reklama Veselé a informované! Vánoce 2021
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Veselé a informované

Do Litvínova se vrátil vánoční program, přestěhoval se na zámek

publikováno: 3.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Po vyhlášení nových opatření Litvínov zrušil program Krušnohorských Vánoc na náměstí Míru, tento týden ale přišel s náhradou - Advent v zámku Valdštejnů. Kulturní program, který se měl uskutečnit na náměstí, se stěhuje tam. Na náměstí zůstávají stánky s vánočními dekoracemi.

V Jirkově budou každou neděli trhy, na zámku adventní prohlídky

publikováno: 2.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Město Jirkov se rozhodlo alespoň zčásti kompenzovat zrušené vánoční programy a trhy otevření nedělních zimních farmářských trhů. První se konají již 5. prosince. Ve stejný den, tedy na druhou adventní neděli se chystají na zámku Červený Hrádek adventní prohlídky.

TIPTipy na druhý adventní víkend 3. až 5. prosince

publikováno: 1.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Druhý adventní víkend patří hlavně Mikulášským nadílkám. Vyrazíte s dětmi do divadla, do botanické nebo do vlaku? Můžete si také předvánočně zasportovat nebo vyrazit na trhy. Na rozdíl o loňského roku si letos můžete Advent opět užít.

Chomutovské vánoční stánky i program se stěhují

publikováno: 30.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Jak zachovat vánoční program a přitom vyhovět vládním nařízením? Po Mostě, který přejmenoval vánoční trh na farmářský, našla řešení i chomutovská radnice. Program Chomutovských Vánoc se přestěhuje. Vánoční park by se měl naplno otevřít do soboty 4. prosince.

Stánky zůstávají otevřené i v Kadani

publikováno: 29.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Dřevěné stánky, které stojí na náměstí v centru Kadaně, se zavírat nebudou. Na Svatomartinský trh, který probíhal v průběhu listopadu, navazuje Tržiště před radnicí. Přijít můžete až do Vánoc. AKTUALIZUJEME otevírací dobu.

Krušnohorské Vánoce v Litvínově letos doplní vánoční trh s programem - ZRUŠENO

publikováno: 26.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Město Litvínov si nechává slavnostní rozsvícení stromu až na pondělí 29. listopadu. Pomohou při tom opět obří loutky Mikuláše a čerti na koních. Novinkou letošních Krušnohorských Vánoc bude vánoční trh na náměstí, který potrvá až do 23. prosince.

Žatecké muzeum otevře Andělskou poštovnu - ZRUŠENO

publikováno: 25.11.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Pořadatel ve čtvrtek oznámil zrušení akce. Andělé, čerti, ale také ponocný a další adventní postavy přivítají návštěvníky muzejní zahrady v Husově ulici v Žatci v úterý 30. listopadu. Pod jejich dohledem si budou moci děti a samozřejmě i dospělí napsat svá přání Ježíškovi.

Mostecký vánoční trh letos potrvá až do Silvestra

publikováno: 24.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek 26. listopadu se v Mostě na Prvním náměstí otevře vánoční jarmark, který však oproti předchozím letům o Vánocích neskončí. Trvat bude až do konce roku. Co zůstává je kulturní program, který se bude na náměstí každý den odehrávat. POZOR: Změna. Na náměstí se nekonají vánoční, ale zimní farmářské trhy a protáhnout se až do 6. ledna.

O bratwurst, štolu a glühwein přijdeme i letos

publikováno: 23.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Adventní trhy v sousedním Sasku patřily k tomu nejkrásnějšímu, co Krušné hory návštěvníkům nabízely. Komorní atmosféra v menších městech, zářící podívaná pro tisíce na historických trzích v Drážďanech, hornické průvody. To vše se v Sasku letos opět ruší. Zatím zůstává otevřena jen vánoční zahrada v Pillnitz.

Adventní koncerty v Klášterci: Soboty v zámku, neděle v kostele

publikováno: 23.11.2021, kategorie: Hudba, autor: redakce

Během adventních víkendů si můžete v Klášterci nad Ohří poslechnout několik koncertů. V sobotu se bude zpívat a hrát v režii umělecké školy na zámku, v neděli se pak budou koncerty konat v kostele Nejsvětější Trojice.

Rozsvícení vánoční stromů: Kdy a kde?

publikováno: 22.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tento víkend, případně začátkem příštího týdne, se ve většině měst a obcí rozzáří vánoční výzdoba a stromy. Advent začíná již tuto neděli 28. listopadu. Připravili jsme pro vás velký přehled slavnostních rozsvícení stromů ve dvou desítkách měst a obcí Mostecka, Chomutovska, Lounska a Teplicka. AKTUALIZUJEME podle zveřejňovaných změn!

TIPStartuje Speciál nabitý informace o adventních a vánočních akcích

publikováno: 22.11.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Buďte informovaní i během adventních a vánočních svátků! Ne, nemáme na mysli složení nové vlády ani počty infikovaných. My pro vás v novém Speciálu Veselé (a informované) Vánoce chystáme jako vždy informace o vánočních trzích, koncertech, dílnách nebo výstavách. Nechce se informovat a inspirovat.