e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 2. až 4. června

publikováno: 31.5.2017, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Více než dvě desítky zajímavých akcí jsme vybrali pro první červnový víkend. Děti mohou slavit s Maxipsem Fíkem, s drakem, se zvířaty nebo s horníky. Ožijí muzea v Mostě i Kadani, na Rané se konají Slavnosti stepí, v Chomutově běží festival Otevřeno.

Rally Most
V pátek 2. června v 17,00 hodin se mostecké 1. náměstí stane svědkem slavnostního startu závodu The Most RALLY #2, který se jede o mistrovské body už jako součást Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR. Na náměstí bude připraven i doprovodný program pro diváky. Samotné závody odstartují v sobotu ráno v 8,00 hodin. Více se dozvíte v článku Mosteckou rally zahájí tradičně slavnostní start na 1. náměstí

Sraz veteránů
Podruhé se v Litvínově setkají historické automobily, a to v sobotu 3. června. Auta se začne shromažďovat už po osmé hodině ráno. Kolem půl jedenácté mají k Valdštejnskému zámku dorazil členové klubu Porche a v 11,30 hodin vyrazí auta na spanilou jízdu městem a do Krušných hor přes Klíny a skončí odpoledne v areálu Loučky.

Kostel na kolečkách
V sobotu 3. června se v Oblastním muzeu v Mostě koná další z oblíbených Fler jarmarků. Kostel na kolečkách 2017 přiveze do Mostu spoustu mladé inspirace, kolem muzea se to bude jenom hemžit studenty místních škol. Těšte se na vystoupení zpěváků, tanečníků, výtvarníci při slavnostní vernisáži představí výsledky své roční práce. Střední školy nechají mladší žáky a rodiče nahlédnout pod pokličku odborné výuky s praktickými ukázkami a dílnami přímo v zahradě muzea. Celý den se budou hrát divadélka, zpívat, tančit, vyrábět v dílnách pro malé i velké, tlusté i tenké. Václav Strasser zahraje představení s obřími bublinami, chybět nebude spousta občerstvení. Otevřeno od 10,00 do 18,00 hodin, vstupné 30 Kč dospělí, 10 děti.

Výstup na věž
Během letošního léta, kdy si město Louny připomíná 500 let od velkého požáru a momentu, kdy Louny výrazně změnily svoji tvář, budou mít milovníci západu slunce možnost vystoupat se soumrakem na věž chrámu svatého Mikuláše. Poprvé bude věž otevřena v pátek 2. června v osm do deseti hodin večer.

Narozeniny Maxipsa Fíka
Oblíbený bernardýn spisovatele Rudolfa Čechury slaví narozeniny v Kadani v sobotu 3. června. Součástí bohatého programu, který se odehrává v okolí Nábřeží Maxipsa Fíka, jsou divadelní i hudební vystoupení nejen pro děti - těšit se můžete třeba na Indiánskou pohádku nebo taneční odpoledne s Majdou z Kouzelné školky. Chybět nebude řada zábavných atrakcí jako skákací hrad, motokáry, malování na obličej, fotostánek, kolotoč nebo trampolína, dále strašidelný strom a Bubákov z kočovného muzea strašidel, řemeslné stánky a dílny DDM Šuplík. U Splitu se můžete projet na koni nebo si prohlédnout loutkový ateliér.  Zasoutěžíte si samozřejmě také v oblíbeném Mistrovství světa ve skoku pro něco. A večer určitě nevynechejte večerníčkový festiválek Maxipsa Fíka v kině Hvězda. Na závěr vás čeká lampionový průvod a promítání pohádek v Amfíku. 

Dětský den s drakem
Hrozný drak se usídlil na Horním Hradě u Stráže nad Ohří a pokud mu děti nestihnou sehnat dostatek potravy, sežere je ke svačině! Nakonec se při tom třeba naučí hospodařit. Alespoň takový je plán hradní čeládky, která má pro děti na sobotu 3. června od 10,00 hodin připraven Den dětí s podtitulem Jak správně hospodařit a draka zasytit. Dobrodružnou hru doplní kulturní program a občerstvení. Rodinné vstupné je 450 Kč, děti 100 Kč, dospělí 15 Kč. Foto: Horní Hrad.

Dětský den na zámku
V neděli 4. června od 10,00 hodin můžete s dětmi vyraziti oslavit jejich svátek na zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Čeká je spousta soutěží, divadlo, vystoupení kouzelník a mimoní legrácky a šprťouchlata. Otevřeno bude do 17 hodin a vstupné je dobrovolné. 

Dětský den s horníky
V sobotu dne 3. června od 10,00 do 14,00 hodin se v areálu Podkrušnohorského technického muzea v Kopistech na Mostecku uskuteční tradiční dětský den. Můžete se těšit na zajímavé soutěže, ukázku hasičské technicky, staré vojenské techniky, ukázku pokusů s hornickou alchymií, práce sklářů a další. Vystoupí Krušnohorská dudácká muzika. Vrcholem dne bude zprovoznění nové úzkokolejky pro děti.

Den dětí v zoo
Zoopark v Chomutově pořádá dětskou oslavu v sobotu 3. června od 12,00 hodin. V dětské zoo jsou připraveny pohádky a cirkus, a v rámci Roztančeného zooparku školičky pro děti, taneční simulátory a vystoupení. Ve 14,30 hodin dojde na křest mláděte velblouda, u správní budovy bude indiánská vesnička, u statku výcvik dravců. Děti se mohou celé odpoledne vydat na soutěžní okruh po zooparku s úkoly a odměnami.

Atletika pro děti
V neděli na dětský den v chomutovském zooparku naváže Den s atletikou, také pro děti. Zábavné atletění se koná od 13,00 do 17,00 hodin a je určeno dětem od 4 do 11 let. Soutěžit mohou v osmi disciplínách, v 15,00 hodin proběhne autogramiáda Jana Kudličky.

Křest CD
I další akce je určena dětem. V sobotu 3. června proběhne v Rozmáňu v Mostě slavnostní křest tak dlouho očekávané desky kapely Nedloubej se v nose! Těšit se můžete na vaše oblíbené pecky, nové hitovky a Desatero správného smrkáče! Začátek v 10,00 hodin.

Muzejní noc
Do středověku se mohou vrátit návštěvníci Františkánského kláštera v Kadani, kteří přijdou na speciální prohlídky v rámci Muzejní noci. V pátek 2. června bude klášterem provázet sám Jan Hasištejnský z Lobkowicz. 500. výročí jeho úmrtí bude věnována i výstava, která potrvá až do září. V 17,00 hodin se koná vernisáž výstavy a od 19,00 hodin budou začínat kostýmované prohlídky. Více v článku Kadaňským klášterem bude povázet Jan Hasištejnský

Festival Otevřeno a Tři sestry
Tradiční letní šňůra legendární kapely Tři sestry má také letos jednu ze svých zastávek na chomutovském letním kině, kde spolu se spřízněnými kapelami vystoupí v rámci multižánrového festivalu Otevřeno v pátek 2. června. Celý program festivalu najdete zde

Noční výstup
Ještě jeden noční výstup si můžete užít tento víkend. Vyhlídková věž kostela Církve československé husitské u rybníka Barbora v Duchcově zahájí svou sezónu v sobotu 3. června ve 21,00 hodin noční výstupem. Věž bude pak otevřena do září vždy od úterý do neděle od 11,00 do 15,00 hodin.

Extrém Bike Most
V sobotu 3. června se na mosteckém hipodromu opět po roce sejdou milovníci horských kol. MTB maraton Specialized Extrém Bike Most se bude konat již po šestnácté. Pořadatelé opět přichystali náročnou trať, vedoucí přes kopce Ressl, Hněvín a Širák. Pro méně zdatné cyklisty bude k dispozici i varianta Hobby po zpevněných cestách v okolí vodní nádrže Matylda. Závodit budou i nejmladší na odrážedlech a dětských kolech. Registrace závodníků začíná již v osm hodin a podrobnosti na www.klmost.cz.

Den záchranářů
Už podeváté se v některém z měst Ústeckého kraje koná Den záchranářů, který představuje práci hasičů, policistů, zdravotníků a dalších záchranářů na souši, na vodě i ve vzduchu. I tentokrát se mohou návštěvníci těšit na množství ukázek jejich práce, výstav techniky a také atrakcí pro děti. Akce se koná v Lounech na výstavišti u řeky Ohře v sobotu 3. června od 10,00 hodin.  

Slavnosti stepí
Raná u Loun bude o víkendu dějištěm dalšího ročníku Slavností stepí. V sobotu od 10,00 hodin je připraven bohatý přírodovědný program s představením dobrovolné stráže přírody, ukázkami odchytu ptáků, povídáním o lese a jeho obyvatelích, pozorování syslů, zpracováním ovčí vlny či ovládáním stáda ovčáckým psem a další aktivity Připravena je také cca 1,5 hodinové exkurze v okolí vrchu Raná za účasti botanika a zoologa. Dopoledne vystoupí dechová kapela Šumařinka, odpoledne pak country skupina Kliďánko. Chybět nebude občerstvení, dětské atrakce, výstava drobného zvířectva a stánky.

Jaro s Beethovenem
V Ústeckém kraji už naplno běží Hudební festival Ludwiga van Beethovena. Co nabídne tento víkend? V sobotu to bude zámecký koncert v Klášterci nad Ohří, kde koncertuje kvarteto Flautus vocis. O tomto i dalších koncertech se dočtete ve Speciálu Jaro s Beethovenem

Litoměřický hrozen
V sobotu 3. června se v Litoměřicích koná vinařská přehlídka Litoměřický hrozen.- V rámci této komorní výstavy, která každoročně oživuje prostory litoměřického hradu, proběhla 5. května také soutěž přihlášených vín. Slavnostní vyhlášení oceněných vín proběhne v rámci programu samotné výstavy. Kromě ochutnávek vín od přítomných vystavovatelů nebude chybět občerstvení vhodné k vínu. O hudební doprovod se postará Áda Škarda se svým bandem. Otevřeno bude od 10,00 do 20,00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Výstava kaktusů
Klub pěstitelů kaktusů a sukulentů v Roudnici nad Labem zve do historického skleník zámku Libochovice na svou již 55. výstavu. Výstava kaktusů bude probíhat od 3. do 11. června a otevřeno bude od 9,00 do 17,00 hodin.

Prohlídky s chůvou
Po dva jarní víkendy bude zámkem Krásný Dvůr na Podbořansku provázet děti chůva hraběte Jana Rudolfa Černína, který v dospělosti založil krásnodvorský zámecký park. Druhé kostýmované prohlídky se konají tuto sobotu 3. června a podrobnosti se dozvíte v pozvánce.  

Další tipy můžete vyhledávat také prostřednictvím Kalendáře akcí.

Foto: Oblastní muzeum v Mostě.