e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Bezpečně do přírody

Kam bezpečně do přírody: Na hrad nad řekou

publikováno: 27.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Tentokrát budeme v naše koronavirovém výletovém speciálu putovat z Klášterce nad Ohří. Nad ním se tyčí hned dvě zříceniny hradů, každá na jednom břehu. My se tentokrát vypravíme na opačný břeh, než leží město - na Egerberg. 

Kam bezpečně do přírody: Rozhledy z Blšanského Chlumu

publikováno: 24.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Další výlet za čerstvým vzduchem bude snadno dostupný pro všechny obyvatele Loun, ti ostatní mohou vyrazit autem. Rozhlédneme se po Poohří z nevysokého a přesto výrazného Blšanského Chlumu.

Kam bezpečně do přírody: Zámky, které nikdy nezavírají

publikováno: 22.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V novém díle našeho výletového korona-seriálu se vypravíme na okraj opuštěných Doupovských hor. Čekají nás dva zámky bez průvodců, lapidárium i poutní kaple. 

Kam bezpečně do přírody: Na Pravdu odkudkoliv

publikováno: 20.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V dalším výletu do přírody za čerstvým vzduchem budete putovat na zříceninu hradu Pravda. Pro snížení pravděpodobnosti, že někoho potkáte, vám nabídneme hned několik tras. Hrad uprostřed přírodní parku Džbán na Lounsku je možné dobýt ze všech směrů a můžeme cestovat i vlakem.

Kam bezpečně do přírody: S dětmi na kolo po utajené stezce

publikováno: 17.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Tentokrát máme pro vás výlet na trochu netradiční cyklostezku, na níž je minimální provoz. Hodí se pro začátky vašich malých cyklistů nebo procházku s kočárkem či odrážedlem. Zdatnější si dají víc koleček. Míříme pod Doupovské hory.

Kam bezpečně do přírody: Z Krupky na zříceninu

publikováno: 15.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Na další pravidelný výlet za čerstvým vzduchem vás pozveme na úpatí Krušných hor. Vydáme se z Krupky - Bohosudova vzhůru na zříceninu středověkého hradu Kyšperk.

Kam bezpečně do přírody: S Čechem za výhledy

publikováno: 13.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Při dalším výletu za čerstvým vzduchem se rozhlédneme po Českém středohoří a Poohří. Dívat se přitom budeme z míst, která obdivoval spisovatel Svatopluk Čech. Vydáváme se na Perucko.

Kam bezpečně do přírody: Procházka i pořádná túra

publikováno: 10.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Dnešním výletem za čerstvým vzduchem se vracíme do Krušných hor. Připravili jsme pro vás krátkou vycházku, kterou lze zvládnout i s kočárkem nebo odrážedlem, ale i pořádnou túru. Cesty opět vedou lesem, téměř mimo civilizaci.

Kam bezpečně do přírody: Klid najdete na hřbitově

publikováno: 8.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Dnešní titulek berte s nadsázkou. Zavede vás totiž na klidné místo, kam chodí minimum lidí. Půjde totiž o hřbitov, který se již nepoužívá - židovský hřbitov, který leží u Hřivčic na Lounsku. Dnešní výlet na čerstvým vzduchem nabídne i krásnou vyhlídku.

Do přírody už bez roušky

publikováno: 7.4.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Dobrá zpráva pro všechny, kteří se obávali vyrazit na vycházky do přírody - zákaz volného pohybu se na sportování a vycházky nevztahuje, ale navíc není nutné při něm ani používat roušky. Opatrnost je přesto na místě.

Kam bezpečně do přírody: Okolím Lubence

publikováno: 6.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Dnes pro vás máme další tip na procházku mimo civilizaci. Tentokrát se vydáme až na Lubenecko a budeme potřebovat auto. Výlet za čerstvým vzduchem je tentokrát vhodný jen pro pěší.

Kam bezpečně do přírody: Krušnými horami s kočárkem i tříkolkou

publikováno: 3.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Tentokrát jsme pro vás připravili výlet za čerstvým vzduchem, který je vhodný i pro kočárky či malé děti s odrážedly, koloběžkami a koly. Vypravíme se do Krušných hor na Jedlák.

Ukliďme Česko, koronaviru navzdory

publikováno: 2.4.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Radek Janoušek

Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem? Vybízí k tomu organizátoři projektu Ukliďme Česko, jejichž hlavní úklidová akce byla plánována na tento víkend.

Kam bezpečně do přírody: Procházka z Duchcova

publikováno: 1.4.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Další pěší výlet za čerstvým vzduchem bude vycházet z Duchcova a poskytne netradiční vyhlídku na hornický region i Krušné hory a České středohoří. Protáhnout si ho můžeme také po naučné stezce, upomínající na slavného obyvatele Casanovu.

Kam bezpečně do přírody: S Petrem a Pavlem na Výrov

publikováno: 30.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Třetí z naší série bezpečných tipů na výlety do přírody za čerstvým vzduchem bude mířit do přírodního parku Džbán na Lounsku, který je protkaný pěšími cestami. Projdeme se naučnou stezkou na vrchol Výrov.

Kam bezpečně do přírody: Cesta z města

publikováno: 27.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Máme pro vás další z tipů na výlety do přírody za čerstvým vzduchem. Tentokrát to bude cesta z města - a to doslova. Vyrazíme z Klášterce nad Ohří naučnou stezkou do Krušných hor.

Kam bezpečně do přírody: Nejvyšší vrchol Mostecka

publikováno: 26.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Přinášíme vám první z tipů na výlety do přírody, kterými vás chceme pozvat na čerstvý vzduch. Tentokrát se vypravíme do nadmořské výšky téměř jednoho kilometru, na nejvyšší vrch mostecké části Krušných hor, Loučnou.

TIPKam bezpečně do přírody: Série tipů na výlety

publikováno: 25.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Karanténa, která svírá Česko, omezuje pobyt venku. Odborníci ovšem upozorňují, že pobyt na čerstvém vzduchu je zásadní pro naši imunitu a ta nám zas umožňuje lépe bojovat s virem. Připravujeme pro vás proto sérii výletů do přírody, do méně známých míst.