e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 2. až 4. září

publikováno: 31.8.2016, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První zářijový víkend bude plných velkých událostí – v Žatci tradiční Dočesná, v Mostě závody trucků, v Teplicích divadelní festival, na Doupově cyklistické závody, na Červeném Hrádku svíčková... a další dvě desítky akcí k tomu.

Závody trucků
Největší událost na mosteckém autodromu je tady – závody Czech Truck Prix, které jsou doplněny ještě řadou atraktivních závody jako je Octavia Cup a další. Už v pátek 2. září návštěvníky navnadí od 16,00 hodin spanilá jízda městem a ukázky trucky a autogramiády jezdců na 1. náměstí. Samotné závody pak budou probíhat po oba víkendové dny. Podrobnosti se dozvíte v článku.

Výlet na dálnici
Pokud nebudete mít asfaltu ještě dost, můžete vyrazit také na dosud neotevřený úsek dálnice D8 za Lovosicemi, kde se v sobotu 3. září koná den otevřených dveří. Po celý den si budete moci projít hotové tunely, připraven bude i doprovodný program s automobilovou tématikou. Podrobnosti se dozvíte v dnešním článku v Magazínu.

Doupovský kanón
Na jediný den se cyklistům otevře vojenský prostor Hradiště v Doupovských horách. Stane se tak díky cyklistickému maratónu Doupovský kanón, který se koná pojede tuto sobotu 3. září. Trať podle pořadatelů vede těmi nejzajímavějšími lokalitami zakázaného prostoru. Závod startuje v Kadani na náměstí v 8.30 hodin (trasa Ultra, která měří 85 km s převýšením 2900 metrů), hobby trasa na 40 km pak startuje v 10 hodin a krátce nato i půlmaratónský běh. Pro nezávodící je připraven doprovodný program v Kadani, třeba atrakce pro děti, kapely a přijede Pandur. Přihlášky a info o trati na http://doupovsky-kanon.cz/.

Dočesná
Mnoho z vás má asi o víkendovém programu dlouho dopředu rozhodnuto – tisíce lidí míří na Dočesnou v Žatci, která je nejen svátkem piva, ale i hudby. Kdo zahraje? Třeba Vašo Patejdl, Honza Nedvěd, Dan Bárta, Aneta Langerová, Aleš Brichta, Pavel Dobeš nebo David Koller. Dorazí kapely Walda Gang, Visací zámek, Čankišou, Jasná Páka, Fleret, chybět nebude cimbálovka nebo dechovka Žatečanka. Co se bude v Žatci dít 2. a 3.září se dozvíte v programu.  

Drakiáda
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje – stanice Petrovice poblíž dálnice D8 pořádá v sobotu 3. září od 9,00 hodin den otevřených dveří a již tradiční drakiádu. Na programu je prohlídka stanice, prohlídka hasičské techniky a další techniky IZS, ukázka zásahu hasičů, opékání buřtů a hlavně soutěž o nejlepšího draka. 

Den dětí na koni
Na koni do škol – to je podtitul akce pro děti ve Svinčicích u Mostu. Koná se 3. září od 13,00 do 17,00 hodin. Vystoupí Standa Hložek, Docela Velké divadlo Litvínov, medvědi, uvidíte ukázky práce s koňmi, vesnickou zoo, můžete se povozit na koních a ponících. Kdo přijde ve stylovém kostýmu, dostane odměnu.

Divadlo na zámku
Teplický zámek ožije od pátku 2. do neděle 4. září divadelní přehlídkou. Pohádky pro děti a představení pro dospělé doplní odpolední koncerty. Ve večerních programch se představí ústecké Činoherní studio, Divadlo Radka Brzobohatého a Divadlo Bez Zábradlí, zpívat bude Marta Topferová či Chantal Poullain. Podrobnosti v článku První zářijový víkend ožije teplický zámek divadlem

Oslava narozenin polárníka
Volba Miss beranice, živý obraz ze života polárníka a rumová vánice - takový je program oslav 175. narozenin Julia Payera, teplického rodáka, polárního badatele, spisovatele i malíře. Koná se v Teplicích před jeho rodným domem v pátek 2. září od 17,00 hodin. Podrobný program najdete v magazínu v článku Payerovi přátelé opět připomenou narození slavného polárníka

Svíčková
Oblíbená soutěž ve vaření tradičního českého jídla – svíčkové omáčky se bude konat na zámku Červený Hrádek v sobotu 3. září. Tradiční kuchařskou soutěž doplní i další program – například již od 10,00 hodin chovatelská výstava, ochutnávky moravských vín a atrakce pro děti. Ve 13,00 hodin vystoupí Jožka Šmukař s cimbálovkou a po soutěži o nejlepší svíčkovou začne v 15,00 hodin pohádka pro děti. Od 16,00 hodin se můžete zapojit do soutěže v pojídání knedlíků a po ní zahraje Honza Vyčítal a Greenhorns.

Římská koruna Karla IV.
Více než týden bude v Teplicích vystavena kopie koruny, kterou byl roku 1355 korunován císařem Karel IV. a pro niž také vystavěl hrad Karlštejn. Kopie z turnovské dílny bude od 2. do 11. září součástí výstavy k 700. výročí narození Karla IV. nazvané Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. O víkendu ji můžete navštívit od 10,00 do 12,00 hodin a poté od 13,00 do 17,00 hodin.

Inline závody
Inline závody pro veřejnost nazvané Most42inline se jedou o víkendu v areálu Matylda u Mostu. V sobotu 3. září začne v 16,30 hodin registrace závodníků a od osmi hodin večerní jízda s hudbou. V neděli se pak v 10,00 hodin jedou dětské závody od 0,5 do 3 km), v jednu hodinu odpoledne startuje Mosteckej tucet, tedy dvanáctikilometrový závod a od 15,00 hodin hlavní Open Vršanská uhelná maraton na 42 km.

Obrnické slavnosti
Na starém fotbalovém hřišti v Obrnicích na Mostecku se v sobotu 3. září konají slavnosti. Začnou ve 13,00 hodin a na programu je vystoupení dětí, dětská show, vystoupení Marcela Zmožka a Davida Matioliho, pobaví vás také železný Zekon a na závěr večer dívčí skupina Holki. Chybět nebudou atrakce pro děti a občerstvení.

Rozlučka s létem
Děti i dospělí se mohou s prázdninami rozloučit na koupališti v Horním Jiřetíně v pátek 2. září. Připraveny budou vědomostní i sportovní soutěže, soutěž Páka Horní Jiřetín a večer Retroparty. Začátek v 15,00 hodin.

Zavírání hory
Tradici zavírání hory, tedy okamžik před sklizní vína, kdy už do vinici nesměl nikdo vstupovat, obnovil Františkánský klášter v Kadani na své Svatováclavské vinici. Slavnost zavírání začne v sobotu 3. září v 15,00 hodin bohoslužbou  v kostele Čtrnácti sv. Pomocníků v klášteře. O hudební stránku se postará folková Muzika Praštěnka. Vstup zdarma.

Indian Summer Open Air
Pozdní léto je také někdy nazýváno indiánským a tímto pojmem se inspiroval hudební festival v prostorách bývalé jezuitské koleje, dnes Střediska knihovnických a kulturních služeb v Chomutově. Koná se v sobotu 3. září od 15,00 hodin a zahrají Noční klid, Tomáš Trykar, Alasdair Bouch, Míra a Moni, Hot pants, When goodbye means end.

Vernisáže
V pátek 2. září v 17,00 hodin začíná vernisáží v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří výstava výtvarných prací Daniely Doubkové a Míly Koubové s názvem Pravidla hry. Další vernisáž se koná v kadaňské Galerii Josefa Lieslera, kde se už ve čtvrtek 1. září představí díla Moniky Žákové. Vernisáž začíná v 17,00 hodin. A do třetice – v sobotu 3. září se v Galerii U Plazíka v Peruci na Lounsku otevře nová fotografická výstava, tentokrát představí práce studentů Třetího věku z Loun. Začátek ve 14,00 hodin, otevřeno bude vždy o víkendu do konce října.

Tajemství klášterecké minulosti
Chcete-li se dozvědět víc o historii Klášterce nad Ohří, vydejte se na netradiční večerní procházky městem, které chystá Divadelní společnost KLAS. Do klášterecké minulosti můžete nahlédnout po několik večerů v roce – aktuálně v pátek a sobotu 2. a 3. září. Začátek je ve 20,00 hodin na zámku, vstupenky je možné rezervovat tamtéž, vstupné 50 Kč.  V sobotu 3. září můžete navíc ve 14,00 hodin vyrazit na komentovanou prohlídku kláštereckého parku, sraz u kašny na zámku.

Koncert na zámku
Na zámku v Korozlukách na Mostecku se v sobotu 3. září večer opět sejdou přátelé Petr Kalandra Memory Bandu na koncertě pod širým nebem. Hrát budou kromě pořádající kapely také Roman Dragoun, Oskar Petr a Friends, Dva a půl chlapa, Urban Turban a Cumbal. Začátek v 18,00 hodin.

Vítání prvňáčků
Máte doma prvňáčka? Vezměte ho o víkendu do skanzenu Stará Ves chomutovského zooparku. Děti si tam mohou vyzkoušet tradiční učební pomůcky, zaznamenat první školní dny na fotografi i v historickém kroji v lavici se starými pomůckami. Každý prvňáček navíc získá osvědčení o přijetí mezi školáky.  Přijít můžete od pátku do neděle v 16,00 hodin.

Dny evropského dědictví
V sobotu začínají Dny evropského dědictví, které otevírají zajímavé památky a další historická místa. Nabízí šanci podívat se do nepřístupných míst a často zdarma. Například v neděli 4. září můžete dorazit do Jirkova, kde bude od 10,00 do 17,00 hodin zdarma přístupná věž, kostel sv. Jiljí, historické sklepy i městská galerie. Další akce Dnů evropského dědictví nabídneme v Magazínu tento a příští týden.

Foto: Autodrom Most.