e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Krušné hory zimní

Do hor vyrazit můžete i autobusem

publikováno: 11.1.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory zažily o zasněženém víkendu velký nápor a mnozí turisté se dočkali místo lyžování postávání v kolonách. Dopravní komplikace hlásilo například oblíbené běžkařské středisko Dlouhá Louka. Do hor však můžete vyrazit i autobusem nebo vlakem.

V Krušných horách už čekají upravené stopy

publikováno: 8.1.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Tento týden vyjely do Krušných hor první rolby upravit běžecké stopy. Velké množství už jich na běžkaře čeká v okolí Božího Daru, další pak na Mostecku, Klášterecku či Teplicku. Skiareály nadále neprovozují vleky, Klíny už oznámily, že nepustí na svah ani sáňkaře.

Leden je čas sčítání ptáků u krmítek

publikováno: 4.1.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Zapojit se do vědeckého výzkumu může začátkem ledna každý. Umožňuje to program Ptačí hodinka nebo-li pozorování a sčítání ptáků na krmítku. Třetí ročník proběhne tento víkend od pátku 8. do neděle 10. ledna.

Na běžkaře čeká v Krušných horách první sníh

publikováno: 29.12.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V nejvyšších partiích Krušných hor, v okolí Božího Daru nebo Dlouhé Louky, už je možné vyrazit na běžky. Trasy zatím nejsou nikde upravovány, ale odvážní běžkaři se staršími lyžemi mohou první sníh vyzkoušet.

V Krušných horách dnes začíná lyžařská sezóna

publikováno: 18.12.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Na svahy Krušných hor mohou v pátek 18. prosince vyrazit první lyžaři. Umožňuje to nejen počasí, ale také zmírnění protivládních opatření. Dnes se spustí vleky na Klínovci, Bublavě nebo Božím Daru a také na Alšovce u Klášterce nad Ohří. V Chomutově na náměstí je zase možné bobovat.

 

Zajímavá místa v regionu