e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Jubilejní Beethoven

TIPJubilejní Beethoven: Missa solemnis uzavře 55. ročník festivalu

publikováno: 10.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festival Ludwiga van Beethovena se uzavře ve čtvrtek 20. června. Závěrečný symfonický večer tohoto jubilejního 55. ročníku nemůže patřit nikomu jinému než samotnému Beethovenovi. Severočeská filharmonie společně s Českým filharmonickým sborem Brno a sólisty představí v teplickém koncertním sále jeho slavnostní mši.

Jubilejní Beethoven: Hudba a slovo na velkobřezenském zámku

publikováno: 9.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Večerem, který spojí hudbu a mluvené slovo, se uzavře putování jubilejního 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena po Ústeckém kraji. Předposlední festivalový večer se koná na zámku Velké Březno u Ústí nad Labem ve středu 19. června.

Jubilejní Beethoven: Smyčcový koncert v Zahradním domě

publikováno: 7.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Poslední komorní koncert Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v Teplicích zazní v Zahradním domě u zámeckého parku v pondělí 17. června. Hostem tohoto večera bude Filharmonický komorní orchestr, smyčcové těleso, sestavené z členů České filharmonie.

Jubilejní Beethoven: Druhý koncert v oseckém klášteře

publikováno: 6.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

V neděli 16. června odpoledne se Hudební festival Ludwiga van Beethovena podruhé zastaví v Oseku. Posluchače koncertu v cisterciáckém klášteře čeká vystoupení komorního sdružení Atlantis collegium s violoncellovým sólistou Petrem Nouzovským.

Jubilejní Beethoven: Písně teplického purkmistra

publikováno: 5.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Osobnost dlouholetého teplického purkmistra, ale též skladatele a významného podporovatele hudby v Teplicích představí koncert na teplickém zámku. Rokokový sál zámku rozezní v sobotu 15. června díla Josefa Matyáše Wolframa.

TIPJubilejní Beethoven: Dirigentský večer v Teplicích

publikováno: 3.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Šest mladých dirigentů z pěti zemí bude během jediného večera dirigovat Severočeskou filharmonii Teplice. Unikátní koncert jako součást 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena se uskuteční v koncertním sále v Teplicích ve čtvrtek 13. června.

Jubilejní Beethoven: Harfa a housle rozezní mostecký kostel

publikováno: 1.6.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Dějištěm dalšího koncertu jubilejního ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, pořádaného Severočeskou filharmonií Teplice, se stane přesunutý kostel v Mostě. V nádherném spojení se tam rozezní harfa Jany Bouškové a housle jihokorejské interpretky Sooji Kim. Koncert se koná v úterý 11. června.

Jubilejní Beethoven: Kubelíkovo trio hraje Beethovena

publikováno: 31.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Beethovenův koncert pro trio, zvaný Arcivévodský, bude na programu komorního koncertu, kterým se Hudební festival Ludwiga van Beethovena opět vrací do Teplic. V Zahradním domě ho uvede v pondělí 10. června Kubelíkovo trio.

Jubilejní Beethoven: Barokní koncert v barokním kostele

publikováno: 28.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Další červnovou zastávkou Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena budou v pátek 7. června Litoměřice. Barokní hudbu v barokním kostele, postaveném Octaviem Broggiem, představí soubor Barocco sempre Giovane s violistkou Kristinou Fialovou.

Jubilejní Beethoven: Koncert pod širým nebem

publikováno: 27.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Jedinečným symfonickým koncertem pod širým nebem se Hudební festival Ludwiga van Beethovena přehoupne ve čtvrtek 6. června do své druhé půle. Společně se Severočeskou filharmonií Teplice, která je pořadatelem festivalu, bude na nádvoří duchcovského zámku hrát známý český houslista Pavel Šporcl.

Jubilejní Beethoven: Kytary na zámku

publikováno: 26.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Turné jubilejního 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena po krásných městech Ústeckého kraje pokračuje ve středu 5. června. Tentokrát zamíří do města porcelánu - Klášterce nad Ohří. V sále zámku nad řekou Ohří bude koncertovat Pražské kytarové kvarteto.

Jubilejní Beethoven: Komorní koncert v chomutovském kostele

publikováno: 25.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Další ze zastávek jubilejního 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena bude město Chomutov. V kostele svatého Ignáce na náměstí se posluchačům představí Kolegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu a houslista Vlastimil Kobrle. Koncert se koná v úterý 4. června.

Jubilejní Beethoven: Klavírní večer v Zahradním domě

publikováno: 24.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Skvělá klavíristka z Jižní Koree Jung-Ah Lee bude mít svůj sólový večer v pondělí 3. června v Zahradním domě v Teplicích. Její komorní koncert je sedmým hudebním večerem 55. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, pořádaného Severočeskou filharmonií Teplice.

Jubilejní Beethoven: Černošské spirituály v klášteře

publikováno: 23.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Osecký klášter rozezní černošské spirituály. Tento fenomén americké kultury přiveze v rámci Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena komorní sbor Martinů Voices. Další z koncertů, v němž se jubilejní 55. ročník festivalu rozjíždí do kraje, se bude konat v neděli 2. června odpoledne.

Jubilejní Beethoven: Perličky z historie

publikováno: 21.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festivalu Ludwiga van Beethovena letos slaví 55. výročí. Koná se pravidelně od roku 1964 a v současnosti je největším festivalem klasické hudby konaným výhradně na území Ústeckého kraje. Přečtěte si několik zajímavostí z jeho pestré a dlouhé historie.

Jubilejní Beethoven: Mládí s filharmoniky

publikováno: 18.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Součástí Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který už brzy začíná v Teplicích, jsou pravidelně i koncerty mladých nadějných talentů. Se Severočeskou filharmonií Teplice si zahrají na dvou koncertech v Teplicích a Děčíně, v úterý 28. a středu 29. května.

Jubilejní Beethoven: Kvarteto Apollon v Zahradním domě

publikováno: 17.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

V pondělí 27. května se po výletu na zámku Nový Hrad v Jimlíně vrací Hudební festival Ludwiga van Beethovena do Teplic. V komorním koncertě v teplickém Zahradním domě se posluchačům představí smyčcový kvartet Apollon.

Jubilejní Beethoven: Festivalový koncert na zámku

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který letos slaví 55 let od svého založení, dva dny po svém zahájení v Teplicích vyrazí do kraje. První zastávkou bude zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Sobotní odpoledne 25. května tam zpestří soubor Epoque Quartet.

Jubilejní Beethoven: Vášnivá hudba Janoska Ensemble

publikováno: 14.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební vášeň – tak charakterizují kritici Janoska Style, s nímž kvarteto Janoska Ensemble dorazí do Teplic. Vystoupení tohoto rodinného uskupení bude součástí zahajovacího koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena ve čtvrtek 23. května. Doprovodí je pořádající Severočeská filharmonie Teplice v čele s bývalým šéf dirigentem Charlesem Olivieri-Munroe.

TIPJubilejní Beethoven: Vyhrajte lístky na zahajovací večer

publikováno: 13.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Severočeská filharmonie Teplice společně se světoznámým kvartetem z Vídně Janoska Ensemble zahájí ve čtvrtek 23. května v Teplicích další ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Pokud chcete slyšet tento jedinečný zahajovací koncert, máte šanci získat právě teď vstupenky.

Jubilejní Beethoven: Seznamte se s festivalovým programem

publikováno: 8.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Do deseti severočeských měst zavítá v květnu a v červnu Hudební festival Ludwiga van Beethovena. Letos tento největší festival klasické hudby v kraji slaví 55 let své existence. Ve Speciálu Jubilejní Beethoven vám postupně představíme všechny koncerty a navíc budete moci soutěžit o vstupenky na zahajovací koncert.

TIPSvětové hvězdy míří na hudební festival do Teplic

publikováno: 6.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Tři bratři Janoškové a jejich švagr, kteří tvoří Janoska Ensemble, jsou v současném hudebním světě fenoménem, který láká posluchače z celého světa. Právě oni se společně se Severočeskou filharmonií představí v Teplicích na Zahajovacím koncertě festivalu, který letos slaví 55 let své existence.