reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Bezpečně do přírody

Kam bezpečně do přírody: Okolím Lubence

publikováno: 6.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Dnes pro vás máme další tip na procházku mimo civilizaci. Tentokrát se vydáme až na Lubenecko a budeme potřebovat auto. Výlet za čerstvým vzduchem je tentokrát vhodný jen pro pěší.

Kam bezpečně do přírody: Krušnými horami s kočárkem i tříkolkou

publikováno: 3.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Tentokrát jsme pro vás připravili výlet za čerstvým vzduchem, který je vhodný i pro kočárky či malé děti s odrážedly, koloběžkami a koly. Vypravíme se do Krušných hor na Jedlák.

Ukliďme Česko, koronaviru navzdory

publikováno: 2.4.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Radek Janoušek

Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem? Vybízí k tomu organizátoři projektu Ukliďme Česko, jejichž hlavní úklidová akce byla plánována na tento víkend.

Kam bezpečně do přírody: Procházka z Duchcova

publikováno: 1.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Další pěší výlet za čerstvým vzduchem bude vycházet z Duchcova a poskytne netradiční vyhlídku na hornický region i Krušné hory a České středohoří. Protáhnout si ho můžeme také po naučné stezce, upomínající na slavného obyvatele Casanovu.

Kam bezpečně do přírody: S Petrem a Pavlem na Výrov

publikováno: 30.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Třetí z naší série bezpečných tipů na výlety do přírody za čerstvým vzduchem bude mířit do přírodního parku Džbán na Lounsku, který je protkaný pěšími cestami. Projdeme se naučnou stezkou na vrchol Výrov.

Kam bezpečně do přírody: Cesta z města

publikováno: 27.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Máme pro vás další z tipů na výlety do přírody za čerstvým vzduchem. Tentokrát to bude cesta z města - a to doslova. Vyrazíme z Klášterce nad Ohří naučnou stezkou do Krušných hor.

Kam bezpečně do přírody: Nejvyšší vrchol Mostecka

publikováno: 26.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Přinášíme vám první z tipů na výlety do přírody, kterými vás chceme pozvat na čerstvý vzduch. Tentokrát se vypravíme do nadmořské výšky téměř jednoho kilometru, na nejvyšší vrch mostecké části Krušných hor, Loučnou.

TIPKam bezpečně do přírody: Série tipů na výlety

publikováno: 25.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Karanténa, která svírá Česko, omezuje pobyt venku. Odborníci ovšem upozorňují, že pobyt na čerstvém vzduchu je zásadní pro naši imunitu a ta nám zas umožňuje lépe bojovat s virem. Připravujeme pro vás proto sérii výletů do přírody, do méně známých míst.