e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Jaro s Beethovenem

Koncert tří tenorů: Velké finále Beethovenova festivalu

publikováno: 12.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Tenoristé Jose Manuel Montero, Paolo Lardizzone a Arda Dogan budou hosty závěrečného symfonického koncertu, který ukončí 53. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v Teplicích. Doprovázet je bude pořádající Severočeská filharmonie Teplice v čele se svým dirigentem Alfonsem Scaranem. Festival se uzavře ve čtvrtek 22. června.

Praque String Sextet zahraje v litoměřickém jezuitském kostele

publikováno: 11.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Bývalý jezuitský kostel Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích bude dějištěm předposledního koncertu 53. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, jediné přehlídky klasické hudby v Ústeckém kraji. Ve středu 21. června se představí soubor Praque String Sextet, který si vybral díla Brahmse a Čajkovského.

Večer s klavírem a sopránem v Zahradním domě

publikováno: 9.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který už od května nabízí krásné koncerty po celém Ústeckém kraji, se pomalu blíží ke svému závěru. V pondělí 19. června večer nabídne večer s klavírem Václava Krahulíka a sopránem pěvkyně Dagmar Zelenkové, která se představí jako Belliniho Norma nebo Smetanova Mařenka. Koncert se koná v Zahradním domě v Teplicích.

Odpoledne v klášteře aneb Malá noční hudba

publikováno: 8.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Podruhé se Hudební festival Ludwiga van Beethovena, jediná přehlídka klasické hudby v Ústeckém kraji, zastaví v oseckém klášteře. Nedělní odpoledne 18. června milovníkům hudby zpestří Kolegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu společně se sólistou Bohuslavem Matouškem. Zazní skladby, které se dají označit za hity.

Brahmsovo requiem s pražskými sbory a japonskou sopranistkou

publikováno: 5.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dva pěvečtí sólisté Národního divadla Yukiko Kinjo a Vratislav Kříž společně s Pražským smíšeným sborem a Sborem ČVUT Praha vystoupí v předposledním symfonickém koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Doprovázet je v koncertním sále Domu kultury v Teplicích bude Severočeská filharmonie.

Setkání s Bachem a Paganinim v chomutovském kostele

publikováno: 3.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Setkání s Bachem, Paganinim a našimi současníky je podtitul koncertu, který vtáhne do dění Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena také město Chomutov. Na koncert v úterý 13. června v krásném prostoru kostela svatého Ignáce se představí špičkový houslista Pavel Eret.

Pondělní večer s klarinetovými kvintety

publikováno: 2.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dva klarinetové kvintety od Wolfganga Amadea Mozarta a Johannesa Brahmse zazní v pondělí 12. června v Zahradním domě v Teplicích. Komorní koncert je součástí 53. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který s námi můžete sledovat po celou dobu jeho trvání ve Speciálu Jaro s Beethovenem.

Kytara a violoncello rozezní osecký klášter

publikováno: 1.6.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Nedělní odpoledne v Oseku zpestří v pořadí již desátý koncert právě probíhajícího Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. V cisterciáckém klášteře zahraje 11. června na kytaru Miriam Rodriquez Brüllová společně s violoncellistou Petrem Nouzovským.

Druhou polovinu Beethovenova festivalu otevře teplická filharmonie

publikováno: 29.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hudební festival Ludwiga van Beethovena vstoupí do své druhé poloviny symfonickým koncertem Severočeské filharmonie Teplice, na němž dostanou příležitost mladí dirigenti. Celkem se jich za dirigentským pultíkem vystřídá ve čtvrtek 8. června pět. Jako sólista se představí francouzský houslový virtuoz David Castro-Balbi.

Kvarteto teplické filharmonie koncertuje ve Velkém Březně

publikováno: 28.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Novorenesanční zámek rodu Chotků ve Velkém Březně na Ústecku bude již třetím zámeckým areálem, do něhož zavítá letošní Hudební festival Ludwiga van Beethovena. Ve středu 7. června zde od 19,00 hodin zahraje Smyčcové kvarteto pořádající Severočeské filharmonie Teplice.

Zahradním domem v Teplicích bude znít Dvořák a Beethoven

publikováno: 26.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Smyčcové kvartety Antonína Dvořáka a Ludwiga van Beethovena budou znít v pondělí 5. června Zahradním domem u zámeckého parku v Teplicích. Po víkendové zastávce v Klášterci nad Ohří se totiž do Teplic vrací Hudební festival Ludwiga van Beethovena.

Flétnová přehlídka na kláštereckém zámku

publikováno: 25.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

První červnový víkend zavítá Hudební festival Ludwiga van Beethovena na zámek do Klášterce nad Ohří. Sobotní večer 3. června se zámecký sál rozezní hudbou čtyř fléten kvarteta Flautus vocis.

Beethovenův festival dává příležitost mladým

publikováno: 20.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který začal ve čtvrtek 25. května v Teplicích, jedinečným způsobem spojuje také špičkové světové umělce s talentovanými mladými muzikanty. Nabídne proto hned dva symfonické koncerty nazvané Mládí s filharmoniky, a to v Domě kultury v Teplicích 30. května a následující den 31. května v Městském divadle v Děčíně, vždy v 19,00 hodin.

Ruská čtveřice David Oistrach kvartet v Zahradním domě

publikováno: 19.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Čtveřice vynikajících hudebníků z Ruska vystoupí na třetím koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který se po zastávce v Jimlíně opět vrátí do Teplic. V Zahradním domě zahraje v pondělí 29. května David Oistrach kvartet.

Sobotní koncertní odpoledne na zámku Nový Hrad

publikováno: 17.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Nádherný zámecký sál zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku bude hostit první mimoteplický koncert začínajícího Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. V komorním koncertě se v sobotu 27. května představí Trio IMK a návštěvníci se mohou těšit na světovou premiéru klavírního koncertu.

Beethovenův festival v Teplicích zahájí houslový mistr z Izraele

publikováno: 16.5.2017, kategorie: Hudba, autor: redakce

Zahajovací koncerty hudebních festivalů bývají výběrem toho nejlepšího, co pořadatelé pro svůj festival získali. Nejinak tomu bude v případě startu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Ve čtvrtek 25. května vystoupí v Teplicích společně se Severočeskou filharmonií legenda houslového umění Shlomo Mintz a jeho žáci.

TIPJak prožít konec jara? Přece s Beethovenem!

publikováno: 15.5.2017, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Za deset dnů vypukne největší hudební festival klasické hudby v Ústeckém kraji. Festival spojený neodmyslitelně se Severočeskou filharmonií Teplice a Ludwigem van Beethovenem, jehož jméno nese. Po celý měsíc bude znít napříč krajem od Klášterce nad Ohří po Děčín krásná hudba a vy můžete být u toho – s naším Speciálem Jaro s Beethovenem, který právě začíná.