reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Vánoční Speciál

TIPTipy na Štědrý den a vánoční svátky

publikováno: 23.12.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Jak si zkrátit 24. prosince čekání na Ježíška? Kde se konají večerní koncerty a mše? A kde vyběhat o vánočních svátcích nabrané kilogramy? Připravili jsme pro vás tipy na letošní vánoční svátky.

Vánoční Speciál: Betlémské světlo dorazí do Čech po třicáté

publikováno: 18.12.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Už třicet let rozváží skauti po České republice Betlémské světlo, pro nějž si s lucerničkami chodí tisíce lidí. Vlaky se světlem se rozjedou v sobotu 21. prosince. Podívejte se, kdy a kam si můžete přijít pro světýlko vy.

TIPTipy na čtvrtý adventní víkend 20. až 22. prosince

publikováno: 18.12.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Co nabídne poslední adventní víkend a začátek vánočních prázdnin? Oslavu slunovratu ve skanzenu, velké trhy v Úštěku, ukázky Vánoc v zákopech, hornický průvod v Sasku nebo kapří trh v Chomutově.

TIPTipy na třetí adventní víkend 13. až 15. prosince

publikováno: 11.12.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Potřetí pro vás máme pestrou nabídku adventních akcí na Mostecku, Chomutovsku, Teplicku a Lounsku i v okolí. Co to bude? Třeba vánoční tradice v Oseku, hornický průvod v Marienbergu, bohatý program v Teplicích, živý betlém v Kadani, prohlídky na zámcích nebo sněhuláka v Mostě.

Vánoční Speciál: Vánoce po staročesku na zámku Červený Hrádek

publikováno: 11.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Přenést se do dob dávno minulých můžete v sobotu 14. prosince na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Ožijí tam staré a často i zapomenuté vánoční zvyky a obyčeje, dorazí také vánoční pošťák a vyzkoušíte si výrobu vánočních ozdob. V neděli pak můžete zažít na zámku adventní prohlídky interiérů.

Vánoční Speciál: Kejklíři, trhy a středověká hudba v Lounech

publikováno: 10.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Oblíbená akce Vánoce v muzeu se letos v Lounech koná v sobotu 14. prosince. Dvorek muzea opět oživí divadlo, hudebníci a kejklíři, v Pivovarské ulici pak budete moci nakupovat ve stáncích.

Vánoční Speciál: Adventní prohlídky na Stekníku

publikováno: 9.12.2019, kategorie: Památky, autor: redakce

Třetí adventní víkend se mimořádně otevře zámek Stekník na Žatecku, aby návštěvníkům nabídl adventní prohlídky nazdobených interiérů včetně několika večerních. V sobotu 14. prosince se v kapli koná vánoční koncert.

TIPVánoční Speciál: Zámecké náměstí v Teplicích zaplní trhy

publikováno: 9.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Třetí adventní víkend ožije půvabné Zámecké náměstí v Teplicích vánočními trhy. Po oba dny 14. a 15. prosince si budete moci kromě nakupování na vyzdobeném náměstí užít také bohatý kulturní program s vánoční hudbou, troubením ze zámeckého balkónu a vánočními dílnami na zámku.

Vánoční Speciál: Skleněné ozdoby v Dubí

publikováno: 5.12.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jana Tanzmannová

V Domě porcelánu s modrou krví v Dubí je až do ledna otevřena výstava ručně vyráběných skleněných ozdob jičínské firmy HAN. Ta navazuje na českou tradici výroby vánočních ozdob ze skla. Uvidíte i několik sběratelských originálů.

TIPTipy na druhý adventní víkend 6. až 8. prosince

publikováno: 4.12.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Kam si půjdete užít druhý adventní víkend? Nabídneme vám vánoční prohlídky na zámcích, program ve skanzenu, v klášteře, na výstavišti i na hradě. Přidáme i několik trhů a koncertů a samozřejmě mikulášské nadílky.

Vánoční Speciál: Svatá Barbora přinese do Mostu hornické světlo

publikováno: 4.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Hornická slavnost předání světla svaté Barbory, patronky horníků, patří neodmyslitelně k novodobým vánočním tradicím Mostu. I letos projde městem průvod uniformovaných havířů, a to na svatého Mikuláše v pátek 6. prosince v podvečer.

Vánoční Speciál: Trhy a pošta v Ježíškově městě

publikováno: 4.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Druhou adventní sobotu 7. prosince se v Božím Daru v Krušných horách otevřou Ježíškovy vánoční trhy. Nabídnou typické krušnohorské výrobky i ukázky řemesel. Do Božího Daru si i letos můžete poslat přání Ježíškovi a získat speciální razítko.

Vánoční Speciál: Vánoce u našich sousedů

publikováno: 3.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Nádhernou atmosféru mají vánoční trhy v Sasku, kde jsou často propojeny s hornickými tradicemi. Tento týden se otevřou adventní trhy kousek za česko-německou hranicí v Olbernhau a Seiffenu, oblíbených krušnohorských letoviscích, pozveme vás též do Marienbergu a Pirny.

Vánoční Speciál: Chomutovské Vánoce nabídnou trhy, sáňkování i kapří hrátky

publikováno: 3.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Vánoční trh na náměstí 1. máje bude otevřen až do Štědrého dne a na každý den je připraven v rámci Chomutovských Vánoc program. Děti si budou moci přímo na náměstí zasáňkovat, Mikuláš bude nadělovat ve věži, ochutnáte kapří hody a na Štědrý den dorazí Ježíšek.

TIPVánoční Speciál: Kam za čerty a Mikulášem?

publikováno: 2.12.2019, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Mikulášské nadílky, na kterou budou letos děti čekat ve čtvrtek 5. prosince večer, mohou mít různou podobu. Nadělovat se bude ve věži, ve štole, ve vlaku, v kině i v tramvaji.

Vánoční Speciál: Drážďany - hlavní město saských Vánoc

publikováno: 2.12.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Deset vánočních trhů se letos otevírá v Drážďanech, oblíbené vánoční destinaci německých, ale i českých turistů. Slavný Štrýclmarkt, na němž najdete na 230 stánků i obří pyramidu, bude otevřen až do Štědrého dne. Tento víkend se tam navíc koná Štolová slavnost.

Vánoční Speciál: Půvabné Vánoce v teplickém kostele

publikováno: 28.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Teplický kostel svatého Bartoloměje, dnes kavárna Bartholomeus, bude od konce listopadu dějištěm adventního programu Půvabné Vánoce. Těšit se můžete na koncerty, mikulášskou nadílku, pekelnou show s Krampusáky a o třetím adventním víkendu také na fler jarmark.

Vánoční Speciál: Tři oříšky pro Popelku nemohou chybět žádné Vánoce

publikováno: 27.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Nejoblíbenější vánoční pohádka jako každý rok ožívá na zámku Moritzburg v Sasku. Už od polovinu listopadu je v zámku, kde se Tři oříšky pro Popelku natáčely, otevřena výstava. Co se letos podívat na tento film v zámeckých kulisách. Promítá se i v češtině.

TIPTipy na první adventní víkend 29. listopadu až 1. prosince

publikováno: 27.11.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Tento víkend se naplno rozjíždí adventní akce. Rozsvítí se vánoční stromy, začínají trhy a jarmarky a také adventní koncerty. Našli jsme pro vás na pět desítek akcí na Mostecku, Chomutovsku, Lounsku a Teplicku.

Klášterecký vánoční strom bude zdobit zámek

publikováno: 26.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Vánoční strom v Klášterci nad Ohří bude i letos zdobit areál zámku. Rozzáří se poprvé o první adventní neděli 1. prosince. Slavnostnímu aktu bude od 14,00 hodin předcházet kulturní program s hudbou, pohádkami a řemeslnými stánky.

Vánoční Speciál: Adventní setkání na zámku v Jimlíně

publikováno: 26.11.2019, kategorie: Památky, autor: Vladimír Jakub Mitura

Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun letos naposledy otevře své brány pro návštěvníky, v sobotu 30. listopadu se uskuteční tradiční Adventní setkání. Těšit se můžete na vánočně vyzdobené interiéry, jarmark s hudbou a vystoupení čertů. Zámecká kuchyně nabídne ochutnávky středověkých pokrmů.

TIPVánoční Speciál: Kdy a kde se rozsvítí vánoční stromy?

publikováno: 25.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

První adventní víkend je před námi. Ve městech a vsích se od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince budou konat slavnostní rozsvěcení vánočních stromů a výzdob. Připravili jsme pro vás přehled tipů, kde si začátek Adventu užít. Přidáváme postupně nové akce!

Vánoční Speciál: Annaberský vánoční trh začne roztočením pyramidy

publikováno: 25.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Roztočením pyramidy s jedinečnými vyřezávanými figurkami připomínajícími historii města, začne v Annabergu-Buchholz v Sasku velký vánoční trh na náměstí. Otevřen bude od pátku 29. listopad až do 23. prosince. Z Litvínova se můžete na trhy vypravit s Partnerským spolkem 14. prosince.

Vánoční Speciál: Za betlémy do žateckého muzea

publikováno: 22.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Pár dní před zahájením Adventu se v Žatci otevře tradiční výstava betlémů. Do konce roku budete moci obdivovat ukázky betlémů z mnoha tradičních i netradičních materiálů a k vidění bude též nový žatecký betlém, do něhož můžete přispět figurkou. Vernisáž se koná ve čtvrtek 28. prosince.

Vánoční Speciál: Litvínovský zámek nabídne nové inspirace

publikováno: 21.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nové inspirace na tradiční i méně tradiční výzdobu vánočních stromů nabídne jako každý rok zámek Valdštejnů v Litvínově. Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu se otevře návštěvníků ve středu 27. listopadu. Vánoční strom se v Litvínově rozsvítí už na svatou Kateřinu.

Vánoční Speciál: Litvínovské Vánoce začnou už na svatou Kateřinu

publikováno: 19.11.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Program Krušnohorských Vánoc v Litvínově odstartuje již na svatou Kateřinu, v pondělí 25. listopadu, kdy se na náměstí rozsvítí vánoční strom. První adventní neděli se na zámku bude konat flerjarmark a druhou na náměstí vánoční trh. Litvínovský program doplní koncerty, mikulášské nadílky i zámecké dílničky. Všechny akce najdete v článku.

TIPVánoční Speciál: Začínáme!

publikováno: 18.11.2019, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Neumíte si Advent a Vánoce představit bez trhů, koncertů, výstav a vánočních dílen? Pak je tu pro vás jako každý rok Vánoční Speciál magazínu www.e-region.cz, kde najdete vše, čím si můžete na Mostecku, Chomutovsku, Teplicku a Lounsku zpestřit čekání na Ježíška. Letos v barvách zelené, červené a zlaté, a to ode dneška!

Skleněné Vánoce v teplickém zámku

publikováno: 13.11.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

První vlaštovkou mezi adventními akcemi je zahájení výstavy v Regionálním muzeu v Teplicích. Už tento čtvrtek se tam otevře výstava Skleněné Vánoce v muzeu, která představí sklo manželů Kantových a obrazy Kristiny Folprechtové.