reklama Vánoční Speciál 2019
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výtěžek z Mikulášova adventního bazaru poputuje dětem z Mosťáčku

publikováno: 30.12.2013, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Přesně na Mikuláše odstartovala společnost United Energy svůj čtvrtý dobročinný bazar, který se tentokrát nesl ve znamení příprav na atmosféru adventních svátků. Výtěžek z předvánočního bazaru poputuje do zařízení okamžité pomoci MOSŤÁČEK pro děti od 3 do 18 let.

Mikulášův adventní bazar začal 6. prosince netradičně mimo areál United Energy, konkrétně v předsálí ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě prodejní výstavou adventní dekorace talentovaných žáků mosteckých uměleckých škol F. L. Gassmanna a ZUŠ v Moskevské ulici a výrobků na vánoční téma klientů Chráněných dílen o.p.s. Energie v Meziboří.  Součástí bazaru byla rovněž charitativní hračkárna, vytvořená z hraček, které poskytli sami zaměstnanci teplárny a prodejní výstava vánočních perníčků, voňavých štrůdlů a jiných dobrot vlastnoručně upečených zaměstnankyněmi teplárny a dětskými cukráři z 15. ZŠ J. A. Komenského v Mostě. „Dospělé zaujaly především dobroty, děti preferovaly hračkárnu, nicméně úspěšně se prodávaly všechny vystavené výrobky. Během jednoho odpoledne se vybralo více jak 12 tisíc korun,“ zhodnotila charitativní akci tisková mluvčí komořanské teplárny Miloslava Kučerová.

Dobročinný bazar pokračoval i v dalších dnech a to až do 20. prosince, kdy byla akce oficiálně ukončena. V těchto dnech pokračoval Mikulášův adventní bazar elektronickým prodejem zbylých hraček a adventní dekorace.

V rámci charitativního bazaru bylo vybráno přesně 13 815 korun.  Tuto částku věnují zaměstnanci United Energy mosteckému MOSŤÁČKU na podporu provozu tohoto zařízení. Svou účastí na předvánočním bazaru podpořili návštěvníci nejen MOSŤÁČEK, ale také další neziskové organizace, především pak mezibořskou Energii.