reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Krušné hory - zima

Víkend v Krušných horách: Střediska v Krušných horách ukončila sezónu

publikováno: 13.3.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

AKTUALIZUJEME. S výjimkou nejvýše položených sjezdovek v okolí Klínovce, letošní lyžařská sezóna v Krušných horách skončila. Některá střediska se přitom za celou sezónu vůbec nerozjela. Od 14. března byl kvůli nařízení vlády uzavřen i poslední areál na Klínovci.

Krušnohorské noviny začaly vycházet před 140 lety

publikováno: 9.3.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

V květnu roku 1880, tedy před 140 lety vyšlo první číslo vlastivědného časopisu Erzgebirgs-Zeitung, který čtenáře seznamoval s krásami a životem v Krušných horách. Před pěti lety se v Česku podařilo vydávání obnovit pod názvem Krušnohorské noviny.

Víkend v Krušných horách: Dobré lyžování už jen na Klínovci

publikováno: 6.3.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory jsou prakticky bez sněhu. Většina středisek zůstává uzavřena a vyhlídky na obnovení provozu už nejsou moc nadějné. Lyžovat se dá ještě na Klínovci a Božím Daru, na Klínech a Telnici.

TIPVíkend v Krušných horách: Většina středisek hlásí zavřeno

publikováno: 28.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Přestože se Krušné hory v tomto týdnu nového sněhu dočkaly, na obnovení provozu středisek to nestačí. V tuto chvíli jsou otevřené jen areály na Klínovci a Božím Daru a středisko Klíny na Litvínovsku, o víkendu by měl otevřít i Bouřňák. AKTUALIZOVÁNO V PÁTEK 11 hodin.

Víkend v Krušných horách: Sněhu je stále málo

publikováno: 21.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sněžení se tento týden dočkaly jen nejvyšší partie Krušných hor a o víkendu se blíží další oteplení. Lyžovat se sice stále dá, ale řada areálů má omezený provoz.

Víkend v Krušných horách: Skiareály se po větrné smršti znovu otevřely

publikováno: 14.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory mají za sebou náročný týden se silným větrem, který zastavil provoz v celé řadě středisek. Ta provoz postupně obnovují, i když foukat má v horách i nadále. Upraveno je také dostatečné množství běžeckých tras.

TIPZima v Krušných horách: Jak do hor bez auta?

publikováno: 12.2.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Chystáte se do Krušných hor a chcete se vyhnout problémům s parkováním? Zejména běžkaři mají příležitost, jak vyrazit vlakem nebo autobusem, dobré spojení hromadnou dopravou mají také lyžařské areály Český Jiřetín nebo Klíny. Novinkou je zimní provoz autobusu na Dlouhou Louku.

Víkend v Krušných horách: Konečně se dočkali i běžkaři

publikováno: 7.2.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory se konečně po dvou měsících meteorologické zimy dočkaly pořádné nadílky přírodního sněhu. Díky tomu mohou vyrazit do hor také běžkaři a podařilo se opět zprovoznit lyžařské areály, kde minulý víkend odtál téměř všechen sníh.

TIPVíkend v Krušných horách: Za dobré vysvědčení lyžování zdarma

publikováno: 30.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Zítra čekají děti pololetní prázdniny a ty mostecké a chomutovské hned potom jarní. Mrazivé dny umožnily zasněžování a v provozu je už většina středisek Krušných hor. Školáky navíc na mnoha místech čekají skipasy zdarma.

Víkend v Krušných horách: Přibylo technického sněhu

publikováno: 24.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Díky teplotám pod nulou se v Krušných horách v týdnu naplno rozjela sněžná děla a situace v lyžařských areálech je tak lepší než minulý víkend. Přírodní sníh stále chybí, a tak mohou do hor vyrazit jen sjezdaři. Které sjezdovky jsou v provozu, zjistíte v článku.

Krušné hory hostí Olympiádu dětí a mládeže

publikováno: 20.1.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně v neděli odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Sportovat budou děti až do pátku 24. ledna. Lyžařské soutěžní disciplíny se budou odehrávat v Krušných horách, konkrétně na Klínovci, Božím Daru nebo německém Oberwiesenthalu.

Víkend v Krušných horách: Začalo lyžování na Alšovce

publikováno: 17.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V posledních dnech panovalo na horách slunečné počasí, které sice láká na svahy, ale odnáší i zbytky sněhu. O víkendu by mělo připadnout jen pár centimetrů. Řada středisek v Krušných horách tak stále nazahájila sezónu. Tento víkend se ale přidává třeba Alešovka.

Víkend v Krušných horách: Menší střediska stále zavřená

publikováno: 10.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Lyžaři v Krušných horách stále čekají na sníh. Oteplení a déšť ještě zhoršil už tak nevalné podmínky v horských střediscích. Krušné hory tak na víkend nabídnou jen pár kilometrů sjezdovek. Běžkaři si zatím musejí počkat.

Na historickém náměstí saského Annabergu se bude bruslit

publikováno: 7.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Kromě českých měst jako Most či Kadaň, kde se už před Vánocemi otevřela venkovní kluziště, si můžete v lednu a únoru přijít zabruslit také do krásných kulis saského hornického města Annaberg-Buchholz. Kluziště na historické náměstí se otevře tuto sobotu 11. ledna.

Krušné hory jsou téměř bez sněhu, sezóna se přesto rozbíhá

publikováno: 3.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V pátek 3. ledna provozovatelé spustí hned dva lyžařské areály v Krušných horách. Vzhledem k nedostatku přírodního sněhu se bude lyžovat především na technickém a v omezené míře. V provozu je Klínovec, Klíny a Bouřňák.