reklama Zima v Krušných horách 2018/2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Zima v Krušných horách

Zima v Krušných horách: S turisty na lyžích okolím Mníšku

publikováno: 18.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Martina Kuncová

Klub českých turistů Lokomotiva Most pořádá jako každoročně v sobotu 26. ledna lyžařský přejezd Z Klínů do Klínů. Název se sice nezměnil, ale start i cíl budou tentokrát kousek vedle, v Mníšku v Krušných horách. Letos by turistům sněhové podmínky měly přát.

TIPZima v Krušných horách: Počasí se uklidnilo, skiareály se otevírají

publikováno: 17.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou náročný týden, ale díky bohaté sněhové nadílce čekají teď lyžaře skvělé podmínky. Většina střediska už obnovila provoz a bez problémů je také doprava. AKTUALIZOVÁNO v pátek 9,00 hodin.

TIPZima v Krušných horách: Lyžařská střediska jsou v pondělí zavřená

publikováno: 14.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Obleva a vítr o rychlosti orkánů - kvůli nepřízni počasí byla většina lyžařských středisek od pondělí 14. ledna uzavřena. Situace se nezlepšila ani v úterý. Padající stromy znemožňují úpravy běžeckých stop a v žádném případě nedoporučujeme vstupovat nyní v Krušných horách do lesa. AKTUALIZOVÁNO v úterý 15. ledna.

Zima v Krušných horách: Na Moldavě a Božím Daru kalamitní stav

publikováno: 11.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Starostové obcí Moldava v Krušných horách a Boží Dar vyhlásili na území svých obcí kalamitní stav. Moldava na Teplicku už ve středu, Boží Dar v pátek. Kvůli přívalům sněhu platí dosud zákaz vjezdu do Moldavy, na Božím Daru není kde zaparkovat a okolní osady jsou odříznuté od světa.

Zima v Krušných horách: Na lyžaře čeká o víkendu spousta nového sněhu

publikováno: 10.1.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou pořádnou sněhovou nadílku. Podmínky pro lyžování jsou tak výborné a lyžařské areály otevírají o víkendu další sjezdovky. Nově otevřeno i na Pyšné, Bouřňáku či Komáří Vížce. Komplikovanější je příjezd do horských středisek, na silnicích se stále tvoří závěje, ale situace už se uklidňuje a většina cest je průjezdných. Zpravodajství průběžně aktualizujeme - neděle 9:00 hodin.

Zima v Krušných horách: Některé silnice jsou nesjízdné

publikováno: 9.1.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sněžení a především silný vítr komplikuje dopravu v horských střediscích v Krušných horách. Zcela odříznutý od světa je v tuto chvíli (středa dopoledne) Boží Dar na Karlovarsku. Ten se tuto zimu potýká s mnoha dopravními potížemi.

Na zimní motoristický výlet zbývají poslední volná místa

publikováno: 4.1.2019, kategorie: Turistika, autor: Jan Foukal

Zimní Krušné hory si můžete užívat také ze sedadla svého vozu. Na mototuristickou jízdu Winter Trial zbývají poslední volná místa. Akci uspořádal premiérově mostecký autodrom, dvoučlenné posádky vozů vyrazí na trať v neděli 27. ledna. Po startu na polygonu se vydají na silnice v Krušných horách, na stanovené trase je čekají zastávky u architektonických či historických zajímavostí s návštěvou některé z nich.

TIPZima v Krušných horách: V novém roce konečně dorazilo sněžení

publikováno: 3.1.2019, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Druhý lednový den dorazilo do Krušných hor dlouho očekávané sněžení, a tak by se lyžaři měli konečně dočkat lepších podmínek, než jaké panovaly během vánočních prázdnin. Provoz zatím komplikuje vítr, ale o víkendu už by měla být situace lepší. Informace průběžně aktualizujeme - aktualizace v sobotu 10:00 hodin.

Zima v Krušných horách: Déšť zpomalil start sezóny

publikováno: 27.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Před vánočními svátky zkazil start lyžařské sezóny déšť a oteplení a velká část skiareálů v Krušných horách zůstala mimo provoz. Na Štědrý den sice znovu sněžilo, ale podmínky nejsou ideální a v provozu je s výjimkou Klínovce jen pár vleků. Běžecké tratě jsou upravené na Dlouhé Louce a v okolí Božího Daru.

Jak vypadala zima v Krušnohoří před sto lety?

publikováno: 24.12.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Zimní radovánky si nemusíte užívat jen na sněhu. Věnuje se jim také výstava v Muzeu Karlovy Vary na Nové louce. Přibližuje zimu v Krušných horách a Krušnohoří na přelomu 19. a 20. století. K vidění je do konce února.

Před vánočními svátky startuje lyžařská sezóna v Krušných horách

publikováno: 20.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V Krušných horách se o posledním adventním víkendu před vánočními svátky rozjíždějí lyžařské vleky. Zatímco minulý víkend byl v provozu jen Klínovec a Alšovka, nyní už hlásí připraveno z dalších středisek. Upravené jsou též běžecké stopy. AKTUALIZOVÁNO V PÁTEK

O víkendu si na horách užijí běžkaři

publikováno: 14.12.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V Krušných horách jsou upraveny desítky kilometrů běžeckých tratí a sezóna se rozjíždí také v lyžařských areálech. O víkendu už budou v provozu lanovky a sjezdovky na Klínovci. Na zahájení sezóny se připravují také Klíny.

 

Zajímavá místa v regionu