reklama Hlasujte v soutěži Krušnohorská NEJ
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Turistická sezóna 2018 je tady

Na Měděnci se otevírají historické štoly

publikováno: 3.7.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V Krušných horách na Měděnci se dnes otevírají pro návštěvníky historické doly Marie Pomocná a Koňská jáma, dva čeští kandidáti na zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlédnout si je můžete po celé prázdniny denně mimo pondělí, uzavřená naopak zůstane štola Země zaslíbená.

Se začátkem prázdnin ožívají památky

publikováno: 2.7.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Na první prázdninový týden si hned několik zámků v regionu připravilo pro dospělé i děti netradiční prohlídky. V Libochovicích se bude hledat ztracená princezna, do Duchcova dorazí špion Casanova a Stekníkem děti provedou členové hraběcí rodiny.

Krušné hory zahájily turistickou sezónu s novým webem a skrytým příběhem

publikováno: 30.5.2018, kategorie: Turistika, autor: Petra Petrlíková

Pro turisty připravila Destinační agentura Krušné hory jako dárek do nové sezóny zbrusu nové webové stránky www.krusne-hory.org. Turisté najdou v přehledném uspořádání nejen všechna zajímavá místa a cíle Krušných hor, ale také nejnovější aktuality. Pro děti se otevřela nová trasa Skrytých příběhů Zavalený Julius v Podkrušnohorském technickém muzeu.

Vyhlídková věž v Duchcově zahájí sezónu nočním výstupem

publikováno: 29.5.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V Duchcově se opět otevře na letní sezónu vyhlídková věž kostela církve Československé husitské. Nabízí rozhled po Duchcově, výhled na České středohoří i Krušné hory. Sezónu zahájí v sobotu 2. června nočním výstupem.

Krušné hory zahájí sezónu v technickém muzeu

publikováno: 15.5.2018, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Destinační agentura Krušné hory se letos spojila s Podkrušnohorským technickým muzeem a společně pořádají Zahájení turistické sezóny a oslavy dětského dne. Slavnost se bude konat v areálu muzea v Kopistech v sobotu 26. května dopoledne.

TIPKdo zahraje letos na zahájení lázeňské sezóny v Teplicích?

publikováno: 14.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Poslední květnový víkend bude patřit největší teplické kulturní akci - Zahájení lázeňské sezóny. I letos to bude hlavně velká smršť hudebních vystoupení mnoha žánrů. Kdo zahraje? Třeba Support Lesbiens, Viktor Dyk, Vypsaná Fixa, No Name, Děda Mládek Illegal Band, speciální koncert chystá i Severočeská filharmonie Teplice. Uvnitř podrobný program.

Karlovy Vary zahájí lázeňskou sezónu první květnový víkend

publikováno: 23.4.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Bohatý program na celý víkend od 4. do 6. května chystají Karlovy Vary, které tak odstartují novou lázeňskou sezónu. I v tomto městě budou připomínat výročí vzniku Československa, ale chybět nemůže ani zakladatel města císař Karel IV.

TIPNové tipy pro vaše výlety

publikováno: 16.4.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Jak jsme slíbili se startem Speciálu Turistická sezóna 2018 je tady!, připravili jsme pro vás během zimy další destinace a tipy na výlety. Zavítáme do zajímavých přírodních lokalit i za technickými památkami nebo k nádhernému zámku ve Valči (na fotce).

Turistickou sezónu v Libyni zahájí Den proti úložišti

publikováno: 16.4.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Protesty proti úložišti jaderného odpadu na Lubenecku v rámci celostátního Dne proti úložišti budou první akcí, pořádanou v kostele v Libyni. Akce Hudbou proti úložišti se koná v sobotu 21. dubna. V pátek 20. dubna bude bude předcházet lampionový průvod v Lubenci.

Uhelné safari láká návštěvníky z celé Evropy

publikováno: 10.4.2018, kategorie: Turistika, autor: Romana Tolášová

Ani po devíti letech neklesá zájem o Uhelné safari na Mostecku. Ročně využijí možnost prohlédnout si šachtu a obří stroje v provozu asi tři tisícovky návštěvníků z Česka i z různých koutů Evropy. Těžební společnosti proto zahajují další sezonu exkurzního cyklu. Květnové a červnové termíny prohlídek si můžete rezervovat již od 1. dubna.

TIPZámek Červený Hrádek otevírá kulturní sezónu

publikováno: 9.4.2018, kategorie: Památky, autor: redakce

Zámek Červený Hrádek u Jirkova zahájí svou kulturní sezónu v sobotu 21. dubna. Už tento víkend v sobotu 14. dubna se ale koná první akce, a to jarní svod loveckých psů. Přečtěte si, co zajímavého chystá letos jirkovský KVIZ na sezónu.

Hipodrom vstoupí o víkendu do další dostihové sezóny

publikováno: 4.4.2018, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

O měsíc dříve začne na mosteckém hipodromu závodní sezóna. Prvním dostihovým dnem bude sobota 7. dubna, kdy se uskuteční premiérový Memoriál Jaroslava Podolana. Celkem letos návštěvníky čeká šest dostihových dní.

O víkendu se otevírají hrady a zámky

publikováno: 28.3.2018, kategorie: Památky, autor: Tomáš Pospíšil

Hrady, zámky a další památky v Ústeckém kraji ve správě Národního památkového ústavu otevírají na Velký pátek. Sezona 2018 bude ve znamení diplomacie a Století republiky. Na pěti státních zámcích se návštěvníci vydají po stopách šlechty českých zemí v evropské diplomacii. Osmičková výročí si připomenou výstavními projekty na zámku Stekník a ve skanzenu v Zubrnicích.

Na konci března se rozjíždí turistické vlaky i lodě

publikováno: 27.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Na Velký pátek se rozjedou turistické železniční linky jako je Doupovská nebo Švestková dráha a vyplouvají také výletní lodě z Ústí nad Labem do Hřenska a Litoměřic. Turisty budou vozit vždy o víkendech až do 28. října.

TIPTuristická sezóna v Kadani začíná o Velikonocích

publikováno: 26.3.2018, kategorie: Památky, autor: redakce

Na Velký pátek se po zimní přestávce otevře Františkánský klášter v Kadani. 30. března návštěvníky uvítá velikonočně vyzdobený klášter. V dubnu pak muzeum připomene 600 let od dobytí Hasištejna. Podívejte se, jaké další akce chystají pořadatelé v klášteře na začátek návštěvnické sezóny.

V Krupce se otevřelo nové Infocentrum hornické krajiny

publikováno: 22.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

V Husitské ulici v Krupce se minulý týden otevřelo nové Infocentrum hornické krajiny. Najdete ho v historickém centru tohoto středověkého hornického města. Turistům nabídne informační služby i expozici o hornické historii.

TIPTipy na první jarní víkend 23. až 25. března

publikováno: 21.3.2018, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Středeční tipy na víkend jsou zpátky! Užijte si první jarní víkend na akcích a výletech, které jsme pro vás našli. Většina z nich je naplněna nadcházejícími velikonočními svátky a oslavami jara.

Rozhledna na Červeňáku se poprvé otevře v sobotu

publikováno: 21.3.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V sobotu 24. března se poprvé návštěvníkům otevře v této sezoně rozhledna na Červeňáku u Loun. Tradiční otvírací akce s Klubem českých turistů s harmonikou a tancem startuje v 11,00 hodin. Večer v osm se pak můžete dozvědět, co je to keltský telegraf.

Sezónu Dolního Poohří zahájí Ohřinka s Hopíkem

publikováno: 21.3.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Libuše Novotná Pokorná

Symbol chmelařského Žatce skřítek Hopík a pohádková postavička Ohřinka odstartují společně další turistickou sezónu v Dolním Poohří. Stane se tak první dubnový den v Žatci. Program nabídne zábavu pro děti i dospělé, vstupy na chmelařské atrakce zdarma i křest nových publikací o Dolním Poohří.

Labská stezka zahájí sezónu v Děčíně

publikováno: 20.3.2018, kategorie: Turistika, autor: redakce

Turistická sezóna na Labské stezce bude slavnostně zahájena v sobotu 24. března v Děčíně na Smetanově nábřeží. Během dne budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet elektrokola, koloběžky, handbike trenažer, pro děti budou připraveny atrakce. Dospělí si můžou nechat zdarma seřídit své bicykly.

TIPTuristická sezóna 2018 je tady!

publikováno: 15.3.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Také už se těšíte na jaro a výlety? Turistická sezóna 2018 klepe na dveře. Dnes proto otevíráme nový Speciál, kde vám představíme novinky, které pro vás pořadatelé na sezónu chystají, nabídneme nové tipy na výlety a pozveme na slavnostní zahájení ve městech a destinacích.

Archeoskanzen se po zimě otevře, jaro oslaví 31. března

publikováno: 6.3.2018, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

V březnu se po zimní přestávce otevřel archeologický skanzen v Březně u Loun, kde i nadále probíhá stavba tzv. dlouhého dobu, do níž se můžete zapojit. Skanzen už zveřejnil program na letošní rok. Nechybí festival muzejních nocí - Kamenná noc, festival pravěkých řemesel a oslavy letních a zimních slunovratů.

Jaké novinky chystá Dolní Poohří na turistickou sezónu 2018?

publikováno: 7.2.2018, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Destinační agentura Dolní Poohří už se připravuje na nadcházející turistickou sezónu 2018. Odstartuje ji tentokrát v Žatci ve spolupráci s Chrámem Chmele a Piva a městem Žatec. Pro turisty připravuje také nové publikace, očekávanou novinkou bude přeshraniční pivní stezka.

Sezóna na mosteckém autodromu začne v dubnu

publikováno: 11.1.2018, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Závody supersportovních cestovních vozů ADAC GT Masters vstupují do dvanáctého roku své existence. Prestižní okruhový seriál letos poprvé hostí také mostecký autodrom, a to o víkendu 27. až 29. dubna. V autech se střídají dvoučlenné posádky pilotů, za volantem se mění při zastávce v boxech. Diváci se kromě dvou hlavních šedesátiminutových závodů mohou těšit také na vložené série GT4 Central European Cup a Octavia Cup.