e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jazzový Mikuláš přiveze do Hotelu Sudety mezinárodní Cirilic

publikováno: 30.11.2016, kategorie: Hudba, autor: Tereza Dvořáková

Sdílet: facebook twitter google+

Chomutovský Jazz pod horami pokračuje v pondělí 5. prosince v místním Hotelu Sudety. Mezinárodní formace Cirilic zahraje od 19,00 hodin hudbu inspirovanou ruskou klasikou, ale také kapelami Pink Floyd nebo King Crimson.

"Pokud jde o styl, pohybujeme od progresivniho rocku, přes jazz a world music až k ambientu," říká původem ruský frontman kapely Kirill Yakovlev. V pondělí bude hrát na kytaru a balalajku. Na saxofon, flétny a piano jej doprovodí holandský Cyrille Oswald. Taras Voloshchuk vystudoval prestižní kyjevskou hudební akademii a jako houslista natočil více než 50 alb komorní hudby. Později ale přesedlal na kontrabas a kromě špičkových jazzových formací doprovází také Čechomor a právě Cirilic. Za bicí soupravou bude v Sudetech sedět Dušan Černák, který patří k těm nejlepším na česko-slovenské jazzové scéně.

Cirilic na chomutovském koncertě zahrají skladby z první desky s názvem A Golden Age a také všechny skladby z právě připravovaného alba Memories of Heaven. Koncert proběhne v den, kdy za dětmi chodí Mikuláš s anděly a čerty. A zavítá i do Hotelu Sudety. "Chceme, aby na jazz dorazili také rodiče s dětmi, a tak jim ušetříme práci a do dětského koutku jsme pozvali hodného čerta a Mikuláše," řekl k tomu jeden z organizátorů Jazzu pod horami Mirek Koranda a dodal, že jazzové bude také menu připravené hotelovou kuchyní. Vstupné na akci činí 100 Kč.