e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na Silvestr a novoroční víkend – 31. prosince až 3. ledna

publikováno: 30.12.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Co všechno se dá zažít poslední den roku? Opékání buřtů a vojenský silvestr v bunkru u Chomutova. Běh okolo Benediktu. Ohňová show v Litvínově. Bruslení na náměstí v Žatci. Ohňostroj a muzika v Mostě. A pár tipů jsme našli také na první den roku 2016! Užijte si oslavu!

Na bruslích
Nejen světové metropole nabízí romantické bruslení na svých historických náměstích – od středy se bruslí také v Žatci na náměstí Svobody. Mělo se bruslit již o Vánocích, bohužel teplé počasí to nedovolilo. Otevřeno je denně od 9,00 do 22,00 hodin a vstup zdarma.
Bruslit můžete také na Zimním stadionu v Chomutově, kde je na Silvestra od 10,00 hodin připraven program Silvestrovská brusle.

Country Silvestr
Závěr roku v kadaňském Orfeu bude ve znamení country. Hraje kapela Naplech, nechybí teplá a studená kuchyně a přípitek. Vstupné 200 Kč, začátek ve 20,00 hodin.

Výstup na Kočičák
Silvestrovský výšlap na Kočičák u Chomutova se koná posedmé v areálu muzea československého opevnění. Sraz na Kočičáku je mezi půl dvanáctou a druhou hodinu. Co pro vás muzeum a chomutovští skauti přichystali se dozvíte v článku Silvestrovský výšlap na Kočičák

Silvestrovský běh
Další příležitostí k protáhnutí těla bude silvestrovský běh na Benediktu v Mostě. Zúčastnit se může opravdu úplně každý od batolat po seniory, tratě mají délku od 60 metrů pro nejmenší (startuje se v 9,00 hodin na 17. ZŠ), až po šestikilometrový okruh okolo Benediktu. Hlavní mužské a ženské kategorie startují v 10,00 hodin. Prezence probíhá v prostorách 18. ZŠ v Mostě od 8,30 do 9,45 hodin.

Dětský Silvestr
Silvestr s divadlem Hnedle Vedle můžete oslavit v Kulturním domě v Klášterci nad Ohří 31. prosince od 15,00 hodin. Děti čekají dvě hodiny písniček, tance, soutěží a odměn. Vstupné 50 Kč.

Silvestr na náměstí
Kde oslavit příchod nového roku ve velké společnosti? Na náměstí! Příležitost máte v Žatci, kde oslavy vypuknou ve 23,00 hodin a připravena je silvestrovská a novoroční diskotéka s Karlem Fialou a ohňostroj.

V Mostě se také bude slavit na náměstí, ale už odpoledne, od 17,00 hodin. Program slibuje kapelu Abba revival či Petra Kotvalda a v 19,00 hodin také ohňostroj.

Podobně také v Litvínově na náměstí Míru, kde se rozloučení se starý rokem koná v 17,00 hodin. Na programu je ohňová show skupiny Infinitos Praha. Od 16,00 hodin si můžete v kostele svatého Michaela archanděla vyslechnout děkovnou bohoslužbu na závěr roku.

Novoroční ohňostroj
Velký ohňostroj si vychutnají v Duchcově až prvního ledna, od 18,00 hodin před kostelem Církve československé husitské u rybníka Barbora.  O hodinu dříve začíná tamtéž novoroční hitparáda a Duchcovská ročenka 2015.

Novoroční vyjížďka
V duchu přísloví Jak na Nový rok, tak po celý rok odstartuje 1. ledna rekreačně zaměřená cyklistická akce Novoroční hobby jízda městem Most, s podtitulem Napříč mosteckými parky. Sraz je v pátek ve 13,20 hodin na 1. náměstí u kašny. Trasa měří asi 18 km a bude členěna do tří částí. Na konci prvních dvou mají účastníci možnost se oddělit od skupiny a ukrátit si cestu k cíli. Jako cílový bod této akce je stanovena Restaurace U Kojota, kde jezdce čeká poděkování za účast v podobě teplé domácí bramborové polévky.

Novoroční koncert
Komorní sbor Syrinx zve na novoroční koncert v sále hradu Litoměřice 1. ledna od 16,00 hodin. Vstup je volný.
Novoroční koncert pořádá také teplická Severočeská filharmonie. Zazní na něm známé melodie z děl Beethovena, Pucciniho, Dvořáka, Strausse a dalších. Začátek ve 13,30 hodin v koncertním sále DK Teplice.
Další novoroční koncert chystá obec ve spolupráci s Psychiatrickou léčebnou Petrohrad. Koncert spojený s ukončením výstavy betlémů se koná v Kapli sv.Vavřince v Petrohradu 2. ledna od 14,00 hodin. Hraje na kytaru a zpívá Zdeňka Petržílková Seifertová a Vlasta Králová, dále vystoupí Silvie Janeková za hudebního doprovodu Kristýny Idžakovičové.

Novoroční pochod
Tradiční pochod na Stropník v Krušných horách pořádá turistický oddíl TJ Sokol Duchcov. Sraz je buď v 10,48 hodin na autobusové zastávce Duchcov-nemocnice nebo v 11,15 hodin u pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku (u vlakového nádraží). Připraveny jsou dvě trasy – 10 km přes Rýzmburk a chatu Máňa a delší 12 km s výstupem na Stropník. 

Novoroční vlak
Hned první den nového roku se můžete vydat po Doupovské dráze z Kadaně. Novoroční vlak pojede netradičně pouze do Kadaňského Rohozce. Důvodem je slavnostní přivítání obce Obrovice zpět v civilním světě, bude totiž vyňata z vojenského prostoru Hradiště. Vlak odjíždí v jednu hodinu z Kadaně a podrobnosti se dozvíte z článku.