reklama Speciál magazínu: Vánoce ve všech podobách
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Velikonoce 2018

TIPTipy na velikonoční víkend 30. března až 2. dubna

publikováno: 28.3.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Máme před sebou dlouhý víkend od pátku až do pondělí. Bude ve znamení velikonočních svátků a navíc zahájení turistické sezóny, takže bude opravdu živo. Vybrali jsme pro vás více než dvě desítky akcí!

V pondělí začne v Mostě velikonoční jarmark

publikováno: 23.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Od pondělí 26. března do Velkého pátku 30. března potrvá v Mostě na 1. náměstí velikonoční jarmark. Stánkový prodej doplní každé odpoledne kulturní program, jehož program najdete v článku. Děti potěší živá zvířátka a kolotoč.

Na Bílou sobotu bude vidět Modrý Měsíc

publikováno: 19.3.2018, kategorie: Vzdělávání, autor: Zdeněk Tarant

Velikonoce jsou nejdůležitějším svátkem křesťanského světa. Jejich datum je ovšem pohyblivé, takže každoročně připadají na jinou dobu. Jak se vypočívává? Jakou roli hraje Měsíc a první jarní den? A čím jsou zvláštní tyto Velikonoce? Dozvíte v článku a v sobotu 31. března přímo v mostecké hvězdárně.

Připravte se na Velikonoce: trhy a dílny na tento víkend

publikováno: 13.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Dva týdny před Velikonocemi začíná několika jarmarků, trhů a velikonočních dílen, díky kterým se na svátky jara můžete připravit. Velikonoce oslaví na zámku v Litvínově, trhy se konají na kadaňském náměstí, dílny nabídne muzeum v Lounech i Žatci. NOVĚ tipy do Litoměřic a Vejprt.

TIPLitvínovský zámek přivítá Velikonoce v neděli 18. března

publikováno: 7.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Hlavní velikonoční program na zámku Valdštejnů v Litvínově vypukne v neděli 18. března. Těšit se můžete na jarmáreček, výtvarné dílny a představení Divadla v Pytli Jaro nanečisto. Už ve čtvrtek 15. března se otevře dlouhodobá expozice Velikonoce po celý rok, která vydrží až do Adventu.

Žatecké muzeum vystaví na velikonoční výstavě nové kraslice

publikováno: 28.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

V žatecké Křížově vile bude první březový den zahájena velikonoční výstava Já jsem malý koledníček… Její hlavní náplní budou kraslice, jejichž muzejní sbírka čítá dnes 850 kusů. Součástí výstavy budou od 14. do 17. března v Křížově vile ukázky zdobení kraslic a pletení pomlázek a velikonoční jarmark ve Staré papírně od 21. do 24. března.

Lounské muzeum oživí stará řemesla a lidové zvyky

publikováno: 27.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Na výstavu Jarní lidové zvyky - od masopustu po Velikonoce, která je do 8. dubna otevřena v Oblastním muzeu v Lounech, navážou začátkem března předváděcí akce lidových uměleckých řemesel a poté 21. a 22. března velikonoční tvořivé dílny se zdobením kraslic, pletením pomlázek a výrobou jarních dekorací.

Lounské muzeum připomene jarní lidové zvyky - výstavou i dílnami

publikováno: 2.2.2018, kategorie: Výstavy, autor: Stanislava Profousová

Oblastní muzeum v Lounech otevře začátkem února novou výstavu, která mapuje jarní lidové zvyky od Masopustu po Velikonoce. V březnu výstavu doplní ukázky lidové tvorby a řemesel, které vyvrcholí rukodělnou sobotou 17. března a následnými velikonočními dílnami. Vernisáž se koná v úterý 6. února.