reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Oslavy řeky Ohře

Oslavy výročí Ohře skončí v říjnu na soutoku

publikováno: 16.10.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Libuše Novotná Pokorná

Celoroční oslavy řeky Ohře se uzavřou symbolicky v místech, kde řeka končí svou více než třísetkilometrovou pouť – v Litoměřicích na soutoku s Labem. Program na Střeleckém ostrově v sobotu 24. října ukončí rok, kdy Destinační agentura Dolní Poohří připomínala řadou akcí 1210 let od první písemné zmínky o Ohři.

TIPLitoměřické oslavy 1210 let Ohře budou akcí pro celou rodinu

publikováno: 5.10.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: CCR Litoměřice

Oslavy řeky Ohře, které byly zahájeny v Kadani a v průběhu léta probíhaly postupně ve městech ležících podél řeky, budou v sobotu 24. října zakončeny v Litoměřicích, tedy na soutoku Labe a Ohře. Letos totiž uplyne 1210 let od první písemné zmínky o Ohři.

Pivní speciál Egeria připomíná letošní oslavy řeky Ohře

publikováno: 18.9.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Hana Mildová

Připomenout význam řeky Ohře v životě našich předků i v současnosti je cílem oslav, které provázejí letošní turistickou sezonu podél řeky, od jejíž první písemné zmínky letos uplyne 1210 let. Při té příležitosti litoměřický minipivovar Labuť uvařil a nabízí třináctistupňový pivní speciál Egeria.

TIPBabí léto v Dolním Poohří ve znamení ochutnávání

publikováno: 4.9.2015, kategorie: Turistika, autor: Libuše Novotná Pokorná

Končící prázdniny rozhodně neznamenají konec zajímavému dění v Dolním Poohří. Na letní slavnosti a festivaly navážou hned v září oslavy sklizně, dny otevřených památek a v říjnu pak zakončení celoročních oslav řeky Ohře. Celé babí léto a podzim bude v Dolním Poohří ve znamení ochutnávání.

TIPOslavy řeky Ohře: Kompletní program Letního lounského vábení

publikováno: 3.8.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Ladislav Bába/Kateřina Táborská

Největší městské slavnosti - Letní lounské vábení - vypuknou v pátek 14. srpna v Lounech. Oslavy, spojené s řekou Ohří, se budou konat až do neděle a nabídnou pestrý program od kultury přes sport až po slavnost na řece. Přinášíme vám kompletní program.

Letní lounské vábení: ohňostroj se poprvé přesune na sobotu

publikováno: 23.7.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Ladislav Bába

Letní lounské vábení, největší městská slavnost v Lounech, která proběhne od 14. do 16. srpna, má už od počátku prázdnin svoji konkrétní podobu a dolaďují se spíše jen detaily. Na co se mohou návštěvníci těšit a jaké jsou novinky, prozradil tajemník komise Letního lounského vábení Michal Ovšonka.

Výstava o proměnách Ohře putuje podél řeky

publikováno: 20.7.2015, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Výstava Ohře v proměnách času, která se poprvé představila návštěvníků Slavností řeky Ohře na konci června v Kadani, je nyní k vidění na zámku v Libochovicích. Výstava, která přibližuje historické zajímavosti o řece Ohře a jejím okolí, je doplněna také půvabnou kreslenou mapou řeky s jednotlivými městy.

Vyšla kniha plná bájí o řece Ohři

publikováno: 9.7.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Kniha bájí a pověstí, které se vážou k řece Ohři, byla slavnostně pokřtěna na oslavách řeky Ohře v Kadani. Knížku pro malé i velké vydala destinační agentura Dolní Poohří k letošnímu výročí 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři v historických pramenech. Jejím autorem je kadaňský historik Petr Hlaváček. V prodeji je nyní na mnoha místech kraje.

Prázdniny v Dolním Poohří

publikováno: 8.7.2015, kategorie: Turistika, autor: Libuše Novotná Pokorná

Bohatý kulturní program čeká na všechny, kteří budou trávit prázdniny v regionu Dolního Poohří. To si letos připomíná výročí 1210 let od první zmínky o řece Ohři a právě k řece se bude vázat několik zajímavých oslav. 

Obchodníci se solí se zastaví v Dolním Poohří

publikováno: 24.6.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Libuše Novotná Pokorná

Po dlouhých pěti staletích, kdy se stará solná stezka nepoužívala, vyrazila karavana se vzácným zbožím z německého Halle do Prahy. Na své pouti se v závěru června zastaví obchodníci také v Dolním Poohří. Příležitost prohlédnout si povozy a vidět zpracování soli budou mít návštěvníci v Kadani a Lounech.

Oslavy řeky Ohře: Vyvrcholí na kadaňském nábřeží

publikováno: 13.6.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Libuše Novotná Pokorná

Největší událostí letošních oslav 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři bude červnová slavnost na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. V sobotu 27. června čeká návštěvníky bohatý odpolední program, který spojuje jedno téma – voda. Série celoročních akcí začala v dubnu svěcením pramene Ohře v německých Smrčinách a skončí v říjnu v Litoměřicích u veslařského klubu.

Oslavy řeky Ohře: Slavnosti v Terezíně

publikováno: 11.6.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Dny Ohře, spojené s oslavou dne dětí, se chystají na víkend od 19. do 21. června v Terezíně. Jsou součástí letošní připomínky 1210 let od první historické zmínky o řece Ohři. Hlavní program se bude odehrávat v sobotu a jeho součástí je také triatlon, terezínská regata a den otevřených dveří na golfu.

Hledají se producenti z Poohří

publikováno: 3.6.2015, kategorie: Turistika, autor: redakce

Ještě letos by se na dveřích hotelů či restaurací nebo na visačkách výrobců mělo objevit modré logo „POOHŘÍ regionální produkt®“. Region podél řeky Ohře se připojil k turistickým oblastem, které propagují kvalitní a originální výrobky a služby ze svého kraje. Administraci značky si vzala na starost Destinační agentura Dolní Poohří, která vypisuje první výzvu pro potenciální zájemce.

Oslavy řeky Ohře: Pořiďte si vzpomínku

publikováno: 31.5.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Letošní oslavy řeky Ohře jsou v plném proudu. Před návštěvníky jsou třeba velké slavnosti Dny Ohře 19. a 21. června v Terezíně a také vrchol letošních oslav v Kadani 27. června. Slavnostní menu chystají některé restaurace. Už nyní si můžete koupit v infocentrech pěkné upomínkové předměty s tématem Ohře.

Oslava řeky Ohře: Putování po kostelích

publikováno: 4.5.2015, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Putování po proudu řeky Ohře po kostelích a dalších památkách Dolního Poohří chystá na Noc kostelů Městské informační centrum v Lounech. Akce je součástí letošních oslav 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři. Páteční podvečer 29. května nabídne cestovatelům unikátní možnost navštívit několik míst, která jsou mnohdy zavřená a nepřístupná.

Dolní Poohří odstartuje turistickou sezónu na rozhledně

publikováno: 20.4.2015, kategorie: Turistika, autor: Libuše Novotná Pokorná

Destinační agentura Dolní Poohří zahájí turistickou sezónu 2015 poslední dubnovou sobotu na rozhledně na Červeném vrchu na Lounsku. 25. dubna dopoledne se mohou návštěvníci vydat na krátký turistický pochod z Loun.

TIPOslavy řeky Ohře: Speciál o Ohři začíná

publikováno: 18.4.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Na stránkách magazínu www.e-region.cz začal Speciál věnovaný oslavám řeky Ohře. Destinační agentura Dolní Poohří letos připomíná 1210 let od první zmínky o Ohři, tehdy Agaře, a připravila celou sérii akcí podél celého toku. Zahájení je v sobotu 18. dubna u pramene řeky v Německu.

Oslavy řeky Ohře: Provází je také soutěž pro školy

publikováno: 16.4.2015, kategorie: Pro děti, autor: Libuše Novotná Pokorná

Destinační agentura Dolní Poohří, která je letos pořadatelem oslav 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři, vyhlašuje uměleckou soutěž pro děti ze základních a středních škol. Soutěž, která začala 30. března, má literární a výtvarnou část.

Oslavy řeky Ohře: Začínají v německých Smrčinách u pramene

publikováno: 8.4.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Oslavy řeky Ohře, které budou probíhat celý letošní rok, začínají v sobotu 18. dubna, symbolicky u pramene řeky v německých Smrčinách. Slavnost svěcení pramene pořádá společně s německými partnery Destinační agentura Dolní Poohří, která vypravuje na tuto akci autobus. 

Rok 2015 v Dolním Poohří bude rokem velkých výročí

publikováno: 24.2.2015, kategorie: Turistika, autor: Libuše Novotná Pokorná

Několik významných výročí si v letošním roce budou připomínat historická sídla v Dolním Poohří. Celý rok bude zámek Nový Hrad v Jimlíně návštěvníkům představovat svou 550 let dlouhou historii, v Žatci upomenou, že uplyne 750 let od udělení privilegií městu a Louny se sérií akcí se připojí k celorepublikovým připomínkám výročí upálení Mistra Jana Husa. A slavit bude i samotná řeka Ohře.

Řeka Ohře letos oslaví 1210 let, chystá se bohatý program

publikováno: 28.1.2015, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Oslavy 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři, které budou probíhat v roce 2015 po celé délce toku, už mají své logo. Vytvořila ho studentka střední školy ze Štětí. Organizační tým již také představil termíny hlavních akcí oslav. Největší slavnost věnovaná řece Ohři se plánuje na červen do Kadaně.