e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na Božím Daru orazítkovali přes 300 kilo přání Ježíškovi

publikováno: 30.12.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Těsně před Štědrým dnem Ježíškova pošta na Božím Daru v Krušných horách ukončila razítkovací maraton. Celkem pracovníci božídarské Pošty Partner opatřili unikátním vánočním razítkem 332 kg poštovních zásilek, dopisů a pohlednic.

Ježíškova pošta na Božím Daru používá příležitostné vánoční razítko od roku 1994. „Vánoční razítko si drží svoji popularitu. Byly dny, kdy jsme ručním razítkem orazítkovali až 9000 zásilek. Když to přepočítáme na celkovou hmotnost, pak rekordním byl pro nás rok 2016 s 386 kilogramy. Naopak nejméně zásilek jsme zaznamenali v roce 2018, bylo to "jen 315 kilo'. Naším standardem je 340 kilogramů. Nelišil se ani koronavirový rok 2020 ani ten letošní," popisuje Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar.

„Zdraví, to bylo hlavní přání v mnoha vánočních dopisnicích. Dále si lidé přáli, aby mohla být celá rodina pohromadě a aby byl celý svět lepší. Děti Ježíškovy psaly o vánoční dárky pro svoje nejbližší,“ dodává. Nejvzdálenější destinace, do kterých putovala vánoční přání v prosinci 2021 z Božího Daru, byly Japonsko, Taiwan, Indie a Sibiř.

Pošta Partner je na Božím Daru otevřena celoročně. Vánoční přání můžete vhodit do Ježíškovy schránky osobně nebo zaslat během letního výletu na Boží Dar, ale vánočním razítkem 2022 pracovníci Ježíškovy pošty opatří zásilku až od 1. do 23. prosince příštího roku.