e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Výlety po Klášterecku

Výlety po Klášterecku: Vydejte se Cestou z města

publikováno: 26.5.2021, kategorie: Turistika, autor: Adéla Václavíková

Atraktivním výletem do lesů Krušných hor se loučíme se seriálem výletů po Klášterecku, který město pro své obyvatele připravilo v době uzávěry okresů. Díky volnému cestování si teď mohou desítku tipů na výlety užít všichni.

Výlety po Klášterecku: Kdo nebyl na Šumburku, nepoznal Klášterec

publikováno: 19.5.2021, kategorie: Turistika, autor: Adéla Václavíková

Hrad Šumná nebo Šumburk – to je klášterecká Mekka. A kdo tam nebyl, nepoznal Klášterec nad Ohří. Trasa není tak náročná, jak se může při pohledu vzhůru na kopec může zdát. Pěšina se točí okolo vrchu a pomalu ji zvládne téměř každý.

Výlety po Klášterecku: Na hrad, který na nás shlíží sedm staletí

publikováno: 12.5.2021, kategorie: Turistika, autor: Adéla Václavíková

Téměř každý Klášterečák má na tento hrad výhled ze svého bydliště. Hlídá zde už po staletí a jméno Lestkov nebo Egerberk všichni znají. Ale ruku na srdce – byli jste tam? Opravdu? Pro milovníky historie, krásných výhledů, ale i pro rodiny s malými dětmi je výlet na hrad přesně to pravé.

Výlety po Klášterecku: Cesta za zapomenutým kostelem

publikováno: 5.5.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Dnes sejdeme z kopců a vyhlídek, vyjdeme z hlubokých lesů a navštívíme bývalou obec Mikulovice, kterou dodnes připomíná kostel s červenou střechou. Sedmý díl výletů po Klášterecku nabídne pětikilometrovou procházku, která potěší všechny milovníky historie.

Výlety po Klášterecku: Dobrodružná cesta do hlubokých lesů

publikováno: 28.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Další z výletů po Klášterecku vás zavede do zaniklé obec Pavlov nad Hradištěm. Zlákáme vás do neprozkoumaných lesů a na Pavlovský špičák do nadmořské výšky téměř sedmi set metrů? Tentokrát se neobejdete bez dobré navigace, protože tudy nevedou žádné turistické značky.

Výlety po Klášterecku: Za výhledy na hradní zříceniny

publikováno: 21.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

O něco náročnější výšlap, ale o to hezčí pocit vás čeká, pokud si v našich výletech po Klášterecku vyberete cestu na Mravenčák, přírodní památku v Doupovských horách. Z města jste na parádní vyhlídce na řeku Ohři zhruba za hodinu až dvě.

Výlety po Klášterecku: Sáňkařskou dráhou k řopíkům

publikováno: 14.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Ve čtvrtém díle výletů na Klášterecku ze série Katastr není žádná katastrofa půjdete po velmi neobvyklé cestě - vystoupáte korytem sáňkařské dráhy. Neobvyklý zážitek nabízí krátká procházka k Jezerní hoře mezi Kláštercem nad Ohří a Milovicemi. Cestou můžete prozkoumat prvorepublikové vojenské opevnění.

Výlety po Klášterecku: Do skal Doupovských hor

publikováno: 7.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Třetí síl seriálu "katastr není žádná katastrofa", který odhaluje zajímavá místa Klášterecka, vás zavede k Rašovickým skalám na okraji Doupovských hor. Odhalíte sopačná tajemství tohoto místa a nabídne se vám jedinečný výhled na Lestkov nebo Krušné hory.

Výlety po Klášterecku: Do divočiny Podmileského potoka a Doupňáku

publikováno: 31.3.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Podruhé vám přinášíme tip na výlet do okolí Klášterce nad Ohří. Celou sérii připravilo město s podtitulem "katastr není žádná katastrofa". Odhalíme vám deset zajímavých míst, o jejich existenci jste možná neměli tušení a za nimiž můžete vyrazit v rámci výletů po chomutovském okrese třeba o Velikonocích. Pokračujeme na sever od Klášterce, do Ciboušova a Podmiles.

Výlety po Klášterecku: Na Špičák za vyhlídkou

publikováno: 24.3.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Využijte nové možnosti cestovat za výlety a sportem po celém okrese a nechte se inspirovat Kláštercem nad Ohří, který připravil pro své obyvatele seriál výletů po okolí. Je důkazem, že zůstat na svém katastru nemusí být žádná katastrofa. V prvním díle zamíříme za dalekými výhled na vrch Špičák nad Perštejnem.