reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Turistická sezóna 2019 je tady!

O prázdninách se opět otevírá zámek v Pátku nad Ohří

publikováno: 3.7.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Venkovský zámeček v Pátku nad řekou Ohří na Lounsku bude opět celé prázdniny otevřen návštěvníkům. Prohlédnout si ho můžete vždy o víkendech. Expozici letos doplňuje výstava fotografií Toulky za krásami a památkami Česka.

Vernerův mlýn v Brlohu zahájil turistickou sezónu

publikováno: 26.6.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

O víkendu se poprvé tuto sezónu otevřel návštěvníkům historický mlýn v Brlohu na Lounsku. Přístupný bude po celé prázdniny o víkendech, vždy odpoledne. Už tento víkend zve na posezení u ohně, o prázdninách chystá i rozšířené prohlídky a vernisáž výstavy.

Na Flájích bude od víkendu otevřené nové infocentrum

publikováno: 25.6.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Nové informační centrum se otevírá v Krušných horách. Vyrostlo nad hladinou Flájské přehrady. Návštěvníkům bude poprvé přístupné v sobotu 29. června. Zajišťovat bude také pravidelné prohlídky hráze unikátního vodního díla.

Krušné hory zahájí sezónu s letadly a veterány

publikováno: 11.6.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Pro zahájení turistické sezóny 2019 se spojila Destinační agentura Krušné hory s litvínovskými Veterány a mosteckým Aeroklubem. Zahájení proto bude probíhat v sobotu 15. června na dvou místech - na letišti v Mostě a na náměstí Míru v Litvínově.

Vybírejte nejzajímavější krušnohorskou novinku

publikováno: 1.5.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Destinační agentura Krušné hory vyhlásila soutěž o Krušnohorská NEJ. Vybírat můžete z jedenácti nominových novinek, které v poslední době obohatily turistické atrakce Krušných hor. Svůj hlas jim můžete poslat do konce června.

Krupské historické památky se otevírají

publikováno: 30.4.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Od května začíná plný turistický provoz památek a atrakcí v Krupce na Teplicku. Denně bude mít otevřeno prohlídková štola Starý Martin. Se začátkem května se otevírá i kaple svatého Wolfganga na Komáří Vížce a kostel svaté Anny v Krupce, které budou přístupné vždy od pátku do neděle.

V sobotu otevírá historická štola u Božího Daru

publikováno: 24.4.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

V sobotu 27. dubna začínají pravidelné prohlídky unikátní historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru v Krušných horách. Po zimní přestávce tak bude zpřístupněna část jednoho z nejpozoruhodnějších rudních revírů v České republice, skarnového revíru Zlatý Kopec – Kaff. Dvě prohlídkové trasy vás provedou pěti staletími těžby rud.

Sezonu prestižních závodů v Mostě odstartuje květnové ADAC GT Masters

publikováno: 12.4.2019, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Letošní zážitkové žně fanoušků, kteří jsou po zimní pauze natěšeni na vrcholnou podívanou při soubojích elitních jezdců v rychlých a silných strojích, odstartuje na mosteckém autodromu evropský šampionát supersportovních speciálů ADAC GT Masters. První z prestižních závodních víkendů nabídne ve dnech 17. – 19. května kromě vozů hlavní kategorie GT3 další tři doprovodné série.

Mezinárodní den památek otevře historické klenoty

publikováno: 9.4.2019, kategorie: Památky, autor: redakce

U příležitosti Mezinárodního dne památek se pravidelně návštěvníkům otevírají zajímavá historická místa nebo se konají netradiční prohlídky. Tento víkend sérii historického poznávání otevře zámek Stekník a město Kadaň. Následující víkend se připojí například Duchcov, v závěru dubna pak Chomutov.

TIPDolní Poohří odstartuje sezónu špacírem v Postoloprtech

publikováno: 8.4.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Turistická sezóna v Dolním Poohří začne v roce 2019 vskutku turisticky. Zahájení proběhne v rámci tradičního Prtského špacíru, pěší a cyklistické túry okolím Postoloprt, v sobotu 13. dubna. Ani letos nemohou na zahájení sezóny chybět pohádkové postavy z Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie.

V Žatci odemknou v sobotu Chmelový maják

publikováno: 3.4.2019, kategorie: Turistika, autor: Tomáš Kassal/redakce

Několik novinek čeká na turisty v letošní sezóně v Žatci, třeba Královská cesta chmele a piva, nová expozice sladovnictví, muzeum počítačů nebo obnovená výstava Neobyčejná tužka. Přestože oficiálně začala nová turistická sezóna 1. dubna, v Žatci proběhne slavnostní zahájení tradičním odemykáním Chmelového majáku v neděli 7. dubna ve 13,00 hodin.

O víkendu vyjely první turistické vlaky i lodě

publikováno: 2.4.2019, kategorie: Turistika, autor: redakce

Poslední březnový víkend odstartovala turistické sezóna také na železnici a na řece Labi. Novinkou jsou letos dva turistické vlaky, které budou vozit návštěvníky do Krušných hor - Vejprtská dráha a obnovená Moldavská dráha. S omezením musí naopak počítat cyklisté v autobusech.

V Chomutově se otevírá železniční depozitář

publikováno: 26.3.2019, kategorie: Památky, autor: Radka Skočdopolová

V sobotu 30. března se po zimní přestávce znovu otevřou dveře železničního depozitáře Národního technického muzea v Chomutově. U příležitosti zahájení návštěvnické sezóny je připravena možnost projížďky parním motorovým vozem M124.001 Komarek, který bude mezi 12. a 16. hodinou vozit zájemce v areálu depozitáře.

Poslední březnový víkend se otevřou hrady a zámky

publikováno: 25.3.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Poslední březnový víkend se po zimní přestávce otevírají hrady a zámky. V sobotu i neděli 30. a 31. března můžete vyrazit třeba na Stekník, Krásný Dvůr, do Libochovic, Ploskovic nebo Duchcova.

TIP300 turistických cílů na jednom místě!

publikováno: 25.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Těšíte se na první jarní výlety? Tipy na ně můžete načerpat na stránkách www.e-region.cz. Jako každou zimu jsme pro vás chystali nové lokality a destinace. Letos se nám jejich počet podařilo zakrouhlit na tři stovky

Ústecký kraj má jedenáct nových památek

publikováno: 21.3.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Do nové turistické sezóny vstupuje na seznamu kulturních památek v Ústeckém kraji jedenáct nových staveb. Jejich výčet zahrnuje pestrou škálu staveb, mezi něž patří památky církevní,  technické či lidová i moderní architektura.

Sezonu na autodromu odstartuje autoshow, účastníci otestují nový asfalt

publikováno: 20.3.2019, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Letošní sezonu mosteckého autodromu zahájí v neděli 24. března od 9,00 do 17,00 hodin tradiční akce The Most AUTOSHOW. Populární volné jízdy vlastním vozem po dráze doplní doprovodný program. Odstartuje také pátý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců na velkém závodním okruhu The Most Challenge. Za vstup a parkování v areálu autodromu jeho návštěvníci neplatí.

TIPStartuje nový jarní Speciál

publikováno: 18.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V čtvrtek začíná jaro a s ním se přiblížil čas zahájení turistické sezóny. Postupně se probouzejí hrady a zámky, města chystají oslavy začátku sezóny a my pro vás máme nový Speciál - Turistická sezóna 2019 je tady!

Zámek Benešov nad Ploučnicí otevřel už v březnu

publikováno: 7.3.2019, kategorie: Památky, autor: Miluše Kristková

Brány státního zámku v Benešově nad Ploučnicí se veřejnosti v letošním roce otevřely již začátkem března, téměř o měsíc dříve, než své areály zpřístupní další památky v Ústeckém kraji. Zatím je otevřen o víkendech, od května pak už denně.

TIPKadaňské muzeum představilo novinky sezóny

publikováno: 25.2.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Městské muzeum v Kadani se už chystá na začátek turistické sezóny a představilo svůj letošní program. Zahajovat ji bude postupně - už v březnu se otevře kadaňský hrad, v dubnu Františkánský klášter a v květnu pak také dvě městské věže.

Perucká galerie se chystá na třináctou sezónu

publikováno: 20.2.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Již třináctou sezónu připravuje galerista Mirek Plazík Blažek ve své galerii v Peruci na Lounsku. Galerie, která je po uzavření Pamětní síně Emila Filly, jedinou výstavní síni v obci, se zaměřuje na fotografii. První březnovou sobotu tam proběhne vernisáž kladenské fotografky Evy Tovarové. Do konce sezóny galerie představí další čtyři fotografky.