e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Louny oslaví Týden knihoven pochodem za patronem knihovníků

publikováno: 30.9.2016, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 1. října začíná Týden knihoven, který se letos koná podvacáté a jeho cílem je propagace knihoven a knihovnictví. Podívali jsme se, co chystají v Lounech, Teplicích a Chomutově. V Lounech budou v neděli Jablečné slavnosti a pochod po stopách patrona knihovníků svatého Jeronýma. Další knihovny chystají soutěže o průkazky nebo amnestie.

Louny

Hned v sobotu pokřtí Městská knihovna Louny na festivalu Tabook v Táboře novou kuchařku Jako u babičky. V neděli se pak stejný křest odehraje přímo v Lounech během jablečných slavností. Slavnosti začínají ve dvě odpoledne, křít se bude ve tři.

Už v neděli ráno, v půl deváté se můžete s knihovnou vydat na sedmý ročníku pochodu po stopách sv. Jeronýma, patrona knihovníků. Trasa vede na farmu na Oblíku a zpět do knihovny.

Součástí Týdne knihoven bude také čtvrteční Den otevřených dveří terapeutické dílny Jeroným, o kterém budeme informovat v dalších dnech.

Chomutov

Středisko knihovnických a kulturních služeb v Chomutově v rámci celostátní akce Maraton čtení, kdy autoři čtou svá díla v knihovnách, na 5. října připravilo autorské čtení s Lucií Seifertovou . Pohádka o králi Karlovi spojená s výtvarnou dílnou.

V oddělení beletrie bude k vidění výstavka k 85. výročí narození Jiřího Suchého spojená s kvízem o čtenářské průkazky zdarma, stejně jako v naučném oddělení, kde je výstava k 80. výročí narození Václava Havla. Knihovna navíc chystá pro senioři zajímavou akci. "Naši čtenáři, kteří v tomto týdnu přinesou ukázat jakékoliv svoje vysvědčení ze školy starší 60 let, to znamená od roku 1956 a níž, dostanou poukaz na čtenářskou průkazku zdarma," informovala knihovna.

Všichni pak mají po celý týden od 3. do 9. října zdarma vstup do herny pro děti s dopravním hřištěm

Teplice

Regionální knihovna Teplice vyhlašuje amnestii dlužníků, která platí celý týden na všech odděleních i pobočkách knihovny. Zároveň je možné získat registraci v mediatéce na čtvrt roku zdarma. Půjčit je možné si audioknihu, noty, hudbu na CD či gramofonové desce nebo film na DVD či Blu-ray disku.