e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Víkend plný dobrého jídla v Litoměřicích

publikováno: 31.5.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dva dny vysoké gastronomie, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů, takový bude letošní Gastro Food Fest na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. 6. ročník festivalu proběhne v sobotu a neděli 2. a 3. června a doplní ho Jahodové slavnosti a na hradě Litoměřice vinařská přehlídka.

Návštěvníci Gastro Food Festu se mohou těšit na speciální cooking show, kterou opět předvedou ti nejlepší nejen z oboru gastronomie, např. Marek Raditsch, Radek Šubrt, Lukáš Hejlík či Petr Rychlý. Pokrmy důmyslně sladěných ingrediencí a delikátních chutí nabídne téměř 70 vystavovatelů. Novinkami pro návštěvníky budou hadí maso, žabí stehýnka nebo krokodýlí maso. Chybět nebudou hmyzí pokrmy, fois gras, trhané maso, burgery nebo sushi. Na menu budou čokoládové lanýže, cakepops, bubble vafle nebo populární rolovaná zmrzlina. Pokrmy doplní české, moravské i zahraniční víno, prémiové rumy Tortuga, speciální edice piv, čerstvě pražená káva nebo capuccino s tváří, na jehož mléčnou pěnu je možné vytisknout jakoukoliv fotku. Chybět nebude také doplňkový prodej delikates.

Gurmánský program v Litoměřicích bude však o víkendu mnohem pestřejší. Hala G výstaviště se promění v prvorepublikovou kavárnu a restauraci s pokrmy tamní doby. Připomínat se tak bude 100 let od vzniku Československa. Konat se budou také Jahodové slavnosti, které nabídnou tradiční i netradiční delikatesy z jahod. Pokud si chcete všechny ochutnávky důkladně užít, využijte možnost ubytování v Litoměřicích, které nabízí spoustu zajímavostí a historických památek.

Výstaviště je otevřeno v sobotu od 10,00 do 18,00 hodin, v neděli do 17,00 hodin. Vstupné je 100 Kč, děti do 120 cm zdarma.

Na litoměřickém hradě zároveň v sobotu od 10,00 do 22,00 hodin probíhá vinařská přehlídka Litoměřický hrozen. Obě místa - hrad a výstaviště - budou kyvadlově propojena výletním vláčkem. 

Článek obsahuje P.I.