e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Advent a Vánoce 2015

Štědrý den v chomutovském stylu – živý betlém i lití olova

publikováno: 22.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Věra Usťaková

Již tradičně na Štědrý den naplní chomutovské náměstí radostná Vánoční atmosféra od samého dopoledne. K vidění zde totiž bude živý betlém a to včetně Ježíška. Poklonit se mu v průvodu přijdou Tři králové na koních spolu s anděly, řemeslníky, hospodářkami a chasníky, ale i s Vámi, pokud se budete chtít připojit a přivítat právě narozeného Ježíška.

Štědroranní vycházka s chomutovskými skauty

publikováno: 21.12.2015, kategorie: Pro děti, autor: Zbyněk Nejezchleba

Chomutovští skauti mají neobvyklou vánoční tradici. Na Štědrý den dopoledne se každým rokem vypravují na svou obvyklou „Štědroranní vycházku“ do Bezručova údolí. Vydejte se s nimi do přírody také - ve čtvrtek 24. prosince. Sraz je v 9,00 hodin u Povodí Ohře v Chomutově.

Jirkováci trhli na adventních trzích rekord

publikováno: 18.12.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Eva Dušková

Výtěžek z letošního prodeje v rámci Jirkovského charitativního adventu, který probíhal v pondělí a úterý, je opět rekordní. Na konto spolku Prohandicap Jirkov přispěli nakupující částkou 148 658 korun, což je o 28 tisíc korun více než loni.

Kam si dojít pro plamínek betlémského světla?

publikováno: 17.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tak jako každý rok, skauti po celé Evropě rozvážejí betlémské světlo, malý plamínek symbolizující vánoční pohodu a klid. Pokud si chcete tento vánoční symbol donést domů i vy, podívejte se, kde všude na vás budou skauti čekat. A přečtěte si, kde se vlastně tato tradice vzala.

Nadělte dárky zvířatům, odměnou vám bude vstup zdarma

publikováno: 16.12.2015, kategorie: Pro děti, autor: Martina Pelcová

Čtvrtá adventní neděle bude v zooparku v Chomutově patřit vánoční nadílce. Přineste do Staré Vsi dárky pro zvířata v podobě medu, piškotů, ovoce nebo zeleniny. Psy a kočky v chomutovském útulku potěší pamlsky, konzervy nebo starší deky. Jako poděkování dárcům umožníme tento den vstup do Staré Vsi branou naproti restauraci U Pratura zdarma.

Tipy na čtvrtý adventní víkend – 18. až 20. prosince

publikováno: 16.12.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Poslední adventní víkend je před námi a my pro vás máme celou kopu dárků - tedy vlastně jen pozvánek! Zato jich je hodně a jsou pestré. Pozveme vás na trhy do Chomutova a Mostu, stará řemesla ožijí třeba na Lesné, v oseckém klášteře (na fotce Míry Rady), v Úštěku, v lounském muzeu... a k tomu pár tipů, jak zabavit tatínky s dětmi, aby doma nepřekáželi.

Vánoce na muzejním dvorku v Lounech

publikováno: 15.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Historické budovy lounského muzea se v sobotu 19. prosince promění ve vánoční tržiště plné hudby, tance a kejklířů. Po celý den od 10,00 do 16,00 hodin můžete navštívit oba muzejní dvorky, kde vás čeká bohatý program. Prohlédnout si můžete i probíhající výstavu betlémů a vánočních rostlin.

Na Českou filharmonii do kina

publikováno: 15.12.2015, kategorie: Hudba, autor: redakce

Vánoční koncert České filharmonie z pražského Rudolfina si může i letos dopřát více diváků, než kolik se jich do Dvořákovy síně vejde. Přenášet se bude do několika kin, mezi nimiž je i chomutovský Svět a kino Lípa Duchcov. Přenos začíná v sobotu 19. prosince ve 14,45 hodin.

TIPVánoční trhy v Mostě skončí až těsně před Štědrým dnem

publikováno: 14.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Od středy 16. prosince až do předvečera Štědrého dne můžete nasát vánoční atmosféru na Vánočních trzích, které se konají na 1. náměstí v Mostě. Každé odpoledne je doprovodí kulturní program, který oživí soubor s řemeslnou výrobou, ohrádka se zvířátky, betlém, Ježíškova pošta a vánoční dílny s možností výroby vlastních vánočních ozdob.

Ježíšek opět úřaduje v Božím Daru

publikováno: 14.12.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Na poštovním úřadě v Božím Daru v Krušných horách opět úřaduje Ježíšek - tedy můžete zde získat příležitostné razítko s tímto motivem. Více než dvacetiletá tradice Ježíškovy pošty láká tisíce lidí, vloni orazítkovali na této malé úřadovně skoro 80 tisíc dopisů.

Vánoce budou mít v Litvínově po celý rok

publikováno: 12.12.2015, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Vánoce po celý rok je název výstavy, která se otevřela minulý týden v litvínovském Valdštejnském zámku. Nabízí oblíbenou přehlídku vánočně vyzdobených stromků, tentokrát rukama litvínovských výtvarníků. V současné době tak Litvínov nabízí hned dvě inspirativní výstavy na vánoční výzdobu.

Před Vánoci gruntuje celé Česko, tvrdí průzkum

publikováno: 11.12.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Libor Procházka

V Česku je předvánoční úklid tradicí a podle průzkumu GE Money Bank před Vánoci intenzivněji uklízí 87 % Čechů. Každý jedenáctý začíná uklízet už začátkem listopadu. Profesionální firmu si najímají necelá 2 %. Úklid probíhá hlavně o víkendech, ale jsou i tací, kteří si kvůli němu berou dovolenou. Jak jste na tom vy?

Dejte si Vánoce na klopu, lákají v Teplicích

publikováno: 10.12.2015, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Tichá

Napadlo Vás někdy, že Vánoce, s jejichž výzdobou se setkáváme na každém rohu, mohou inspirovat i bižuterii? Říkáte si, že v mrazivém dni máte raději na krku šálu než chladný kov nebo skleněné korálky? Zapomeňte na chvíli na náhrdelníky a náramky. Zkuste si pro tentokrát ozdobit klopu vašeho kabátu nebo kožíšku broží. Inspiraci můžete načerpat na výstavě Vánoce na klopě v Teplicích. Ve středu se budou navíc prodávat originální Jelení šperky.

Jirkovský charitativní advent začíná v pondělí

publikováno: 10.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Jitka Viziová

Již poněkolikáté se v adventním čase uskuteční v centru města Jirkova charitativní akce s kulturním programem v režii dětí. Návštěvníci si mohou v pondělí a úterý 14. a 15. prosince zakoupit výrobky dětí a přispět na dobrou věc. Jarmark bude probíhat v Kostelní ulici. Trhy začínají vždy v 10,00 hodin, kulturní program pak odpoledne.

TIPTipy na třetí adventní víkend – 11. až 13. prosince

publikováno: 9.12.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Vánoce se rychle blíží a před námi je už třetí adventní víkend. Nabídne spoustu akcí v duchu staročeských Vánoc se zvyky, ukázkami práce řemeslníků, tradičními trhy a adventními dílnami. Fotografie je pozvánku do skanzenu v Zubrnicích.

Vánoční tradice ožijí v oseckém klášteře

publikováno: 9.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Po dva adventní víkendy, počínaje sobotou 12. prosince se vstupní prostory oseckého cisterciáckého kláštera promění ve vánoční dílnu a trh s řadou doprovodných programů. Otevřeno bude v sobotu i neděli od 10,00 do 17,00 hodin. První adventní víkend se můžete těšit i na Živý Betlém. Vstup zdarma.

Adventní a vánoční tematika ve starých knihách

publikováno: 8.12.2015, kategorie: Vzdělávání, autor: Veronika Škuthanová

Přednáška Martiny Šárovcové v lounském muzeu v sobě spojuje právě končící rok připomínek výročí smrti Mistra Jana Husa s nadcházejícím vánočním časem. Poslechnout si ji můžete ve čtvrtek 10. prosince od 17,00 hodin v Oblastním muzeu v Lounech. POZOR - pro nemoc přeloženo na 7. ledna!

TIPV Annaberg-Buchholz se mísí vánoční tradice s hornickými

publikováno: 7.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Naším dalším adventním tipem do Saska je krušnohorské město Annaberg-Buchholz, kde se vánoční tradice spojují s těmi hornickými. Kromě tradičního vánočního trhu s pyramidou můžete vidět i hornický betlém a poslední adventní neděli o největší hornický průvod s tisícovkou účastníků.

Adventní tvůrčí dílny v klášterecké galerii jsou v plném proudu

publikováno: 5.12.2015, kategorie: Pro děti, autor: Vlasta Fišrová

Klášterecká galerie Kryt přišla letos se speciální nabídkou adventních tvůrčích dílen, což se setkalo s velkým zájmem základních škol. Tento týden žáci 4. tříd vyráběli Mikuláše a dozvěděli se něco více o této tradici, na další týden je připraveno zdobení dřevěných ozdob spolu s povídáním o krušnohorských tradicích  a následovat bude ještě zdobení skleněných svícnů satinier efektem a povídáním o sv. Lucii.

Medový týden v muzeu v Žatci

publikováno: 3.12.2015, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve do své hlavní budovy muzea na Medový týden, který se uskuteční od 8. prosince do 13. prosince v rámci výstavy Medové Vánoce aneb Za tajemstvím života včel. Celý týden je připraven pestrý program, sladké občerstvení i prodej včelích produktů.

Vánoce s louskáčkem, perníkářkou a husarem

publikováno: 2.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Tři typické postavy - louskáček, perníkářka a husar - zdobí centrum Olbernhau v Krušných horách a jsou také symbolem zdejších vánoc. Už tuto sobotu 5. prosince projde městem velký hornický průvod. Trhy ve městě i ve dvoře Rittergut budou otevřeny ještě do 13. prosince.

TIPTipy na druhý adventní víkend – 4. až 6. prosince

publikováno: 2.12.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Advent už je v plném proudu a vy můžete vyrazit na spoustu jarmarků a trhů na nákupy vánočních dárků a ozdob. Konají se třeba v Mostě v muzeu, v Chomutově na náměstí, v Litvínově na zámku, v Jirkově, v Peruci... a v Drážďanech v neděli rozkrojí obří štolu (na fotce). Vybírejte z více než dvou desítek tipů! Pozor - přidáváme nové tipy!

Jirkov rozsvítí výzdobu na mikulášském trhu

publikováno: 1.12.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Zatímco ve většině měst už od víkendu vánoční stromy září, Jirkov má slavnostní rozsvěcení teprve před sebou. V pátek 4. prosince se postarají o výzdobu náměstí Dr. E. Beneše děti. Celý den se koná mikulášský trh, který vyvrcholí večerním programem a ohňostrojem. Další předvánoční akcí bude tradiční charitativní trh 14. a 15. prosince.

Den a noc svatého Mikuláše v muzeu

publikováno: 30.11.2015, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Vánoční fler jarmark, dílny pro malé i velké, ohnivý program s čerty i kováři a nakonec muzejní noc – takový bude program, který na sobotu 5. prosince chystá mostecké Oblastní muzeum s dílnou Woodmaid. V areálu muzea na okraji Mostu bude živo od deseti dopoledne až do devíti večer.

TIPTipy na vánoční výstavy

publikováno: 30.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Kde se pokochat vánoční výzdobou? Prohlédnout si tradiční Betlémy? Přinášíme vám přehled zajímavých adventních a vánočních výstav, které můžete ve svátečním čase v regionu navštívit. Skoro v každém městě nějakou najdete. Přidali jsme tři nové výstavy!

Druhou adventní neděli budou v Žatci řádit krampusové

publikováno: 28.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Karel Fiala

Zatímco většina stromů v okolních městech se rozsvítí o adventním víkendu, v Žatci zvolili pondělní podvečer, takže si ke svému městu můžete přidat malý povíkendový bonus. Advent na náměstí Svobody začne 30. prosince a akce budou doprovázet trhy. I letos dorazí do Žatce strašvilí krampusové, kteří v neděli uzavřou celotýdenní program.

Adventní neděle v muzeu hodin

publikováno: 28.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Radka Hodicová

Klášterecké muzeum hodin, které disponuje mnoha vzácnými exponáty z českých i zahraničních hodinářských dílen, nabízí o následujících adventních nedělích speciální snížené vstupné. 

Vánoční přání v Rozmáňu aneb když děti chystají překvapení

publikováno: 27.11.2015, kategorie: Divadlo a film, autor: Ivana Bonaventurová

Nová autorská vánoční pohádka Divadla rozmanitostí bude mít premiéru zítra, v sobotu 28. listopadu v Mostě. Příběh pro celou rodinu je zasazený do současnosti - do uspěchané doby, kdy pro mnohé z nás jsou vánoce obdobím shonu a stresu. Ne tak ale pro děti. Představení, spojené s Mikulášskou nadílkou můžete navštívit i 5. prosince.

Krušnohorské Vánoce v Litvínově - kompletní program

publikováno: 27.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Dáša Wohanková

Litvínovské Krušnohorské Vánoce začaly už minulý týden výstavou stromků v Radničním sklípku. Následovat bude řemeslný trh, další inspirativní výstava v zámku, jarmáreček na zámku, mikulášská tramvaj, vánoční jízda moldavskou drahou a další akce. Kompletní program uvnitř.

Vánoční koncert Pavla Nováka a Pěveckého sboru Camereta

publikováno: 27.11.2015, kategorie: Hudba, autor: Karel Fiala

V pondělí 30. listopadu se po ukončení adventního programu na náměstí Svobody, o němž píšeme ve Speciálu, uskuteční vánočně laděný pořad s názvem „Krásné svátky“ ve vyhřátém prostředí žateckého divadla. Společně zde vystoupí skupina Pavla Nováka a Pěvecký sbor Camerata ze Žatce.

Vánoční trhy v Drážďanech

publikováno: 26.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Jedenáct různých vánočních trhů nabídne saská metropole Drážďany. Ten nejstarší a nejslavnější Štrýclmarkt bude mít pořadové číslo 581 a začne dnes, ve čtvrtek 26. listopadu na náměstí Altmarkt. Další trhy nesou názvy jako romantický, středověký či Augustův a otevřou se všechny již první adventní víkend.

V chomutovských sklepích se usadí čerti

publikováno: 26.11.2015, kategorie: Pro děti, autor: Filip Stejný

Již několikátým rokem se ve sklepích Galerie Lurago v bývalém jezuitském areálu v Chomutově usadí čerti z Pekelných sklepů ve Žluticích a z Muzea čertů v Úštěku. Dětem zpestří Mikulášské a předvánoční období a připomene, kde končí zlobivé, ale i ty hodné dušičky. Peklo zde zavládne v období od 29. listopadu do 13. prosince.

Vánoce očima vědců a smradlavé ovoce

publikováno: 26.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Jana Maredová

Pokud nevěříte, že vědci dokáží slavit Vánoce originálně po „vědecku“, tak o tom se můžete přijít přesvědčit do areálu Naučného botanického parku v Ústí nad Labem, kde probíhá výstava Vánoce očima vědců. Otevřena bude ode dneška do 4. prosince. Výstavu doplňuje prezentace exotického ovoce, kde bude k vidění například nejsmradlavější nebo největší ovoce na světě.

Zahájení Adventu v Duchcově odtroubí vánoční fanfáry

publikováno: 26.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V neděli 29. listopadu se v Duchcově na náměstí Republiky rozzáří vánoční strom a zazní vánoční fanfáry. Adventní troubení bude pak slyšet každou adventní neděli z věže kostela. Předvánoční atmosféru vytvoří v Duchcově i řada dalších programů, které najdete přehledně v článku.

TIPTipy na první adventní víkend – 27. až 29. listopadu

publikováno: 25.11.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Začátek Adventu je ve znamení rozsvěcení vánočních výzdob a stromů a s tím spojených slavností. Konají se téměř v každém městě, a když ne o víkendu, hned v následujícím týdnu určitě. Podívejte se na přehled toho nejzajímavějšího adventního dění na tento víkend!

Nazdobeným Červeným Hrádkem bude provázet hraběcí komorník

publikováno: 25.11.2015, kategorie: Památky, autor: redakce

Vyzdobený zámek, vánoční zvyky, ochutnávka cukroví i pohled do hraběnčiny komnaty - to vše čeká návštěvníky adventních prohlídek zámku Červený Hrádek u Jirkova. První začínají již tuto neděli 29. listopadu, další budou následovat až do 20. prosince každou neděli.

Hudební advent v Teplicích

publikováno: 25.11.2015, kategorie: Hudba, autor: Hana Uhríková

Advent v Teplicích bude ve znamení hudby. Dům kultury Teplice nabídne sérii nedělních adventních koncertů, které doplní i další hudba v kostele, na Zámeckém náměstí nebo Zahradním domě. O začátek adventu v Teplicích se postará vokální skupina Linha Singers v neděli 29. listopadu. O víkendu 12. a 13. prosince se budou na Zámeckém náměstí konat trhy, kde bude také znít hudba.

Advent na zámku Krásný Dvůr začne koncertem a trhy

publikováno: 24.11.2015, kategorie: Památky, autor: Petr Liebscher

Adventní koncert s nejznámějšími českými i světovými melodiemi se odehraje v prostorách zámku Krásný Dvůr už v pátek 27. listopadu. Druhý den, v sobotu, pak můžete na nádvoří zámku po celý den navštívit adventní trhy s kulturním programem nebo se projít zámkem s princeznami.

Adventní koncerty v Kadani vyvrcholí společným zpíváním

publikováno: 24.11.2015, kategorie: Hudba, autor: redakce

Spirituály, cimbál i gospel – takové budou nedělní adventní koncerty v kadaňském kostele Stětí svatého Jana. Čtvrtý adventní koncert 20. prosince bude už tradičně patřit všem Kadaňským zpěvákům, kteří tři měsíce nacvičují pásmo vánočních písní a koled.

TIPPopelka se vrací na zámek Moritzburg

publikováno: 23.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Celou zimu až do února 2016 si můžete na zámku Moritzburg u Drážďan připomenout jedinečnou pohádku Tři oříšky pro Popelku, bez níž si nejen Češi, ale i Němci neumí Vánoce představit. Po dvouleté pauze se na saský zámek, kde se pohádka točila, vrací výstava - navíc celá i v češtině.

Příchod Adventu oslaví Klášterec na zámku, na náměstí i v galerii

publikováno: 23.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Rozsvěcení vánočního stromu nemůže chybět ani v Klášterci nad Ohří. Program v neděli 29. listopadu zahrnuje svěcení adventních věnců, živý Betlém v zámecké sala terreně a tržiště na nádvoří, hudbu i zábavu pro děti. V Galerii Kryt je celé odpoledne čekají adventní dílny. Program zakončí v šest večer ohňostroj.

Adventní neděle ve skanzenu Stará Ves

publikováno: 22.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Každou adventní neděli odpoledne nabídne krušnohorský skanzen Stará Ves v chomutovském zooparku tvůrčí dílny, kde si můžete vytvořit vánoční ozdoby a také pohádku pro děti. Chybět nebude ani tradiční nadílka pro zvířata. Program začíná vždy ve 14,00 hodin, pohádka o hodinu později.

Vánoce v saském městě hraček

publikováno: 21.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Městečko Seiffen v Krušných horách, hned za česko-německou hranicí, patří k nejlákavějším místům adventních výletů. Tisíce Němců si sem jezdí pro typické dřevěné ozdoby - kouřící panáčky, pyramidy a svícny do oken. Kromě zdejšího muzea můžete dřevěné výtvory obdivovat v mnoha obchodech.

Advent na Hrobčicku začne venkovskými trhy

publikováno: 20.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Karel Schön

Advent na Hrobčicku bude i v roce 2015 ve znamení mnoha událostí. Obec Hrobčice si připravila pro všechny obyvatele, ale i návštěvníky obcí pestrý program, který začíná už 21. listopadu vánočním jarmarkem v Červeném Újezdu. Chybět nebude rozsvícení stromů, adventní koncerty a Mikuláš.

Advent v lounském muzeu: výstavy, dílny i trhy

publikováno: 19.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Ladislav Bába

V listopadu se také v lounském oblastním muzeu připravují na advent a vánoční svátky. Od 24. listopadu budete mít možnost navštívit výstavu Betlémy rodiny Poncarovy, jejíž členové sbírají betlémy ze všech míst zeměkoule a z nejrůznějších materiálů. Od úterý 8. prosince bude přístupná výstava s názvem Rostlina vánoční. Následují přednášky, tvořivé dílny, vánoční trhy a šmodrchání lampiček Betlémského světla.

Žatecké muzeum bude o Vánocích vonět medem

publikováno: 18.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a zdejší Český svaz včelařů zvou na vánoční výstavu Medové vánoce aneb Za tajemstvím života včel, která bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 26. listopadu od 17,00 hodin v prostorách hlavní budovy muzea vystoupením žáků dramatického a pěveckého oboru ZUŠ Žatec. Výstavu doplní v prosinci Medový týden.

Tipy na adventní tvoření

publikováno: 18.11.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Máte-li tvůrčí náladu a chcete si vytvořit dárky nebo adventní dekorace, můžete zkusit některou z dílen či kurz. Najdete je skoro v každém městě. Připravili jsme pro vás pár tipů, kde se něco pěkného naučit.

Krušnohorské Vánoce v Litvínově začnou výstavou stromků

publikováno: 17.11.2015, kategorie: Výstavy, autor: Dáša Wohanková

Město Litvínov připravuje jako každý rok rozmanitý program Krušnohorských Vánoc. Začínají tradiční vánoční výstavou v městské Galerii Radniční sklípek, která se otevře ve čtvrtek 19. listopadu. Vánoční stromky se ale letos poprvé objeví i ve Valdštejnském zámku, a to od 3. prosince.

Zazpívejte si Rybovu mši v kláštereckém kostele

publikováno: 17.11.2015, kategorie: Hudba, autor: redakce

Také si neumíte představit Vánoce bez Rybovy mše? Seberte tedy odvahu a zazpívejte si ji společně s dalšími obyvateli Klášterce nad Ohří. Můžete se stát součástí sboru klášterecké veřejnosti, která Rybovu mši zazpívá v neděli 13. prosince v kostele Nejsvětější Trojice.

Vánoce v Mostě

publikováno: 16.11.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Statutární město Most

Bohatý program, který potěší děti i milovníky hudby a klasické vánoční atmosféry, chystá na předvánoční a vánoční období město Most. Adventní náladu navodí už předposlední listopadový den rozsvícení vánočního stromu na 1. náměstí. Na stejném místě se budou od 16. do 23. 12. konat vánoční trhy s programem. Připravena je série koncertů, nebude chybět ani předávání Betlémského světla či oslavy příchodu nového roku.

Zapojte se do pečení betlému v Galerii Jirkov

publikováno: 16.11.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Hana Zvalová

Mlýnský spolek a Galerie Jirkov vyhlašují akci Jirkovský betlém v Galerii. Přidejte se ke stavbě co největšího perníkového betlému. Vaším úkolem je upéct z perníku alespoň jednu postavičku, hvězdu, strom, zvíře nebo domeček typický pro tradiční betlém, namalovat ho bílými nebo barevnými polevami a přinest do Galerie Jirkov. Hotové dílo bude představeno na první adventní neděli.

TIPAdventní Speciál magazínu www.e-region.cz začíná!

publikováno: 15.11.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Vánoce s magazínem www.e-region.cz - to nejsou žádné tipy na kvalitní čisticí prostředky a zlevněné dárky! S naším adventním speciálem si můžete užít opravdové adventní chvíle - na trzích, koncertech, při tvůrčích dílnách a na svátečních výstavách. Od zítra vám začneme nabízet tolik akcí, že si určitě vybere každý.