e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Beethovenův festival Teplice

Beethovenův festival Teplice: Velké finále s Evženem Oněginem

publikováno: 18.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

54. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena se uzavře ve čtvrtek 21. června v Teplicích. Severočeskou filharmonii Teplice, vedenou dirigentem Charlesem Olivieri-Munroe doplní devět sólistů a Filharmonický sbor z polského Krakova, kteří společně nastudovali koncertní provedení opery Petra Iljiče Čajkovského Evžen Oněgin.

Beethovenův festival Teplice: Poslední komorní koncert

publikováno: 15.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

54. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena se blíží ke svému konci. Posledním komorním koncertem v Zahradním domě v Teplicích bude vystoupení Vienna Sorokow String Quartet s doprovodem klavíru. Koná se ve středu 20. června od 19 hodin.

Beethovenův festival Teplice: Violoncellový koncert v Litoměřicích

publikováno: 14.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Další zastávkou 54. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, pořádaného Severočeskou filharmonií Teplice, budou Litoměřice. V komorním koncertě v bývalém jezuitském kostele Zvěstování Panny Marie bude znít v úterý 19. června dvakrát violoncello.

Beethovenův festival Teplice: Komorní koncert Smetanova tria

publikováno: 13.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Ve svém současném složení se představí posluchačům v Zahradním domě v Teplicích v pondělí 18. června, kdy Hudební festival Ludwiga van Beethovena vstupuje do svého posledního týdne.

Beethovenův festival Teplice: Wihanovo kvarteto v oseckém klášteře

publikováno: 12.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Jedno z předních smyčcových kvartet se představí na druhém koncertě Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v cisterciáckém klášteře v Oseku. Stejně jako dva týdny předtím zpestří Wihanovo kvarteto nedělní odpoledne 17. června.

Beethovenův festival Teplice: Spojení slova a hudby

publikováno: 9.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Melodram, nebo-li spojení recitace a hudby, bude na programu dalšího koncertu Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v Teplicích. V podání předních herců za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice zazní Beethovenův Egmont a Schumannův Manfréd. Koncert se koná v Domě kultury ve čtvrtek 14. června.

Beethovenův festival Teplice: Mozart na zámku

publikováno: 8.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Díla Wolfganga Amadea Mozarta budou stěžejní částí komorního koncertu na zámku Velké Březno. Ve středu 13. června tam zavítá Hudební festival Ludwiga van Beethovena, pořádaný Severočeskou filharmonií Teplice. Posluchači si vychutnají zvuk houslí, violy a klavíru.

Beethovenův festival Teplice: Bicí show teplických studentů

publikováno: 7.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Neobvyklý koncert na bicí nástroje představí posluchačům 54. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Rytmus v srdci, paličky v ruce - zní motto souboru No Metronome Percussion studentů teplické konzervatoře, kteří zahrají v teplickém Domě kultury ve středu 13. června.

Beethovenův festival Teplice: Harfa a hoboj v přesunutém kostele

publikováno: 6.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Dva špičkové muzikanty přivítá v úterý 12. června přesunutý děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, kde se bude konat další z koncertů Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Loď kostela rozezní harfa Kateřiny Englichové a hoboj Viléma Veverky.

Beethovenův festival Teplice: Klavírní recitál v Zahradním domě

publikováno: 5.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Komorní večer s klavírem čeká návštěvníky dalšího teplického koncertu, kterým se 54. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena přehoupne do své druhé půle. V pondělí 11. června bude v Zahradním domě v Teplicích koncertovat klavírista Martin Kasík.

Beethovenův festival Teplice: Mladí dirigují filharmonii

publikováno: 4.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Po několika koncertech na zámcích a kostelích kraje se Hudební festival Ludwiga van Beethovena vrací do Teplic. Ve čtvrtek 7. června si návštěvníci mohou vychutnat jeden ze symfonických koncertů festivalového programu. Se Severočeskou filharmonií Teplice se tento večer představí hned pět mladých dirigentů z celého světa a jako sólista houslista Stefan Zientek.

Beethovenův festival Teplice: Hudba rudolfínské doby na kláštereckém zámku

publikováno: 2.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Hudba z dob císaře Rudolfa II. bude znít ve středu 6. června zámkem v Klášterci nad Ohří. Ten je další zastávkou letošního 54. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Historickou hudbu posluchačům představí největší soubor v ČR, věnující se autentické interpretaci tohoto období - Czech Ensemble Baroque.

Beethovenův festival Teplice: Hudba zaplní kostel svatého Ignáce

publikováno: 1.6.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Příští týden nabídne nabitý festivalový program se čtyřmi koncerty ve třech městech. Dalším městem Ústeckého kraje, do něhož zavítá Hudební festival Ludwiga van Beethovena 2018, pořádaný Severočeskou filharmonií Teplice, bude Chomutov. V úterý 5. června rozezní housle Bohuslava Matouška a kytara Petra Saidla kostel svatého Ignáce. 

Beethovenův festival Teplice: Housle a klavír v Zahradním domě

publikováno: 31.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Dvě mladé dámy - houslistka Sania Cheong a klavíristka Natalia Rehling - budou protagonistkami komorního koncertu v Zahradním domě, kterým v Teplicích pokračuje Hudební festival Ludwiga van Beethovena 2018. V pondělí 4. června večer zazní lázeňskými Teplicemi Schumann či Debussy.

Beethovenův festival Teplice: Nedělní odpoledne v oseckém klášteře

publikováno: 30.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Druhý festivalový víkend zavítá Hudební festival Ludwiga van Beethovena 2018 do Oseka. Letní odpoledne 3. června tam posluchačům v nádherném prostředí cisterciáckého kláštera zpestří dechové Dioptrio, trojice absolventů teplické konzervatoře.

Beethovenův festival Teplice: Dva koncerty talentů

publikováno: 25.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Hudební festival Ludwiga van Beethovena, který se právě rozbíhá, dává příležitost i mladým nadějným talentům. Stane se tak na dvou symfonických koncertech v Děčíně a Teplicích 30. a 31. května. Nejmladších z účinkujících, klavíristce Kláře Gibišové, bude teprve osm let.

Beethovenův festival Teplice: Koncert Mezi Salcburkem a Vídní v Zahradním domě

publikováno: 24.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Dnes začíná v Teplicích zahajovacím koncertem další ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Prvním komorním koncertem v Teplicích pak bude v pondělí 28. května vystoupení souboru Ensemble 18+ a violoncellisty Jiřího Bárty v krásném prostředí Zahradního domu.

Beethovenův festival Teplice: Festival se rozjíždí po kraji

publikováno: 23.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Magdaléna Jenčíková

Zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku bude první mimoteplickou zastávkou letošního ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Sobotní odpoledne na zámku zpestří komorní hudební uskupení North Czech Capella s houslistkou Markétou Janouškovou. Koncert začíná 26. května v 16,00 hodin.

Beethovenův festival Teplice: Zahájení s Beethovenem a Dvořákem

publikováno: 22.5.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dvořákova symfonie Z Nového světa otevře 54. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beeethovena. Na zahajovacím koncertě ve čtvrtek 24. května se představí společně se Severočeskou filharmonií Teplice vedenou Petrem Vronským korejský klavírista Kun-Woo Paik. Koncert se koná v teplickém Domě kultury.

TIPVe čtvrtek začíná v Teplicích Beethovenův hudební festival

publikováno: 21.5.2018, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Dvě desítky koncertů připravila Severočeská filharmonie Teplice pro milovníky klasické hudby v rámci 54. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena 2018. Hudba bude znít nejen v domovských Teplicích, ale v dalších městech Ústeckého kraje. Slavnostní zahájení pod taktovkou Petra Vronského se koná ve čtvrtek 24. května.