reklama Zima v Krušných horách 2018/2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Historická výročí

Louny v únoru oslaví 150 let od narození Kamila Hilberta

publikováno: 31.1.2019, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Před 150 lety se v Lounech narodil významný český architekt, jehož nejznámějším dílem je dostavba pražské svatovítské katedrály. Během února si ho jeho rodné město připomene několika přednáškami v knihovně i muzeu.

Litvínovské divadlo připomene osudy obětí holocaustu

publikováno: 22.1.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

V neděli 27. ledna se připomíná Den památky obětí holocaustu. Tragickou historii připomene Docela velké divadlo v Litvínově, které ve čtvrtek 24. ledna odehraje svou původní inscenaci Klára 3847 aneb Příliš mnoho hvězd. Příběh vychází ze skutečných událostí během druhé světové války, které prožila Klára Brodyová. Její postavu představuje vnučka skutečné hrdinky příběhu, herečka Lenka Lavičková.

Architektura ve službách první republiky

publikováno: 21.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: Eva Hladká

Meziválečnou architekturu v Ústeckém kraji na třech desítkách zajímavých staveb představí nová výstava mosteckého muzea, připravená Národním památkovým ústavem v Ústí nad Labem. Vrací se tak ještě k loňskému výročí sta let od vzniku Československa. Vernisáž se koná ve čtvrtek 24. ledna v 17,00 hodin v budově muzea.

Klášterecká galerie připomene slavný rod Brokofů

publikováno: 9.1.2019, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Na konci prosince, přesněji 28. 12. 2018, uplynulo 300 let od smrti významného českého řezbáře a sochaře Jana Brokofa. Při této příležitosti se v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří otevře výstava Pocta rodu Brokofů. Vernisáž se koná v pátek 11. ledna a výstava bude k vidění po celý leden.