e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Objevte s kurátorkou zapomenutého teplického grafika a muzejníka

publikováno: 31.8.2018, kategorie: Výstavy, autor: Vlasta Tichá

Sdílet: facebook twitter google+

Už jen do 9. září potrvá v teplickém zámku výstava Rudolf Jakoubek - Grafiky a kresby. Představuje Teplicím dosud neznámého grafika, pedagoga, trochu také galeristu a muzejníka, který městský kulturní život ovlivňoval v letech 1933-1938. Ve čtvrtek 6. září můžete přijít na komentovanou prohlídku.

Rudolf Jakoubek vyučoval na teplickém německém  gymnáziu a spolupracoval s teplickým muzeem. Kurátorskou činností dostal Teplice mezi centra meziválečného českoněmeckého výtvarného umění. Ve svém díle se věnoval zejména ilustracím biblických a pohádkových příběhů, románů s tragikomickými hrdiny, dramatických děl i erotických mytologických bájí. Grafický list bral jako obrazovou báseň a jeho díla jsou úžasnou  směsicí emocí a excelentního řemeslného umu.

Muzeum zve na komentovanou prohlídku 56 kreseb a grafických listů, které jsou vybrány ze sbírek Regionálního muzea v Teplicích, z jedinečného souboru tří stovek studií, kreseb a grafických  listů Rudolfa Jakubka, umělce, který se výstavou právem vrací do kulturní historie města. Prohlídka s kurátorkou výstavy začíná ve čtvrtek 6. září v 17,00 hodin.