reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Krušné hory - zima

Víkend v Krušných horách: Přibylo technického sněhu

publikováno: 24.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Díky teplotám pod nulou se v Krušných horách v týdnu naplno rozjela sněžná děla a situace v lyžařských areálech je tak lepší než minulý víkend. Přírodní sníh stále chybí, a tak mohou do hor vyrazit jen sjezdaři. Které sjezdovky jsou v provozu, zjistíte v článku.

Krušné hory hostí Olympiádu dětí a mládeže

publikováno: 20.1.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně v neděli odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Sportovat budou děti až do pátku 24. ledna. Lyžařské soutěžní disciplíny se budou odehrávat v Krušných horách, konkrétně na Klínovci, Božím Daru nebo německém Oberwiesenthalu.

Víkend v Krušných horách: Začalo lyžování na Alšovce

publikováno: 17.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V posledních dnech panovalo na horách slunečné počasí, které sice láká na svahy, ale odnáší i zbytky sněhu. O víkendu by mělo připadnout jen pár centimetrů. Řada středisek v Krušných horách tak stále nazahájila sezónu. Tento víkend se ale přidává třeba Alešovka.

Víkend v Krušných horách: Menší střediska stále zavřená

publikováno: 10.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Lyžaři v Krušných horách stále čekají na sníh. Oteplení a déšť ještě zhoršil už tak nevalné podmínky v horských střediscích. Krušné hory tak na víkend nabídnou jen pár kilometrů sjezdovek. Běžkaři si zatím musejí počkat.

Na historickém náměstí saského Annabergu se bude bruslit

publikováno: 7.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Kromě českých měst jako Most či Kadaň, kde se už před Vánocemi otevřela venkovní kluziště, si můžete v lednu a únoru přijít zabruslit také do krásných kulis saského hornického města Annaberg-Buchholz. Kluziště na historické náměstí se otevře tuto sobotu 11. ledna.

Krušné hory jsou téměř bez sněhu, sezóna se přesto rozbíhá

publikováno: 3.1.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

V pátek 3. ledna provozovatelé spustí hned dva lyžařské areály v Krušných horách. Vzhledem k nedostatku přírodního sněhu se bude lyžovat především na technickém a v omezené míře. V provozu je Klínovec, Klíny a Bouřňák.