reklama Den Ohře 27. července 2019 Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Vánoce ve všech podobách

Silvestr pod širým nebem

publikováno: 28.12.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Chcete oslavit příchod nového roku s ostatními pod širým nebem? Některá města nabízejí silvestrovských program na náměstích. Kromě Žatce, kde se koná půlnoční oslava, se ale většinou zaměřují na rodiny s dětmi, třeba v Litvínově.

Tipy na Štědrý den a vánoční svátky

publikováno: 21.12.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Jak si zkrátit čekání na Ježíška na Štědrý den? A kam vyrazit během následujících svátečních a prázdninových dní? Je škoda strávit Vánoce u televize! Připravili jsme pro vás tipy na vánoční svátky.

TIPTipy na čtvrtý adventní víkend 21. až 23. prosince

publikováno: 19.12.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední adventní víkend si můžete užít spoustu adventních koncertů, vyrazit na trhy a potěšit se vánočními výstavami s doprovodným programem. Naposledy se otevře zámek Červený Hrádek k netradičním prohlídkám a v chomutovském skanzenu se bude nadělovat zvířatům.

Chomutovskem bude v neděli jezdit Betlémský autobus

publikováno: 18.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Zbyněk Nejezchleba

Novodobá vánoční tradice Betlémského světla je v České republikce plně pod patronací skautů. Letos k nám do republiky přijede potřicáté, v Chomutově bude historický autobus jezdit už podeváté, a to v neděli 23. prosince.

Klášterečtí letos ozdobili živý strom

publikováno: 14.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Zámecký park v Klášterci nad Ohří rozzářil pět a dvacet metrů vysoký vánoční strom. Rozsvícení vánočního stromu se letos poprvé uskutečnilo v zámeckém parku a poprvé se strom nemusel kácet. Na náměstí vás pak čeká zvonička.

Překvapení pod stromeček? Adrenalinový zážitek!

publikováno: 13.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Jan Foukal

Každoroční předvánoční dilema, jakým dárkem potěšit tentokrát své nejbližší, má řešení. Je jím nabídka společnosti Autodrom Most, která ve stejnojmenném areálu provozuje mnoho různých aktivit. Každá z nich je zajímavá, většina adrenalinových, další pak neobyčejné, jedinečné, originální. A všechny je možné věnovat jako překvapivý dárek pod stromeček.

TIPTipy na třetí adventní víkend 14. až 16. prosince

publikováno: 12.12.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Třetí adventní víkend bude plný jarmarků a trhů - třeba v Úštěku, Teplicích, Žatci, Oseku a Lounech. Pozveme vás také na Živý betlém, na výlet do Saska nebo na adventní koncerty.

TIPVánoce 2018: Teplické Zámecké náměstí ožije třetí adventní víkend

publikováno: 10.12.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Vánoční trhy na Zámeckém náměstí v Teplicích se budou konat v sobotu 15. a v neděli 16. prosince. Nakupování zpestří vystoupení mnoha pěveckých sborů a na závěr zazní Česká mše vánoční. Ze zámeckého balkónu se bude pravidelně ozývat vánoční troubení a muzeum chystá oživené prohlídky s divadlem.

Vánoce 2018: Ježíšek po roce opět úřaduje na Božím Daru

publikováno: 6.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Od prvního prosincového dne opět pracuje na Božím Daru v Krušných horách Ježíškova pošta. Už po dvacáté páté můžete získat originální razítko na své vánoční přání. Božídarská pošta ho bude používat až do 23. prosince. Každý rok dorazí do Božího Daru tisíce zásilek.

Komořanský sněhulák oživí mostecké vánoční trhy

publikováno: 6.12.2018, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Společnost Severočeská teplárenská přiveze na mostecké První náměstí sníh! Navazuje na úspěšné letní Komořanské dětské hry na Matyldě a přiváží dětem zábavu i uprostřed zimy. Program Komořanský sněhulák s podtitulem „Pojďte se k nám ohřát…“ se bude konat v rámci vánočních trhů na Prvním náměstí v Mostě od pátku 7. do neděle 9. prosince.

Vánoční dárky? Přejeme si výlet, ale dostaneme oblečení

publikováno: 5.12.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Češi se chystají pro své blízké nakoupit obvykle šest až sedm dárků a v průměru plánují utratit 5 784 korun. Vyplývá to z předvánočního průzkumu pojišťovny Generali. Vadím nám hlavně přeplněné obchody a přejeme si být méně on-line. A co chceme najít pod stromečkem? Zkuste se inspirovat.

TIPTipy na druhý adventní víkend 7. až 9. prosince

publikováno: 5.12.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Do Krušných hor i do Mostu dorazí svatá Barbora, konají se vánoční jarmarky i koncerty. Adventní prohlídky si můžete užít na Červeném Hrádku nebo Duchcově. Tradice vás čekají v oseckém klášteře nebo na chomutovském náměstí.

Vánoce 2018: Nejstarší německý trh v Drážďanech otevřen

publikováno: 5.12.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Již v závěru listopadu se otevřel nejstarší německý vánoční trh, tzv. Striezelmarkt v Drážďanech. Navštívit ho můžete až do Štědrého dne. Vánočních trhů však bude letos v Drážďanech hned jedenáct. Zámek Pillnitz pak nabízí pohádkovou vánoční zahradu.

Vánoce 2018: Krušnohorské vánoční městečko Seiffen

publikováno: 4.12.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

To nejkrásnější ze saských vánočních zvyků nabízí každoročně krušnohorské městečko Seiffen kousek za českými hranicemi. Vánoční trh je tam otevřen až do 23. prosince. Vrcholem programu je velký hornický průvod během třetího adventního víkendu.

Vánoce 2018: Jirkov rozsvítí svůj strom před Mikulášem, chystá i charitativní trh

publikováno: 1.12.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Ve většině měst rozsvítí vánoční stromy tento víkend, v Jirkově se tak stane až ve středu 5. prosince. V dalším týdnu se pak bude konat tradiční charitativní jirkovský trh na náměstí.

Vánoce 2018: Lounské muzeum pořádá výstavy, dílny i vánoční jarmark

publikováno: 30.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Také v Oblastním muzeu v Lounech pořádají několik předvánočních akcí. První z nich je výstava vánočních ozdob, která začíná v sobotu 1. prosince. Další výstava přiblíží Vánoce v době první republiky. Následovat budou vánoční dílny a Vánoce v muzeu.

Vánoce 2018: V chomutovských sklepích se usadí čerti

publikováno: 30.11.2018, kategorie: Pro děti, autor: Filip Stejný

Již po osmé se ve sklepích Špejcharu v Chomutově usadí čerti z Pekelných sklepů ve Žluticích a z Muzea čertů v Úštěku. Dětem tak opět zpestří Mikulášské a předvánoční období a připomenou, kde končí zlobivé, ale i ty hodné dušičky. Sklepy se poprvé otevřou první adventní neděli 2. prosince.

Kam vyrazit na mikulášské oslavy?

publikováno: 29.11.2018, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Svátek svatého Mikuláše tentokrát připadá na čtvrtek, takže do ulic vtrhnou čerti, anděl a Mikuláš ve středu 5. prosince večer. Ovšem spousta mikulášských oslav se koná už tento víkend, a tak vám včas přinášíme několik tipů, kam vzít děti.

Vánoce 2018: Zítra se otevřou trhy v Mostě

publikováno: 29.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Od pátku 30. listopadu až do 23. prosince budou v Mostě na 1. náměstí otevřeny vánoční trhy. V neděli 2. prosince se rozsvítí i vánoční strom na náměstí. Některá odpoledne pak trhy doprovodí kulturní program, jehož přehled najdete v článku.

TIPTipy na první adventní víkend 30. listopadu až 2. prosince

publikováno: 28.11.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Začátek Adventu přinese hlavně rozsvěcení vánočních stromů a výzdob ve městech. Nabídneme ale též adventní programy na zámcích a hradech, Mikulášské oslavy a také výlet do vánočního Saska.

Vánoce 2018: V Annabergu se v pátek roztočí vánoční pyramida

publikováno: 28.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Součástí vánočního trhu v Annabergu je pyramida s vyřezávanými figurkami připomínajícími historii města. Jednou ročně postavy ožívají, sestoupí z podstavce a představí se návštěvníkům. Stane se tak v pátek 30. listopadu, kdy v saském Annabergu začnou vánoční trhy.

Vánoce 2018: Do Žatce se znovu sjedou krampusáci

publikováno: 27.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Na období Adventu připravuje město Žatec program na náměstí Svobody. Odstartuje v sobotu 1. prosince rozsvícením vánoční výzdoby, v neděli bude pokračovat krampus show a zakončí ho ve středu 5. prosince Mikulášská nadílka. Po celou dobu budou probíhat adventní trhy. 

Vánoce 2018: První adventní víkend rozzáří vánoční stromy

publikováno: 27.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Hlavním bodem prvního adventního víkendu bude rozsvícení vánočních stromů a výzdoby ve městech. Většina programů se odehraje v sobotu nebo neděli 1. a 2. prosince, některá města slavnost posouvají na příští týden. Připravili jsme pro Vás ještě před středečními Tipy na víkend přehled akcí.

TIPVánoce 2018: Advent v Kadani vypukne první prosincový den

publikováno: 26.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

V sobotu 1. prosince zahájí město Kadaň svůj adventní program na Mírovém náměstí i dalších místech. Večer se pak rozzáří vánoční výzdoba i první svíce na adventním věnci. V následujícím týdnu se na náměstí otevře zimní kluziště.

Vánoce 2018: Pohádkovou Popelku hledejte na Moritzburgu

publikováno: 24.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Tři oříšky pro Popelku jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc v Česku i Německu. Už řadu let této popularity využívá zámek Moritzburg u Drážďan, kde se část pohádky natáčela. Od poloviny listopadu až do začátku března je tam otevřena výstava, věnované této pohádce.

Vánoce 2018: Valdštejnský zámek nabídne novou várku inspirací

publikováno: 22.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nové tipy a inpirace na výzdobu vánočních stromků nabídne od závěru listopadu zámek Valdštejnů v Litvínově. Tradiční přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu Vánoce po celý rok se otevře v úterý 27. listopadu a inspirovat se budete moci po celý rok.

Vánoce 2018: Vánoce v chomutovském muzeu budou africké

publikováno: 20.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Yveta Zemková

Letošní vánoční výstava v Oblastním muzeu v Chomutově bude exotická. Muzeum představí několik desítek afrických betlémů ze soukromé sbírky rodiny Tlustých z Chotěšova. Kulisu Afriky doplní autentická chýše. Výstava v budově historické radnice na náměstí bude otevřena od 24. listopadu do 6. ledna příštího roku.

TIPVánoce 2018: Krušnohorské Vánoce v Litvínově zahájí archanděl s čerty

publikováno: 19.11.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Podaří se letos rozsvítit strom patronu města a kostela sv. Michaelu archandělovi, nebo mu v tom zabrání čerti s ohněm a na koních? Dozvíte se v pondělí 26. listopadu na litvínovském náměstí Míru. Bohatý předvánoční program chystá Litvínov na celý následující měsíc - výstavy, Den svatého Mikuláše, jízdy mikulášskou tramvají i tvůrčí dílny.

Vánoční Speciál nabídne svátky ve všech podobách

publikováno: 19.11.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Pestré adventní dění na Mostecku, Chomutovsku, Teplicku a Lounsku bude sledovat právě spuštěný Speciál Vánoce ve všech podobách. Nabídne tipy na výstavy, programy v jednotlivých městech, rozsvěcení vánočních stromů, trhy. Nebudou chybět ani živé betlémy a na závěr roku silvestrovské oslavy.

Vánoce 2018: Pomozte vytvořit žatecký betlém!

publikováno: 11.11.2018, kategorie: Zajímavosti, autor: Jitka Krouzová

"Pojďme společně vytvořit originální městský betlém – skrz naskrz žatecký!" vyzývá žatecké muzeum obyvatele města. Stačí vyrobit jednu postavičku do betléma, který se poté 6. prosince slavnostně představí veřejnosti v hlavní budově muzea. Na dekoracích se budou podílet i děti ze škol a školek.

Nachystejte se na Ježíška! V žateckém muzeu.

publikováno: 6.11.2018, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Co všechno je potřeba nachystat, než přijde Ježíšek? S dostatečným předstihem to můžete zjistit v Křížově vile v Žatci, kde se ve čtvrtek 8. listopadu otevře první z vánočních výstav v regionu, nazvanou jednoduše "Než přijde...". K vidění bude do konce letošního roku.