e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Ježíškova pošta na Božím Daru začne razítkovat ve středu

publikováno: 30.11.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Příležitostné vánoční razítko můžete na Božím Daru získat od roku 1994, kdy Česká pošta vydala jeho první edici. Nemůže proto chybět ani letos. Své přání Ježíškovi si můžete nechat v Krušných horách orazit od 1. do 23. prosince. V článku najdete návod, jak razítko získat.

Pro Vánoce 2021 bude Ježíškova pošta používat ruční příležitostné razítko s textem „Boží Dar“, které znázorňuje násobené kružnice symbolizující otevřenou náruč, zářící hvězdy a energii, která prýští ze splněných přání a vánoční atmosféry. Autorkou návrhu, který se z Ježíškova městečka rozletí do celého světa na pohlednicích, vánočních přáních i dopisnicích, je Věra Marešová. Na originálním vánočním razítku v minulých letech nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec nebo kometa, klasické atributy vánočních svátků. 

O tom, že vánoční razítko se těší velké oblibě mezi dětmi i sběrateli, svědčí destinace, kam zásilky s příležitostným razítkem putují. Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar  upřesňuje: „Pravidelně putují vánoční přání z naší Ježíškovy pošty do Německa, Rakouska, Polska, Ruska, ale také do zámoří. Vánoční razítko připojujeme na dopisnice také pro adresáty z USA, Kanady, Číny nebo Austrálie.“ 

Příležitostné razítko je pro pracovníky Pošty Partner také fyzicky náročnou činností. Rekordních 386 kilogramů v Ježíškově městečku v Krušných horách orazítkovali v roce 2016, v koronavirovém loňském roce 2020 to bylo 347 kg.

Od 1. do 23. prosince můžete vánoční razítko získat i vy. 5 kroků jak správně postupovat:

  1. Napište Vaši pohlednici, vánoční dopis nebo přání Vašim blízkým nebo známým.
  2. Napište na Vaši zásilku určenou k orazítkování cílovou adresu.
  3. Ofrankujte Vaši zásilku poštovní známkou odpovídající poštovnému do místa určení.
  4. Váš pohled, dopis nebo přání vhoďte osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zašlete v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar.
  5. Vaši vánoční zásilku orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na Vámi uvedenou adresu.

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar