e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Veselé a informované

Na Božím Daru orazítkovali přes 300 kilo přání Ježíškovi

publikováno: 30.12.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Těsně před Štědrým dnem Ježíškova pošta na Božím Daru v Krušných horách ukončila razítkovací maraton. Celkem pracovníci božídarské Pošty Partner opatřili unikátním vánočním razítkem 332 kg poštovních zásilek, dopisů a pohlednic.

TIPTipy na vánoční víkend 24. až 26. prosince

publikováno: 22.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Jako každý rok pro vás máme pár tipů, kde můžete čekat na Ježíška, nebo kam si vyrazit během vánočních svátků. A máme něco i pro ty, kteří si budou chtít od Vánoc odpočinout.

Betlémský autobus bude opět jezdit Chomutovem

publikováno: 20.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Zbyněk Nejezchleba

Po loňské pauze, způsobené omezeními kolem coronaviru, přivezou skauti do Chomutova Betlémské světlo ve čtvrtek 23. prosince zase historickým autobusem – věrni své tradici od roku 2010. Jen typ vozu bude letos jiný – přijede Ikarus 280 zvaný čabajka nebo také maďar.

Jak vypadají Vánoce na radnici? Nakupujte a pomáhejte

publikováno: 15.12.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Minulý týden se v klášterecké galerii Kryt otevřela nová výstava Vánoce na radnici. Jak samotný název napovídá, není to výstava ledajaká... je to výstava úřednická. Podívat se na ní můžete do 3. ledna příštího roku, ale nejlépe doražte už před Vánoci a nakupte si zde dárky.

Tipy na čtvrtý adventní víkend 17. až 19. prosince

publikováno: 15.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Nejen přicházející Vánoce, ale také zimní slunovrat si můžete připomenout o čtvrtém a posledním adventním víkendu. Během následujících dní zazní také mnoho adventních koncertů včetně tradiční Rybovy mše. A do Kadaně se přijede průvod poklonit Ježíškovi v Betlémě.

Betlémské světlo se v sobotu rozjede do krajů

publikováno: 13.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tradiční předvánoční světlo z Betléma začnou skauti rozvážet po celém Česku v sobotu 18. prosince. Rychlíky se rozjede do celé republiky a poté se jeho rozvozu ujmou místní skautské organizace. Kam si můžete přijít světýlko zapálit?

TIPTipy na třetí adventní víkend 10. až 12. prosince

publikováno: 8.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Měst, která pomalu oživují svůj adventní program, přibývá. Stánky, hudba a zábava vás čekají o třetím adventním víkendu na mosteckém náměstí, v chomutovském parku i litvínovském zámku. Tento víkend můžete také vyrazit na vánoční prohlídky zámku Červený Hrádek, adventní setkání na divické tvrzi či vánoční výstavu hraček v kadaňském klášteře.

Do Litvínova se vrátil vánoční program, přestěhoval se na zámek

publikováno: 3.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Po vyhlášení nových opatření Litvínov zrušil program Krušnohorských Vánoc na náměstí Míru, tento týden ale přišel s náhradou - Advent v zámku Valdštejnů. Kulturní program, který se měl uskutečnit na náměstí, se stěhuje tam. Na náměstí zůstávají stánky s vánočními dekoracemi.

V Jirkově budou každou neděli trhy, na zámku adventní prohlídky

publikováno: 2.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Město Jirkov se rozhodlo alespoň zčásti kompenzovat zrušené vánoční programy a trhy otevření nedělních zimních farmářských trhů. První se konají již 5. prosince. Ve stejný den, tedy na druhou adventní neděli se chystají na zámku Červený Hrádek adventní prohlídky.

Tipy na druhý adventní víkend 3. až 5. prosince

publikováno: 1.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Druhý adventní víkend patří hlavně Mikulášským nadílkám. Vyrazíte s dětmi do divadla, do botanické nebo do vlaku? Můžete si také předvánočně zasportovat nebo vyrazit na trhy. Na rozdíl o loňského roku si letos můžete Advent opět užít.

Ježíškova pošta na Božím Daru začne razítkovat ve středu

publikováno: 30.11.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Příležitostné vánoční razítko můžete na Božím Daru získat od roku 1994, kdy Česká pošta vydala jeho první edici. Nemůže proto chybět ani letos. Své přání Ježíškovi si můžete nechat v Krušných horách orazit od 1. do 23. prosince. V článku najdete návod, jak razítko získat.

Chomutovské vánoční stánky i program se stěhují

publikováno: 30.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Jak zachovat vánoční program a přitom vyhovět vládním nařízením? Po Mostě, který přejmenoval vánoční trh na farmářský, našla řešení i chomutovská radnice. Program Chomutovských Vánoc se přestěhuje. Vánoční park by se měl naplno otevřít do soboty 4. prosince.

Stánky zůstávají otevřené i v Kadani

publikováno: 29.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Dřevěné stánky, které stojí na náměstí v centru Kadaně, se zavírat nebudou. Na Svatomartinský trh, který probíhal v průběhu listopadu, navazuje Tržiště před radnicí. Přijít můžete až do Vánoc. AKTUALIZUJEME otevírací dobu.

Krušnohorské Vánoce v Litvínově letos doplní vánoční trh s programem - ZRUŠENO

publikováno: 26.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Město Litvínov si nechává slavnostní rozsvícení stromu až na pondělí 29. listopadu. Pomohou při tom opět obří loutky Mikuláše a čerti na koních. Novinkou letošních Krušnohorských Vánoc bude vánoční trh na náměstí, který potrvá až do 23. prosince.

Žatecké muzeum otevře Andělskou poštovnu - ZRUŠENO

publikováno: 25.11.2021, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Pořadatel ve čtvrtek oznámil zrušení akce. Andělé, čerti, ale také ponocný a další adventní postavy přivítají návštěvníky muzejní zahrady v Husově ulici v Žatci v úterý 30. listopadu. Pod jejich dohledem si budou moci děti a samozřejmě i dospělí napsat svá přání Ježíškovi.

Mostecký vánoční trh letos potrvá až do Silvestra

publikováno: 24.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V pátek 26. listopadu se v Mostě na Prvním náměstí otevře vánoční jarmark, který však oproti předchozím letům o Vánocích neskončí. Trvat bude až do konce roku. Co zůstává je kulturní program, který se bude na náměstí každý den odehrávat. POZOR: Změna. Na náměstí se nekonají vánoční, ale zimní farmářské trhy a protáhnout se až do 6. ledna.

O bratwurst, štolu a glühwein přijdeme i letos

publikováno: 23.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Adventní trhy v sousedním Sasku patřily k tomu nejkrásnějšímu, co Krušné hory návštěvníkům nabízely. Komorní atmosféra v menších městech, zářící podívaná pro tisíce na historických trzích v Drážďanech, hornické průvody. To vše se v Sasku letos opět ruší. Zatím zůstává otevřena jen vánoční zahrada v Pillnitz.

Adventní koncerty v Klášterci: Soboty v zámku, neděle v kostele

publikováno: 23.11.2021, kategorie: Hudba, autor: redakce

Během adventních víkendů si můžete v Klášterci nad Ohří poslechnout několik koncertů. V sobotu se bude zpívat a hrát v režii umělecké školy na zámku, v neděli se pak budou koncerty konat v kostele Nejsvětější Trojice.

Rozsvícení vánoční stromů: Kdy a kde?

publikováno: 22.11.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tento víkend, případně začátkem příštího týdne, se ve většině měst a obcí rozzáří vánoční výzdoba a stromy. Advent začíná již tuto neděli 28. listopadu. Připravili jsme pro vás velký přehled slavnostních rozsvícení stromů ve dvou desítkách měst a obcí Mostecka, Chomutovska, Lounska a Teplicka. AKTUALIZUJEME podle zveřejňovaných změn!

TIPStartuje Speciál nabitý informace o adventních a vánočních akcích

publikováno: 22.11.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Buďte informovaní i během adventních a vánočních svátků! Ne, nemáme na mysli složení nové vlády ani počty infikovaných. My pro vás v novém Speciálu Veselé (a informované) Vánoce chystáme jako vždy informace o vánočních trzích, koncertech, dílnách nebo výstavách. Nechce se informovat a inspirovat.