reklama 55. ročník Hudebního festivalu L van Beethovena
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Jubilejní Beethoven

Jubilejní Beethoven: Černošské spirituály v klášteře

publikováno: 23.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Osecký klášter rozezní černošské spirituály. Tento fenomén americké kultury přiveze v rámci Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena komorní sbor Martinů Voices. Další z koncertů, v němž se jubilejní 55. ročník festivalu rozjíždí do kraje, se bude konat v neděli 2. června odpoledne.

Jubilejní Beethoven: Perličky z historie

publikováno: 21.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festivalu Ludwiga van Beethovena letos slaví 55. výročí. Koná se pravidelně od roku 1964 a v současnosti je největším festivalem klasické hudby konaným výhradně na území Ústeckého kraje. Přečtěte si několik zajímavostí z jeho pestré a dlouhé historie.

Jubilejní Beethoven: Mládí s filharmoniky

publikováno: 18.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Součástí Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který už brzy začíná v Teplicích, jsou pravidelně i koncerty mladých nadějných talentů. Se Severočeskou filharmonií Teplice si zahrají na dvou koncertech v Teplicích a Děčíně, v úterý 28. a středu 29. května.

Jubilejní Beethoven: Kvarteto Apollon v Zahradním domě

publikováno: 17.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

V pondělí 27. května se po výletu na zámku Nový Hrad v Jimlíně vrací Hudební festival Ludwiga van Beethovena do Teplic. V komorním koncertě v teplickém Zahradním domě se posluchačům představí smyčcový kvartet Apollon.

Jubilejní Beethoven: Festivalový koncert na zámku

publikováno: 15.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který letos slaví 55 let od svého založení, dva dny po svém zahájení v Teplicích vyrazí do kraje. První zastávkou bude zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Sobotní odpoledne 25. května tam zpestří soubor Epoque Quartet.

Jubilejní Beethoven: Vášnivá hudba Janoska Ensemble

publikováno: 14.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Hudební vášeň – tak charakterizují kritici Janoska Style, s nímž kvarteto Janoska Ensemble dorazí do Teplic. Vystoupení tohoto rodinného uskupení bude součástí zahajovacího koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena ve čtvrtek 23. května. Doprovodí je pořádající Severočeská filharmonie Teplice v čele s bývalým šéf dirigentem Charlesem Olivieri-Munroe.

TIPJubilejní Beethoven: Vyhrajte lístky na zahajovací večer

publikováno: 13.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Severočeská filharmonie Teplice společně se světoznámým kvartetem z Vídně Janoska Ensemble zahájí ve čtvrtek 23. května v Teplicích další ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Pokud chcete slyšet tento jedinečný zahajovací koncert, máte šanci získat právě teď vstupenky.

Jubilejní Beethoven: Seznamte se s festivalovým programem

publikováno: 8.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Do deseti severočeských měst zavítá v květnu a v červnu Hudební festival Ludwiga van Beethovena. Letos tento největší festival klasické hudby v kraji slaví 55 let své existence. Ve Speciálu Jubilejní Beethoven vám postupně představíme všechny koncerty a navíc budete moci soutěžit o vstupenky na zahajovací koncert.

TIPSvětové hvězdy míří na hudební festival do Teplic

publikováno: 6.5.2019, kategorie: Hudba, autor: Magdalena Jenčíková

Tři bratři Janoškové a jejich švagr, kteří tvoří Janoska Ensemble, jsou v současném hudebním světě fenoménem, který láká posluchače z celého světa. Právě oni se společně se Severočeskou filharmonií představí v Teplicích na Zahajovacím koncertě festivalu, který letos slaví 55 let své existence.