e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Novoroční vlak vyjede přivítat Obrovice

publikováno: 30.12.2015, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Hned první den nového roku se můžete vydat po Doupovské dráze z Kadaně. Novoroční vlak pojede netradičně pouze do Kadaňského Rohozce. Důvodem je slavnostní přivítání obce Obrovice zpět v civilním světě - bude totiž vyňata z vojenského prostoru Hradiště a otevře se i turistům.

Obec byla začleněna do vojenského výcvikového prostoru Hradiště (Doupov) a byla vysídlena v roce 1954. Po 61 letech 1. ledna 2016 přejde z vojenského prostoru zpět a stane se součástí obce Radonice. Zároveň se také změní hranice Karlovarského a Ústeckého kraje. Železniční trať původně z Kadaňského Rohozce pokračovala dále do Doupova právě i přes Obrovice, kde byla železniční zastávka.

Odjezd speciálního vlaku je 1. ledna ve 12,50 hodin z Prunéřova, ve 13,00 hodin z Kadaně, zpět se vlak vrací v 15,35 hodin.

Po příjezdu do stanice Kadaňský Rohozec bude možné poprvé oficiálně projít kolem bývalé tratě až do Obrovic, které tím se zástupci obce Radonice oficiálně přivítáte jako součást obce Radonice, součást obce s rozšířenou působností Kadaně a součást Ústeckého kraje. Délka cesty je cca 1 km tam a 1 km zpátky. Na nádraží v Kadaňském Rohozci bude možné zakoupit občerstvení a bude zajištěno opékání uzenin. Ve vlaku bude možné získat zdarma upomínkové razítko a kalendáříky Doupovské dráhy na rok 2016.