reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Beethovenův festival 2022

Tři sólisté se Severočeskou filharmonií zakončí Beethovenův festival

publikováno: 17.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Díla Ludwiga van Beethovena v podání Severočeské filharmonie Teplice a trojice špičkových sólistů zakončí ve čtvrtek 23. června 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Do severních Čech letos přinesl dvacítku jedinečných hudebních zážitků.

Jiří Bárta a Terezie Fialová na zámeckém koncertě

publikováno: 16.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Přední český violoncellista Jiří Bárta a komorní klavírista Terezie Fialová budou koncertovat v nádherném prostředí zámku Velké Březno na Ústecko. Ten je poslední zastávkou 57. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena před čtvrtečním velkým finále. Zámecký koncert se koná ve středu 23. června.

Poslední komorní koncert v Teplicích, Beethovenův festival míří do finále

publikováno: 15.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Už jen poslední tři koncerty má před sebou Hudební festival Ludwiga van Beethovena, pořádaný v Ústeckém kraji Severočeskou filharmonií Teplice. V následujícím týdnu uslyšíte hudbu ještě v Teplicích a na zámku Velké Březno. Hned v pondělí 20. června je v Teplicích v Zahradním domě na programu komorní koncert mezinárodního kvartetu. 

Smetanovo trio přiveze Beethovenův festival do kláštereckého zámku

publikováno: 11.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Pravidelnou zastávkou Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena je zámek v Klášterci nad Ohří. Jeho sálem bude tentokrát znít hudba v podání klavíru, housle a violoncella. Právě v takovém složení dorazí v pátek 17. června jeden z nejprestižnějších českých souborů, Smetanovo trio.

Krušnohorská opera Perkmon z roku 1829 zazní v Teplicích

publikováno: 10.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Koncertní provedení opery Bergmörchen nebo-li Perkmon hudebníka a starosty Teplic z 19. století Josefa Matyáše Wolframa bude uvedeno v teplické koncertní síni. Hostem Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena bude tentokrát teplický soubor Collegium hortense. Společně se Severočeskou filhamornií Teplice vystoupí ve čtvrtek 16. června.

Beethovenův festival dá prostor mladým hudebníkům

publikováno: 8.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Vítězové prvního ročníku soutěže v komorní hře Camerata Teplice dostanou v rámci Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena příležitost představit své umění širokému publiku. Do soutěže pořádané teplickou konzervatoří se přihlásilo čtyřicet souborů od dua po noneto a osm nejlepších z nich uslyšíte v pondělí 13. června v koncertním sále teplického Domu kultury.

Teplická konzervatoř oslaví na festivalu odloženou padesátku

publikováno: 7.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Odložená padesátka je název galakoncertu, na kterém bude v rámci Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena slavit Konzerovatoř v Teplicích. V průběhu sobotního podvečera se představí symfonický orchestr, smíšený sbor i big band konzervatoře a řada sólistů v čele s Felixem Slováčkem juniorem a houslistou Milanem Al-Ashhabem.

Festival v Litoměřicích: Barokní hudba v barokním kostele

publikováno: 6.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Ve spolupráci s městem Litoměřice a Severočeskou galerií výtvarného umění tamtéž se uskuteční dvanáctý koncert 57. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. V kostele Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích začíná v pátek 10. června v 19,30 hodin a jeho protagonisty budou sóloví hráči na dechové nástroje Severočeské filharmonie Teplice.

Broadway New York meets Broadway Prague

publikováno: 3.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Pěvecké hvězdy newyorské a pražské muzikálové scény se setkají v Teplicích. Unikátní koncert, který nabídne slavné muzikálové hity, je součástí 57. Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Česko-americký koncert se koná v koncertním sále Domu kultury ve čtvrtek 9. června.

Zajímavé spojení žesťů a varhan v mosteckém přesunutém kostele

publikováno: 2.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Žesťové kvinteto Five Brass společně s varhaníkem Přemyslem Kšicou vytvoří netradiční hudební spojení v úterý 7. června v mosteckém kostele Nanebevzetí Panny Marie. S komorním koncertem tam zavítá 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena.

Beethovenův hudební festival se dvakrát zastaví v Oseku

publikováno: 1.6.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hned dva koncerty v klášteře cisterciáků v Oseku připravil letošní program Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. Collegium Symfonického orchestru Českého rozhlasu tam bude koncertovat již tuto neděli 5. června, o dva týdny později vystoupí komorní těleso North Czech Capella z Teplic.

Lidové písně rozezní děčínský zámek

publikováno: 31.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Lidové motivy, zpracované Antonínem Dvořákem nebo Bohuslavem Martinů, zazní na pátečním koncertě Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v Děčíně. V krásných prostorech děčínského zámku je zazpívá mezzosopranistka Markéta Cukrová.

TIPOblíbený Charles Olivieri-Munroe bude opět dirigovat v Teplicích

publikováno: 30.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hudební festival Ludwiga van Beethovena se tento týden vrací do domovských Teplic. Koncertní sál Domu kultury bude dějištěm druhého symfonického koncertu ve čtvrtek 2. června. Za dirigentský pultík se postaví čestný šéfdirigent Severočeské filharmonie Teplice Charles Olivieri-Munroe.

Komorní trio filharmonie v chomutovském kostele

publikováno: 28.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dalším místem, které tradičně navštěvuje Hudební festival Ludwiga van Beethovena, je chomutovský kostel svatého Ignáce v jezuitském areálu. Letos tam přijede poslední květnový večer zahrát Komorní trio Severočeské filharmonie Teplice.

Komorní koncert v Teplicích: Pozdrav z Vídně

publikováno: 27.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dva mladí rodáci z Vídně se představí v pondělí 30. května posluchačům, kteří zamíří do Zahradního domu v Teplicích. Čtvrtým koncertem tam pokračuje 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena.

Beethovenův hudební festival se rozjíždí do kraje

publikováno: 26.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena letos zamíří do deseti míst Ústeckého kraje. Tento pátek se koná varhanní koncert v bohosudovské bazilice a v sobotu festival navštíví jeden z nejkrásnějších zámků kraje - Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku.

Beethovenův festival podpoří záchranu bohosudovských varhan

publikováno: 25.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Hudební festival Ludwiga van Beethovena se po čtvrtečním zahajovacím koncertu ihned rozjede do Ústeckého kraje. Svým prvním koncertem podpoří snahu o záchranu varhan v bazilice Panny Marie Sedmibolestné v Bohosudově. Koncert se koná v pátek 27. května.

Beethovenův festival otevře světoznámý pěvec Adam Plachetka

publikováno: 24.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Severočeské filharmonii Teplice, pořadateli Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, se pro úvodní koncert podařilo získat hvězdu první velikosti. S výběrem z klasických oper vystoupí světoznámý basbarytonista Adam Plachetka. Koncert se koná již tento čtvrtek 26. května v Teplicích.

TIPSvětové hudební hvězdy míří do Teplic

publikováno: 23.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Ve čtvrtek 26. května začíná 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který nabídne dvě desítky koncertů napříč celým krajem. Zahajuje tradičně v teplické koncertní síni. Sedm symfonických a čtrnáct komorních koncertů přinese řadu zajímavých jmen současné klasické hudební scény tuzemské i zahraniční. Seznamte se s programem....

Beethovenův hudební festival po dvou letech opět naživo s diváky

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena se příznivcům klasické hudby představí v tradiční podobě živých koncertů. Těch se letos uskuteční dvacet v deseti městech Ústeckého kraje. Děje se tak po dvouleté pauze, kdy musel pořadatel nabízet hudební zážitky jen přes internet.