e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mistr Harmonika a The Bladderstones třikrát na severu Čech

publikováno: 31.3.2018, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Will Wilde, britský skladatel, zpěvák, a hlavně bezkonkurenční hráč na foukací harmoniku, vyrazil na turné po Evropě a hned třikrát se zastaví na severu Čech, takže jeho koncert určitě stihnete. První zastávkou je hned po Velikonocích mostecký Benedikt v úterý 3. dubna, ve čtvrtek koncertuje v Žatci a v pátek zahraje na bluesovém festivalu v Lounech.

Zatímco pro mnohé jeho kolegy je harmonika jen doprovodný nástroj, Will ji proměnil na sólový nástroj a možná ještě něco víc. V rámci British Blues Award byl 5x nominován v kategorii „best harmonica player“. V roce 2015 vyhrál „Blues Matters Award“ pro nejlepšího harmonikáře. Patří mezi absolutní špičku současné anglické bluesrockové scény.

Will Wilde z anglického Brightonu přiveze kolekci zemitého texaského blues (Johnny Winter, Kenny Wayne Sheppard), prověřenou klasiku (Jimi Hendrix, John Lennon, Black Sabbath, Cream, ) a úpravy jazzových standardů pro královskou foukací harmoniku (Miles Davis, John Coltrane, Wayne Shorter). Turné po Česku absolvuje za doprovodu české kapely The Bladderstones, vítězi mezinárodní soutěže o účast na Blues Alive, ve složení Tomáš Frolík: kytara, zpěv, Johnny Judl: basa, zpěv, Michael Nosek: bubny.

Kde tedy bude Will koncertovat? Nejprve přijde do Mostu, do areálu restaurace a hotelu Benedikt, kam se přesunuly koncerty z mostecké knihovny. Koncert začíná v úterý 3. dubna v 19,00 hodin. Vstupné je 200 Kč. Další zastávkou je Městské divadlo v Žatci ve čtvrtek 5. dubna od 19,00 hodin, vstupné 160 Kč.. V pátek pak vystoupí s kapelou v rámci Bluesového festivalu v KD Zastávka v Lounech. Kromě Wilde a The Bladerstones uslyšíte ještě Energit a The Primitives Group. Vstupné na festival je v předprodeji 240 Kč, v den koncertu 300 Kč, začátek v 19,00 hodin.