reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - RESTART

Teplická filharmonie začíná sérii letních koncertů

publikováno: 1.6.2020, kategorie: Hudba, autor: redakce

V úterý 2. června zahájí Severočeská filharmonie Teplice sérii letních koncertů, kterými chce svým posluchačům vynahradit dlouhý hudební půst. Hrát v Teplicích bude zdarma několikrát týdně až do konce prázdnin. Kvůli omezením v souvislosti s nouzovým stavem musela totiž zrušit neuvěřitelných 52 koncertů.

Příští týden se otevře zámek Valdštejnů v Litvínově

publikováno: 29.5.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

K otevřeným památkám se v úterý 2. června připojí také zámek Valdštejnů v Litvínově. Kromě stálých expozic nabídne v červnu výstavu prací litvínovských paličkářek a krajkářek.

Kadaňské památky se v sobotu otevírají, novinkou sezóny bude úniková hra

publikováno: 28.5.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Tuto sobotu 30. května se poprvé otevřou památky v Kadani. Vystoupat můžete na obě městské věže, prohlédnout si novou výstavu v baště nebo navštívit Františkánský klášter a hrad. Městské muzeum už odtajnilo své plány na tuto sezónu. Na co se můžete těšit?

Prozkoumejte podzemí Krušných hor, štoly už jsou otevřené

publikováno: 26.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Některé z prohlídkových štol, které návštěvníkům ukazují bohatou hornickou historii Krušných hor, už jsou od otevřené. Navštívit můžete štoly v Měděnci, od pondělí se přidaly také historické štoly Johannes a důl Mauritius na Karlovarsku. Od loňského roku jde o součást světového dědictví UNESCO.

V pondělí se otevřou hrady a zámky

publikováno: 20.5.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Velká část hradů a zámků využije první možný den a návštěvníkům se otevře již v pondělí 25. května - vyrazit můžete třeba na Nový Hrad, Stekník, Krásný Dvůr, Duchcov, v úterý se pak přidá Klášterec nad Ohří nebo Červený Hrádek.

Lounská knihovna obnovuje další služby

publikováno: 19.5.2020, kategorie: Vzdělávání, autor: Dagmar Kučerová

V souvislosti s koncem nouzového stavu a uvolněním dalších oblastí života, otevře Městská knihovna Louny postupně své provozy a znovu začne provozovat některé kulturní a vzdělávací aktivity, například kurzy Třetího věku, Klub(ovnu) Luna pro děti či kavárnu Jeroným.

Chmelařské památky Žatce zahajují postupně sezónu

publikováno: 18.5.2020, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Turistům se postupně otevírají atrakce chmelařského města Žatec. Od dnešního dne, pondělí 18. května, můžete navštívit Klášterní zahradu. Příští týden se přidá také Galerie sladovna, Chrám chmele a piva a Chmelařské muzeum.

Do mosteckého rokáče se vrací hudba

publikováno: 13.5.2020, kategorie: Hudba, autor: Vašek Purchart

Opravdový živý koncert, první po karanténě, čeká tento pátek 15. května návštěvníky mosteckého Rokáče Vinohrady. Mostecký hudební spolek, spolu s kapelami Sixth Dimension a Fatal Punishment, připravil malý festival The Most Metal Show 2020.

O víkendu vyjedou první turistické vlaky, lodě a autobusy

publikováno: 13.5.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

S několikatýdenním zpožděním se rozbíhá turistická sezóna, a tak tuto sobotu 16. května poprvé vyjedou na své trasy turistické linky v Ústeckém kraji. Svézt se opět můžete vždy i o víkendech vlakem, turistickými autobusy i lodí. Cyklobusy jsou v provozu již od 1. května.

Filmy se stěhují z obýváků opět do kin

publikováno: 12.5.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: Kateřina Táborská

Po mnoha týdnech domácího videa se tento týden vrací filmy zpět do kin. Fungovat budou s mnoha omezeními a zejména pro méně diváků. Většina kin na Mostecku, Lounsku, Chomutovsku a Teplicku začala promítat již v pondělí, další se přidávají.

Dětem opět začínají kroužky, některé se ale už neotevřou

publikováno: 11.5.2020, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Od tohoto týdne se začíná obnovat činnost volnočasových zařízení pro děti. Otevření oznámila velká část organizací - v Mostě, Teplicích, Chomutově, Duchcově, Kadani či Jirkově. Vzhledem k přísným opatřením se ale některé kroužky ruší - zejména ty sportovní nebo organizované pro širokou veřejnost.

Muzea příští týden otevřou své dveře návštěvníkům

publikováno: 7.5.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Od pondělí 11. května mohou mít otevřeno muzea a galerie. Oblastní muzeuma Chomutov i Most využijí hned prvního možného dne a mimořádně otevřou své expozice v pondělí, v Žatci, Teplicích a Lounech se přidají v úterý 12. května. Co vám mohou nabídnout? AKTUALIZOVÁNO

Štola na Měděnci se v pondělí otevře, provázet bude jen po pěti

publikováno: 6.5.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Historická štola Marie Pomocná na vrchu Mědník v Krušných horách uskuteční první prohlídky v pondělí 11. května. Aktuální opatření a provoz ve štole ale neumožňuje prohlídky pro více než pět osob.

Podzimní divadelní sezona v Chomutově bude dvojnásobná

publikováno: 5.5.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: Pavlína Skopová

Oč milovníci divadla přišli kvůli vládním zákazům na jaře, to jim Městské divadlo Chomutov vynahradí na podzim. Zrušená představení se podařilo přeložit na nové termíny v září a říjnu, takže ani držitelé abonentních vstupenek o nic nepřijdou.

Klášterec ožívá, opět můžete pro minerálku

publikováno: 4.5.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Adéla Václavíková

Po uvolnění vládních opatření město Klášterec nad Ohří opět otevřelo pitné pavilony v Lázních Evženie. Pro kláštereckou minerálku si můžete nyní dojít každý den. Otevřela se také turistická informační centra a knihovna. Na otevření se připravuje i zámek a kino Egerie.

Dnes vyjíždějí první cyklobusy, turistické linky za dva týdny

publikováno: 1.5.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Od pátku 1. května začíná přeprava kol na některých autobusových linkách v Ústeckém kraji. Vyrazit můžete do Krušných hor, Českého středohoří nebo Českého Švýcarska. Kraj plánuje, že turistické linky zprovozní 16. května.

Ohřecká Osmička odstartuje až v červnu, o žádnou etapu běžci nepřijdou

publikováno: 29.4.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

V sobotu 26. dubna měla odstartovat první etapa Ohřecké Osmičky – novinky, kterou pro sportovce pro sezónu 2020 připravila Destinační agentura Dolní Poohří. Zákaz hromadných akcí až do června však začátek posune. Osmidílný seriál sportovně-turistických akcí pro širokou veřejnost odstartuje v červnu na Podbořansku. O žádnou z osmi etap běžci letos nepřijdou.

Klíny zahajují letní sezónu

publikováno: 28.4.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

V pátek 1. května odstartuje letní sezóna ve sportovním areálu Klíny v Krušných horách. Majitelé využívají toho, že venkovní sportoviště již dostala od vlády zelenou. Otevře se oblíbená bobová dráha, bikepark, lanový park a také venkovní občerstvení.

Dnes se otevírají se zoologické zahrady

publikováno: 27.4.2020, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Na základě souhlasu vlády se mohou v pondělí 27. dubna po šesti týdnech otevřít zoologické zahrady. Využije toho i Chomutovský zoopark, zoo v Ústí nad Labem se otevře první květnový den. I v zahradách ale návštěvníky čeká celá řada omezení. Tím nejpodstatnějším bude především prodej vstupenek pouze elektronicky.

Knihovny zaskočilo rozhodnutí vlády nepřipravené. Jak se otevřou?

publikováno: 25.4.2020, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Většinu Česka překvapilo (a některé již nepřekvapilo) čtvrteční večerní rozhodnutí vlády, které zásadně změnilo plány na postupné otevírání. Zaskočilo také knihovny, které se původně měly otevřít v poslední vlně v červnu. Zjišťovali jsme, jak si s informací, že po víkendu mohou otevřít, poradily.

Do Krušných hor vás opět vyveze lanovka

publikováno: 23.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Lanová dráha z Krupky - Bohosudova na vrcholky Krušných hor bude opět v provozu. Rozjede se už tento víkend, 25. a 26. dubna. Běžný provoz lanovky na Komáří Vížku pak bude obnoven od 1. května.