomto týdnu sněžili jen ve vyšších polohách. Kvalitní lyžování si můžete užít ve výše položených střediscích a s běžkami je to podobné.

Zima v Krušných horách: Sněhu ubývá, areály zatím v provozu

publikováno: 28.2.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Teploty v Krušných horách šplhají vysoko a sníh je proto většinou mokrý a ubývá ho. Na lyžování ho je ale stále dostatek. Předpověď počasí na víkend na však slibuje spíš déšť než sníh. Běžkaře už zřejmě příliš nepotěší, že Lesy ČR zmírnily zákaz vstupu na lesní tratě. Zato se koná o víkendu několik lyžařských závodů.

TIPZima v Krušných horách: Další slunečný víkend

publikováno: 21.2.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Meteorologové slibují na víkend další slunečné dny. Oteplení sice zhoršilo kvalitu sněhu, v Krušných horách ho je ale stále dostatek pro lyžařské zážitky a téměř všechny skiareály jsou v provozu. Lyžování zastavil pouze areál v Meziboří. AKTUALIZOVÁNO v pátek 12:00 hodin.

Zima v Krušných horách: Víkend nabídne sníh i slunce

publikováno: 14.2.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

I tento víkend má být v teplý, ale zato nás čeká modrá obloha a sluníčko. Lyžařské areály jsou připravené na další nápor lyžařů. Ve většině z nich leží od půl do jednoho metru sněhu, ve vyšších partích až dva metry. V Krušných horách jsou upraveny stovky kilometrů běžeckých tras.

Začínají jarní prázdniny, vlak do hor bude jezdit denně

publikováno: 12.2.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

V České republice začaly minulý týden dětem jarní prázdniny. Tento týden si jich mohou užívat děti z Lounska. Moldavská horská dráha proto bude od pondělí 11. února jezdit do Krušných hor každý den. Vlaky vyjíždí z Mostu na Moldavu v Krušných horách čtyřikrát denně.

TIPZima v Krušných horách: Do hor se blíží oteplení, sněhu je ale dost

publikováno: 7.2.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Přestože má být víkend velmi teplý a i na horách se může objevit déšť, skvěle rozjetou lyžařskou sezónu v Krušných horách by to nemělo ovlivnit. Na sjezdovkách leží kolem půl metru sněhu, ve vyšších partiích i skoro dva metry. AKTUALIZOVÁNO v pátek 8.2. ve 13 hodin.

TIPZima v Krušných horách: Spousta sněhu a za vysvědčení lyžování zdarma

publikováno: 31.1.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Návštěvníky Krušných hor čeká o víkendu spousta sněhu, upravené lyžařské i běžecké tratě a v některých areálech i lyžování pro šikovné školáky zdarma. Podle meteorologů ale dorazí silný vítr a v sobotu může i pršet.

Winter Trial v Krušných horách se pojede až v březnu

publikováno: 29.1.2019, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Mototuristická jízda Winter Trial, která měla odstartovat z polygonu mosteckého autodromu v minulou neděli, se pojede až v březnu. Přesun na pozdější termín vyplynul z ankety mezi posádkami. Stále ještě zbývají poslední volná místa, termín bude upřesněn. Kromě jízdy Krušnými horami čekají posádky i prohlídky flájské přehrady nebo bílinských lázní.

Zima v Krušných horách: Skvělé podmínky pro běžky i sjezdovky

publikováno: 24.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V Krušných horách panují skvělé podmínky. V lyžařských areálech je dostatek sněhu, běžecké tratě jsou upravené a předpověď počasí slibuje příjemný víkend s teplotami kolem nuly a občas i sluníčko. AKTUALIZOVÁNO v pátek 9.30 hodin.

Zima v Krušných horách: S turisty na lyžích okolím Mníšku

publikováno: 18.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Martina Kuncová

Klub českých turistů Lokomotiva Most pořádá jako každoročně v sobotu 26. ledna lyžařský přejezd Z Klínů do Klínů. Název se sice nezměnil, ale start i cíl budou tentokrát kousek vedle, v Mníšku v Krušných horách. Letos by turistům sněhové podmínky měly přát.

TIPZima v Krušných horách: Počasí se uklidnilo, skiareály se otevírají

publikováno: 17.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou náročný týden, ale díky bohaté sněhové nadílce čekají teď lyžaře skvělé podmínky. Většina střediska už obnovila provoz a bez problémů je také doprava. AKTUALIZOVÁNO v pátek 9,00 hodin.

TIPZima v Krušných horách: Lyžařská střediska jsou v pondělí zavřená

publikováno: 14.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Obleva a vítr o rychlosti orkánů - kvůli nepřízni počasí byla většina lyžařských středisek od pondělí 14. ledna uzavřena. Situace se nezlepšila ani v úterý. Padající stromy znemožňují úpravy běžeckých stop a v žádném případě nedoporučujeme vstupovat nyní v Krušných horách do lesa. AKTUALIZOVÁNO v úterý 15. ledna.

Zima v Krušných horách: Na Moldavě a Božím Daru kalamitní stav

publikováno: 11.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Starostové obcí Moldava v Krušných horách a Boží Dar vyhlásili na území svých obcí kalamitní stav. Moldava na Teplicku už ve středu, Boží Dar v pátek. Kvůli přívalům sněhu platí dosud zákaz vjezdu do Moldavy, na Božím Daru není kde zaparkovat a okolní osady jsou odříznuté od světa.

Zima v Krušných horách: Na lyžaře čeká o víkendu spousta nového sněhu

publikováno: 10.1.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou pořádnou sněhovou nadílku. Podmínky pro lyžování jsou tak výborné a lyžařské areály otevírají o víkendu další sjezdovky. Nově otevřeno i na Pyšné, Bouřňáku či Komáří Vížce. Komplikovanější je příjezd do horských středisek, na silnicích se stále tvoří závěje, ale situace už se uklidňuje a většina cest je průjezdných. Zpravodajství průběžně aktualizujeme - neděle 9:00 hodin.

Zima v Krušných horách: Některé silnice jsou nesjízdné

publikováno: 9.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sněžení a především silný vítr komplikuje dopravu v horských střediscích v Krušných horách. Zcela odříznutý od světa je v tuto chvíli (středa dopoledne) Boží Dar na Karlovarsku. Ten se tuto zimu potýká s mnoha dopravními potížemi.

Na zimní motoristický výlet zbývají poslední volná místa

publikováno: 4.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Jan Foukal

Zimní Krušné hory si můžete užívat také ze sedadla svého vozu. Na mototuristickou jízdu Winter Trial zbývají poslední volná místa. Akci uspořádal premiérově mostecký autodrom, dvoučlenné posádky vozů vyrazí na trať v neděli 27. ledna. Po startu na polygonu se vydají na silnice v Krušných horách, na stanovené trase je čekají zastávky u architektonických či historických zajímavostí s návštěvou některé z nich.

TIPZima v Krušných horách: V novém roce konečně dorazilo sněžení

publikováno: 3.1.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Druhý lednový den dorazilo do Krušných hor dlouho očekávané sněžení, a tak by se lyžaři měli konečně dočkat lepších podmínek, než jaké panovaly během vánočních prázdnin. Provoz zatím komplikuje vítr, ale o víkendu už by měla být situace lepší. Informace průběžně aktualizujeme - aktualizace v sobotu 10:00 hodin.

Zima v Krušných horách: Déšť zpomalil start sezóny

publikováno: 27.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Před vánočními svátky zkazil start lyžařské sezóny déšť a oteplení a velká část skiareálů v Krušných horách zůstala mimo provoz. Na Štědrý den sice znovu sněžilo, ale podmínky nejsou ideální a v provozu je s výjimkou Klínovce jen pár vleků. Běžecké tratě jsou upravené na Dlouhé Louce a v okolí Božího Daru.

Jak vypadala zima v Krušnohoří před sto lety?

publikováno: 24.12.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Zimní radovánky si nemusíte užívat jen na sněhu. Věnuje se jim také výstava v Muzeu Karlovy Vary na Nové louce. Přibližuje zimu v Krušných horách a Krušnohoří na přelomu 19. a 20. století. K vidění je do konce února.

Před vánočními svátky startuje lyžařská sezóna v Krušných horách

publikováno: 20.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V Krušných horách se o posledním adventním víkendu před vánočními svátky rozjíždějí lyžařské vleky. Zatímco minulý víkend byl v provozu jen Klínovec a Alšovka, nyní už hlásí připraveno z dalších středisek. Upravené jsou též běžecké stopy. AKTUALIZOVÁNO V PÁTEK

O víkendu si na horách užijí běžkaři

publikováno: 14.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V Krušných horách jsou upraveny desítky kilometrů běžeckých tratí a sezóna se rozjíždí také v lyžařských areálech. O víkendu už budou v provozu lanovky a sjezdovky na Klínovci. Na zahájení sezóny se připravují také Klíny.