reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Turistická sezóna 2017 začíná

Krušné hory zahájí svou sezónu na lanovce

publikováno: 8.5.2017, kategorie: Turistika, autor: redakce

V roce 2017 zahájí Destinační agentura Krušné hory letní turistickou sezónu na jednom z nejatraktivnějších míst Krušných hor. Zahájení se bude konat v sobotu 20. května na Komáří vížce. Pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program, občerstvení a zvýhodněná jízda lanovkou z Krupky.

Rok renesanční šlechty ovládne Benešov nad Ploučnicí

publikováno: 6.5.2017, kategorie: Památky, autor: Miluše Kristková

Po úspěšném Lucemburském roce se návštěvníci státních hradů a zámků mohou těšit na Rok renesanční šlechty. V Ústeckém kraji se k tomuto programu připojí jako jediný státní zámek v Benešově nad Ploučnicí. Co návštěvníky zámeckého areálu čeká?

TIPDolní Poohří zahájí turistickou sezónu s Ohřinkou

publikováno: 24.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Kde jinde než u řeky Ohře může odstartovat turistickou sezónu region Dolního Poohří! Letošní zahájení, organizované Destinační agenturou Dolní Poohří, se rozprostře podél řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Slavnost s Ohřinkou se koná v sobotu 29. dubna, výlet startuje odpoledne v Klášterci, doprovodný program odpoledne v Kadani na nábřeží.

Houslista Svěcený otevře zrestaurovaný sál Červeného Hrádku

publikováno: 21.4.2017, kategorie: Památky, autor: redakce

Po několikaměsíční přestávce se návštěvníkům poslední dubnovou neděli otevře Rytířský sál zámku Červený Hrádek, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Začne tak letošní kulturní a turistická sezóna nejen na zámku, ale i v celém Jirkově. Prvním, kdo vyzkouší nový sál, bude houslista Jaroslav Svěcený.

Turistickou sezónu v Mostě zahájí dva výlety

publikováno: 17.4.2017, kategorie: Sport, autor: Alena Sedláčková

Sobotní pěší pochod Mostecké šlápoty a nedělní cyklojízda odstartuje turistickou sezónu v Mostě. Pro pěší v sobotu 22. dubna i pro cyklisty v neděli 23. dubna bude připraveno několik tras různé délky, aby si svůj výlet mohli najít všichni. Obě akce skončí společenskou zábavou a muzikou.

Jaro přichází do archeologického skanzenu

publikováno: 12.4.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Veronika Škuthanová

Archeoskanzen Březno u Loun bude slavit příchod jara. Budou to oslavy v duchu slovanských tradic pod názvem Jarilo. Folklór i jarní práce na vás e skanzenu čekají v sobotu 15. dubna od 10,00 do 16,00 hodin.

Nový Hrad vstupuje do roku Schwarzenbergů

publikováno: 7.4.2017, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

V roce 2017 tomu bude přesně 250 let, kdy zpustlý, sedláky a pruskými vojáky zbídačený zámek v Jimlíně zakoupil od rodu Löweneggů z Tondeur kníže Josef Adam ze Schwarzenbergu a připojil ho k panství postoloprtskému. Kromě Nového Hradu, který se poprvé otevře na Velký pátek 14. dubna, bude slavit i samotný Jimlín, a to 750 let. Podívejte se, co se na zámku i podzámčí chystá.

Čerti v Úštěku vstupují do desáté sezóny

publikováno: 5.4.2017, kategorie: Pro děti, autor: Jaroslav Stejný

Čerti z Úštěku na Litoměřicku budou slavit. Letošní sezóna je totiž jubilejní. Již deset let vás v Úštěku od dubna do října vítají v Pikartské věži oblíbení čertí průvodci, kteří s humorem jim vlastním provázejí věží i svými pekelnými sklepy a občas připraví návštěvníkům nějakou tu horkou chvilku.

Autoshow tradičně zahájí novou sezonu na autodromu

publikováno: 4.4.2017, kategorie: Sport, autor: Jan Foukal

Tradiční akcí The Most Autoshow, v pořadí už pátou, zahájí v neděli 16. dubna mostecký autodrom novou sezonu. Hlavní program od 9,00 do 18,00 hodin tvoří volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze či taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty. Vstup ani parkovné návštěvníci neplatí. Do areálu autodromu se dostanou spodní branou, kde mohou i bez problémů odstavit svůj vůz.

Turistické vlaky i lodě vyráží v sobotu na své trasy

publikováno: 30.3.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Turistická sezóna začne o víkendu také na linkách Dopravy Ústeckého kraje. Od 1. dubna až do října nabídne zvláštní železniční turistické linky a výrazně se rozšíří provoz lodní dopravy na řece Labi. Nově začíná jezdit Brtnický expres.

TIPTuristická sezóna 2017 začíná, pojďte s námi na výlet

publikováno: 28.3.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Měsíce březen a duben jsou ve znamení začátku turistické sezóny a u toho nemůže volnočasový magazín www.e-region.cz chybět. Sledujte v našem Speciálu, co chystají pro návštěvníky hrady a zámky a jak odstartují letní sezónu jednotlivé regiony a města.

Ptáci ze zimovišť jsou zpět v expozicích zooparku

publikováno: 28.3.2017, kategorie: Zajímavosti, autor: Martina Pelcová

Minulý týden byli po několika měsících převezeni ptáci ze zimovišť do venkovních expozic chomutovského zooparku. Jako první byli přemístěni kolpíci bílí a volavky rusohlavé, pelikáni to vzali na nedaleký rybník po svých. Teď budou chovatelé netrpělivě očekávat první mláďata.

Jaro na zámku Duchcov bude ve znamení cestovatelských zážitků

publikováno: 27.3.2017, kategorie: Památky, autor: Marian Hochel

V sobotu 1. dubna se otevřou brány duchcovského zámku a začne letošní návštěvnická sezóna. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku několika prohlídkových okruhů a těšit se na řadu jarních akcí, třeba koncert Chantal Poullain nebo tvůrčí dílny pro děti. V Galerii Giacomo bude od soboty k vidění výstava fotografií První republika.

Švestková dráha v dubnu vyjíždí, provoz Moldavské omezen

publikováno: 24.3.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Švestková dráha, jak se přezdívá železniční trati mezi Mostem a Lovosicemi, bude od prvního dubnového víkendu v provozu. Turistickou linku bude v sezóny 2017 provozovat společnost AŽD Praha. Dobrá zpráva pro turisty přišla jen pár dní po špatných zprávách z Moldavské dráhy, která je po sesuvu půdy částečně mimo provoz.

Kamencové jezero se připravuje na novou sezónu

publikováno: 21.3.2017, kategorie: Turistika, autor: Martina Pelcová

Hned jak to počasí dovolilo, začalo se v areálu Kamencového jezera v Chomutově pilně pracovat. Začala například modernizace chatek u jezera, sociálního zázemí a pracuje se i na novém koupacím molu a pláži.

TIPJarní novinky na www.e-region.cz

publikováno: 20.3.2017, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Přejeme vám krásné jaro! A pokud už vás doma nic neudrží, zkuste se podívat na naše nové tipy na výlet. Přidali jsme pár zajímavých destinací v Doupovských i Krušných horách horách, u Kadaně, v Oseku, Duchcově, na hrad Střekov. A už ve středu se můžete těšit na první Tipy na víkend.